• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
O dalším než povinném očkování neuvažujeme.
11. únor 2010 ve 14:26  • Odpověz
ber, jak často si malému odsávala? taky máme vyvíšenou matračku :slight_smile: slune, malý má parádní váhu :grinning:
11. únor 2010 ve 14:28  • Odpověz
evakt vezmu plenu a jednu ruku pripazi a zalozim to za zada a pak druhou ruku to same je jak housemka
11. únor 2010 ve 14:30  • Odpověz
monter kdykoliv potreboval.

bera jo to uz neresim me pul dne zabere cviceni a to uz nemame vojtovku
11. únor 2010 ve 14:32  • Odpověz
marsie -> jojo, díkybohu za zavinovajdu. Ale taky už povolujeme ručičky, jak usne, tak odvážeme.

adajar -> domácnost neřeš :wink: hlavní je mimi. Pro pobavení http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/detail/nahled/tituly-P-PRO-Proc_mama_potrebuje_ruzovou_kabelku-PREVIEW-big-preview_a.html
11. únor 2010 ve 14:32  • Odpověz
Monter, když nemohl dýchat a "chrochtal"...

Já zkouším tak svazovat, ale náš malý je dost silný a ruce vytáhne :unamused: Pořádně utáhnout umí jen taťka, ale u nás přes den nesvazujeme, dostal by asi hysterický záchvat :unamused:
11. únor 2010 ve 14:33  • Odpověz
bera u nas jinak neusne takze svazuji pres den on se sice rozvaze, ale unavi se a usne.
11. únor 2010 ve 14:34  • Odpověz
majdah neres no me uz to pada nahlavu vis.

No nic loucim dse uz mi rve dite
11. únor 2010 ve 14:35  • Odpověz
Ten náš se bohužel neunaví, je velmi vytrvalý :unamused:
11. únor 2010 ve 14:38  • Odpověz
evatk -> svazuju přes den, už 3 den, jinak nevím, jak by chudinka usnula, ruce svázané, nožičky jsou volně.
11. únor 2010 ve 14:49  • Odpověz
My máme taky nohy volné...
11. únor 2010 ve 14:50  • Odpověz
odsávám často, kapu do nosu, aji proti kašli sirup ale nějak to malému nezabírá!!! Malého nezavinuju páč to není třeba. Sice občas pláče že nemůže usnout ale není to taková katastrofa :slight_smile:
11. únor 2010 ve 14:57  • Odpověz
já si právě připadám jak tyran s tím denním svazováním, že pořád vymýšlím nějaké finty a pro sebe zjednodušení, místo abych ji měla obětavě na rukách
11. únor 2010 v 15:04  • Odpověz
ahoj, prave jsem se probudila-dala jsem si paralen a hodku spanku... :wink:

odsavacku na vysavac mam, asi ji pouziju, marusce se libi odsavani tou normalni, tak se pokusim ji to odsat necim poradnym-at to ma efekt...

morskou vodu jsme zakoupili a jenik brzy pochopil, ze to strika jako pistole, takze to skoro cele vystrikal-v nestrezenem okamziku :grinning:

mame jit v pondeli na 3 mes kontrolu, tak doufam, ze do te doby budem fit...

jinak zmena ve spani, uz ani nemusim davat kombinezu a cepku, spi v kocaru, je trochu z kopce-ta korbicka, tak ji to vyhovuje...hl. ze spi...huraa.....ale problem je ten, ze nespi jenik..... :confounded: no nemuzu mit vsechno...

domacnost-dnes rano se mi podarilo uvarit polivku.... :slight_smile: zbytek asi jak u beranka...

slunatko-teeda, to jsou miry!! :slight_smile:
11. únor 2010 v 15:53  • Odpověz
zdravím vsechny
Holky co máte hrací deku ZVIDALEK, vyuzijete to? baví to vaše detičky. já sem jí totiz objednala pred vyše mesícem cez net ale deka porad nedorazila - prej je to ted nejaké nedostatkové zboží tak mi porad písou ze musim cekat ale nevim ci to nemam radši zrušit. 1500 neni zrovná malý peníz a holka má uz 3 mesíce tak aby sme to stihli i vyuzit....
a další otázka, u aký společnosti mate sporení pro detičky? má nekto sporení Sluníčko?? nebo poradte neco výhodnýho.
dekuju za vaše odpovedi.
11. únor 2010 v 16:07  • Odpověz
hani dělala jsem v pojišťovně, takže s čistým srdcem můžu říct, Sluníčko nedělat ... když už, tak sluníčko plus, nebo jak se to teď jmenuje ... prostě investiční spoření ...
Pro verču jsem taky žádný dětský nedělala ... úraz má u mě a má investiční spoření a stejně tak to budu dělat u malýho ...
U Sluníčka ti nakecá prodejce (agent) kde co, ale výhodu to nemá žádnou ... a ještě na konci minimální peníze ... stejně tak je to s Dynamikem ... nedělat ...
11. únor 2010 v 16:29  • Odpověz
jo ještě ohledně rýmy ... včera jsem malýmu koupila Nasivin ... ten ale bacha ... dávat max. dva dny ... pošozuje sliznici a je návykovej ... pak stříkám vincentku a dnes mi dr. doporučila ještě nějakej Libenar ... dostávaly jsme to v balíčku v porodnici, takže vysadím nasivin a jdu dnes do toho libenaru ...
pak dám malýho na chvilku pást koníčky a pak odsávám odsávačkou na vysavač ... měla jsem z toho docela strach, protože u verči jsem používala ještě normální vysavač a teď máme centrální ... ale bez problémů ...
11. únor 2010 v 16:32  • Odpověz
Hani, s dekou neporadím a pojištění máme Sluníčko. Dělá to celé rodině známá aji stavebka tak snad ví co dělá. Holky,malý když ho mám v náručí nebo na klíně začne se dávat do sedu,ale když leží tak ne. Dělají vám to prcci taky? A už začal reagovat na kraviny takže to je teď jeho.
11. únor 2010 v 16:42  • Odpověz
Ahoj,
Domažlicko hlásí 20 cm nového sněhu a sněží dál :angry: Jsem byla venku:"Řekni jaro, kde jsi?" :cry:
Noc byla po dlouhé době s krmením po 3 hodinách. To jsem zažila naposledy v šestinedělí :zipper_mouth: Asi tím, že včera se mnou byl v práci a na těch kyčlích, po nákupech, takže prakticky celej den spal :slight_smile:
veru, malej normálně spí od 22:30 do 4:30, takže 6 hodin. Nechávám ho :wink:
lilli - vidíš, ještě nic není ztraceno, vydž Prťka, vydrž :wink:
K rýmě - Kryšpín ji měl už 2x, odsávala jsem vysavačovou, v šestinedělí jsem mu dávala ten libenar, ale to je jenom fyziologickej roztok, takže mi v lékárně řekli, že rýmu neléčí, max. naředí ty hleny, aby šly lépe odsávat. Doporučila střídat Olynth pro kojence a Otrivin.
K tomu pojištění, v porodce mě lobovali na Sluníčko s pětistovkovou prémií, o Vánocích malýmu tcháni uzavírali stavebko a měli tam svého finančního poradce(Pozor, můj tchán, ač průměrně vydělávající člověk, si platí finančního poradce :astonished: Není to žádne takovej ten, co zprostředkovává jenom úvěry a spoření od některých bank a ty ho i platí, ale opravdu nezávislej poradce. ) a ten řekl, ať se těma Sluníčkama, Beruškama a jinou havětí nenecháme zlákat, nejvýhodněji vyjde prcka připojistit ke své životce. Nemáme ani opomenout pojistku na blbost, která stojí pár kaček, ale hradí pak prckem rozbitá okna, odřená auta...
monter, malej si taky sám sedá, dokonce když se mě vleže chytne za prsty, začíná se přitahovat. Jenže když sedí, tak má tendenci se předklánět a hrbit :sweat_smile: Ale na nožičkách už stojí fakt pevně, dá mi docela práci mu ty kolínka ohnout zpátky :grinning: Doufám, že nebude po manžovi a nebude místo lezení hned stát, páč je důležitý si projít všema fázeme, má to pak i vliv na učení :pensive:
11. únor 2010 v 17:17  • Odpověz
Málem bych zapomněla :grinning:
Adaj - řiď se, jako já, heslem - BORDEL V BYTĚ=ŠŤASTNÉ DÍTĚ! :wink:
11. únor 2010 v 17:19  • Odpověz
Lucierob- hih, krabice sunaru na 2 týdny :sweat_smile: . My 800gr Bebu na 6 dní :grinning: :grinning: :grinning:
Riv- já extendory nemám, jen využívám právě kšandičky od ManyMonths, ty jsou fajn. Bodyčka nenosí, jen trika s kšandama, takže délka není problém. Překvapuje mě, že má Jáchym 66 cm cca a až tak hrozně napasovanej v overalech Tesco 0-3 cm není (a to ani na délku...).
Ad rýma- čistím mu rapáček Physiomerem- zatím opravdovou rýmu neměl, jen ucpaný nos, asi prach, suchý vzduch
11. únor 2010 v 17:22  • Odpověz
spaget, pojistka na blbost je ale automaticky v každé domácnosti ... myslím v pojištění domácnosti, takže kdo má pojištěnou domácnost, je krytej ... jinak naprosto souhlasím ...
11. únor 2010 v 18:10  • Odpověz
monter a jestli ti můžu poradit, tak to sluníčko zrušte, dokud tam nemáte moc peněz ... paní známá za vás totiž zkásne třeba tři tisíce, tak proto ji dělá ... já se přiznám, že jsme byli školení to lidem nabízet a dělat, ale známýmu bych to nikdy, a to opravdu nikdy neudělala ... radši bych ho naverbovala do stavebka pro prcka s pojištěním úrazu k dospělýmu ...
11. únor 2010 v 18:13  • Odpověz
Spaaget- taky jsem četla o důležitosti fáze lezení na učení- heršvic ale kde jen to bylo??? Myslím v KOnceptu kontinua- docela bizarní kniha, ale některý postřehy inspirativní.
Jinak my byli dnes na né neurologii- si nás prohlížela jakási kapacita a pravila, že neurologicky je J. OK, tzn. že potíž není v "centrálním řízení"- tedy že by nevěděl, jak na to- asi je prostě hodně citlivý na zacházení a musíme s ním zacházet jak s panáčkem s cukrkandlu- vypilovala jsem si tam aspoň nošení na tygříka, klubíčko, boční klubíčko, jak štelovat ruce na pasení (jinak trénink "vzorného pasení" asi 10krát denně po 2 minutách - ale hlídaně- tj. přesně ruce, hlídat nohy, hlídat zadeček, rovinu páteře, jak malýho cirkusáka...). Jinak to bylo trapné, jako popisoval Orlik- malej doma dělá ledacos, ale u doktorky vypadal vývojově asi tak jako doma o Vánocích- pěstičky sevřené, pásl skoro u podložky, nožičky přitažené jak novoš- dělal prostě mentála- asi to bude to dítě, co doktorovi ne a neukáže, že už umí básničku :grinning: :grinning: :grinning: . Doktorka asi moc nechtěla věřit, že doma si normálně už pár týdnu bere hračky sám do rukou, dokonce si je i předává z ruky do ruky. Byli jsme označení za opožděné, neb by měl ve svým věku pást a sahat přitom na hračku (tedy pást jednoruč), při přitahování z lehu hlavička nejen v rovině s tělem, ale dokonce víc dopředu.
Ad. Spaaget- Jáchym má taky nohy silný jak kůň- mě kope pacholek, když ho přebaluju a zvedám ho za nohy, abych mu podsunula plínu, tak se nohama odrazí a chce vzít vrtuli snad o přetočit se.
11. únor 2010 v 18:23  • Odpověz
souhlasím se spaaget ohledně pojištění prcků - nejlíp vyjde si zřídit rodinnou pojistku, my na základě doporučení nezáv. fin. poradce máme flexi od české spořitelny a i stavebko pro malou, kde nás u vyšší cílové částky vyšel poplatek za uzavření dost lacino a ještě nám dali na stavebko 1000
11. únor 2010 v 18:36  • Odpověz
Mě malý když ho přebaluji tak chce udělat most, taky už vydrží na nohách a když sedí tak má hlavu v předklonu a kulatá záda.
11. únor 2010 v 18:38  • Odpověz
kvakul, takže když jste neuro OK, žádná Vojtovka? :slight_smile:
A opožděnej? Matky, je tady nějaký dítě, který ve 3 měsících pase jednoruč a přitom si hraje? :grinning: Kryšpín teda ani náááhodou hračky bere do ruky, když ho chovám a mám ji v ruce, tak mi ji jakoby sebere. Nebo když leží na zádech či na boku, tak do nich břinkne, sáhne na ně, ale do ruky bere jenom ten chrasticí spínací špendlík :sweat_smile:
K těm vývojovým stupňům, my to brali na pajdě buď v psychologii nebo pedagogice, už si teda nepamatuju, která fáze je dobrá na matiku, která na jazyky, čtení, psaní, prostě vím, že si má projít vším, aby všechno uměl nebo aspoň zvládal bez větších obtíží :pensive:
11. únor 2010 v 18:51  • Odpověz
tak my jsme pozadu rovněž... lady se někdy nechce ani pást, natožtak jednoruč a ještě chytat hračku, tu si chytne, když jí ji položím na bříško, ale jen mimoděk
11. únor 2010 v 18:57  • Odpověz
Vy mě děsíte. Beno sotva pase, že by něco chytal do ruky, když mu to nabízím, tak to fakt nehrozí (umí teda zabrat za takový boční bazmeg na hrazdičce, chytnout ho a roztočit, ale hrazdičku k mudře tahat nebudu, že jo :grinning: ). Já vím, že je mladší, ale ani nemá tendenci se nějak točit - párkrát se kdysi otočil na bok, ale evidentně ho to nijak nezaujalo :unamused:
11. únor 2010 v 19:10  • Odpověz
Tak to sme taky pozadu! Žádný pasení jednoruč, žádný hraní u toho a ani si nedá hračku z ruky do ruky.
11. únor 2010 v 19:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.