• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
holky, dekuju za info ohledne pojistení, sluníčko teda urcite nedám :slight_smile:
no my budeme mít za pár dní 3.mesíce a taky neradi paseme, u toho je porád řev, tak ji dávam aspon na tygříka. hračky si taky nedáva do rukou, musim ji pomoc a kdyz to uz chytne tak to hned i pustí :unamused: takze asi tak.
Holky, a kolik týdnu pred ukončením materský se žáda o rodičovský prispevek?
Jo, a ráda bych dala nejaký foto do albumu ale nevim jak zmenším rozmery.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. únor 2010 v 19:38  • Odpověz
hani dobře se to dělá třeba v programu picasa, stáhni si ho z netu
11. únor 2010 v 19:40  • Odpověz
tak teď jste mě pobavily ... já si na pasení vzpomenu jak kdy ... většinou nějak není čas ... takže pase večer před posledním jídlem, to pravidelně cca 3 minutky, ale jinak teda jak je čas ...
teď budu mít doma i Verču, protože má rýmu a ani s ní se do školky nesmí, tak dnes ji chtěla tchýně a zítra bude se mnou doma ... takže k pasení se asi taky nedostanem ... uvidíme jaký bude počasí ... ale chtěla bych s nima být co nejvíc venku, ať se jim ty nosánky pěkně provlhčí ...
hani s rodičákem ti bohužel neporadím, já totiž byla před verčou na pracáku, takže jsem teď přecházela z rodičáku na rodičák a předtím už si nepamatuju ...
11. únor 2010 v 19:50  • Odpověz
kvat to co tu pises ze by mel umet neumi ani Danysek a ke komu chodite??? kdyztak napis IP.

spaaget moje neuro rikala ze ve 3 mesicich ma past a roztahovat rucicky pomalu nic vic nerikala.

holky vy deti posazujete???
11. únor 2010 v 19:54  • Odpověz
No my paseme porad 8x denne s presnym pretacenim a obcas se mi Danysek snazi pretocit na zada a pak zpatky (zvladl to jen jednou) a ma nato jeste cas. Jinak hracku si obcas vezme sam a chrasti s ni a strka si ji do pusy. Ale hrazdicku do ty mlatit nechce
11. únor 2010 v 19:57  • Odpověz
no holky me ted 21.2. konci pomoc v materstvi a uz budu odevzdavat papiry na urad prace. to bude hruza to snizeni.
11. únor 2010 ve 20:00  • Odpověz
adaj, já si taky myslím, že kapacita, co kontrolovala kvakulkovic Jášína je trošku moc pečlivá :wink:
malýho schválně neposazuju, ale on se posazuje sám, třeba když si ho dám na klín(kdy já pololežím, takže chvíli na mně leží), sám začne zatínat břišní svaly a hlavičku zvedá. Takže stačí, abych mu podala ruce a on se sám přitáhne :sweat_smile: Záda má ale většinou ještě kulatý, takže to je špatně :pensive: Někdy teda ne,ale to je výjimka :sweat_smile: Ale když ho zkoušel doktor, jestli už zvedá hlavičku při přitahování, tak měl záda krásně rovný, takže byl pochválenej, že v tomhle je napřed :dizzy_face:
11. únor 2010 ve 20:03  • Odpověz
spaaget no me rekla neurolozka ze ani nahodou nepritahovat ze se to nema delat. Jinak nam rekla ze jsme v poradku a odpovida na svuj vek a nemusime cvicit takze bych to tolik neresila. Protoze Jasin je dobrej fakt je borec. :wink: :wink: :wink:
11. únor 2010 ve 20:08  • Odpověz
No počkat, ale Jáchym bude mít za týden 4 měsíce! To není norma pro tříměsíční, ale čtyřměsíční. Pravda, že moc neřeší, že se narodil o ty 3 neděle dřív....No ae to je fuk, hlavně že není neurolog. problém, ten pohybový vývoj nějak doženeme :wink:
11. únor 2010 ve 20:14  • Odpověz
Adaj- Dr.Zezuláková v Krči- bla fajn, oni prostě mají vývojový tabulky, už to moc neřeším... Překvapilo mě jen, že je dost proti plavání miminek do 6 měsíců (taky je proti lehátkům- asi že tam děti polosedí). Tak jsem se maskovala, aby neviděla, že vozím Jaška ve sporťáku, tedy skoro naležato, ale ouplně ležato ne, asi 140 stupnů- ale on se holt oblečený a ve fusaku do korby nevejde, jedině by musel mít ohnutý nohy, a to by vzteknul :sweat_smile: .
11. únor 2010 ve 20:39  • Odpověz
kvat jsem rada ze uz to tolik neresis. Hele Danysek je pulrocni :grinning: :grinning: :grinning: . Ne maji svuj vyvoj a proste oni sami vedi co jim jak pujde a kdy.

kvat a co mas za kocar??? No lehatka taky nebrat u me. Jinak me se vejde Danysek do korby snad i za rok. A plavani proc nedoporucuje?? Hele na plavani je nazor doktor od doktora nam to doktorka povolila.
11. únor 2010 ve 20:43  • Odpověz
K tomu plavání - ptala jsem se teďka ortopeda a tvrdil, že rozhodně a co nejdřív, páč nenásilně posilujou skoro všechny svaly.
Pediatr je taky pro a od osobní rehabky mám taky doporučení :wink: Ale je fakt, že třeba dětská, co k ní chodí sestřenka s malou je proti, prej v tom nevidí žádnej přínosnej efekt, kromě případného nachlazení prcků.
11. únor 2010 ve 21:04  • Odpověz
spaaget no vidis a ja jsem taky pro vic ldoktoru je pro nez proti no.

My zaciname uz pristi pondeli plavat.

Holky jeste dotaz jezdite sami s prckama?? A kde je vozite v aute???
11. únor 2010 ve 21:12  • Odpověz
ahoj! uff.. dnesek byl pernej..
ale hezkej - mame prvni saty :grinning: :grinning: jak jinak nez ze slev z mothercare :slight_smile:)) + dalsi kupku nezbytnosti - oblibila si nas tam jedna moc hodna pani prodavacka a volala, ze tam mame pripravenou kupku :dizzy_face: no neberte to!!!:grinning: :grinning:
11. únor 2010 ve 21:14  • Odpověz
kvak, jsem četla, že lehátka nejsou dobrý kvůli tomu, že se v nich prckové nemůžou vlastně pořádně hýbat - když leží v postýlce nebo na dece, tak maj prostor k tomu, aby přitahovali nožičky a snažili se obracet, zatímco lehátko jim tento pohyb znemožňuje... tak asi proto :wink:

holky, já jsem krapet v šoku - jsem na přebalováku položila Kubu na bříško, abych mu mohla namazat záda a on se snažil nožičkama lízt :confused: nemá na to náhodou ještě čas? :confused:
11. únor 2010 ve 21:18  • Odpověz
jonkar to Danysek delaq taky jen si to cvici neboj pocka si jeste tak 2 mesice :wink:
Jinak lehatka jsou spatna i kvuli sedu a zada tam nemaji dobrou oporu. A + ten pohyb.
11. únor 2010 ve 21:22  • Odpověz
marsie tak ukaz saticky.
11. únor 2010 ve 21:22  • Odpověz
ad - jezdim, mam ji vzadu za spolujezdcem..

jonkar - hele to lezeni zkousi taky pokazdy kdyz ji dam na bricho na paseni :zipper_mouth:
11. únor 2010 ve 21:23  • Odpověz
marsie no ja mam dilema protoze v zadu je to bezpecnejsi, ale zase nevidim kdyby se neco delo no. A mas to zrcadko??
11. únor 2010 ve 21:25  • Odpověz
Adaj- jáse na důvod, proč nedoporučuje plavání nijak neptala, možná myslí jen u Jáchymovývh potíží- u něj je dobrý ho pevně polohovat, tisknout, zavinovat, možná zkusíme od půlroku plavání, uvidí se.
Kočár máme BéBé Confort- korba i sporťák (měla jsem asi spíš pořídit Inglesinu, nebo Roan- to je korba na velký děti, ne tyhle sranda-vozítka)- je to moc fajn, lehkej kočár- až na to, že nejde do úplného lehu, polohuje se komplet celá sedačka, ergonomicky-sice fakn, ale od těch 6 měsíců- no snad to Jášík nějak vydrží..
Jonkar- Jáchym to plazení má taky- to je nějaký nešvar mimin, co nejsou zvyklý být bříšku- psala to tu Beran. Má se jim to znemožňovat. Ten náš holomek se takhle odplazit i metr- ale to fakt ne...
Jinak ještě k plavání- já osobně ze zásady nic proti plavání nemám- jen jsem nějak už před dnešní neurologií měla nějaký tuchy, že pro Jáchyma plavání ne- asi intuice. Docela na ni dám...
Marsie- já zase pořídila v jednom fajnovým sekáči na Butovicích Jáchymovi prďácký věci ve větších velikostech- 68 a 74. Nejsem nijak posedlá značkama, ale je prostě fakt, že kvalitní značkový věci vydrží, jsou z pořádný, silný bavlný, stálobarevný- a třeba Next dělá i pro kluky věci, ve kterých nevypadají jak plyšoví medvědi, ale jako malí chlapečkové- bez pitomých obrázků a hrozných barevných variací (asi 10 věci celkem za 800.-- je v tom i jarní bunda, kalhoty,svetr, košile (na tu se zběsile těším- malý Clark Gable :sunglasses: , takže ne samý trička
11. únor 2010 ve 21:33  • Odpověz
My jsme taky pozadu :grinning: :grinning: :grinning:
Holky, to si dělají srandu ne?? Oni jenom využívají toho, že jsme v citlivém období a ukecají každou matku! Potřebují prachy a body!! Ještě, že ta naše Mudr. je v pohodě, nestresuje a nenutí nás do různých aktivit.

hannka111 -> fotky můžeš zmenšit i v programu Malování -> klikneš pravým na ikonu obrázku -> dáš otevřít v programu -> malování -> změnit velikost

adajar -> párkrát jsem s malou jela v autě sama, měla jsem jí vzadu
11. únor 2010 ve 21:38  • Odpověz
kvat no ja mam kocar velkou korbu 80cm a vejde se mi tam sevsim vsudy. A proste to vydrzi ver tomu.
Jinak to plazeni nam zase rekla ze ho nechat ze je to normalni.

Jinak co se tyka obleceni Danyskovi kupuji next a tak proste lepsi nez to co dostava od jedne teticky od vetnamcu to mu nedavam skoro vubec. Ja si chci kupovat sama a on to nechape no. A koupi vzdy neco co nenosi a nepotrebuje.

majdah no ja jen jednou byl vepredu, ale to jsdem se bala.
11. únor 2010 ve 21:47  • Odpověz
adajar -> já bych u větnamců taky věcičky nekupovala
11. únor 2010 ve 21:57  • Odpověz
ajdah vid ale vysvetluj jim tu. To je silenej problem.
11. únor 2010 ve 21:57  • Odpověz
:slight_smile:) kvak - to snad ani neni o znackach, po tech slevach se dostanes snad levneji nez od ad milovany :wink: vietnamce - taky mame jety veci, jem chci vedet po kom..

ad - muzes si ho dat i do predu, ale pozor! pokud tam mas air bag musis ho vypnout!
11. únor 2010 ve 21:59  • Odpověz
Když jezdím s našima (mají Suzuki Ignis), tak musíme dát sedačku do předu, v zadu jsou krátké pásy.
11. únor 2010 ve 22:08  • Odpověz
marsie moje milovane :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: . Nemam ho tam, ale nevim jestli je to tam bezpecne no. roste blbec no
11. únor 2010 ve 22:28  • Odpověz
majdah my mame vzadu pasy naknop.
11. únor 2010 ve 22:34  • Odpověz
Dobrý večer:grinning:

tak dnes poprvé nemělo to moje dítko veselý den, skoro celý den buď jen otráveně zíralo,nebo spalo,nebo jemně natahovalo... zlepšilo se to až večer,kdy už se zase smála a povídala .-))))) tak tím trochu vylekala obě babičky,neb na to nejsou zvyklé :slight_smile:)))

Jinak jsem byla za kámoškou v porodnici a hrůza... malý je hezounky,jen se celý loupe,jak přenášela,ale šokovalo mě, že mi říkala,že na celý pobyt v nemocnici dostala na malýho jednu přebalovací podložku... a po koupání nebo přebalování tam mají papírové ubrousky... tak to už mi příjde velký mazec,že bych měla po koupání malou utírat do papíru....

jinak malou vozím vepředu, nemám tam airbag,takže je to pohoda a mám jí při ruce,kdyby se něco dělo :slight_smile:
11. únor 2010 ve 22:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.