• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Krem, tak to je na houby s Jeníkem, našťastie nám nejaké tie prolémy s Natalkou zmizli a dúfam, že sa nevrátia. To jej správanie hodne záleží na tom, akú mám ja náladu, či na nu kričím a tak....ona a potom správa presne ako ja, tažke ked som v pohode ja, ak aj ona je zlatíčko.
No a tá moja nálada záleží od Lukáša, takže ked ma nebude zlobit ten náš malý čertík, tak budeme všeci ok :wink:

Luky sa tiež po dovršení toho 3.mes ukludnil (ťuk ťuk) vela času sa smeje (konečne) a vydrží sa aj dost dlho sám hrat pod hrazdičkou, tak dúfam, že už bude len dobre a konečne si to všetko začnem užívat :slight_smile:
13. únor 2010 v 09:59  • Odpověz
beranku-dneska v noci, se ve 2 h probudil, ja jsem lezela vedle neho a vedle me maruska...totalni rev, ze chce jit do obyvaku na sedacku, s maminkou...tak mu rikam, ze je noc, ze v noci se spi, ze ja nikam nejdu, ze probudi marusku, no uplny hysterak...tak sel do sve postele...a tam teda zustal, ale muz mu asi dal po zadku-jako placl ho rukou, takze zadne biti...ale proste to neslo jinak, nez ze dostal pres plinku ....samo, ze probudil marusku, takze ja jsem si sla lehnout k nemu, aby usnul a muz uspaval v obyvaku marusku....takhle, jak to pisu, tak to tak mozna nevyzni, ale byl to des bes...a ta scena, nez usnul-proste nechtel jit spat, ale bylo uz kolem 21hod a kdyz vstava rano v 7,30 ci tak nejak, pres poledne nespi, tak je to myslim dost pozde, on uz unaveny je, ale porad to protahuje...takze opet scena, kdyz se melo jit spat a to chodim spat s nim...a takove to au auau, to dela taky, porad ho neco boli, porad musim foukat...vcera taky v noci delal au au..a plakal a volal me, to je citove vydirani...vis, kdybychom se s nim nebavili, tak nereknu, ale myslim si, ze ma nasi pozornost a vetsinou je to on, kdo si chce hrat sam-i kdyz se ja nabizim, ze si s nim budu hrat...ono je to slozite...

pubertak je pubertak-tam je to taky slozite, divna matka-teda jeji rodina, takze do te doby, co bydlel u ni, tak nicmoc...ted je sice fajn, ze bydli u stariku, ale to taky neni idealni...se mi zda,ze spise ja resim jeho pubertu... :slight_smile: :wink:
13. únor 2010 v 10:08  • Odpověz
Kremb, to co popisuješ v noci, to jsme měli úplně stejné na začátku po příchodu z porodnice a naprosto tě chápu, jak ti je, my jsme to už neunesli oba a dostala na zadek od nás obou, protože hysterický křik 2hod, to jsme fakt už nedali :frowning2: Ona se taky občas probudí, příjde za námi nebo křičí z postele: maminko, tatínku, musíme jít k ní do postele, dokud neusne.
Beatka je hlučná sama o sobě, Jáchymka každé ráno pravidelně probudí a nic s tím nezmůžu...

Děti si strašně vynucují, u nás je to taky, ale jak píše Lullka, chování Beatky je hodně závislé na mé náladě a má nálada se hodně odvíjí od Jáchymka, stále se neuklidnil a spaní děs běs...

Akorát teď nevím, jestli holkám moc nezničíme iluze o dvou dětech :sweat_smile: Ale realita je taková, že ležící miminko ještě moc problémů neznamená, s tím věkem přibyde více problémů, jak si dítě začíná uvědomovat svou identitu :wink:
13. únor 2010 v 10:20  • Odpověz
A Kremb, určitě chování našich dětí nesouvisí s tím, že bychom se jim nevěnovali, jen byli 2 roky jedináčci a všechna pozornost byla u nich a taky máme oba raky - takže citliví od přírody...
13. únor 2010 v 10:29  • Odpověz
Beranku-to je fajn, ze to nekde bylo aspon takove jako u nas...ale ja proste nevim, jak se mam chovat, jestli dat na zadek poradne, pac on mi prisel-vcera, jako by byl smyslu zbaveny..jako ublizene zviratko...fakt zvlastni chovani - nevim,jestli muzu rict, ze se to lepsi....podle me nalady, no taky nevim....u nas v tom asi bude zakopano neco jineho...

maruska uz je lepsi, dokaze spat i doma-sice v kocaru,ale spi, takze mam relativne cas se mu venovat...nedovedu si to u vas dost dobre predstavit-te obdivuju, ja bych mela nervy na pochodu...

jinak jeho chovani je zvlastni-prisla tu kamaradka a to byl sileny rev, nesahej na marusku, nedivej se na marusku, jak ji chtela ponosit, tak to malem zesilel...jsme si nic nerekly....nevim, jestli vztahoval pozornost pres maju na sebe, ale bylo to nesnesitelne...a to se ona bavila s nim, donesla mu sladkosti, nebylo to o tom, ze se zajimala jen o malou-ona vi, jake mam problemy, tak se snazila bavit se hl. s jenikem...no silene....a za cca 6hodin po jejim odchodu prijela ma segra se svym pritelem-a to byl v pohode, segra chovala malou, tomas choval malou, naprosto v klidu...problem nastal jen tehdy, kdyz si segra vzala plysaka fanouska...

holky-sorry, ze slohovku...snad jsme iluzi neznicily, jen proste me deti jsou totalne zavislel na me, i ta mala maruska uz pozna, kdo ji nosi a rve jak tur, kdyz to nejsem ja nebo muz...teda segru nejak snesla, ale asi byl vecer a byla unavena :grinning:

hele, co davate,kdyz si porad rve pesticky do pusy??ale furt...
13. únor 2010 v 10:30  • Odpověz
beranku-mas pravdu, citlivi zavislaci....
13. únor 2010 v 10:34  • Odpověz
Ufff, vás teda dočíst...ste drbny! :slight_smile: Jahod, máš můj obdiv a strašně ti fandím!...překvapila si :slight_smile: Taky jedu do zoo do Prahy a k moři...kdykoliv a kdekoliv :slight_smile: Teda Krem a Ber, jak tak čtu jaký máte problémy se staršíma dětma, tak snad ani druhé nechci :slight_smile:))
13. únor 2010 v 10:45  • Odpověz
Pěstičky máme v puse taky pořád a krásně si našel palce, takže teď stříhá palce, vypadá to jako by si je okusoval :sweat_smile: Nedělám s tím nic, i včera ve vaně na plavání pořád žužlal ruku :grinning:

Já si myslím, že ty naše starší děti právě chtějí tu pozornost i přes toho malého sourozence....
Jáchymek je taky závislák, ale ještě si neuvědomuje někoho cizího, zatím. Ale obávám se, že povahově budou velmi podobní s Beatkou, budou chtít všechen náš čas pro sebe.

Já jsem už říkala, že si pořídíme ještě třetí dítě a pak mi už bude úplně jedno, jestli tady budou ječet všichni :grinning: Taťka by tu už teda nebyl, ten už by byl v tom blázinci :sweat_smile:

Já mám nervy na pochodu uvnitř, ještě jsem tak dramaticky nevybuchla, ale občas k tomu nemám daleko :unamused: Jen teda nevím, jestli se nedopracuji k žaludečním vředům :grinning: :grinning:
13. únor 2010 v 10:51  • Odpověz
Monter, naopak, druhé dítě moc chtěj, a uvidíš, jak tě překvapí a budou ty nejhodnější na světě :dizzy_face:
13. únor 2010 v 10:52  • Odpověz
No a všechny kolegyně vždy říkají: malé děti-malé problémy, velké děti- velké problémy, tak možná se ještě budeme smát, jak byly naše současné problémy nicotné oproti tomu co nás bude čekat třeba v pubertě :sweat_smile:

Byla jsem minulý týden u fyzioterapeutky a byla tam i paní s dcerou jako Jáchymek a má ještě dceru 5,5 let a říkala, že už teď má takové ty pubertální řeči. Že jí řekla: čím se to sprejuješ? a s takovým tím tónem v hlase: bože, co to máš za hrůzu a u toho oči v sloup :sweat_smile:, tak jí paní řekla, že jí může být úplně jedno čím se sprejuje a že by se měla konečně začít chovat normálně, když už půjde do školy.... :grinning: Tak už se těším za pár let :grinning: :grinning:
13. únor 2010 v 10:56  • Odpověz
Ahoj,
zoo beru a moře taky, bílý písek, tyrkysový moře.... :sweat_smile:
Druhý dítě?! Jo, jo, ale hezky postupně :slight_smile: Setkala jsem se už s tím, že jedna paní porodila jedno dítě v lednu a druhý v prosinci. Pěkně děkuju, ale já si radši počkám :slight_smile:
Jinak už jsem dvakrát použila šátek na ven, když jsme byly venčit psa. Poprvé nejdřív řvala, tak jsem jí vrazila dudel a byl klid, jen když usnula, tak jsem jí ho vytáhla. Napodruhé jsme dudel nevzaly, tak mi cucala tričko, když jsme se vrátily domů, tak jsem na něm měla mokrej flek o průměru 15 cm, no, trochu to studilo :grinning:
13. únor 2010 v 11:22  • Odpověz
Kremb a Ber- teda přeju nervy ze železa.... Moc by mě zajímalo, co vám, Kremb, psycholog poradí- četla jsem ukázky z knihy od Prekopové Prvorozené dítě (myslím, že na Rodině), docela inspirativní, nevím, nakolik ty potíže odpovídají tomu, co máte doma, ale třeba to v něčem odpovídá (akorát jen že zřejmě není čas na čtení :unamused: )
http://obchod.portal.cz/produkt/prvorozene-dite/
Jsou tam i ukázkové kapitoly.
No jestli budeme mít druhé, tak tohle budeme řešit s Jáchymkem- ještě že nejde vzít rozhodnutí mít druhý děcko zpátky- v bláhové naivitě si ho prostě pořídíme a pak to holt nějak snad udejcháme (ale já bych rozhodně neměla mít jedno dítě- Jáchym by byl chudák- jsem magor a hrozně bych ho sledovala a řešila.
Ad cucání ruky- nic neděláme, ať si cucá, do krku di ruku zatím nestrká, takže ani nezvrací :grinning:
13. únor 2010 ve 12:17  • Odpověz
Ber, druhé dítko chceme taky, časem...sem si dělala srandu. Ručenku z pusiny taky nevytahuji, ať si jí žužle...občas jí dá hlouběji a navalí se mu :slight_smile:
13. únor 2010 ve 12:27  • Odpověz
lullka taky se mi zdálo, že se malá spravila téměř současně s koncem třetího měsíce, ale chyba lávky, dnešní ráno mi dalo zabrat, jela jsem k našim o hodinu později

beranek všechny kteří tlačí denně kočárek na takové sídliště, kde bydlí naši a v tom rozbředlém sněhu navíc, kde chodníky jsou někde jen prošlapané a to tak, že úzce, takže s kočárem neprojedeš a musíš po cestě a ještě kvůli nedostatku parkovacích míst někteří parkují jak naprostí trotli, obdivuju
my teda taky bydlíme ne zrovna dole, sem tam do vršku, ale na to nemáme
13. únor 2010 v 19:34  • Odpověz
Ahoj holky,
všechno jsem nečetla, ale zaujalo mě cucání palečku, příp. celé ruky. Káčátko nám to taky dělá, dudlík moc nechce, takže přes den vyměňuju za prso (10 min. pije, pak tak půl hod. cucá a usíná až usne a s prsíkem v puse spí ještě asi 10-30min). V noci to moc neovlivním, když spí nechci ji budit. Asi se tím uklidňuje :grinning:
13. únor 2010 v 19:44  • Odpověz
čauky,
jahod ... jsi super ... fakt dobrý ... máš můj obdiv holka
tak nevím, možná je to tím, že mám ty děti od sebe tři roky, ale my máme doma relativně klid a pohodu ... ťuk, ťuk, ťuk ... včera, jak jsem se bála, tak jsem nakonec malé ani jednou nenadávala, nedala jí na zadek, nic ... byla strašně hodná, nechala Ondru vyspat ... to si třeba kreslila ... fakt paráda ... a to nám tatínek dojel až v osm ... takže jediný, co jsem včera neudělala, tak jsem nešla dát malou nahoru do postele, ale pustila jsem jí animáčka a ona usnula při šmoulech ... stydím se, ale po těch 16-ti hodinách s nima oběma už jsem to nedávala ... i když byli oba fakt hodní ...
jinak špendlík máme taky ... jen si ho budu víc hlídat, páč Verča ho kdysi rozkousla ... a cpala si ho až dozadu do krku, tak se z něj i párkrát poblula :grinning:
a šatičky jsem taky neviděla ... marsieeeeeeeeeeeeeee
13. únor 2010 ve 20:20  • Odpověz
ahojky, špendlík máme, ruku strká až do žaludku a vůbec jí neodradí, že se u toho docela dáví :stuck_out_tongue_closed_eyes: . My dneska na nákupech v Německu, papáníčko a drogerie, ulovila jsem vlhčené ubrousky s panthenolem 100ks v balení za euro, paráda a porcovaný bilinkový biočajíčky od nestlé taky za euro (ač kojím, dávám občas pro uklidnění cucnout čajíku, dělá jí to dobře, tak co :wink: ), ještě že to máme kousek, jsem tak každej měsíc.
13. únor 2010 ve 20:53  • Odpověz
ahojky všem, asi brzo umřu, dneska fakt kolotoč jak blázen,začínám toho mít nad hlavu. Tatínek vzal ráno malou ven,takže jsem po delší době stihla uklidit byt, pak honem k rodičům uvařit oběd pro 5 lidí, pak ke kámošce do porodnice, pak doma uvařit véču, vytřít a zamést chodbu a vytřít byt, vykoupat malou a teď mám pocit,že asi zítra upadnu a už nevstanu :frowning2:(((

Jinak mám dojem,že je akce na Pampers v Globusu,že když si vezměte dvě balení za akční cenu,tak vám dají balení zdarma, u vel. 4 mi to tuším vycházelo pod 3,-Kč za plenu,což je slušný :grinning:
13. únor 2010 ve 22:51  • Odpověz
no mastím do hajan, všem dobrou
13. únor 2010 ve 22:59  • Odpověz
Vidím, že se řeší oslintané ruce :slight_smile: Beno ještě neobjevil kouzlo sevřené pěsti, takže si ji do pusy celou nenarve, překážejí mu prsty. Případně se snaží nacpat si tam obě ruce :grinning: Vůbec mě nenapadlo, že bych to měla nějak řešit. Akorát se mu u toho hůř usíná, tak mu to v případě potřeby měním za dudlíka...
A já jsem se dneska vyspala, ach... Po podivné noci (myslím, že jsem mu blbě ohřála mlíko a bolelo ho bříško, hekal půl noci, sice spal dobře, ale mamina holt už tolik ne) jsem prospala tři hodiny odpoledne a od sedmi až do půlnoci... :dizzy_face:
14. únor 2010 v 00:30  • Odpověz
dobre BRZKE rano
Taky cucáme pěsti o 106,
holky chtěla jsem se zepatat. Jak vam deti spavaji??? Mě malá spí od 20.00-6,00pak od 6,30-8,30, potom hodinu dopoledne dvě hodiny odpoledne plus ještě v kočárku dvě hodiny a pak zas v 20,00jde spát. Nesapávýá nějak moc? a spává nějaké miminko taky tak dlouh v noci jako naše?? jako myslím,že přibíra pěkně a přes den sní tak 600až 750ml dohromady... to jde ne ?
14. únor 2010 v 06:30  • Odpověz
Běžný den - vstává kolem šesté, po krmení krátký spánek (15-20 min), stejný ještě jednou dopoledne. Po obědě spí dvě hodiny a ještě jednou krátce večer kolem šesté. Usíná v osm, budí se na krmení ve dvě nebo ve tři a pak zase spí do těch šesti.
Trochu jinak je to o víkendech, podle mě je přetažený, protože je tu příliš mnoho manželů :grinning: . Ale třeba včera zalehl v pět, v osm se sice vzbudil, ale já spala a muž usoudil, že za to mohou střevní pochody a ne hlad (a možná i jo, protože po aplikaci dudlíku zase usnul), vzbudil se ve dvanáct a pak ve čtyři a v půl sedmé. Trochu jsem doufala, že po krmení ve čtyři vstane později, ale zdá se, že 6-6:30 je jediná konstanta celého dne :confounded: :slight_smile:
14. únor 2010 v 07:14  • Odpověz
ahoj, my usínáme kolem půl osmé večer, krmení v jednu, čtyři, půl sedmý :frowning2: , v sedm vstává, v devět usíná na hodinu - hodinu až dvěl, pak hodinka až dvě vzhůru, po obědě kolem druhé hodinový spánek, pak venku v kočárku taky usne, přicházíme kolem půl páté domů, už nespí kolem šestý ještě tak dvacet minut spánek, v sedm koupání, v půl osmé usíná.....a pořád dokola :wink: ....ještě nedávno se budila v noci až kolem třetí a pak v půl sedmé, teď si jedno krmení přidala, myslim, že jí teda budí prdíky a jíst nepotřebuje, ale není k utišení, dudlík, konejšení...nic nezabere, jen prso :unamused:
14. únor 2010 v 09:18  • Odpověz
Nazdárek, malý večer usíná kolem půl9,pak ve 3h a vstává v 7h. Kolem 9h si dá 20min.,někdy hoďku. Odpol když je v kočáre dokáže chrnět 3,5h ale když ven nemůže, tak doma někdy spí po půl hoďkách, někdy se mu podaří zabrat na 2h.
14. únor 2010 v 09:34  • Odpověz
Malej je taky spavec- bohudík. počítala jsem, kolik hodin včera naspal- asi tak 17 :sweat_smile: . Spí od 19hod- do osmi. Zbytek naspí během dne. V noci 2 krmení zhruba po pěti hodinách. Myslím, že mimino, který spí a jí, je zdravý a prospívající. Takže buďme rády, že spí. Možná chrupká i proto, že opravdu hodně roste- podle mých měření to těch 68 cm a 7kg bude (růstový hormon se produkuje ve spánku).
14. únor 2010 v 10:00  • Odpověz
Kvakul, kdyby se růstový hormon produkoval ve spánku, jen v těhotenství bych se vytáhla o třicet čísel...! :grinning:
14. únor 2010 v 10:05  • Odpověz
Néé, fakt- uvolňuje se pulzně a právě ve spánku.
14. únor 2010 v 10:24  • Odpověz
riv - :grinning:
14. únor 2010 v 11:37  • Odpověz
Ale no tak, ženy- se mrkněte na Wikipedii. opravdu mi nehrabe :sweat_smile:
14. únor 2010 v 11:56  • Odpověz
Ahoj holky, vůbec vás nestíhám. Jak toho zvládáte tolik probírat? Terezka sice začala po cvičení vojtovkou trošku víc přes den spinkat, ale pořád to nejsou hodiny.
Pokud máte při přebalování nebo jako my při civčení velkou potřebu přebalovacích podložek (Terka mi během dne počurá tak 4), táborská firma Dita má novinku - nepromoková přebalovací podložka, která se nechá vyprat. Mrkněte na stránky, třeba se to bude některým z vás hodit.
http://www.dita-angel.cz/site/katalog/novinky/Podlozka-Angel---CESTOVNi1
14. únor 2010 ve 12:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.