• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
orlik- malej tip - pri prebalovani po otevreni plenky ji trochu polochtam na pipce a ona to spusti jeste do pleny :wink: teda nekdy :grinning:
14. únor 2010 ve 13:03  • Odpověz
Marsie, my teď nezvládáme spíš čůrání při té vojtovce. Přijde mi, že se počurává snad schválně, aby mě za to mučení aspoň trošku potrestala. No můžu být ráda, že u toho nekaká :grinning:
14. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz
holky takze je normal ze spi 9hodin ?? bez jidla???
14. únor 2010 ve 13:19  • Odpověz
Veruso, hodně holek by řeklo, že máš být ráda, že malá spinká. Pokud přibírá, vůbec bych to neřešila. Terezka v noci spinká v kuse 7-8 hodin a jsme obě spokojené. Můj brácha po příjezdu domů z porodnice spal v noci od 10 do 6 do rána, a rozhodně to na něm žádné následky nezanechalo (je mu už skoro 27 let). Tak se tím netrap. Neříkala bych to radši ani doktorce, aby tě ještě nenutila v noci budit.
14. únor 2010 ve 13:24  • Odpověz
verusa, my dneska spali osm hodin tahem, pak se nabaštil a pokračoval ve spinkání :dizzy_face: buď ráda, lepší než kdyby byla vzhůru co dvě hodiny :wink:

nás teď asi poslední tři dny trápí brkání, předtím skoro vůbec nebrkal a teď vždycky uprostřed jídla se začne hrozně kroutit a plakat, ho musím úplně násilím držet, aby si odbrknul a pak je zase v pohodě, ale ten cirkus předtím je docela síla, poprvé jsem se uplně lekla, co se stalo :frowning2: zajímavý, že v noci brkat nepotřebuje... :confused:
14. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
veruso taky bych byla ráda, pokud malá prospívá a jak píše orlik, neřešit s mudrou, ať tě nenutí budit a pak se tě bude ptát na každé kontrole, budeš ji budit a jak ji to pak odnaučit???
mě malá spala po zahájení zavinování 2 noci po 6 hodinách a 1 noc 7 hodin a už to zase skončilo... na ni finty zabírají vždy krátkodobě, pak to mrška asi prokoukne a máme po ptákách :frowning2:
14. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz
holky dekuji.... budu ji teda tak enchavat a dr.nic rikat nebudu.... stejne jsem jednoiu malih zkusila zbudit a proste spala nechtela pit...
14. únor 2010 ve 13:51  • Odpověz
Verus, ten spánek fakt neřeš. Malou jsem nechávala spát i v porodnici jak chtěla a přikládání jsem si vymýšlela :grinning: Pý budit po 3 hodinách :stuck_out_tongue_closed_eyes: To určitě, když chce spinkat, tak ať spinká. Byla v klidu a když měla hlad, tak si řekla. Prostě si myslím, že když dítě prospívá, tak se má matka řídit jeho potřebama a ne nějakýma tabulkama. S názory některých pediatrů v práci jsem nesouhlasila už dřív a teď si to zkouším na vlastní kůži. A já jsem prý po šestinedělí taky večer usnula o půl 8 a spala až do půl 7 bez jídla, a jaká je ze mě teď zdravá a krásná holka :grinning:
14. únor 2010 ve 14:01  • Odpověz
Kvakul - já ti věřím, chápu, že spánek je jedna, nikoliv jediná podmínka :slight_smile: Akorát jsem zase neodolala svému zvrácenému smyslu pro humor :sweat_smile:
14. únor 2010 ve 14:17  • Odpověz
ahoj holciny-tak dneska valentyn-ten podezrely svatek...my jedem v MDZ :grinning:

ja taky neresim cucani presticek, me jen proste zarazilo to, ze mala si je cuca ve spani a tim se probouzi-ale dudlika do ni nedostanu... :slight_smile:

ad dve deti-doufam, ze jsem vas nejak nepostrasila, holt moje deti jsou takove...ale jenik se uz kapku lepsi..dneska dokonce snedl CELE KURECI STEHNO!!jsem zirala :dizzy_face:

evatk-jsi psala, ze ti mala spatne spi na navstevach apod-u nas to stejne, mala dokonce pozna, kdo ji nosi a kdyz to nejsem ja nebo muz, tak je neskutecne rev...a taky spatne spi, u babicek a pod..takze pokud neni v kocaru venku, tak nicmoc....
14. únor 2010 v 15:26  • Odpověz
Teda jak mě je dnes zle...bolí mě hlava, zvracím a ke všemu pořád ta rýma :( Ještě že je neděle a přítel se o malého postará...já totiž ležím.
14. únor 2010 v 16:13  • Odpověz
jejda, monter-co ti je??toho se uplne desim, ze bych lehla...to by byl konec...at je ti brzo lip!!

my mame zitra jit na 3 mes. kontrolu, ale mala ma porad rymu :angry:
14. únor 2010 v 16:50  • Odpověz
Krem díky, už je mi o něco líp. Bylo mi fakt hrozně a sem velice ráda že je přítel doma a postará se.
14. únor 2010 v 18:46  • Odpověz
ahojky všem, tak další mazec víkend za náma, ještě že malá spinká, možná stihnu něco vyžehlit :slight_smile: Jinak buďte rády,že Vám dětičky tak pěkně spinkají, Naty spí 5 hodin v kuse a to je tak maximum :slight_smile:

dneska jsem si koupila v Globusu plenky,tak jsem spoky :slight_smile:

krem: my jdem na 3 mes. kontrolu ve středu a tam mi dr řekne,jestli malý stačí to kojení,tak doufám,že dobře dopadnem :slight_smile:
14. únor 2010 v 18:47  • Odpověz
Ahojky, tak u nás návštěvní víkend, včera u prababičky a dnes u mých rodičů:dědy a babičky, paráda, akorát jde vždy na Johance poznat,jak je pak ráda, že jsme už doma, OPRAVDU vidíme, jak se doma hned zklidní a usmívá, viděli jsme to na ni včera i dnes... To kojení mimo domov (bez koj.polštáře) se jí vůbec nelíbí, i když už delší dobu zkouším občas i doma kojit jen tak na ruce, ale nelíbí se to ani jí, ani mě :unamused: a vzít s sebou koj.polštář jsem dnes zapoměla.... no jo......
A jasně, že pozná, že jí zrovna nenosí mami nebo tati, ale je v pohodě, hlavně že NĚKDO nosí :grinning: :grinning:. Rozdávala úsměvy, dnes u našich se dokonce smála hodně nahlas, i jednou chrochtla, to jsme se nasmáli, říkám, celá maminka :grinning: :grinning: :grinning: haha.

Zítra 3měs. prohlídka a 2 očkování :confused: :confused:mám z toho trochu obavu, tak snad to vše v klidu zvládne, myslím, že jste tu většinou psaly dobré snášení všeho.... A asi si koupím Nurofen Baby sirup, kdyyby náhodou měla teplotku. Nebo jsou čípky lepší??? :wink: poraďte, prosím - děkuji!

Tak krásný zbytek víkendu a hezký vstup do dalšího (opět mrazivého :confounded: ) týdne!!!
14. únor 2010 v 19:17  • Odpověz
s tím spaním naš malý spi už od 6 týdnů celou noc teď už máme režim tak dostane mlíko v deset a potom až v osm ráno a celou noc spí doktorce jsem to říkala a ptala se jestli buďit a prý rozhodně ne ale přes den dodat jidlo které má dostat v noci tak krmime po 3-4 hodinách a dostane dávku co má (jsme na UM)
očkování máme už taky za sebou a mam doma sirup i čípky a když měl malý teplotu po očkování použila jsem čípky asi rychleji zabírají a nemusim se s ním prát jestli to spolkne jen jestli ještě nemáte 7kg tak se čípek podélně rozpůlí a dá se jen půlka :slight_smile:
14. únor 2010 v 19:52  • Odpověz
Ahojky holky, teda vy toho stihnete napsat :confused: Je vidět že většina z vás má jedno dítě :grinning: :grinning:
Nu jak jste se bavily o tom spaní tak mě holky chodí spinkat o půl sedmé, a probudí se většinou kolem druhý hodiny, někdy až ve 4, pak kolem šestý a vstáváme v sedm. No my s Nelinkou by jsme si ještě do devíti pospaly ale SOfinka je nespavec a od šesti si povídá s kolotočem a ještě ji přemluvím většinou tak na dvacet minut spánku a to je vše. Přes den mi toho taky moc nenaspí tak třikrát po dvaceti minutách, Sofinka nespí dokonce ani v kočáře, maximálně tak těch dvacet minut a pak kouká. Ale je ticho a pozoruje. No tak toho moc za den nestihnu protože fakt nespí :confounded:
A ted mi obě začínají odmítat prso takže skončíme na UM asi přes celý den, jen bych se toho nerada vzdala protože v noci je to pohodlnější a v noci pijou krásně. No uvidíme jak pevné nervy budu ještě mít :unamused:

Evit přesně, oni ty děti už vycítí že doma je doma :slight_smile: Sofince je to jedno kde je, ale Nelinka se vzteká na skoro každé návštěvě a jen přijde domů tak je samej usměv a na dece vydrží sama i dvě hodinky pod hrazdičkou.
14. únor 2010 v 19:59  • Odpověz
lucy tak to je super, že sofinka vydrží 2 hoďky pod hrazdou, elinka pravidelně po hodině začíná být protivná, ať se děje co se děje, nědy nezabírají ani veškeré fígle, zkusíme dát do postýlky tak jak je, nezabere, zavineme, nezabere, chováme zavinutou, nezabere, pustíme k tomu fén...

my máme očkování v úterý a zítra ty zpropadené kyčle, už chci, aby byl další víkend a malá byla v těch řemínkách navyklá, bojím se toho, mám pocit, že už tak nezvládám ty její občasné vztekance, už si ani nejsem jistá, co vlastně chce a ještě toto k tomu

začla jsem si psát, kdy spí atd., přiadá mi to takové u nás pořád nepravidelné, už papkala 6x denně, byl to takový přijatelný počet, teď už zase 7x, tím pádem bych asi měla snížit jednotlivé dávky um, ať ji nepřežírám a jsem teda zvědavá, jak přibrala, doma to vážení je na prd

a nevíte, co je se saronkou a davlu????
14. únor 2010 ve 20:10  • Odpověz
Evatk- taky by mě zajímalo, kde jsou- navíc třeba ještě marikap...
Na horečku dávám čípky, přijde mi lepší ten lék nehonit přes trávicí systém.
Kremb- ty jsi Jeníkovi snad namluvila, že to sice vypadá jako kuřecí stehno, voní to jako kuřecí stehno, dokonce to i chutná jako kuřecí stehno- ale je to palačinka s Grankem, ne????
Orlik- ta firma vyrábí pěkný věci, dík za tip!
14. únor 2010 ve 20:50  • Odpověz
Evi nám se Nelinka taky vzteká, nejvíc při oblíkání když má jít ven, pak když chce spát, to ji vždycky musím dát dudel, a vzteká se protože nemůže zabrat (je zajímavý že jen přes den) , tak ji pak musím dát plínku přes hlavu, nahnout se nad ní, a do ouška ji zpívat červený šátečku kolem se toč :unamused: Po pár slokách usíná :grinning: Pak další vztekací čas přichází po koupání a to když ji oblékáme do pyžámka, u bodýčka se ještě řehní, u overálku natahuje a u bryndáčku se vzteká, pak je problém ji narvat flašku do pusy. Většinou ji musím uklidnit, pak honem položit na kojící polštář a rychle než začne natahovat ji vrazit flašku do pusy a konečně začne sát :grinning: :grinning: No u nás jsou ty večery fakt komedie, Sofinka ta se tomu řechtá potvora, ale taky má své dny, např. teď vyžaduje pořád aby nad ní někdo stál :unamused:
A vztekat při oblíkání na ven se Nela začala až když byly ty mrazy a my nechodily tak často ven :unamused: Debilní zima :angry:
14. únor 2010 ve 20:53  • Odpověz
dobrý večer,teda opravdu je fuška vás dočíst.My jsme po očkování dali hned studené obklady a malý to v pohodě zvládnul a nedostal ani teplotu.Takže doporučuju.
14. únor 2010 ve 20:57  • Odpověz
lucy-souhlasím debilní zima!!!!!
14. únor 2010 ve 21:01  • Odpověz
Ahoj mamky, tak u nás docela dobrý víkend jen ten můj táta mě deptá čím dál tím víc. Chová se k mamce hrozně ta pak brečí a mě je jí děsně líto a zase na to myslím x dní.
Teda vy jste toho napsaly to nedokážu přečíst.
Tomášek se dneska překulil poprvé sám na bok a zase zpátky a od té doby nedělá na dece nic jiného než se překuluje.
Jahod - drž se jsi statečná ženská.
Evatko - budeme na vás s kyčlema myslet.
14. únor 2010 ve 21:36  • Odpověz
Jo a očkování nás čeká v pátek na vše hexa, pneumokok a i ty rotaviry. Doporučila nám ho doktorka kvůli té operaci co Toma bude mezi 1 a 2 rokem čekat.
14. únor 2010 ve 21:37  • Odpověz
Ahojky holky,
tak už je konec víkendu.... :frowning2:
Taky nevím, co je se sasonkou, davlu a marikap.....
U nás je to uspávání pořád stejné :confounded: chce se jí spát, ale nezabere a nezabere, tak začíná uspávací kolotoč. Když usne, tak spí 5-6hod. a pak chce už papat co 2-3hod., ale spíme do 7.30.
14. únor 2010 ve 21:39  • Odpověz
kvakul jo ještě marikap, jsem věděla, že jsem na někoho pozapomněla

lucy joo, oblíkání na venek horor, šumím do uší o sto péro, a dení uspávání..., večer a v noci celkem pohoda, a to musím zaklepat :grinning: a totéž s tím stavem po koupání, vidím, že to je všude stejné

saze náš taťka má taky někdy své dny a mamča brečí, já se tím taky trápím, je mi jí líto, ona si všechno moc bere... a prosím tě co za operaci, mě něco ušlo :fearful: ?
14. únor 2010 ve 22:33  • Odpověz
jo do toho mě napeklí drahý, se kterým se o tom uspávání bavíme furt dokola a kdesi cosi a místo aby teda ten uspávací rituál dodržoval, tak se vztekne a nechá malou plakat, na což já jsem vysazená, to není nic na mě, prostě musím udělat všechno pro to, aby nebrečela... taky mě rozčiluje, jak je to pokaždé nějak jinak, někdy zabere jen to, pak zase člověk musí udělat milion věcí, aby vůbec usla a to ještě spí u fénu (když ho vypnu, připadá mi, že se lekne), ale co nám zbývá... akorát mě ten chlap ještě víc vytočí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. únor 2010 ve 22:37  • Odpověz
po těch očkováních bývají teploty? pampus - jak studené obklady? jen tak? na čelo? nebo na tu nožičku kam se to píchá? to jsem z toho zase jelen..
lucy - taky souhlasím. debilní zima!
k těm kyčlím, já bych měla dávat široké balení, jenže je mi ho v tom chudáčka líto, posledně jsem na to dost prděla, takže nám to nechal i nadále a od té doby to dávám na noc, ale přes den ho tím teda netrápím. bude to ok?
saze - jaká operace?
14. únor 2010 ve 22:38  • Odpověz
Čauves :wink:
Tak víkend super, včera jsem byla opět v tanečních pro velké(za manžu zaskakuje švagr a je s ním celkem psina :grinning: ), malýho jsem nechala na pospas babce, dědkovi a celému příbuzenstvu, páč můj táta měl narozeniny, tak ho chovalo asi 20 lidí :sweat_smile: No zkrátím to, vrátila jsem se ve 23:30 a malej oči jako trnky a od 19.hodiny nejedl. Tak jsem ho chudáka vysvobodila a spinkal jako miminko až do 8 ráno :dizzy_face:
evit, já kojím vleže, hodně zřídka na kojo polštáři, páč jsem líná toho macka držet :zipper_mouth: I když teď už je větší, tak bych ho nemusela držet jenom na té jedné ruce.Takže i na návštěvách poptávám postel, páč i Kryšpín tak baští radši :grinning: Akorát by laktační poradkyně zaplakaly nad tou naší polohou :grinning: Prej já na boku, prohnutá záda, dítě na boku a břichama bychom se o sebe měli opírat. Zlatý voči :grinning: Už od 6 týdnu odmítá na boku ležet, takže se válí na zádech, takže hlavu div nevykloubenou, nohy má občas hozený na těch mých a utoho všeho mě šimrá mezi prsama :grinning:Asi máme hyperaktivní dítě už teď :pensive: No mé pokusy o správnou polohu vždycky skončily vzteklým a hladovým dítětem, takže jsem to vzdala.
kremb a beran, úplně mi z vás přešla chuť na druhorozeného/nou :sweat_smile: Chtěla jsem děti brzo po sobě, ale radši to ještě přehodnotím :sweat_smile:
No nic, jdu fandit, páč za chvíli jede Sáblíková :wink:
14. únor 2010 ve 22:45  • Odpověz
jahod taky chci vědět, kam obkládat po očkování... bylo mi blbé se optat, díky, že ses obětovala :grinning: :grinning:

spaaget taky čekám na sáblici, naštěstí se mladá obudila na jídlo už teďka, drahý tipoval, že pro ni bude muset jít zrovna v tom nejnapínavějším
14. únor 2010 ve 22:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.