• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Já obkládala nožičky :slight_smile: Tu hexu jenom jednou, ale toho pneumokoka měl horkýho ještě druhej den :pensive: Jinak doktor mi doporučil Panadol sirup, případně chladné obklady v mírně octové vodě. Tak jsem si vzpomněla na dětství, páč mám v paměti ruce zabalené do kapesníků v octu. Ptala jsem se mamky a prej jsem nemusela při vysokých horečkách mít zábaly, ale stačily jenom chladné ruce, případně hlava. Proč ten ocet, nevím :sweat_smile:
14. únor 2010 ve 23:04  • Odpověz
dobrý večer všem, tak ještě nakukuju,než zalehnu :slight_smile:
spaaget: mooooc jsi mě potěšila... já kojím tedy v sedě i v leže,ale v leže máme stejno polohu jako vy, malá leží prostě na zádech a hlavu má vytočenou, jí to vyhovuje určo víc než kdyby byla na boku,to jsem zkoušela a pořád se převracela na záda,takže to taky máme takhle :slight_smile:))
14. únor 2010 ve 23:11  • Odpověz
lilli, a leží ti v klidu? Malej je v klidu jenom při nočním a ranním krmení, teď už se u toho, kromě té věčné práce nohou, na mě začal i šklebit a chechtat, samozřejmě s plnou pusou, takže mu vždycky všechno vyteče :grinning: Ale je k sežrání, jak mě u toho zkoumá, pak mu ty oči vyjedou k mýmu obličeji a začne se smát :dizzy_face: Nebo se zakouká na podprdu a začne na ní sahat, tahat za ní, pak si tam zašprajcne prst. Nebo když má hlad, začne mi koukat do výstřihu, když ho mám ráno v pelechu, tak už mě tahá za knoflíčky na košili. Každej den dělá pokroky, už se třesu, jak mě bude svlíkat na veřejnosti :grinning: :zipper_mouth:
14. únor 2010 ve 23:26  • Odpověz
Spaaget- to je náhodou důležitý, aby věděl, jak na podprdu- teda budu muset nějak Jáchyma zaškolit, aby nebyl oproti kojeným v nevýhodě :grinning:
Jinak opravdu prej děti docela útočí na matku- zvlášť takový ty roční a starší mezuláni (možná Kremb přidá nějakou veselou historku z kojení :dizzy_face: ) a svlíkají. Teda závidím, že máš takovýho svůdníka- i když Jáchymek se na mě dívá někdy s takovým zbožňujícím pohledem, nebo na mě zírá z kočáru a uspává se pohledem na mě (to teda nechápu :grinning: :grinning: )- je to takový malý milovník- v tomhle mi přijde chlapeček fajn.
Ad práce noho- samozřejmě taky pořád šlape vodu- navíc má takový zvláštní projev- kope nohama a mlátí se při tom do břicha, oběma rukama- vypadá, jakože se hooodně zlobí- na co ale, to asi netuší :sweat_smile:
Dneska jsem si udělala naprosto naivní plán, že se nám za 3 roky narodí další kluk, aby měl Jáchym kamaráda. A ve 40 si pořídíme poslední miminko, samozřejmě holčičku. No, lidí plánují, aby se měl Pán Bůh čemu smát....
Matky, hrabe vám někdy a prohlížíte si třebas fotky z porodnice nebo i z ultrazvuku????
14. únor 2010 ve 23:49  • Odpověz
kvakul to víš že jo, dneska jsem mrkla na fotky s bubnem, divné :confused:
15. únor 2010 v 00:12  • Odpověz
holky, s Kubíkem jsme byli ve středu u marikap na návštěvě a maj se fajn, užívá si té své malé princezny :dizzy_face:

když vás tak čtu, tak vás musím litovat, Kuba je úplně zlatej, přes den teda moc nespinká a usne akorát u kojení nebo v kočárku, když se dá jít na procházku, večer usíná mezi osmou a devátou a spíme tak do osmi s jedním - dvouma kojeníma, no spal by možná i dýl, ale musela by být tma :grinning: přes den je vysmátej a hrozně ukecanej, plače akorát když ho trápí bříško ap. poslední dva dny, už si dokonce vydrží hrát sám,pak si akorát zavolá, že se potřebuje pomazlit nebo má hlad a pak si zase hraje, asi nám po dovršení deseti týdnů zmoudřel :grinning: kojíme na kojícím polštáři, prcka na něj stačí položit a už špulí pusu :dizzy_face: horní rukou se drží za tričko a spodní mě lehtá na prsu a nebo si prso drží jak flašku :grinning: chovat od ostatních se nechá, ale musím být hned vedle :slight_smile:
15. únor 2010 v 00:40  • Odpověz
Holky malej se narodil a má menší rozštěp pindíka - odborný název jsem zapomněla. Má to prý jen trochu a nezasahuje to do močové trubice ale čeká nás operace aby mu to dali vše dopořádku. Budou mu to dělat v Krč. nemocnici a prý tam budeme asi týden ležet kvůli pozorování jak čůrá. Dr říkala že se toho nemáme bát že to má málo a že to u něj bude spíše kosmetický zákrok. No ale já se bojim, je to dost choulostivé místo pro kluky.Zjišťovala jsem zda jsem to nemohla v těhu nějak ovlivnit a prý ne, je to nezacelené a ovlivnit to prostě nejde. Ale po zákroku prý bude naprosto ok a až bude větší vůbec nebude vidět že mu kdy něco dělali. Tak snad to vše bude dobrý, to víte šílím už teď.
15. únor 2010 v 08:01  • Odpověz
Teď na jaře jdeme na kontrolu na děckou urologii do Krče k panu primáři a operuje se to mezi 1 a 2 rokem
15. únor 2010 v 08:04  • Odpověz
dobre rano-sorry,ze jsme vas tak nejak odradily od dalsich deti, ale je to fakt individualni... :grinning:

bylo to kureci stehno a tchyne si myslela, jak neni bajecna kucharka, ze tam jenik snedl maso, ale on mel slibene kinder vajco-kdyz neco sni... :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a samo, ze doma vecer probehla palacinka-dokonce i muz uz je lapen a dneska na snidani opet palacinka...ale treba o vikendu mi snedl i spenatovou polivku... :dizzy_face:

historky s kojenim a masirovanim prsou a dalsimi radostmi radeji necham na jindy....hihihi....ale pridam ted z vikendu, kdy jsem si myla vlasy a stala jsem nahata pred zrcadlem a vnasela do vlasu neco na snadnejsi rozcesani, takze jsem mela ruce totalne od toho kremu ci co to bylo a v tom mi zacaly strikat prsa a kapat-ja zacala jecet na muze, at mi okamzite prinese vlozky do podprdy-mi donesl odlicovaci tampony...ale ja jsem se docela nasmala, jak jsem bezradne stala a ono to samocinne strikalo a kapalo :grinning:

mala lezi v kaocaru a dala jsem ji tam medvedy-busi do nich a ja uplne happy...odpo jdem na kontrolu, asi nas nebude ockovat, pac mame porad rymu, nos ma cisty, ale ma to nekde mezi, pac chrochta ligu... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

saze-aha, urco to dobre dopadne... :wink:

ja resim u male pipinu, jestli to tam ma vsechno v poradku-jsem cetla tady diskusi na mk, ze se to muze holkam nejak prilepit-srust a ted to furt resim, jestli to mame ok-jsem prdla-ale mala je stydlivka, kdyz ji cistim, tak ma nohy u sebe a rvu ji je skoro nasilim :grinning: (ja jsem taky u porodu mela tendece ty nohy taky mit u sebe, az se doktor ptal, jak jsem mohla porodit prvni dite... :grinning: )

kojeni-ta poloha na boku, jenik ani maruska takhel nikdy snad nelezeli...taky se toci a marus ma ted hlavu jak pisete, totalne vykrivenou, ale opet je stastna... :grinning:

dotaz-cim mastite a vycesavate vlasky??
15. únor 2010 v 08:51  • Odpověz
dobré ránko, tak u nás po dlouhé době trápilo bříško, vůbec neím, čím to bylo, nejedla jsem nic nadýmavýho :unamused: , takovej řev v noci sousedi ještě nazažili, tak přišla po dlouhé době na řadu rourka a po té púlevě zaspala i kojení k ránu..my taky kojíme v leže, poloha stejná - malá leží na zádech hlavu vyvrácenou a děsnej vztek, když si náhodou vzpomenu na rady laktačních, jak by mělo dítě ležet, ještě si u toho kolikrát hodí nohu přes nohu a jednu ruku za hlavou....prostě palmy, písek, piňakoláda :grinning: ....saze, to jsem vůbec netušila, že můžou být takový problémy :confounded: , určitě to malej zvládne, hlavně abys byla v nemocnici s nim..
15. únor 2010 v 08:58  • Odpověz
Ruzovko - jo budu to je jasná věc i kdybych to měla platit tak tam půjdu s ním. Bych se doma bez něj zbláznila.
15. únor 2010 v 09:02  • Odpověz
saze a kdo je tam primar??? Ja tam chodila taky na G5 kdyz jsem byla mala.

No my jdeme dneska poprve na plavani a poprve jedem sami autem, ale rozbilo se u auta topeni achjo-
15. únor 2010 v 09:04  • Odpověz
Ad - Tichý, tak je to na zprávě, já tam ještě nebyla takže vůbec nevim jaký je.
15. únor 2010 v 09:08  • Odpověz
Uáááááá! Můj milovaný syn dnes spal od půlnoci do půl sedmé! Sláva mu! :dizzy_face:

Kvakul - děcka požadující krmení jsou srandovní. Hlídaly jsme takhle jednou s kamarádkou třetí kamarádce (tuším tehdy) tříleťáka, občas na nás kouknul a znalecky zkonstatoval "prťa prťa" - dávno kojený nebyl, ale že teta má také potenciálně funkční mléčné žlázy jako mamina, to věděl dobře...! :grinning:
15. únor 2010 v 09:08  • Odpověz
dobré ránko,
saze-taky jsem netušila,že se něco takového může stát,ale určo to dobře dopadne.

Po očkování jsem namočila kapesníky a přiložila hned na pichance a doma jsem dala znovu a malý byl v pohodě.
15. únor 2010 v 09:19  • Odpověz
saze hm tak to uz se vymenili. Jako ja tam byla vecne veku jako mala takze to znam, ale to co rikas je pry opravdu banalni operace no nas ceka taky banalni operace v tom srpnu no.

rivka potencionalne funkcni, :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. únor 2010 v 09:22  • Odpověz
Ad - a vás čeká co? Mi to také nějak uniklo.
15. únor 2010 v 09:26  • Odpověz
spaaget: no tak malá to má podobný, v noci ještě jakžtakž leží,ale přes den, máchá rukama, nohy zvedá pomalu až k hlavě a mezitím mi občas musí něco samosebou říct, je to fakt sranda. Jj malá na mě taky kouká,vždycky vyvalí ty kukadla a začne se řehnit .-D v tu chvíli bych jí sežrala :grinning:
15. únor 2010 v 09:27  • Odpověz
jo a kojíme v té sportovní pozici a zatím odmítá jinou,i když mu to teče hodně :wink:
krem-taky se mi to stává s tímstříkáním-mi přijde,že si to tady doma značkuju jako pejsek :grinning: Ale jsem šťastná,že stříká :slight_smile: :slight_smile:
15. únor 2010 v 09:28  • Odpověz
saze nas ceka hydrokela v pravem varlatku a v levem taky potom znova kdyz se to nevstreba. Coz ta prava asi ne rikali tam to snad komunikuje.

holky my kojime v klasicke pozici v sede a v noci v leze a ja u toho spim no v noci on vstava as tak kolem pul 6 no.
15. únor 2010 v 09:33  • Odpověz
Ad - určo budou kluci v pořádku.
15. únor 2010 v 09:35  • Odpověz
Dobré dopo, Krém :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Saze, taky sem netušila že něco takové existuje. Určo to bude v poho! My dnes spali od půl9 do půl7 BEZ JÍDLA! :slight_smile: Ten náš kluk když si ho nikdo nevšímá tak ječí...chystala sem na oběd a byl v postýlce v obývaku a ječel až mě z toho uši boleli.
15. únor 2010 v 10:11  • Odpověz
Holky také se vám už točí děti na bok - na oba? Kdy se začnou točit tak na bříško?
15. únor 2010 v 10:14  • Odpověz
saze jojo uz se toci. No kolem 4-5 mesice pry jdou na brisko.
15. únor 2010 v 10:31  • Odpověz
Tak to je docela fofr co
15. únor 2010 v 10:38  • Odpověz
Saze - občas se točí, ale Beno jak má ty látkovky, tak mu to moc nejde, takže to ho zase přestalo bavit. Budu ho muset víc nechávat bez plen...

Ad - no ta druhá hlídací kamarádka ještě nerodila, ale jak se ukázalo, tak já zrovna vzor tvorby mléka nejsem :sweat_smile:
15. únor 2010 v 10:40  • Odpověz
Téda, ti chlapi musí pořád něco mít s tím svým aparátkem- to je normálně poruchová zóna :grinning: :grinning: :grinning:
Palici mažu olejem od Saloosu (konopákem nebo meruňkovým), vyčesávám kartáčkem z kozích chlupů (je pěkně měkký- někdy ho tím i "češu" po těle :dizzy_face: .
Dneska chtěl nějak mimořádně často jíst, asi proto, že se vybalil ze zavinutí. Tak byl asi v pět ráno precizně zabalen a spali jsme do devíti (celkem on 13 hodin :sweat_smile: ).
Saze- toči se perfektně nalevo (on ale vůbec je takový levičák, všechno je napravo lepší), napravo tak napůl. Hodně se vytahuje hlavičkou do sedu (tedy ne do sedu, ale zvedá ji z podložky, když je v klubku, tak si sedá), nohy k hlavičce jako Lill- to ne,asi ještě nemá tak silný břišní svaly...
15. únor 2010 v 10:47  • Odpověz
Ahojky,
spagetka -> já taky kojím v leže, v sedě mě to nebaví a myslím, že to ani neumím, malá je vždycky skroucená a tak si alespoň lehneme a je to pohoda. Ležíme pěkně, na boku, ale občas se zaklání na záda, nechávám jí. Kdyby se jí to nelíbilo, tak si určitě řekne. Jo a s podprdou si taky hraje. A když kojím nahatá, tak si hraje s bradavkou :grinning:

kvakul -> fotky? Já bez nich neumím žít. Foťák mi přirostl k ruce a na albumy čučím furt :wink:

krem -> malou čistíme každý den, ale taky je stydlivka, muž drží nohy a já šťárám. Mám strach, aby nešla na operaci, tak jí raději těch 15vteřin denně terorizuju.
A hlavičku nemastím ničím, jen umyju šampónem. Dr. nám dala mastičku na suchou pokožku na hlavičce, ale nevím, jak se jmenuje. Je to namíchané v lékárně.
15. únor 2010 v 10:57  • Odpověz
kvakul -> a to je nějaký speciální olejíček na hlavičku, nebo normální?
15. únor 2010 v 10:58  • Odpověz
majdi-ja bych tu hlavu neresila, ale ma tam takove ty hnede skvrny-takovy neco-nevim, jak to popsat a je treba to dat pryc...

to vytirani pipky- z toho mam traumu, jdu ve 12 k mudr, tak ji pozadam o kontrolu, jestli je ok, to zas bude rev :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. únor 2010 v 11:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.