• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
evi - tak teda vazne jste se tomu nevyhnuly :astonished:, to je mi lito :zipper_mouth: - ja teda vubec netusim jak to vypada - nevyfotis mi to?? no snad si na to mala rychle zvykne...
a tys uz prestala kojit uplne? ona ty sceny delala u kazdyho kojeni? no to by me kleplo - nastesti mi to dela K jen nekdy..
15. únor 2010 v 18:13  • Odpověz
Já mám napsanou Beatku v pase a bez problémů :wink: Ještě budeme muset dopsat Jáchymka, aby mohl s námi jet taky, doma ho nenecháme :sweat_smile:
15. únor 2010 v 18:13  • Odpověz
My jsme taky měli scény u každého kojení a skončili jsme....
15. únor 2010 v 18:14  • Odpověz
Lucy, holky jsou kočky :slight_smile: No docela si umít představit, nebo přesněji řečeno si raději dvojčata ani nepředstavuji, opravdu to musí být zápřah...
15. únor 2010 v 18:15  • Odpověz
Ahoj holky, môžem sa k Vám pridať? Čítam Vás už od října, ale až teraz som sa odhodlala vstúpiť k Vám do diskusie? Emča je síce narodená 30.10., ale mám pocit, že zapadáme viac k Vám než k řijnovkám :slight_smile:. Vaše rady, poznatky a postrehy sú skvelé, už veľakrát som sa riadila Vašimi doporučeniami a som za to vďačná. Inak máte všetky krásne a šikovné deti.

Jo a zajtra, tj. v utorok je v Bille zľava 20% na všetky plienky
15. únor 2010 v 18:23  • Odpověz
vítej ingolka.My jsme koupili v Bille ten giantpack Pampers za 359,- a je to v akci,tak na to asi sleva nebude platit.
15. únor 2010 v 18:33  • Odpověz
beranek právě že ještě předminulý týden blila dost i po 130ml, ale přitom po odebrání flašky řvala... zkusím dnes navečet dát víc, jestli se sama pustí a kolik vyblije

marsie scény dělala často a jak se ukázalo, že ani nepřibrala a měla jsem přikládat častěji, tak se mi po 1,5 dni přikládání po 2 hodinách sekla úplně, sotva se přiblížila k prsu, hrozné scény, nezbylo, než dát umělé a odstříkané, podle mudry jsem měla i tak dávat k prsu na vyplavení hormonů na tvorbu mlíka, ale neměla jsem na to potenciál, po těch scénách se mohl vyplavit tak max hormon vzteku a breku... a mlíka už mám malinko a jak je malá teďka taková nervní ohledně toho usínání a spaní přes den, nemám na to odsávání ani čas a náladu
fotku v kšírách dodám

ingolka vítej!
15. únor 2010 v 18:37  • Odpověz
krem -> super! Tak to vypadá, že se zastavím! Ale na pátek to nevidím, budeme mít návštěvu, tak zas budu lítat po baráku jak tajfun :slight_smile: Co sobota? To asi ne, že? Chceš si užít manžela.... :wink: Tak pak začátkem příštího týdne?

Před chvíli jsem byla u ortopeda (u Kobierského - krem), takže jsme se domluvili na středu na kontrolu a příští týden jdeme na sono na Šumbark - do nemocnice už mě nikdo nedostane.... :angry: Dr. Kobierský je sympaťák :wink: Snad to bude v pohodě.....

Ahoj ingolko! Tak máme skoro stejně staré děti a se stejným jménem :slight_smile:
15. únor 2010 v 18:44  • Odpověz
majdo-proč ne do nemocnice??
15. únor 2010 v 18:47  • Odpověz
Ahojky, dívám se, že řešíte šupiny na hlavičce, dost dobrá je na to tato emulze
http://www.lekarna-online.com/zbozi/1026138-k-emulze-30ml

Majdi, hezký video, Emča je šikulka.
15. únor 2010 v 18:54  • Odpověz
pampusik - no v letáku Billy píšu 20% na všetky plienky (akce týdne), zajtra sa tam chystám, tak uvidíme.
majdo - pozerala som tvoje video z plávania, paráda. My plávame doma (chodí k nám inštruktorka). Je sranda každý instruktor to vyučuje inak, my sme na brušku ešte neplávali a tak skoro ani nebudeme, čo je škoda, lebo Emča ma najvačší strach z plávania na chrbte (asi je po mne :grinning: )

a inak, Emička mi pri prebalovaní robí "mostík" - oprie sa o nožičky a hlavičku a prehýba sa. Niekto tu písal, že by to deti nemali robiť, neviete prečo? Čo to znamená?

Jo a my plne kojíme, a tiež mi robí scény pri kojení, ale vačšinou je to spôsobené tým, že sa nevie vykakať a tlačí ju to, keď má plné bruško. Priberáme tak 150ml týždne, tak to zatiaľ neriešim a dúfam, že vydržíme až do konca.
15. únor 2010 v 19:01  • Odpověz
Holky děkuji :slight_smile: A záhul to je kort když jsou protivozy jako dneska, tak to je mazec :unamused: Naštěstí už spinkají ale ty večery stojí fakt za to, protivný obě dvě, pít nechtějí, vztekají se obě dvě, ale hlad mají, člověk musí mít fakt trpělivost :grinning: Což pro mě, cholerického člověka je docela dost velkej problém :sweat_smile:
No nevím jestli fakt něco ve vzduchu nebylo ale dneska kňučely obě dvě, chtěla jsem uklidit ale to já si asi uklidím až jim budou tak tři roky :grinning: Protože jakmile se vzdálím z jejich dohledu tak je konec, a to jim ještě musím sundat plenku aby byl větší klid :unamused:

Evi s těma kšírama je mi to líto, ale snad to bude brzy v pohodě. A myslím si že v tý porodnici musely něco zanedbat, myslím si že není možný aby se to takhle zhoršilo :frowning2: My to v porodce měly dobrý, na 6ti nedělí měla Sofinka špatnou stříšku, takže jsme dávaly široké balení, dodržovala jsem to přes den asi měsíc, pak trpěla na prdíky a nemohla se pořád vykakat takže jsme to spíš více méně dávaly přes noc, a bála jsem se aby to nebylo horší ale na 3 měsíční kontrole to bylo naštěstí už dobrý :pensive:
15. únor 2010 v 19:17  • Odpověz
zdravime ignolku!

majdi-stav se, tesim se!!
jsme doma zatim i ve stredu i ve ctvrtek :wink: :wink:

hele, my jsme trumpety, byla tu u me kamaradka a rikala, ze na merkuru-vedle ordinace mudr. dedinskeho nebo jak se jmenuje, je ortoped-s ultrazvukem, takze ja razim pristi tyden na kycle do nemocnice-naposledy a pokud budu muset jit jeste nekdy-tak se necham vypsat a pujdu na ten merkur :wink:

my teda tuktuk-diky bohu stale kojime
15. únor 2010 v 19:19  • Odpověz
pampu -> byli jsme tam na kyčlích v 6 tt a jejich přístup byl hrozný!!!!! Dr. velice arogantní a sprostý!!

cudli -> díky :slight_smile: Je to fajn i pro mě, nesedíme pořád doma a taky se trochu pohejbám, hlavně, jak budeme v bazénu, ale ty záda.... auauau :slight_smile:

ingolka -> ano, máš pravdu, každý instruktor to plavání učí jinak. Nevím, jestli je to v tom videu, ale ta poloha na bříšku je odpočinková. Jak to, že nebudete jen tak plavt na bříšku?
15. únor 2010 v 19:20  • Odpověz
majdah coze v tomhle veku na brisku??? Jak dlouho uz plavete??
15. únor 2010 v 19:33  • Odpověz
lucy - :grinning: :grinning: mluvis mi z duse! ja se dnes snazila uklidit, ale bylo to fakt na bednu a to mam jen jeden exemplar! taky budeme mit uklizeno az pujdou do skoly :grinning:

ingolka vítej!
15. únor 2010 v 19:40  • Odpověz
Ingolka vítej! My byli s kyčlema u soukromého ortopeda a ne v nemocnici. Bylo to lepší páč nás vzali přednostně a nemuseli sme čekat hodiny jak v nemocnici.
15. únor 2010 v 19:45  • Odpověz
majdo - máme 10 hodin vo vani a potom ideme do bazénu. Zatiaľ máme odplávané 3 hodiny (na chrbte). Každú hodinu sa učíme 3 nové cviky, ktoré musíme precvičovať. Naposledy instruktorka vravela, že ešte minimálne 2 hodiny budeme plávať na chrbte. Budúcu hodinu nám ukáže cviky, ktoré máme precvičovať spoločne vo vani. No ja sa obávam, že do vody o 34stupňoch nevleziem (moja kúpeľ má tak 40stupňov :slight_smile: ), takže to bude na priateľovi.
15. únor 2010 v 19:49  • Odpověz
ingolka vitej mezi nami...
dneska jsme prala natalky oblecky a zaprala jsme bile na zeleni :( vanish nepomohl neavite jak to zpatky prebarvit??jsem blb
15. únor 2010 ve 20:18  • Odpověz
jinak my jdem zitra na ockovani,ale nevim zda nas naockuji... mala ma malinko kasle a rymu ale jen malilinkato...mam docela strach na jeji reakce,,,mela jsme jet ke kamosce na plk a pres noc,ale odlozim to az na stredu radeji
15. únor 2010 ve 20:19  • Odpověz
majdo-je fakt,že to v nemocnici berou tak nějak masově,ale my máme vše v pořádku a doufám,že to tak zůstane i příští týden,to jdeme na kontrolu a pak už by měl být snad klid.
verusa-to se mi stalo taky a nedala jsem to do původního stavu,takže taky se ráda poučím od ostatních.
15. únor 2010 ve 20:23  • Odpověz
teďka byla sranda - elinka se po jídle tvářila hoooodně uraženě, jakože co jsme jí to s těma třmínkama provedli (jindy se po jídle řehní na všecky strany), manžel se na ni culil, mluvil, nic... došla jsem já, zkusila hru na včelku a zabrala, to se nám teda ulevilo, že s námi lady mluví, pak už se smála i při ukládání do postýlky, jsem zvědavá na první noc s kšírkama, bo to zavinutí je tím pádem jen přes ručičky a to ne úplně, bysme jinak ty kšírky ještě víc utáhli tou plenkou
odpoledne jsem ji dala do postýlky, ať si na ně zvyká, že hlavně nemůže kopkat nožkama a protahovat je, mrčela, tak jsem ji vzala na ruce, uspala, spala pak v postýlce 20 minut, pak zase fňukala, jsem vyměkla a až do 8 mi spala na rukách... to je těžko, teďka mi jí bude tím tuplem líto, že je nevrlá kvůli tomu zařízení
15. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz
ingolka -> mě taky těch 30 stupňů (u nás je v bazénu 30) příjde strašně málo, taky se budu muset začít otužovat, protože já se sprchuju tak, že ze mě jde pára :slight_smile:

adajar -> dneska jsme byly ve vaničkách podruhé

pampu -> dokonce sestra, kt. tam byla, tak říkala, ať na tu 3 měsíční kontrolu jdeme jinam
15. únor 2010 ve 21:33  • Odpověz
evatk to mi je lito ty reminky...
15. únor 2010 ve 21:48  • Odpověz
Jsem zjistila zajímavou věc- od té doby, co jsme byly na neurologii, tak Jášíkovi kazím to jeho prohýbání a dělání mostů při přebalování- nevím přesně, proč to dr. doporučovala, ale prostě když to začne dělat, tak mu obě nohy zvednu a táhnu jakoby k hlavě a hlavičku taky jemně nadzvednu- takové jakoby klubíčko, ale na zádech- asi to souvisí s tou dráždivostí v oblasti krční páteře- J. to dělá hlavně při přebalování, oblékání a přetažení, únavě- tedy tehdy, když je hodně otrávený a vytočený- a je fakt, že se tím mým hmatem většinou hodně zklidní a začne se i culit:slight_smile:.
Jsem na radu neuroložky pořídila knížku od Kiedroňové Něžná náruč rodičů- hodně fotek, takže docela drahá (500.- i s DVD- ale fakt zajímavé), bohužel některé rady už jen pro novorozence, ale jak je J. dráždivý a citlivý na polohy, tak mu tenhle způsob manipulace a relax. poloh dělá dobře.
Ad přetáčení- ráno se probudí, protáhne----a chce se otočit nalevo---pak taky řve, že chce na břicho. Pak zase proto, že už je tam dlouho a chce lézt, což mu ale jde jen nohama, takže se někam odtlačí, já ho vratím zpátky a na záda---začne řev, že chce na břicho, eventuelně se otočí na bok. Jinak mi přijde najednou nějak hrozně zpevněný- když ho otáčím, už vůbec nekončí ručičky pod břichem, ale vystřelí je dopředu jako správný pasák- no ufff
15. únor 2010 ve 22:13  • Odpověz
Dobre rano. Noc parada od 20.00-6.00 bez jidla. Dnes ockovani docela se desim.
Chtela jsem se zeptat. Kdo mate lahvicky od aventu. Maji porad deti savicky 1. ?? My jo jelikoz a 2 se zakaslava. Tak snad to ncemu nevadi.
16. únor 2010 v 06:45  • Odpověz
kremb- na merkur k ortopedovi jsem chodila s malým. Jmenoval se Gutz, nebo tak nějak. Byl to teda pěkně arogantní blbeček. Nehorázně ofrklý. Tak např. se semnou dohadoval, že syn nemůže být moje první dítě, protože prvorozené děti nemají žloutenku. A že jsem porodila o 3a1/2 týdne dřív, protože jsem během těhu neposilovala břišní svalstvo. I tom jak vyváděl, když se malý u toho UTZ pokakal, ani raději nemluvit.No prostě magor. Už bych k němu nikdy nešla.

Já mám to dítko nějaké divné. Je strašně hodná. Vůbec nebrečí a celkem dost přes den spí. Ale zase jen pořád leží, kouká a směje. O nějaké snaze o jakýkoliv pohyb(natahování ručiček pro hračku atd.) teda u nás nemůže být řeč. A pasení na loktíkách? No tak možná trochu, ale musím jí je strčím pod hrudník. Jako pasení jí jde, ale ty ruce si pod ten hrudník prostě sama nedá. Je pěkně lenivá.
16. únor 2010 v 06:54  • Odpověz
lucy, holky jsou krásné. Ony jsou dvoj nebo jednovaječná dvojčata?
16. únor 2010 v 07:01  • Odpověz
Ahoj :wink:
V makru se dají koupit Pampersky za 310,-Kč ten největší balík - při nákupu 4 ks balíků, a jinak 325,-Kč v akci při nákupu 2 balíků :wink:

Jáchymek prakticky poslední dny nedělá nic jiného než se snaží otáčet, neustále a všude :sweat_smile: K dokonalé otočce mu chybí jediný detail - vytáhnout pěst z pusy, kdyby to udělal, přetočil by se i přes rameno :grinning: :grinning:

Docela se děsím prvního pádu z postele, při té jeho aktivitě,máme ho totiž na posteli, ne zemi...

A jinak plavání na břichu taky neprovádíme, zatím nacvičujeme skákání a leh na zádech a signál pro potápění :slight_smile:
16. únor 2010 v 08:09  • Odpověz
Verus - nechávám zatím jedničku (připouštím, že spíš proto, že jsem se zatím nedohrabala k nákupu). Akorát jsem do jedné udělala špikovací jehlou další dva otvory, ale nepozoruju, že by to mělo nějaký zásadní účinek.

Lucie - Beno je to samé v bledě modré... Pase, prakticky nebulí. Nejradši leží a směje se na strop. Nohama kope, ale že by nějak zásadně šmatal nahoru na hrazdu, to se mu nechce - je schopen na ni hodinu zírat a točit tím čtvercem, co je po straně (nenamáhavá činnost :grinning: ). Když jsem sdělila doktorce, že je líný jak veš, pravila "no jo, on vypadá jako takový pohodář" :grinning: .
16. únor 2010 v 08:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.