• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Holky, tiché a nebrečící dítě závidím, aspoň jeden den bych ho za takové vyměnila, my necháme chvíli bez zvukových projevů, pořád chce něco dělat, evidentně ho nebaví ležet, nic tam nevidí a nudí se :grinning:
16. únor 2010 v 08:10  • Odpověz
ahoj-beranku-diky za tip...uz posilam muze do makra... :wink: :slight_smile: dneska jdu k dr.-tak jsem zvedava...jenik je uz kapku lepsi, tak me zajima, co vymyslela... :confused:

ad maji lulinka mela vcera dohru-zaletela jsem o dve patra vys k sousedce, byli jsme tehu ve stejny cas-stejny termin, jen ona porodila o 2 tt pozdeji a ja o tyden driv...no a jelikoz ma holku, tak jsem ji poprosila o kontrolu...prisla i s malou, ja rozbalila svoji malou - ona koukla a rikala, ze to maji jinak, tak rozbalila svoji malou -byly tu dve nahate babky a fakt ze jo, ona mela uplne jinou pipku nez my :grinning: jsem si myslela, ze male decka to tam maji stejne :sweat_smile: no nemaji :sweat_smile: :sweat_smile:

ale dle diskuse na mk-jak na to...jsem si koupila olejicek v lekarne a prejela ji to vatovou tyckou namocenou v oleji a jevi se mi to lepsi....no provedu opet kontrolu ted... :grinning:

jinak jsme meli budicek ve 4 rano-ja do pul 6, pak nastoupil manzel a uspal ji... :confounded:
16. únor 2010 v 08:23  • Odpověz
lucie-tak to jsem v pasti...ja jsem myslela,ze je normalni, pac kamaradka s nim byla spokojena...
16. únor 2010 v 08:33  • Odpověz
Ahoj holky myslíte,že vadí kdyz jsme na um a nedáváme čaj malá ho nechce a nevyžaduje
16. únor 2010 v 08:43  • Odpověz
Kremb, ta akce pampersky za 310,-Kč končí ale dnes a pak se musíš dívat podle jejich létáků, většinou mají pampersky v akci co 2 týdny....
16. únor 2010 v 08:43  • Odpověz
Zuzi, my dáváme čaj z toho důvodu, že chce pít dřív než je dobré a dáme mu čaj, někdy ho chce jindy ne, a pak před spaním chce taky něco pít, a aby nedostával mlíko třeba po 1hod, zkusíme čaj, někdy vypije 30ml, někdy 100ml, někdy nic....
16. únor 2010 v 08:45  • Odpověz
Zuzli my po caji lip kakame. Kdyby mela jen um tak se nevykadi. Jednou dva dny ho. Nemela, protoze nechtela a hur kadila.
16. únor 2010 v 08:53  • Odpověz
ahojk, závidim všem, co jim mimča spí tak krásně skoro celou noc, už pár dní usíná v osm, o půlnoci je vzůru a pak každý dvě hodiny až do rána a to jsme hned po šestinedělí krmili v noci jen jednou, si mě rozmazlila a teď mi to dává sežrat :angry: :grinning: , ještě k těm holčičkám
http://www.babyweb.cz/Clanky/a2470-Gynekologicke-problemy-holcicek.aspx
Nás na to upozorňovala dětská hned při první návštěvě, opatrně při každým přebalování roztáhnout malé pysky, aby se neslepovaly - první dva měsíce jsou ještě holčičky chráněný hormonama od maminky, ale pak až do 9 let mají sliznice suché, jak jejich tělo ještě neprodukuje ženské hormony, tak že se mouhou přlepet k sobě, já to v těhotenství četla v nějakým časopise a děsně jsem se tlemila - popisovali to tam jako "ošetřujte lístečky vulvičky" :grinning: :grinning:
Kojení - bojujeme, taky se kroutí, zdržuju jí, napije se z jednoho, řev, z druhýho řev, furt se odtrhává, tím se naloká vzduchu a bojuje s prdíkama :angry: , ještě to chci chvíli vydržet, ale jak to takhle půjde dál, tak na to nemám nervy.
Trochu čaje dávám před usnutím na uklidnění když kojím, docela to funguje...
16. únor 2010 v 08:54  • Odpověz
Beránku, aký dávaš čaj Jáchymkovi?
16. únor 2010 v 09:01  • Odpověz
Zuzu, já malému čaj moc nedávám páč ho nechce a navíc když mu dám 50ml po 1,5h jídla tak se mi poblije.
16. únor 2010 v 09:05  • Odpověz
Zuzu - já čaj také nedávám Tom ho také vybleje.
A dudlík u Aventu už máme měsíc 2 a přemýšlím že vyzkoušíme 3.
16. únor 2010 v 09:13  • Odpověz
my máme tiež Avent a stále 1 a asi aj dlho mat budeme, lebo Lukáš ked to mlieko rýchlo vyvcucá, tak sa tvári, že má ešte hlad, takže s viac dierkami by ho vypil za 1.min :slight_smile:
u Nat som tiež používala 1 asi do 6.mes

ja už kojím 1-2x za noc, zbytok dna Nutrilon- ale tuto noc nechcel zase prso, takže bude uplne na um

aký čaj sa pije na zastavenie laktace?ja mám mlieko už len v tom lavom mlieko, ale ked sa poriadne neleje, čo je asi 1x za den, tak to hodne bolí, tak by som to potrebovala uplne stopnut
16. únor 2010 v 09:18  • Odpověz
Lullko, dáváme buď fenyklový nebo Nápoj v prášku s bylinkami (ten je od ukončeného 2. měsíce),oboje od Hippu. Ten druhý mu moc chutná, fenyklový momentálně nemáme doma, ale Beatka ho taky pije a moc jí chutná :wink:
16. únor 2010 v 09:18  • Odpověz
díky, práve som pozerala na Hipp
16. únor 2010 v 09:19  • Odpověz
Lullko, s nalívaním prsou už žádný problém nemám, přestala jsem kojit úplně a žádný problém, naštěstí.
Jáchym by taky chtěl pít víc a používáme zatím savičku č.1, u Beatky jsme taky používali savičku 1 až do 6 měsíců, ale pak ten šok, kdy jsme jí dali č.3, málem se udusila, budu muset koupit ještě č.2. Používáme Tommee Tippee.
16. únor 2010 v 09:20  • Odpověz
Lullko, na zastavení laktace určitě mátový čaj
16. únor 2010 v 09:23  • Odpověz
ruzovka-diky za clanek...

beranku-diky za tip do makra.. :wink:

na detskou gyndu jdem pristi utery-tak jsem zvedava.... :frowning2:

zastaveni laktace-salvejovy a matovy caj a homeopatika-ty ricinus communis-ale jsou to 15 -teda doufam... :wink:
16. únor 2010 v 09:40  • Odpověz
zuzu, UM vysušuje. Tak proto se má dávat čaj. U kojení být nemusí, jelikož to přední mlíko je i na žízeň.
16. únor 2010 v 09:41  • Odpověz
kremb, já jsem taky na něj slyšela dobré názory. Ale bohužel teď špatných bylo víc a bohužel jsem dala na ty dobré. Mohla jsem si tak ušetřit nervy.
16. únor 2010 v 09:43  • Odpověz
Před chvíli jsme se vrátili z kyčlí. No, tak pořád nemá udělána jádra, takže další kontrola za 2 měsíce. Doufám, že už naposledy :rolling_eyes:
16. únor 2010 v 09:45  • Odpověz
dakujem za info :slight_smile:
16. únor 2010 v 09:46  • Odpověz
Já vím,ale ona čaj nechce a kdyžn si ho dá mezi jídlem,tak jí ůak bolí bříško hrozně brečí a blinká sražený mlíko,tak já nevím nechce ho ani pít a nijak nebrečí a když ji ho dám dopadne to vždy takhle :cry:
16. únor 2010 v 09:48  • Odpověz
a co kdybys jí ho zkoušela dávat po lžičkách? Já po krmení musím s čajem počkat nejmíň hodinu. Kdyby ho dostala dřív, tak ho taky vyblije.
16. únor 2010 v 09:53  • Odpověz
Ahoj,my máme zase zasebou noc :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale snad t už bude lepší.Dneska se konečně pokadil až po lopatky.Ale ějak se mu nedaří zabrat.Teď si navíc zvyknul na dudlík(jsem mu koupila nový) a nechce ho dát z pusy a pak jak mu vypadne,tak fňuká,chjo.Jdu ho ukonejšit a snad už zabere.
16. únor 2010 v 10:02  • Odpověz
Zuzu Tom ho také blije a já se ptala doktorky a ta řekla že mu ho zatím dávat nemusím. Až přijdou tepla tak ano zatím to prý není potřeba.
16. únor 2010 v 10:07  • Odpověz
http://www.maminkam.cz/pitny-rezim-kojencu-a-batolat/
zuzi koukni popisují tam jiné tekutiny
16. únor 2010 v 10:10  • Odpověz
píšou tam že do 6 měsíců není potřeba dávat jiné tekutiny.
16. únor 2010 v 10:11  • Odpověz
Ahojky,
tak u nás noc klasika, Emi usnula ve 21hod. a pak párkrát za noc kojo, ale naštěstí vždycky usne :slight_smile: Ale budíček byl dneska později, až v 8hod. :slight_smile:

krem -> to je dobře, žes malou objednala, alespoň budeš vědět na 100% co je na tom špatně.
Hmmm, tak teď nevím s těma kyčlema. Asi ten Merkur riskovat nebudu, zítra jdeme ke Kobierskému, tak dám echo.

Holky, dotaz, dávaly jste některá pokřtít prcka v evan. kostele?
16. únor 2010 v 10:37  • Odpověz
majda. Známá kdysi chodila k Marešovi, myslím, že byl v nemocnici, a byla spokojená. Ono pokud jsi neměla v těhu problémy a máš ideální postavu kolem 50 kil tak možná Gutz blbé keci mít nebude. Ale zase tam má moc příjemnout sestru. Tedy před 4 lety měl.
16. únor 2010 v 10:41  • Odpověz
krem. Už ve 3 měsících na gyndu? Chuděra malá. Až bude dospělá tak si toho ještě užije dost. :sweat_smile:
16. únor 2010 v 10:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.