• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
orlik právě proto jsem měla hrůzu z těch řemínků, když vidím, jak umí vyvádět, tak jsem se toho už předem děsila, no a naštěstí zbytečně
19. únor 2010 v 11:07  • Odpověz
Orlik, aj ja som mala psycho stavy z tej vojvotky, ale teraz po mesiaci cvičenia som si zvykla a príde mi to ako prirodzená vec, že musím s Lukym cvičit. Začal mi lepšie spávat( je z toho cvíča utahaný) vidím na nom pokroky, takže som už celkom v pohode, ale teším sa, ked jedného krásneho prestaneme cviči uplne
19. únor 2010 v 11:09  • Odpověz
Ahojky já mám taky tyhle psycho stavy:( Nejvíc když jedna usne a mě se konečně podaří uspat tu druhou přes den a ta první se probudí a vyžaduje pozornost a já nemůžu doma nic udělat. Tak to pak zuřím a nechám ji vztekat a i na ni kříčím a večer si to pak strašně vyčítám :frowning2: Ted se mi šprajcla Sofinka i u krmení takže když pije tak u toho musí dělat milion jiných věcí, dívat se všude kolem, zkousávat savičku, držet si flašku a to zuřím dost protože takovýhle krmení trvá i přes půl hodiny. A přitom vždycky pila tak krááásně :confounded:
19. únor 2010 v 11:13  • Odpověz
Video 3 měsíce:
http://www.youtube.com/watch?v=B0IeIJAT20o

Video z dneška:
http://www.youtube.com/watch?v=joVAVZQO9NI

Moje trapné komentáře berte s rezervou :zipper_mouth: :grinning: :grinning:
19. únor 2010 v 11:31  • Odpověz
Ahojky holky me je zle. Tak vegetime v manzelske posteli a cekam kdy to odemne chytne broucek maly.
19. únor 2010 v 11:40  • Odpověz
Orliku ja mela styvy ze Danysek neni muj kdyz jsem zanim dochazela do nemocnice. proste moje pocity byli divny a ja jsem se nenavidela. :wink: Ted uz je to lepsi, ale rano kdyz rve v pul 8 ho nenavidim ze me budi,. :grinning:
19. únor 2010 v 11:45  • Odpověz
eVIt krasna videa.
19. únor 2010 v 11:47  • Odpověz
Holky, žádné z vás to nepřeju, ale jsem ráda, že nejsem jediná. Bylo mi nepříjemné se s tím někomu svěřovat (připadala jsem si, že to není normální). Snad se to zlepší. Ono to teď bude i tím hnusným počasím, vůbec nic se mi nechce dělat, jsem líná chodit i na procházky s kočárkem. Už se těším na jaro.

Adajar, co ti je, nějaká chřipka?
19. únor 2010 v 11:50  • Odpověz
teda holky, to je tou strašnou zimou :cry: , až bude venku lepší počasí, bude hned veseleji :wink: , u nás taky vztek, depka už trochu povolila, dneska vyrážíme mojí ségře na maturák, strááááášně se těšim, bude hlídat tchíňka a tchánem, tak snad to zvládnou, odejdeme, až malá usne, tak by do půnoci neměl být problém, mlíko jim nechám....pro ty, co se stále trápí s nekojením jeden super článek http://www.reflex.cz/Clanek35023.html, mluví mi tam z duše, u nás nervy u každýho krmení a nejvís mě s.rou ty dotazy i cizích lidí....jé, tak je krásná, kojíš? Ne třeba jak se jmenuje, jak se máte...kojíš? :angry: :angry: :angry: :angry: , kojim, ale asi se na to brzo vy.eru :angry: :angry: :angry: , omlouvám se za to, že jsem sprostá, ale je to tak :wink:
19. únor 2010 v 11:52  • Odpověz
tchýňka - tak je to správně :grinning: , debil, no....
19. únor 2010 v 11:57  • Odpověz
orli jsem uz od pondelka nastydla mam rymu, ale nejak me to zmaha jak jssem musela chodit po doktorech a uradech tak je mi hur a chudak Danysek lezi vedle me a ja se ho moc nedotykam chudinky. Ale nastesti nic odemne nechytil.

ruzovka no tak otazky typu kojis neresim me vic stve moje mamka musis kojit nesmis prestat a nedokrmuj ho on si to roztaha., A pocasi tady je mlha hrozna.
19. únor 2010 v 11:59  • Odpověz
ruzovka chapu moc dobre
19. únor 2010 ve 12:01  • Odpověz
Holky pomoooc! Vařila sem a u toho si vykládala sama pro sebe - tak teď naloupu brambory, teď ohřeji mlíko na kaši atd. Já začínám bláznit!!
19. únor 2010 ve 12:33  • Odpověz
Orli- když je malá nervní a hodně plačtivá, tak vůbec není divu, že depkaříš- spíš by bylo hodně divný být vysmáta... Ale o té poporodní depresi- i to samozřejmě může být (zvlášť když jste měly spoustu nečekaných událostí), možná i cosi jako syndrom vyhoření (nutnost dítěti pořád dávat a místo alespoň nějaké pozitivní zpětné vazby jen neustávající vzteky...). Kdyby to bylo hodně zlý, tak bych asi zkusila promluvit s doktorem a nechat si napsat antidepresiva (nekojíš, takže OK)- myslím, že je všechny už může psát i obvoďák. Fakt si ale nevyčítej, že se cítíš, jak se cítíš- nejsi přece mašina na výrobů mateřské lásky a něhy, ale normální člověk, který má své meze a jen omezené množství energie :wink:
19. únor 2010 ve 12:35  • Odpověz
Kvak, tys to tak krásně a výstižně napsala! Ad, já se té rýmy nemůžu zbavit, naštěstí malý už je zdravý.
19. únor 2010 ve 12:43  • Odpověz
Tak jsme oočkovaný, holky Tom plakal ale jak velké krokod. slzy. uf snad nebude mít reakci a teplotu.
19. únor 2010 ve 13:06  • Odpověz
orlik taky jsem ráda, že nejsem sama, má to možná víc lidí, než se zdá, ale ne každý to přizná, člověku je to trapné a okolí to moc nechápe... dneska jsem o tom psala kamarádce a byla překvapená, ale plná pochopení, je taky těhotná, tak asi už sama tuší, že to taky nemusí být procházka růžovou zahradou

kvakul ty jsi náš psycholog, syndrom vyhoření by na ty moje stavy taky seděl, já kolikrát lidi nepotřebuju vidět celý týden, radši bych si zalezla a četla a teďka to nejde, musím být pořád naladěná na miminko a něco kecat a provádět s ním a zpětná vazba někdy nulová, vzteká se i kdybych se stavěla na hlavu

tak jsem ráda, že to můžu probrat i tady s váma, včera jsem to probírala i s manželem, který napřed nechápal, co řeším, proč brečím, co to zas hraju, ale pak mu došlo, že se něco děje
19. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz
jsem ráda, že se tady můžou probrat i takové negativní věci a nikdo tu člověka neodsuzuje

evit johanka je booooooooožíííííííííííííííí
19. únor 2010 ve 13:12  • Odpověz
ahoj holky- depresi mivam taky-je to asi normalni-teda doufam a ty stavy, jak popisujete, ze deti malem nenavidite, to se mi taky stava....zvlaste po celem dni, kdy si mlady pan u koupani zacne vymyslet, brecet apod., do toho se prida mala-no proste hruza, takze si myslim, ze je toho proste moc....a nebo kdyz se mala chce treba 2hodiny vecer jen nosit a jsem tu sama a prida se jena, ktery taky neco chce a ja musim malou polozit a ten rev, no proste psycho psycho...

takze holky-kliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiidek, uz se tady snad plizi JARO ci co :dizzy_face: :dizzy_face:
19. únor 2010 ve 13:13  • Odpověz
monter me se pridal kasel a teplota ach jo. Dneska nic nedavam.
19. únor 2010 ve 13:15  • Odpověz
Adajar - tu vojtovku budeme cvičit minimálně do dubna - už mám rozepsané rehabky :frowning2: Malý sice dělá pokroky, ale na tu levou stranu menší.
19. únor 2010 ve 13:23  • Odpověz
Ad, jen odpočívej a poť se! Asi nic nebereš když kojíš. Nemůže ti někdo s malým pomoct?
19. únor 2010 ve 13:26  • Odpověz
Kvakul, nejsi ty vystudovaný a praktikující psycholog. Napsala jsi to naprosto výstižně, já bych to tak vyjádřit neuměla a to ty pocity zažívám. Doufám, že mi bude líp, když mě na rhb pochválila, že cvičíme dobře a jsou vidět malé pokroky, dodalo mi to hodně nové síly. Tak ji přeji i vám všem ostatním, které se občas trápíte.
19. únor 2010 ve 13:27  • Odpověz
Katula neboj bude lip. :wink:

Monter no nic nemam jen se potim. Bohuzel mi nema kdo pomoct s malym manzel prijede az v 8 vecer a ostatni nemuzou. Takze jsem na nej sama dokonce jsem i ted odflakla cviceni 1x a uz si to vycitam.
19. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
My jsme právě doobědvali - Terezka měla mrkev s květákem (divná kombinace, ale bylo to dobré). Těšila jsem se, že si taky zobnu, ale ona to celé zbaštila sama. Holky, těšte se na příkrmy :slight_smile: . S Terkou se u toho hodně nasměju. Dělám se lžičkou letadlo a přistáváme v hangáru (v její pusince), hrozně se u toho směje, máchá ručičkama. Tak máme občas jídlo všude, jen ne v pusině. Naštěstí je to holka šikovná a dobře baští. Vařím ji zeleninku sama, kupované je zbytečně drahé a vůbec to není dobré (měla jsem doma jednu skleničku a nakonec jsem ji vyhodila). Teri šla spinkat a já jdu zalehnout s ní, bolí mě hlava, tak to snad zaspím.

Adajar, koukej se pořádně vypotit (nejvíc to zabírá na cizím těle :grinning: ), ať si fit.
19. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz
Ad, tak to máš blbé a nic si nevyčítej...není ti dobře. Já mám tu výhodu že naši sou už v důchodu takže kdybych byla nemocná tak se o malého postarají. No nic, hlavně se poť a pij čaj s citronem.
19. únor 2010 ve 14:35  • Odpověz
Ahoj, nestíhám, byla jsem s Jáchymkem na plavání a nemůžu dočítat, jen čtu něco o depkách... No já bych to řekla tak, člověk se na miminko hrozně těší, ale vůbec si nedokáže představit co to ve skutečnosti znamená, to je realita a jak říkala porodní asistentka, u které jsem měla těhotenstiý kurz u prvního dítěte: naprostá většina matek své dítě občas odhodí a to doslova, prostě by s ním nejraději někam mrskli, ale protože člověk tomu dítěti z principu nechce ublížit, tak s ním hodí třeba do peřin..... no i mně se to stalo u Beatky, když brečela, byla jsem u prvního dítěte mnohem více vyděšenější a stavy zoufalství jsem měla taky, že jsem jí odhodila právě do těch peřin :unamused: A občas jsem jí řekla, že je naprosto nemožné dítě, i Jáchymkovi jsem už kolikrát řekla, že je hrozné mimino, no pak je to člověku líto, ale bohužel jsme jen lidi....
19. únor 2010 ve 14:51  • Odpověz
Orlik- psycholog vystudovaný nejsem :grinning: , leda tak psycholog-amatér- pár let na vysoké jsem dost zápolila s depkama- antidepresiva byly moji kamarádi. Takže jsem si hledala, co šlo, jak už to tak dělávám. Takže mám načteno habaděj a stavy znám taky ledajaký..
Zaplaťbůh jsem už dlouho úplně stabilizovaná, holt už není příčina, která mě lámala, takže se držím :dizzy_face:
19. únor 2010 ve 14:55  • Odpověz
Stavy zoufalství budou ještě často, ale časem si člověk zvykne a pak vám to ani nepříjde, fakt :wink:
My teď řešíme na červenci 2007 návrat do práce, školky, které jsou plné, poloviční slovní zásobu za 3 roky pobytu doma....to jsou teprve depky :grinning: :grinning: :grinning:

A jinak opravdu doporučuji co nejčastěji si někam zajít, zacvičit, přestat myslet na dítě, odjet na pár dní pryč a nechat dítě doma taťkovi, oni to zvládnou a vám se uleví, opravdu :wink: :slight_smile: Já jsem měla u Beatky takové stavy kolem 6 měsíce, kdy se hrozně vztekala, protože neuměla lézt dopředu, jen dozadu a jak to posloucháte celý den, tak opravdu už je to tak na zhroucení, to samé v době, kdy se nechtěla ode mne hnout, tak jsem příteli normálně volala do práce, ať okamžitě příjde domů, že se z ní asi zblázním....no mám někdy pocit, že můžu být ráda, že se chudák ještě nezbláznil on z nás :slight_smile: Mateřství je náročné, hlavně na psychiku, a kdo se v tom najde a užívá si každý den s dítětem tak, že ho nechce ani opustit, má můj velký obdiv, já taková nejsem, vždy jsem hodně cvičila, chodili jsem na výlety atd. a příchodem dítěte se to velmi změnilo a pro mne to nebylo vždy jednoduché. Tím jsem chtěla "potěšit" ty z vás, které se cítí divně a mají "depky", myslím, že to je normální vývoj po příchodu dítěte.

Ale jak vidíte, člověk překoná vše a pak si pořídíte druhé dítě a na plno věcí nemáte čas a velkou část problémů vůbec neřešíte, protože se vám jako problém už nezdají :wink:
19. únor 2010 v 15:03  • Odpověz
holky,taky mám takovéto stavy.A včera bych vážně nejraději malého bacila.Napapaný a pořád brečel a vztekal se.Naštěstí byl doma manža,tak mě vystřídal,ale taky to nepomáhalo.A dneska to začíná znovu.Navíc doma jak po výbuchu,všude samé oblečení.No likvidujeme skříň a manža skládá novou,tak i on je nervní.Pomoooocccc!!!!!
19. únor 2010 v 15:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.