• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
eavtk-jsem s tebou.Rozhodně souhlasím,že je dobré držet si odstup.A už jsem na sobě i pozorovala,že začínám být na ninepříjemná a ona se rychle uráží.

No nic,jdeme se muchlovat a koupat a snad i spinkat.
21. únor 2010 v 18:44  • Odpověz
Jo, jasně, v jednom roce už některý děti začnou mít schopnost ovládat svěrače, aspoň ve dne a občas, musí se to zkusit. Ale je pávě velký rozdíl třeba v 8. měsících, v 10. a v roce- apokud to nepůjde, tak jednou za třeba měsíc chvíli zkusím a budou plíny dál- jsem jednoduše líná se rvát s prckem na nočníku- až o to bude stát, bude ho mít k dispozici a poslouží si:slight_smile:. Některý prckové prý ještě radši než nočník mají redukci na WC- změnšovací prkýnko- jako dospělí, jasný ne? :grinning: .
Riv- kluci se prý učí ovládat čůrání dýl, bo mají prostě delší svěrač. Proto se třeba stávalo i ve školce, že se tu a tam nějaký chlapeček počural při odpoledním spaní
21. únor 2010 v 18:56  • Odpověz
pampus jo pro zachování soukromí je to lepší... já vím, že to myslí dobře, mají mě i s tchánem rádi, mluví o mě hezky, není to rozhodně žádná semetrika, ale já některé věci prostě zkousnu jen od manžela, mamky a ségry, ohledně montování se do věcí druhých se jako pes pohádám i se svojí babičkou... no ale oni tcháni si pak myslí, že je nemám ráda, já si jen ráda věci dělám sama, i když se sedřu jak kůň apod., oni jsou zvyklí na pravý opak, do toho je manžel jedináček...
no nic jiného než ten odstup mi nezbývá, kdybych si to nechala líbít, bude se to ve mně hromadit a pak bouchnu

a když je malá na světě, tím tuplem se do tebe rodina montuje skrze to miminko a zase je musíš usměrňovaz, jsi opět na začátku, i to je příčinou těch mých blbých psych. stavů
21. únor 2010 v 19:00  • Odpověz
tak a jsem na švestku :frowning2:(( už jsem si myslela,že je blití pryč.... odpol už dala jedno krmení bez toho a teď se mi poblila znova, podotýkám, že byla odbrknutá :frowning2:(( tak nevím, uvidím přes noc a když už to nepůjde normálně zítra ráno,tak poputujem k mudře...

Stalo se Vám taky některý, že delší dobu blinkala po každým kojení? asi jí přihlásím na Miss šavlový tanec...:frowning2:((

btw co děláte ,když má mimčo po odečtu teplotu 37,3?
21. únor 2010 v 19:10  • Odpověz
Aj vaj, tchýně... Evatk, máš pravdu s tím odstupem- my bydlíme v Praze, ona v Brně, auto nemá, autobusy drahé- takže se vídáme zřídka, což je myslím dobře. Mám potíž, když nade mnou někdo stojí a dává rady, eventuálně pronáší proslovy, jak on to dělal, když... Jinak bych to snad rozdýchala, ale v oblasti péče o prcka jsem na to dost háklivá- skoro každá věc je problém, mlíko, příkrmy, oblíkání, spaní....Na všechno máme různý názory
21. únor 2010 v 19:23  • Odpověz
lili-neporadím,mně blinká po kojení ojediněle.Většinou když se přejí,tak si trošičku odblinkne,ale fakt jen zřídka.
21. únor 2010 v 19:41  • Odpověz
pampusik: no mě právě taky nikdy neblinkala :frowning2:(( a teď jsem z toho už trošku mimo.... teď večer,když už jsem si říkala,že je ok,tak se tomu smála :frowning2:((( měla z toho legraci,zatímco já z toho mám hlavu :frowning2:
21. únor 2010 ve 20:02  • Odpověz
lili-tak jí možná něco nesedlo,fakticky nevím.Nebo neměla jídla nějak dříve po sobě?To by taky mohl být důvod,že jí to všechno nestrávilo,tak si kapku udělala místo. :wink:
21. únor 2010 ve 20:16  • Odpověz
hezký večír přeju, já víkend super, ples, návštěva kamarádů, Lucinka ukázkové dítě, jenom spinkala, papala, usmívala se.....jaká náhoda, že tu máme všechny tak dokonalé děti :grinning:

Tychýně - bydlí ve stejném domě, tři vchody vedle, je tak hodná, až do leze na nervy :grinning: , v těhu chtěla vařit, mýt okna.. ....teď by mi nakupovala, vozila, volá, jestli něco nepotřebujem :angry: ....já si chci Lucinku užít po svým a né jí odkládat, pokud to neni nutný...nevim jestli je to hormonana, nikdy mě moc nerozčilovala, až teď, vadí mi, jak na malou mluví, šklebí se, šišlá :angry: , ale řekněte jí něco, když ona opravdu je tak hodná a dělá to jen s nejlepším úmyslem, až mám kolikrát výčitky, že je mi to protivný a přitom nic tak hroznýho nedělá. Nejradši jsem, když jde manžel na návštěvu s Lucinkou sám, já si aspoň odpočinu a nemusim koukat na to, jak na ní žvatlaj (zvláštní - naši to dělaj taky a to mi nevadí :grinning: )

holky, budete některá zkoušet dávat příkrm už od konce 4. měsíce? Já vim, že to nepotřebují, ale přece...?
21. únor 2010 ve 20:42  • Odpověz
pampusik: no možná ten olej,co ze sebe ocucala,jen doufám,že to už bude zítra dobrý :frowning2: i tak díky za snahu :slight_smile:

ruzovka: jo jo tak přesně takovýhle pocity mám taky :slight_smile:))
21. únor 2010 ve 20:48  • Odpověz
ruzovka taky mi mluvíš z duše!!!!!!!!!!!!!!! jsem ráda, že nejsem sama... co by za to jiní dali a já si stěžuju...! :grinning:
a taky mi to od našich neva, jsem nespravedlivá...

s tím příkrmem počkám do další poradny, to bude malá v polovině 5. měsíce, jestli něco nadhodí mudra, jinak zatím nee
21. únor 2010 ve 20:48  • Odpověz
evatk-já jsem nespravedlivá taky.Ale hlavně mě těší,že v tom nejsem sama.anža jen kroutí hlavou a vůbec nechápe.On tu svoji maminku taky nemusí,on si svatbou adoptoval moji mamku.
21. únor 2010 ve 20:53  • Odpověz
ahojte baby ukecaný, jdu zkusit dočíst aspoň něco :wink:
21. únor 2010 ve 20:57  • Odpověz
Já došla už tak daleko, že jí někdy neberu telefon a pak říkám, že jsem zrovna kojila nebo spala a neslyšela... :pensive: :wink: , s těma příkrmama, pořád bojujeme s kojením, já do ní teda to prso ještě "narvu", ale bojim se, že jak začnu pravidelně dokrmovat lahví, alternativní krmení neni naše silná stránka,tak už ho nebude chtít vůbec, takže jsem si říkala, jestli nezačít spíš dřív s příkrmem ...asi ale ne, co?
21. únor 2010 ve 21:00  • Odpověz
lil, teplota 37,3 je normální :wink:

tchýně- no tak to už řešít nemusím. Už žádnou nemám. A ani předtím jakoby nebyla. Teda ona k nám chodila na návštěvu, ale za manžou, ne za synem nebo zamnou. Takže jsem tyhle problémy co máte vy ani nemusela řešit. Ale jinak vám teda držím palce ať s nimi máte pevné nervy :sunglasses:
21. únor 2010 ve 21:01  • Odpověz
ruzovka, já bych se poradila s lékařkou. Ale jinak bych počkala do 5. měsíce
21. únor 2010 ve 21:03  • Odpověz
no nic, jdu se dál trápit s Natkou, všem dobrou a hlavně klidnou
21. únor 2010 ve 21:05  • Odpověz
ruzovka zase když nasadíš příkrmy, budeš mít o pár stresů denně s kojením míň... nebude to už pořád to samé, nějaké zpestření, tím se obě odreagujete a třeba jí to prso bude pak víc chutnat
21. únor 2010 ve 21:06  • Odpověz
Tak lili ať máte tu noc klidnou.Já na chvilku juknu na hokej,ale počítám,že za chvilku přijde spací chvilka a půjdu do hajan.
21. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz
no tak já moc dobrou noc mít nebudu. Mám obě dítka nemocné. A jelikož manžel jde na noční tak spí oba u mě. Takže mi každé z jedné strany funí do ucha. Takže spím tak napůl. :frowning2:
21. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz
Evi, asi to s těmi tchýněmi máme stejný. I když je hodná a myslí to dobře, tak to leze na nervy. Byli jsme u tchánů teď večer a už mi tekly nervy. Tchýně si hned malou vzala a ta jí začala plakat. Tak s ní chodila po bytě, ale nepomáhalo to. Těžce nesu, když malá plače a není u mě, jenže kdybych jí ji vzala, tak se uprdne. Po chvíli už jsem manželovi špitla, že to už nevydržím, tak vstal a šel ji mamině opatrně vzít a byl na ni milej a řekl jí, že prostě někdy chce malá ke mně a zklidní se. No samozřejmě, že to tchýně těžce nesla.
21. únor 2010 ve 21:10  • Odpověz
cudli jojo, moje je taky hodná a myslí to dobře, ale já bych mnohdy ocenila, kdyby za mě a na mě nemyslela vůbec :grinning:
já toho mám docela plné brejle za ten rok co jsem doma po ivf... co dělám, ať to nedělám, jestli peru, jestli budu věšet prádlo ven, že by mi dala přednost a ona pověsila jinam, kam jdu, co vařím, jestli vařím, jestli nechci oběd s ní, sotva otevřu dveře, tak jestli jdu se psem, že ona si teda zavře a se svým psem půjde později,... to samé skoro každý den
a když jsem chodila do práce a nedejbože neplánovaně zůstala doma, tak sotva mě zaslechla, jak třeba spláchnu záchod, hned volala: mirku, a já otevřu: mirek není doma... ježiš, evičko, ty jsi nemocná???!!! a já jsem si říkala, kdo to tam chodí.... tož kdo tu asi chodí, asi zloděj se přišel k nám vy*rat a spláchl, aby na sebe upozormil... už jsem pak drahému říkávala, ať jí sdělí, že budu doma, bo nejsem zvědavá, aby reagovala na moje zavírání dveří a splachování wc a podobné zvuky

je nás na tom víc stejně, to je moje útěcha, si ty svoje myšlenky nedovedu zdůvodnit a připadám si hrozně zaujatá,...
21. únor 2010 ve 21:29  • Odpověz
lucierob: i po odečtu? ona měla 37,8 :frowning2:(( tak nevím nevím :frowning2:

eva: no tak to Ti nezávidím, já teda mám tchýni od baráku autem cca 5 minut,ale musím říct,že ona se nezve sama, nevnucuje,ale když já jí nabídnu,tak se může přetrhnout :slight_smile:)))

ruzovka: no malá dostala ještě trošku napít, kupodivu to nevyblila a teď konečně spinká,tak uvidíme jaká bude noc...doufám,že v klidu...

no já čučím na hokej,nic moc... prohráváme,tak si asi raději půjdu číst anebo rovnou raději spát :slight_smile:))

tak všem fajn noc..pa
21. únor 2010 ve 22:27  • Odpověz
lill už se taky nezve sama, manžel to zatrh, se s ním pár dní nebavila... automaticky se totiž kdysi pozvala, když k nám za malou došla manželovo teta (její švagrová) a vrchol všeho byl, že se zajímala, kdy k nám dojde manželovo bratranec s dětma a měla starosti, aby tu nebyli moc douho, že si je pak zavolá dolů... nám je asi 5 let a neumíme si návštěvy zorganizovat a zabavit sami... ale bylo dobře, že to nakrklo i drahého
21. únor 2010 ve 22:38  • Odpověz
Cudli- to s tím pláčem a tchýninou reakcí na malého máme stejný. On ji vlastně vidí zřídka, je pro něho cizí, bojí se a je nejistý- pláče, já jsem vynervovaná, že ho nemůžu utěšit, a mám pocit, že ho jakoby nechávám napospas- mám samozřejmě na tchýni vztek, že má na něj "právo", ale pak to nevydržím a vezmu jí ho- což ona samo bere úkorně. Když náhodou pláče u mojí mamky, tak je to úplně jiný (jednak ji zná mnohem , mnohem víc a taky je to prostě moje máma...)- ach jo, se děsím, až se jednou Jáchym třeba ožení, jestli mě bude taky snacha mít ráda jak osinu někde :frowning2: .
Třeba už jen z tohoto důvodu je báječný mít vnoučata od dcery (a mít dceru, jasně :dizzy_face:
21. únor 2010 ve 22:52  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

tak se jdu pochlubit,noc už ok,takže jsem ráda, malá už neblindila,tak snad už to bude prostě v pohodě, teď leží v košíku a povídá si,takže toho musím využít a půjdu uklízet,nebo to tu vypadá jako po náletu :slight_smile:

kvakul + cudli: tak tohle já mám na prababičku z Míšovi strany :slight_smile: ona vždycky na malou začne šišlet a okamžitě do ní reje prstem, a to mě rostou facky na rukách :frowning2:((((
22. únor 2010 v 07:52  • Odpověz
jo a už je založenej Listopad 2010,mazec ne? :grinning:
22. únor 2010 v 07:59  • Odpověz
Lilli, no mazec to teda je...fakt to strašně letí :slight_smile: My měli noc taky docela dobrou, malý vytuhl o čtvrt na 9, pak jedl v 1h a v 5h a spali sme do půl 8.
22. únor 2010 v 09:01  • Odpověz
Ahoj :wink:
Nestíhám nic dočíst, byli jsme v sobotu na svatbě, včera venku a tak :sweat_smile:

Jen něco čtu o čůrání....no je to hooodně individuální, ale vědomě začíná dítě ovládač svěrače až kolem 20 měsíce, my máme u Beatky plínky stále. Na nočník nemá smysl nutit, jen ho dětem znechutíme.
22. únor 2010 v 09:08  • Odpověz
A jinak močový měchýř nemají děti vyvinutý úplně do 4 let, takže počůrávání ve školce se může stát, jen ty učitelky jsou někdy děsné a chtějí děti naprosto dokonalé :wink:
22. únor 2010 v 09:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.