• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
monter: no tak zatím ještě vyčkávám, vzhledem k tomu,že nemáme ani to základní očkování :slight_smile: uvidím,jaká bude reakce a pak to nějak rozhodnem :grinning:
26. únor 2010 v 09:22  • Odpověz
Ahoj, Adajar tady myslím včera psala něco v tom smyslu, že když se něco sere, sere se všechno. Hlásím se do klubu průserářů. Přítel chce odejít z rodinné firmy a být radši nezaměstnaný než dál pracovat se svým otcem, z auta mi teče chladící kapalina, Terezce rostou zuby, zase jí zlobí prdíky a tak se v noci budí pláčem každé 2-3 hodiny. A jako bonus jí včera diagnostikovali atopický ekzem (podědila ho po mém bráchovi).Ložiska má na pusince a pak na loktech a rameni, hrozně jí to svědí, tak to pořád škrábe. Má šansi 50 na 50. Kolem jednoho roku věku ekzem buď zmizí nebo jí to bude trápit celý život.
Doufala jsem,že jsme si všechno špatné vybrali už tím předčasným porodem a koplikacemi s tím spojenými. Vím, že některé děti jsou na tom ještě hůř (kamarádka má roční holčičku, která nedoslýchá), ale jsou děti naprosto zdravé. Je to tak nespravedlivé, proč musíme vyžrat všechno my? Jsem tak nešťastná a je mi Terezky tak líto. Dnešní noc jsem opět probrečela.
26. únor 2010 v 09:32  • Odpověz
orlik-to je mi lito, ze se tak trapis! :pensive:

zkus nejakeho dobreho homeopata-ja to taky ted zkusim na Jenikovi-doufam, ze to vyjde a ze se mu ekzem zmizi.... :wink: a zkousim to ji na sobe, mam taky problemy s pokozkou - uz od 14 let, a porad je to stejne, nikam se to nehlo, tak doufam, se to zlepsi!!
26. únor 2010 v 09:41  • Odpověz
Ahoj Orlik,to je mi líto-znám to ségry 4letá Zuzanka ho má taky.Maže jí tou konopnou mastí z lékárny,ketrá jí moc pomáhá ale nevim jestli by si tím mohla mazat ,alou to by ses musela zeptat.Ale ta homeopatika prý taky dobře zabírají říkala mi to lékárnice chci jí j zkusit koupit.¨
Jinak kde si prosím koupila to krásný růžový lehátko do vany?
Pevný nervy!!! :wink:
26. únor 2010 v 10:00  • Odpověz
Orlik, to je mi líto že si nešťastná! Proč chce přítel z firmy odejít? Ségra má od narození taky ekzém, na rukách a zádech a mě se objevil na prstech pravé ruky před 2lety. Je to hnus jak to svědí až bolí, chuderka Terezka!
26. únor 2010 v 10:00  • Odpověz
Monter, přítel se s tátou pořád hodně hádá kvůli práci a bohužel ještě k tomu trpí depresemi, což mu rozhodně nepřispívá. Terezka si to na pusince rozškrabe až do krve, zvlášť když se vzteká, což dělá 4x denně pokaždé když cvičíme vojtovku.
Kokojka, konopná mast nezabrala, zkoušela jsem ji než jsem se dozvěděla, že se jedná o atopický ekzem. Byli jsme u 2 kožních a obě nám tvrdily, že je to nějaká dermatitida. Když se to po měsíci vůbec nelepšilo, vyrazili jsme včera na doporučení k doktorce do Budějovic a ta okamžitě řekla, že je to ten AE. Dostali jsme zatím mastičku s kortikoidy, máte to týden mazat a pak se uvidí. To lehátko máme z jednoho obchodu od nás z Tábora, je to z molitanu, ale firmu nevím. Dnes do toho obchodu jdu, tak se ti tam podívám.
Krem, homeopata chci taky zkusit, moc jsem tomu nikdy nevěřila, ale byla to jedna z mála věcí, které mi zabraly na opary.
26. únor 2010 v 10:40  • Odpověz
orlik...kup si v lékárně od A-Dermy mléko s obsahem ovsa, stojí okolo 400,-Kč, je výborný na atopák, krásně se to potom zlepší, promazávej jí s tím, ještě si můžeš koupit Lipobázi, je to vylepšená modrá indulona a promazávat a do koupele pár kapek oleje Linola Fett Olbad. :wink: Kromě ovesného mléka ti to napíše doktor a doplácíš tak míň. Většinou to vymizí do 1 roku dítěte nebo pak do 3 let a doporučují v létě Chorvatsko nebo Řecko. :wink:
26. únor 2010 v 10:42  • Odpověz
mastičku ti určo už napsali, jsou tam kortikoidy, ale jestli je doktor rozumný, většinou je tam nula nula prd a stejně, když jí to zmizí, tak nemažeš, šoupneš do ledničky nebo mrazáku na horší časy...
26. únor 2010 v 10:44  • Odpověz
Ahoj holky
Orlik to je mi moc lito :( taky mam atop.ekzem tak cekam,kdy to bude mit nase mala
Holky to spatne obdobi prejde. Pevne nervy vam preji
26. únor 2010 v 10:47  • Odpověz
Orlik ještě ségra používá mast Excipial a ted budu kupovat na zkouškukosmetiku LETI AT - 4 je na atopickej exém můžeš na to juknout na netu
26. únor 2010 v 10:49  • Odpověz
ta A Derma je taky pro atopiky, doporučila jí kožařka :wink:
26. únor 2010 v 10:51  • Odpověz
Akvy, mléko od A-dermy bylo na prd, zkusím tu mastičku (těch kortikoidů tam moc není) od doktorky, jestli se to malinko zlepší a co dál, budeme řešit příští týden.
Veru, moc ti přeji, aby to malá neměla. Co na to používáš? Nejhorší je, jak Terce zabránit, aby to neškrábala. Tady na koníkovi je diskuze k atopickému ekzemu a je radí tam jedna mamina z jindřichova hradce (to je kousek od nás, tak se s ní taky zkusím poradit nebo za ní zajet).
26. únor 2010 v 10:52  • Odpověz
orlik tak to mě mrzí, že se tak trápíte
z ekzému mám taky obavy, manžel ho měl do 1 roku...
26. únor 2010 v 10:55  • Odpověz
orlik...hmm, tak to mě mrzí, ono to mlíko není na léčbu, jenom na promazávání a k tomu musí být ta mastička, tu určo dávej....
holky, ten atopák prý má hodně miminek, ono to prý většinou opravdu vymizí, akorát je to otravný pro mimi i pro maminku, ségra to měla u holčičky taky a hodně, roškrábala si to vždycky až do krve...a zmizelo to, jenom jí musí promazávat, aby neměla tu kůži vysušenou, ale to stejně mimi promazáváme normálně...
26. únor 2010 v 11:00  • Odpověz
Akvy, máš pravdu, že atopický ekzem je u miminek teď hodně častý, říkala mi to včera ta kožařka. Terezka si to na pusince taky vždycky rozškrábe do krve, hlavně v noci kdy jí to moc nemažu. Protože jak na ní šahnu, je hned vzhůru. Jestli přežuju tohle, tak už všechno. Nějak se to na mě všechno sype a přede mnou není nic pozitivního. Měli jsme začít chodit od dubna plavat, ale teď to musíme zrušit. Je mi dost mizerně a přítel mě teď vůbec nepodrží, protože má svých starostí dost.
26. únor 2010 v 11:46  • Odpověz
Ahoj tak po dlouhé době se hlásím jak to čtu tak samý řvounci já to musím zaklepat my jsme hodný akorát včera večer hysterák a ejhle nechtěla už být v zavince.

Holky Lucinka když leží i na tvrdým zvedá mi hlavu a hodně a já nevím,jestli to není špatně na kyčlých ji chválil že jen co ji vzal za ruce úplně sama se přitáhla do sedu,ale fakt nevím poraďte bojím se aby to nebylo špatně když je v lehátku od toho Fishera,tak ji tam zvedá taky.

EVAKT____ ty používáš ten Nutrilon comfort viď???My jsme ho taky používali,ale už ae nám to bříško po těch 3,5měsících uklidnilo a máme normální,ale všimla jsem si,že mi tady jedna celá plechovka nenačatá zbyla,jestli chceš tak mi pošli adresu a já ti ji pošlu zadarmo nám je k ničemu nikdo ji nepoužívá a mě je líto ji vyhodit. :slight_smile:
26. únor 2010 v 11:47  • Odpověz
orlik...já to chápu, je to naprd, prostě jedno k druhýmu a pak vše vypadá jako neřešitelný a velký problém. Je to na hovno, že když si to roškrábe. tak je to horší a v noci to prostě uhlídat nejde...plavání fakt vynech, no bóže, tak bude chodit později...jinak vydrž, na jaře to je většinou lepší, tolik nenabaluješ a v létě se to většinou ztratí a na podzim se to může zase objevit, ale to už budeš připravená a třeba se to neobjeví... jo a ještě , kde Terezka spinká, tak spíš studený odchov a oblékej jí do 100% bavlny, žádný punčocháče, apod..
26. únor 2010 v 11:56  • Odpověz
Akvy, plavání budeme muset zrušit úplně, v Táboře jsou jen jedny kurzy vždy na 3 měsíce, v létě nejsou a v září bude Terce rok, to už chodit nebudeme. Nešlo ani tak o plavání, i když Teri vodu miluje, ale potřebovala jsem někam vypadnout, moc jsem se těšila, že bude změna, pokecát s maminama. Doma jsem pořád sama, i když přítel přijde z práce, je to snad horší, než kdyby tam nebyl. Do toho ta vojtovka a Terezka teď pořád brečí - buď jsou ty zuby nebo ji zase trápí prdíky.Už hledám číslo na psychologa, vůbec to nezládám.
26. únor 2010 ve 12:12  • Odpověz
orlik..tak když s přítelem není řeč, tak popros třeba mamku ať pohlídá a vypadni s kámoškou na kafe. Neblázni holka, chápu tě, ale ekzém určo zmizí a vojtovka taky skončí a jak často denně cvičíš? Přesně vím, o čem mluvíš, u nás je kurz plavání pro miminka, já bych brala spíš nějaké cvičení s miminkama nebo ty baby masáže a u nás nic takovýho není. Tak to plavání zkus nahradit něčím takovým nebo nemáte tam nějaké mateřské centrum, kde se schází maminky s dětmi? U nás nic není a taky mě to pěkně štve...
26. únor 2010 ve 12:29  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Orlík tak to mě mrzí, ale já měla strašný depky ty první 2měsíce, Nikolka pořád brečela, teď je v pohodě směje se a dobře spí, ale určitě přijde zase nějaké horší období...
Těš se na jaro, já malou až bude hezky vezmu ráno ven a vrátíme se až odpol, taky se musíme naučit cestovat mhd, krmení venku atd, jsem na to zvědavá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Mně prostě pomáhá si ten čas kouskovat na menší úseky a v těch si najít něco pěkného, teď mám celý den puštěnou olympiádu. Taky jsem vždycky ráda fotila, tak manža přišel minulý týden, když jsme byli na očkování pozdě domu, měl v práci oslavu. Tak jsem se další den zbalila a jela si do centra koupit dva objektivy, stálo mě to majland, ale co. Tak teď si s ní vydržím i délehrát, protože u toho fotím a baví mě to ještě víc :slight_smile:
Hlavně strašně rychle to letí a ani se nenaděješ a budeš mít doma roční holčičku, která vedle tebe bude ťapkat a už nebudeš muset být pořád doma :wink:
My byli min čtvrtek v poradně a na očkování, no to očkování hrůza, ale nějak jsme to přežily :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nikolka měla 60cm a 5300g :slight_smile:
Holky představte si, že ona se pokouší si sama sednout. Když ji mám opřenou v pololeže na sobě, tak si sama sedne a vůbec ji nepřitahuju rukama :sweat_smile:Ale balancuje ze strany na stranu :grinning: Taky se snaží přetočit z bříška na záda, zatím se ji to povedlo párkrát.
Jo a mám tam nějaké nové fotky, tak kdo máte náladu a čas, tak mrkněte :wink:
26. únor 2010 ve 12:45  • Odpověz
simi...Nikolka je šikulka a je hezká :slight_smile:
26. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz
teda kvak, co jsem se to tady dočetka :grinning: :grinning: :grinning: To je hustý, ale nějak jsem to u tebe čekala :grinning: :grinning: :grinning:
No já teda taky ms ještě nedostala, tak by mě zajímalo co se děje, už skoro nekojím a ms nikde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
akvy díky :slight_smile:
26. únor 2010 ve 12:57  • Odpověz
orlik taky depkařím, sem tam je líp, pak zas hůř a mrzí mě to, že nedokážu být při miminku pozitivní

sima fotky máš moc hezké, říkala jsem si už dřív, že se tím možná zabýváš a ejhle, měla jsem pravdu
26. únor 2010 ve 13:17  • Odpověz
Orlik my jsme u nas na oddeleni namazali deti taky vetsinou kortikoidy na to dali H mast a dali sme jim coverflexy na rucky, nozky a brisko. Mrkni na to na netu. Ale porad se s dr. Ona ti rekne na co ty coverflexy jsou. Jsou to takovy latkovy rukavice jakoby. Byt tebou tak sama neexperintuji a pouzivam jen to co ti rekne dr. Ale zeptej se na ty coverflexy dr. Jsou dobre a mala se pak nebude skrabat.
Jinak ja jsem ted bez lecby a kdyzse me objeci mam tu lipobasy a kortikoid.masticky. U takovych deti to muze aji zpusobovat UM proto by ti aji dr mela rict at davas HA mlicko.
26. únor 2010 ve 13:20  • Odpověz
evatk, no jo, ale není na to moc času ani s malou, ale zase mám objekt focení :grinning:
26. únor 2010 ve 13:27  • Odpověz
Simi, malý si taky sedá a někdy vzorově...vzpřímená hlava a rovný záda :slight_smile: Otočí se ze zadu na bok a někdy se mu podaří na bříško :slight_smile: Jinak fotky pěkný a malá je pěkňučká!
26. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
simi-mala ja moc hezoucka a fotky taky krasne!!covece, kde v praze u alberta bylo tolik snehu??bezky??! :sweat_smile: :sweat_smile:

orlik-neblbni-domluv se s mamkou nebo tchyni, at ti pohlidaji malou a okamzite vyraz ven-na kafe, na nakupky, do kina!! na plavani kasli, ja s malou taky asi nebudu chodit-zatim to nejsem nejak schopna zkombinovat se starsim synem a do toho to kojeni-myslim, kdyby s ni chodil muz plavat-to je uplna utopie :grinning: ...kazdopadne my momentalne nedelame nic-uspech je vyjit s 2detma ven na prochajdu nebo do obchodu...cekam na jaro a zahradu, a na piskoviste-nejlepe v hospodach :slight_smile: :wink:

my si teda nesedame-ale zjistila jsem, ze ji vadi jenik-jak ho vidi, zacne brecet-az rvat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
26. únor 2010 ve 13:56  • Odpověz
simi: náááááádherné fotky, můj sen mít jednou pořádný foťák, ten objekt už mám :dizzy_face: , akorát můj digi foták nic moc no. ALe tak vystačím si :wink: Až vyhraju ve sportce, tak první kupuju foťák a hned pak gramofon (na staré LP desky, kde máme pohádky :grinning: )

orlik: to mě moc mrzí, že se všecko tak sere, posílám spouuuustu pozitivní energie a držím palce, ať to brzy vypadá vše líp! Musíš být silná kvůli Terezce a neboj, bude líp! :wink:

Taky se malá děsně zvedá, no asi by neměla, na sezení 5 měsíců čas :angry: ale tak připoutejte ji, že. :sunglasses: Měla jsem tu ted kámošku, tak jsme zase dostali spoustu věciček, no Johanka se mááááá. :dizzy_face: A před chvílí jsem ji natočila při záchvatu smíchu (vzájemném),tak jakmile to stáhnu z mobilu (nic jiné jsem neměla po ruce), tak vložím na youtube, to fakt stojí za to. Třebas vám to zvedne náladu, těm co máte ty depky! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Už ať je to jaro, věřím, že bude hned lépe!
26. únor 2010 ve 14:32  • Odpověz
Holky, díky za povzbuzení a rady. Je fajn moci se vypovídat. S hlídání problém nemám, spíš se o Teri perou. Problém je skloubit to se cvičením vojtovky. Musíme cvičit 4x denně a je nutné to rozložit. Jednou jsem s ní cvičila po hodině a měla toho dost. A já taky potřebuji nabrat nové síly. A večer když usne jsem ráda, že si v klidu sednu nebo jdu brzy spát.

Akvy, na masáže miminek jsme chodili, tenhle týden nám skončil kurz. Bylo to perfektní a Terezce se mezi dětmi moc líbilo, nejvíc tam laškovala s Adámkem. Jsme už nahlášení na cvičení s prckama (to bude tak v květnu/ červnu). Ty moje stavy jsou spojený i s počasím, už se těším až vytáhnu brusle a vyrazím s malou ven.

Krem, obdivuji tě jak to zvládáš s dvěma prckama, ale možná maminky takhle plaší hlavně u prvního dítěte a u druhého se to tak nebere.
26. únor 2010 ve 14:36  • Odpověz
Orlik, s tou vojtovkou ta chápem, už som bola s tým zmierená, ale zase tento týžden to nejako na mna dolahlo, malý má sílu jak "bejk" a niekedy na neho nestačím. Teraz mi začal blbnut pri cviku na zádech plus do toho od včera nový cvik na brichu, kt.vobec nezvládam, tak som uplne vyštavená
26. únor 2010 ve 14:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.