• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Kvalita šílená (mobil, třas v ruce, nakřivo....) ale jde o ten obsah :grinning: :grinning: :grinning:
http://www.youtube.com/watch?v=53_t-o9XVe4
26. únor 2010 v 15:02  • Odpověz
evit malá je teda supr smíšek!!!!!!!!!!!!!!!! a mamka též :wink:
26. únor 2010 v 15:08  • Odpověz
Lullko, taky jsem už byla docela v pohodě, ale nový cvik mě zase vrátil na začátek. Terezka váží 7750g a měří 69cm (včera měla 5 měsíců, tak jsem provedla vážení a měření) a taky ji vůbec nemůže v té správné poloze udržet. Při cviku na zádech už je většinou v klidu a cucá si ruce. Ale jsou vidět pokroky, i když cvičíme krátce. Věřím že se to časem srovná, bude to je dýl trvat.
26. únor 2010 v 15:14  • Odpověz
Ahoj :wink:
Byla jsem s Jáchymkem na plavání a pak 3hod venku :wink:
Kremb, myslíš, že máme Jašíka už poslat do práce? :sweat_smile: No nebylo by to špatné, že by nám pomohl s rodinným rozpočtem :grinning: :grinning:

Orliku, s tím ekzemem nepropadej panice, opravdu může zmizet, uvádí se, že do těch 6 let. My máme taky velké zatížení, přítel ho měl a má ho i švagrová ve velkém rozsahu, ale ani u jednoho dítěte se neobjevil....

A s tím přetáčením, Jáchymek se krásně přetáčí ze zad na břichu, ale co naděláme, prostě chce a chce, zabránit není možné, ale umí i z břicha na záda :wink: :slight_smile:
26. únor 2010 v 15:20  • Odpověz
Orliku, u druhého dítěte se už opravdu tak neplaší, plno věcí se vůbec neřeší :wink: :slight_smile:
26. únor 2010 v 15:23  • Odpověz
Beránku, neděs mě s těmi 6 lety, já se zoufale upínám k 1 roku. Bohužel AE mají i děti, které nemají genetické zatížení v rodině, je toho teď orpavdu hodně.
26. únor 2010 v 15:24  • Odpověz
holky díky za pochvalu fotek
kremb, u alberta na Zbraslavi, ale ještě to Praha je dokonce Praha 5 :grinning:
evi dobrý :grinning:
26. únor 2010 v 15:24  • Odpověz
Orliku, do jednoho roku ekzém mizí, ale dost často i do nástupu právě do školy. Ale opravdu se neděs předčasně, ekzém mívá hodně dětí. Instruktorka na plavání nám říkala, že ani není důvod nechodit na plavání, ale dr. většinou snad z preventivních důvodů nedoporučují plavání...

Myslím, že v dnešní době bychom nemohli mít ani děti, protože genetické zatížení v nějaké formě je v každé rodině, o situaci třeba v našem regionu ani nemluvím - prostě potencionálně jsme všichni na Ostravsku alergici, ale co naděláš :wink:
26. únor 2010 v 15:34  • Odpověz
Simo, nádherné fotky, máte nějaký dobrý foťák :dizzy_face:
26. únor 2010 v 15:35  • Odpověz
Beránku, kožní doktorka mi taky plavání nezakázala, uvidíme příští týden na kontrole. Uvidíme, jsem z toho dost vyjukaná, protože je to dost čerstvé.
26. únor 2010 v 15:50  • Odpověz
evita...jsem si pustila tve video s johanku... a jak se tam rehtate tak natalka to slysela a smala se taky :grinning:
26. únor 2010 v 15:54  • Odpověz
ahoj-
beranku-ja bych Jachymka do prace neposlala, jen na te fotce ze svatby - jak je za slusnka, jsem si ho hned predstavila jako nejakeho byznysmena... :grinning: do prace jeste nejaky patek ne :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

orlik-dve deti jsou fajn, ja nestiham a tak nejak nezvladam nic,ale u prvniho mimina jsem byla totalne desne vyhukana a vystresovana, takze tady vas docela obdivuju, jak to vsechny zvladate!!!ja se hroutila u vseho... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded:

jinak my ted nechodime nikam-max k lekarum a k babickam...Jenik ma uplne trauma z jakehokoliv opusteni bytu-krom navstevy obchodu za ucelem nakupu kinder vajicka...ted jsem ho lakala na cestu busem a nakupem velikoncni vyzdoby a navstevy hrackarstvi a kyvadla-vody-to mel vzdycky rad...uplne kalamita, nikam, nic, zustat doma...takze v podstate furt cucime doma...je problem ho presvedcit a hl. oblect-ja teda uz skoro nic nerikam, ze nekam jdem,zacnu oblikat a hotovo, ale je to zahul, pac proste nechce, breci, v tom se vetsinou rozbreci Maja,no veselo :rolling_eyes: :grinning:

simo-fotky jsou super-je to fotakem nebo fotografem nebo obojim?? :slight_smile: zbraslav vim, ale albert tam ne... :wink:
26. únor 2010 v 17:51  • Odpověz
ahojky, evi, Johanka je sladká, mě se malá sice tlemí, ale takhle nahlas jev vyjímečně :slight_smile: , my spíš vejskáme a pištíme a to dooost nahlas :wink: , orlíku, nebuď smutná, bude určitě líp, jen co vysvitne sluníčko, příští týden máme březen a to už je skoro jarooo!!, já se tak těšim :dizzy_face: . Už dva dny po každým kojo kromě noci přikrmuju a mám doma usměvavý spokojený a hlavně pravidelně spící dítě, tak nevim, asi jsem jí trápila hlady... :frowning2:
26. únor 2010 v 18:02  • Odpověz
Kremb, vy máte takové problémy s cizím prostředím a odchodem ven? :confused: Asi by mne kleplo :unamused:
26. únor 2010 v 18:12  • Odpověz
krem no mám zrcadlovku, tak určitě ty fotky vypadají lépe, je tam hloubka ostrosti, tajže ostré je jen to co chci, ale fotografem samo taky :grinning: Ono ne moc lidí se třeba k dítěti sehne, když ho fotí, hned ty fotky vypadají lépe. No já se prakticky plazím po zemi a včera jsem si dokonce rozsekla ret o foťák, jak sem byla na lovu dobrých fotek :grinning: :grinning: :grinning: No ale profesionál by mi ty fotky určitě zkritizoval, zase tak dobrá nejsem :wink:

Jinak u nás se taky hejká radostí :slight_smile: , ale už se směje skoro jen na mě, na druhé ne, tak doufám, že nepřijde to období, že bude i plakat, když uvidí jiný lidi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. únor 2010 v 18:20  • Odpověz
tak máme zase další ten za sebou :slight_smile:))) zase takovej mazec... chjo chjo,malá teď leží pod hrazdičkou, slintá a vzteká se,že si nemůže zvířátko stáhnout do pusinky :slight_smile:)))

orlik: je mi moc líto, že tohle všechno prožíváš. S malou sice trápení moc nemám,ale chápu jaký k tomu musí být ty problémy s rodinnou firmou, u nás tohle bylo taky, ale Míšovo táta není,tak teď zase řeším to,že Michal domů chodí např. ve 21:30 a tak :frowning2:((
26. únor 2010 v 18:40  • Odpověz
ber-prave ze vsechno bylo v pohode, radi jsme jezdili busem do mesta chodili cvicit apod-od jiste doby-ehm ehm, hadej od kdy, se to kapku zmenilo...kdyz jedem treba kolem haly, kde jsme chodili cvicit, tak jena vykrikuje cviceni apod,kdyz se zeptam, jestli chce jit cvicit, tak rekne ze jo, ale kdyz ma dojit k cinu, ze mame jit cvicit, nebo ven, tak problem....ale kdyz uz nekde jsme, tak je rad-babicky apod...ale cviko, to nevim, vadi mu cizi lidi-teda aspon vadili...

a posl. dobou je to jeste vesejsi,jak Jenik furt rve, krici a jasa, je hlucny, na Marusku furt saha, a hladi ji apod, ale ma silu, takze ho musim furt krotit no a Maja proste jak ho vidi, tak zacina fnukat ...asi me klepne...a Jenik si to uz uvedomuje, ze Marus breci asi kvuli neho, takze mu zas vysvetluju, ze ne...i kdyz si myslim, ze jo... :cry: taky to mate nekdo, kdo mate 2 deti takhle??! :wink:
26. únor 2010 v 18:50  • Odpověz
holky, já když Vás čtu,tak na to druhý dítě si asi nechám zajít chuť :slight_smile:
26. únor 2010 v 18:56  • Odpověz
lil-me dite je kapku extremni... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale uz se fakt lepsi.... :dizzy_face:
26. únor 2010 ve 20:40  • Odpověz
Kremb, Beatka je taky hodně hlučná a mluví nahlas, a vysvěstluj jí celý den, aby byla zticha, že...ale na Jáchymka skoro nesahá, má z něho dost respekt, aspoň to :wink: Potřebovali bychom mnohem větší byt, aby byl každý na jednom konci, tak se jen ruší vzájemně...ale za pár let si na takové problémy ani nevzpomeneme :grinning:
26. únor 2010 ve 20:53  • Odpověz
Kremb- jak se dá ošéfovat spaní s miminem a batoletem v jedné posteli? Jsem žena praktická a už si tudíž představuju, jak je rozsadím:slight_smile:. Manžel spí v pracovně a asi tam docela rád několik následujících let zůstane. Na jedné straně mimi, na druhé batole?
Ber- no a tebe se pro změnu zeptám na kočár: je Phil and Teds fakt nejlepčejší?
26. únor 2010 ve 21:06  • Odpověz
holky, toho já se děsim, ti prckové jsou ve věku, kdy asi neumí úplně odhadnout svojí sílu a můžou mladšímu nechtěně třeba ublížit, že? Já byla včera u kamarádky, má dva kluky 6 a 3 a čelká třetí děťátko (odvážná to žena :wink: ), kluci na Lucinku pořád sahali, hladili jí po hlavičce, tlapkali po ručičkách rukama od čokolády :confounded: :grinning: (malá je pak rvala do pusy!) a ta pohlazení teda rozhodně nebyla moc jemná, jsem byla jak na trní, zase jsem je nechtěla pořád upozorňovat, že si musí dávat pozor, byly totiž oba strašně hodní a malou by nejradši umazlili (hlavně ten mladší byl u vytržení, když jsem kojila, on sám kojený do dvou let si to ještě pamatoval a snad by se nejradši přicuc :grinning: )
26. únor 2010 ve 21:11  • Odpověz
kvakul, já tě táááaáák obdivuju :grinning: , umíš si to vůbec představit? :wink: To budeš mít figuru, jako modelka (jestli jí teda nemáš už teď), ale určitě bude paráda za pár let, jak si budou blízko a budou si spolu hrát (snad). Já jsem se ségrou o 8 let a rozumíme si trochu až teď v dospělosti, to bych určitě nechtěla...
26. únor 2010 ve 21:15  • Odpověz
kvak a co takhle naučit dítko spát v postýlce :wink:

Tak my problémy s Robčou co se týče Any zatím nemáme. On je už od mala dost samostatný. Takže si vyhraje i sám. Takže mám čas na malou. Akorát máme taky problém s jeho hlasitostí. Připadá mi, že čím více mu říkám ať je tišeji, tak tím víc řve.
26. únor 2010 ve 21:23  • Odpověz
Phil je asi nejlepší, pokud chceš kočár praktický, tzn. lehký váhově, lehce ovladatelný, má malý rozměr a určitě ho doporučuji. My ho už prakticky teď využíváme jen pro Jáchymka, Beatka začala chodit sama a už po odstranění sedačky ani po něm nějak netouží, ale lehce se ovládal i s 2 dětmi. Akorát je trochu problém, pokud si starší dítě chce lehnout, to vlastně nejde. V našem případě tato potřeba už nebyla, ale třeba u ročního dítěte někdy bude, ale záleží, jak hodně ho budeš využívat.
V podstatě na trhu jiný podobný neexistuje, pak jsou klasické pro dvojčata - oddělené sedačky, kdy obě děti mohou ležet atd., ale zase musíš počítat s jinými rozměry kočárku a taky váhou.
My jsme s Philem moc spokojení, pro tuto zimu naprosto ideální :slight_smile:
26. únor 2010 ve 21:24  • Odpověz
Lucie, my máme typickou holčičku, která si sama vůbec nehraje, u všeho chce asistenci, něco tvořit - vždy s někým, prostě mít diváky a někoho, kdo by jí odpovídal a povídal si s ní, je to trochu složitější než kdybychom měli dítě, které si samo hraje, ale co už :sweat_smile:

Naše Beatka se v postýlce třeba nikdy spát nenaučila, vlastně do dvou let, kdy dostala velkou postel, vždy usínala na naší posteli a my jsme jí přenesli do postýlky, nikdy si nelehla a neusla sama, museli jsme uspávat vlastně pokaždé, a děláme to dosud. Jáchymek jde zdárně v jejích stopách, večer opět usíná v naší posteli, v postýlce zatím sám nikdy neležel a neusínal...
26. únor 2010 ve 21:28  • Odpověz
Tak jelikož mi mále malou ložnici. (Vlastně se tam z bídou vejde manželská postel a skříň) tak malá má postýlku ve vedlejší místnosti. Takže je naučená. Syn je sám v pokoji od 6 měsíců. Ale občas když není manža doma a padne na mne splín, vezmu si je oba k sobě. Akorát musím dávat pozor, aby nebyli vedle sebe. Malý se ještěk pořád ve spánku točí a to by pak byla Any pěkně dokopaná
26. únor 2010 ve 21:33  • Odpověz
Hih, Růžov, jak modelka :grinning: :grinning: :grinning: Jako s dvěma jizvama v podbřišku? Nebo ulítaná jako fretka? Břicho a la Homer Simpson? Nebo čím modelka?
Já jsem na obtěžování Jáchymka malými dětmi a zvířaty docela odolná- když ho koupu v kyblíku, tak přijde náš zrzavý kocour Hugo a celou dobu pije tu teplo vodu. Ještě že dávám jen Weledu, aspoň důkaz, že to není moc chemická srágora. Tuhle se přes něj přehnaly dvě číči- jakože se opravdu odrazily. Ale to už se mi stávalo v těhotenství, že mi přes břuch lítali kočousti :sweat_smile: . Tak je asi Jášík zvyklý...
Jo, pro zasmání- malej má taky tu přetáčecí neurózu, jenomže si to ozvláštnil tím, že když ho nechám nahatýho, tak se čapne za piňdu a táhne za něj, čímž si přitahuje zadek. Hrozně se při tom řehtá (jako při ničem jiným). Má to tu výhodu, že tímhle "cvičením" si úplně uvolnil předkožku a má ji už přetahovací.
Ber- dík za info o kočáru, asi bude nejlepčejší, není to žádný tank, jako některé dvojčecí kočáry
26. únor 2010 ve 21:37  • Odpověz
ber-jenik imituje moje mluveni na marusku, to je na pos... :grinning: takze jsem se zacala kontrolovat-on proste dela to stejne, co ja s malou...se picnu...jenze ja samo neuzivam silu a on asi trosku jo :grinning: a ten jeho jecak...porad ji chyta za ruku a drzi ji-sem tam mam pocit, ze ji uz musi urvat :grinning: :grinning: mame sice 3+1, ale je to taky male...pro nas je holt male vsechno..ja mam klid jen pri kojeni-to lezim v posteli a Jena si hraje sam, ale furt neco stavi-hl. ze sedacky, takze chce asistenci, a chce pustit dvd, a youtube apod...a taky nalepovat, delat snehulaky z plasteliny, no je to nekdy narocne...ufuf... :grinning:

kvak-u nas to vypada tak, ze na jedne strane spi Jena, ja uprostred-rozlamana, dolamana a vedle me Maruska, no a v noci se ja ruzne tocim-jak kojim, a prehazuju a posunuju Jenu, ktery se toci a kope me, takze ja v noci furt pendluju...ale je to pro me jednodussi, nez malou davat do postylky a nejak ji uspavat-co 2 hodky kojeni bych asi jen kojila a uspavala, takhle si sosne a vytuhne....takhle to delal i Jenik....ber-ty deti jsou fakt stejne-sourozenci :grinning:

kvak-ten koupaci kyblik je super...maja si tam vzdycky tak zajimave nastavi nohy... :grinning: a moc se ji to libi.... :dizzy_face: jen ten Jena furt na ni saha...ona nema klid nikde :grinning: :grinning:
26. únor 2010 ve 21:47  • Odpověz
krem: připadá mi, že tady skoro každý, kdo má 2. dítě,tak ho má extrémní :grinning: ale co, trošku vzrůšo musí být, jen bychom asi pak potřebovali větší byt, pro jedno dítko ok, pro druhý už by to bylo trošku těsný :grinning:

Kvak: modelka bys byla,jak bys musela lítat za dvouma malýma dětičkama :grinning:DDDD

no nic konečně jsem dodělala pracovní věci,takže si jdu hajnout, tak dobrou noc všem :slight_smile:
26. únor 2010 ve 21:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.