• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
:grinning: :grinning: kvak, jako že se nestihneš ani najíst a budeš děěěěsně hubená :wink:
26. únor 2010 ve 21:49  • Odpověz
No záleží co sníš...já třeba jím hlavně čokolády, je to v dobrém obalu, chutné, ale nějak na váhu to ideální není :grinning: :grinning:
26. únor 2010 ve 21:50  • Odpověz
Kremb, Beatka taky napodobuje co říkám Jáchymkovi :grinning: A dokonce jsem přemýšlela, kde k tomu přišla a pak jsem se uslyšela sama sebe :grinning:
26. únor 2010 ve 21:52  • Odpověz
Kvak, a máš nějaké jiné příznaky, než "jen" těhotenský test?
26. únor 2010 ve 21:53  • Odpověz
no to jsem se chtěla zaky zeptat, já blibla 4 měsíce dnem i nocí :grinning:
26. únor 2010 ve 22:09  • Odpověz
beránku, já tááák miluju čokoláu , to je zajímavý, před těhu jsem ji skoro nejedla, řízek byl můj největší přítel a teď, milka, tofiféé, kidner maxiking, arašídy v cukru, čokoládě, món šery(nebo jak to je), ferero rošé:o). , kinder bueno, studenstská pečeť........toho by bylo :grinning:
26. únor 2010 ve 22:11  • Odpověz
Ruzovko, děláš mi chutě :grinning:

Já jsem u dvou těhotenství neblila ani jednou, jen mi bylo těžko od žaludku...
26. únor 2010 ve 22:17  • Odpověz
Eé, zatím neé, bohudík, mně začaly u Jáchyma nevolnosti asi v 7tt a trvaly tak pět neděl. Ale nic děsnýho, nejhorší snad bylo blití v práci do koše na papír. Já hůř nesla megabřich. Přišel mi jak z olova- ale to byla až záležitost konce 7 měsíce a dál.
Kremb- takže společné spaní a la sendvič- obložená/obležená matka :grinning:
26. únor 2010 ve 22:17  • Odpověz
beranku-to je sranda, ze??on se snazi i o u intonaci-to je uplna hruza...takze ja uz mluvim na marusku skoro normalne, teda doufam :grinning:

byla jsem u homeopatky-s jenou, ten tam teda nedosel, pac se rozplakal v aute, ale vypravela jsem ji, jak ted jim sladke-susenky, oplatky, coko, tak rikala,ze susenky-oplatky-neee, spatne tuky v nich, ale coko ano, ta muze byt, Milka, Kinder cokoladka a pak ty kvalitni...toz ted jedu hl. v tom :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: o postave teda mlcim, to je hruuuuza :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. únor 2010 ve 22:19  • Odpověz
kvak-tak nejak, sendvic....zkopany a vysosany... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

ja jsem taky ani jednou neblila, ale delalo se mi blbe z ruznych vuni a smradu...
26. únor 2010 ve 22:34  • Odpověz
No Milka, tu můžu :sweat_smile: :sweat_smile:

Taky mi dost vadila ta únava, u druhého těhotenství jsem se opravdu modlila, aby přítel přišel domů z práce, protože jsem spala vestoje, ale pak to přešlo a bylo dobře. Jen si dnes říkám, jak jsem mohla přežít to plavání s Beatkou, břicho okopané, ale Jáchym přežil :wink:
26. únor 2010 ve 22:48  • Odpověz
Kremb, jojo, u nás je to taky s tou intonací :grinning:
26. únor 2010 ve 22:49  • Odpověz
dobre ranko-tady zas humus fialovy-prsiiii-bleee

beranku-jojo, ta intonace-maaaajo, marusku....z toho uplne silim, ale on imituje me, takze fakt uz s ni mluvim normalne-teda doufam :grinning:

ta homeo rikala, ze milku jo-ale jen cistou-bez orechu apod....takze super, sice mam rada tu s orechy,ale preziju to, hlavne, ze coko muzu :wink: :slight_smile:

ja jsem chodila do konce zari na cviko s jenou, ale potom, kdyz jsem mela tahat do autobusu Jenu, bricho, batoh a odrazedlo, tak jsem to vzdala a ve cviku behat-toz to uz fakt neslo... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
27. únor 2010 v 09:53  • Odpověz
Ahoj Ahoj, Brno hlásí azuro, sluníčko, teploučko, prostě pohodička :sunglasses: si připadám jak u moře :grinning: V noci po víc než týdnu klid, večer spaní v osm, kojení ve dvě, vstávání v osm, prostě bomba, přes den zlatý dítě, no, jsem z toho v šoku :grinning: Asi měla třímesíční růstový spurt a teď už bude hodná :grinning: Tak naivní nejsem, ale třeba i dva dny by jí to mohlo vydržet... Bych se vůbec nezlobila :sweat_smile:
27. únor 2010 v 17:47  • Odpověz
Nazdárek, u nás bylo taky nádherně! Ráno sme byli u našich do odpolka a pak sme ještě trajdali po venku. Už by takové počasí mohlo být pořád :slight_smile:
27. únor 2010 v 18:17  • Odpověz
Ahojky holky-po delší době :slight_smile:
Hlásím, že máme za sebou kontrolu kyčlí u Kobierského - ok, další kontrola, až začne Emča chodit. A ve 4 měsících má 6,64kg a 65cm, obvod hlavičky 41cm. Mudr. říkala, že Emička prospívá krásně, a mě připadalo, že papá málo.... tak asi dostatečně.

A probíraly jste sladkosti? Tak já hltám čokoládu v neskutečně velkém množství :grinning:
27. únor 2010 ve 20:09  • Odpověz
PROSÍM O RADU A VAŠE NÁZORY

DOVOLENÁ ZA ROK 2010

mám smlouvu na dobu neurčitou, md mi končí cca 9.4.2010, takže si myslím, že mám nárok na dovolenou za kalendářní rok 2010 v plné výši (potvrdila mi to i známá mzdová účetní), neboť za prvé pracovní poměr trvá celý kal. rok (trvá i když čerpám md a rodičák...?) a za druhé jsem na md letos víc než 60 prac. dní a md se započítává v tomto smyslu jako odpracovaná doba
takže bych po md měla čerpat dovolenou 20 dní, neboť ke krácení dovolené čerpané před rodičákem nesmí dojít z důvodu následného čerpání rodičáku (takto nějak je to v zákoníku práce)
moje mzdovka mi však tvrdí, že mám nárok jen na poměrnou část dovolené, protože pak mám ten rodičák a tudíž nebudu pracovat, čímž podle mě plete dohromady 2 různé věci (trvání prac. poměru a "nepracování" kvůli rodičáku

jak to řešíte v práci vy?
27. únor 2010 ve 21:33  • Odpověz
jo a nevíte co je s marsie?
27. únor 2010 ve 22:54  • Odpověz
Evak, ja mám tiež smlouvu na dobu neurčitou a účetní mi zrovna písala, že mám nárok čerpanie dovolenej z minulého roka (14,5 dní) a aj tento rok a to 20.dni - po skončení materskej (22.4.) si mám zažiadat o preplatennie všetkých dní
28. únor 2010 v 08:12  • Odpověz
ahoj dámičky, jenom v rychlosti nakukuju, rozhodně nedočítám, ale teda Kvak!!! ty jsi neuvěřitelná! tak tedy gratulujeme a držíme palce! ale bude to teda asi záhul..
evatk - marsie si nalila do compu půllitr čaje :grinning: , tak nějakou dobu vysoušela, než fénem ještě spálila pár čudlíků a teď už čeká na nový.. :wink:
kdo není online jako by nebyl.. :grinning:
28. únor 2010 v 08:21  • Odpověz
jahod tak tos mě pobavila, ta marsie je teda expert, to ti povím..... :grinning: :grinning: , to je něco jako ta storka s těma kozačkama
28. únor 2010 v 08:27  • Odpověz
dobre rano- Marsie-vedes-bodujes- udilim ti 100 bodu do letni souteze :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
28. únor 2010 v 08:30  • Odpověz
No to jsem ráda, že jsem vás pobavila, ale marsie asi nebude moc ráda.. apropos dokážete si představit život bez internetu? chudinka malá! :angry:
28. únor 2010 v 08:44  • Odpověz
lullka díky, nechci s tím tady otravovat, ale sbírám co nejvíc argumentů, řeknu, že jedna známá to má stejně jako já apod.
28. únor 2010 v 08:44  • Odpověz
Evo - imho ti tvrdí blbost. Pokud odpracuješ v daném roce určitý počet dní, prostě ti vzniká nárok na celou dovolenou. Pokud ne, vzniká ti nárok na poměrnou část dovolené. Co děláš potom, to může být tvojí účtařce tam, kam slunce nechodívá.
Že by se rodičák počítal do trvání pracovního poměru, o tom nic nevím, ale MD ano - je to vlastně nemocenská... Takže jsi-li na mateřské, máš odpracováno, a tudíž nárok na plnou dovolenou.
28. únor 2010 v 08:46  • Odpověz
(Jo - nejsem si jistá, jestli tam není nějaká klička ohledně čerpání/proplacení staré dovolené, pokud bys neměla 60 dní na mateřské - jako třeba 55 dní mateřské + čerpání 5 dnů dovolené = nárok na plnou dovolenou, 55 mateřské + proplacení 5 dnů dovolené = nárok na poměrnou část nové dovolené, ale to se tě stejně netýká, jestli ti mateřská končí až 9. 4., tam těch 60 dnů dáš...)
28. únor 2010 v 08:51  • Odpověz
Čauky holky...
marsie me pobavila...ale upřímě ji lituji já bez internetu bych nedokázala existovat :confounded:
jihomoravský kraj hlasí slunečno....
je tu ve stínu 12 stupňů.... holky jak oblíkate děti do kočárku,,když je takhle pěkně?
28. únor 2010 v 09:15  • Odpověz
Riv- cožežeto??? Jakože mám za rok 2010 nárok na plnou dovolenou? Jakože mi ji proplatí? Jo a musím hlásit do práce konec mateřské a dobu, po kterou budu na rodičáku? Ze známých důvodů samo volím dvouletou variantu a od podzimu zase mateřská (takže jako za 2011 bude taky proplacená dovolená? :grinning: :grinning: :grinning: )Si asi začnu vydělávat rozením dětí, príma ďolík :grinning: .
Riv- dočista mě euforizuje představa dvojnásobného látkování :sunglasses:
Verus- no nalehko- do fusaku jen třeba tepláky a tenký ponožky, nahoru triko s dlouhým a tlustou mikinu (měl včera), na hlavu teda kukličku (na hlavičku a uši jsem pes, to je blbý, když profoukne). Byl včera i bez rukavic a zima nebyla- ale to moje dítě je takovej skautík, je rádo, že ho mama vůbec oblíkne.
28. únor 2010 v 10:32  • Odpověz
kvakul - no mně to takhle nějak vysvětlovala naše účetní, ještě jsem raději vznesla dotaz jinde, přece jen mi to vysvětlovala už před měsícem. U té druhé fakt netuším... to by zaměstnavatel asi neměl radost :grinning:
Ale stejně jsi odvaha. Mě teda představa dvojího látkování neeuforizuje vůbec. (Ale já nejsem úplně mateřský typ a neeuforizuje mě ani představa dvou malých Plivníků. Jeden mi zatím úplně stačí :grinning: )
28. únor 2010 v 11:17  • Odpověz
ad zavinování - jak zavinujete, pokud zavinujete pouze ručičky? já mladou nemůžu stahovat celou kvůli těm kyčlím, a pokud zavinu jen ručky, vymotá se z toho a pak se budí
28. únor 2010 v 11:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.