• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
evatk-tak pak dej vědět sem,ať víme i my ostatní.Já dělám účto,ale šéf je moc malá firma a tak jsem o tom neměla páru-taková ostuda!!!!No jo,na nic nebyly peníze,tak teď mi alespoň proplatí dovču :grinning:
Ještě cinknu daň.poradci a ten by to taky měl vědět.Takže pak dám taky echo.
1. bře 2010 v 16:17  • Odpověz
Ahoj holky ,
mě přišla žádost o čerpání dovolené domů já to jen vyplnila a poslala zpátky zaměstnavateli, čerpám loňskou a letošní celkem 43dní, 22.4. mě končí mateřská a od 23.4. mám psanou dovču až do 25.6. takže v tyto měsíce dostanu vyplacenou dovolenou a současně mě poběží již rodičák.Dovolenou Vám proplatit musí pokud o ni zažádáte, letošní někdo krátí někdo ne, většinou větší zaměstnavatelé nekrátí, ještě záleží na délce prac. poměru.
1. bře 2010 v 16:47  • Odpověz
Evo - zavolej, to mi připadá fakt jako pitomost. Imho když máš těch 60 dní odpracovaných, tak ti prostě náleží celá dovolená a zaměstnavateli je kulové do toho, jestli hodláš zbytek života trávit v jiné práci, nebo na Tahiti tancem s domorodci.
1. bře 2010 v 16:57  • Odpověz
Kremb, Jardin Noire z limitované edice, sice bude možná hned špinavá, ale zase je taková univerzální k oblečení.

Byly jsme na 3 měsíční kontrole a malá má 4480 g a 57 cm. Naočkovaný nejsme a navíc musíme na odběr krve, nějak se doktorce nezdála poslechově :confounded: Ach jo, asi tam skáknem hned zítra, ať máme pozítří výsledky.
1. bře 2010 v 16:58  • Odpověz
ahoj holky, já tomu nerozumim, my máme za letošní rok nárok na dovolenou, když už jsme na mateřský? Já loňskou vyčerpala celou (jako učitelka musím o prázdninách), takže za loňský rok nemám už žádný den, ale co za letošek?
1. bře 2010 v 17:13  • Odpověz
Jo, tak jsem zjistila, že teda máme :wink: a po skončení MD nastupujeme na RD, ta řádná dovolená by měla navazovat na MD, ale co když už mám nahlášenou RD, to můžou běžet obě současně - já nastupuju na RD 15. 3. (mám za ty 2,5měsíce u zaměstnavatele nárok na dovolenou?) jsem z toho jelen :confounded: , prosím, kdo tomu rozumí.....poraďte :pensive:
1. bře 2010 v 17:32  • Odpověz
cudlinka-hod foto, ja si koupila pouzitou cervenou, ale je fajna, sice jsem tam malou jeste neumistila, ale uz se tesim :grinning: :grinning:

ruzovka-ja si vybrala dovolenou uz pred 3 lety-u prvni materske a dneska-volala jsem personalni-mi bylo potvrzeno, ze mam narok na dalsi dovolenou, protoze cerpam novou materskou a tzn.jako bych pracovala, tak mi vznika narok na dovolenou... :slight_smile:
1. bře 2010 v 17:34  • Odpověz
prý aby vznikl v daném kalendářním roce nárok na dovolenou musí být odpracováno v tom roce min 60 dní (nebo být tyto dny na MD), já do do 15, 3. teda 60 dní nemám, tak asi nic, že? :angry:
1. bře 2010 v 17:45  • Odpověz
1. bře 2010 v 17:53  • Odpověz
Ruzov, mně končí MD taky 15.3. a letošní rok mi proplácejí dovolenou v plné výši.
1. bře 2010 v 18:05  • Odpověz
beránku a co ten rodičák, ten může běžet současně, nebo až po skončení dovolený? Já už ho mám totiž vyřízenej, tak nevim, jak bych to měnila :frowning2:
1. bře 2010 v 18:09  • Odpověz
Jinak jsem dnes byla vyřizovat rodič. příspěvek a v měsíci, ve kterém vám náleží mateřská i rodičovský příspěvek, vám příjde mateřská podle počtu dnů, po kterou ji v tom měsíci máte, třeba já do 15.3. - příjde mi polovina mateřská a rodičovská se taky krátí a dokrývá výši rodičovského příspěvku, mně dokryjí do 11 400,-Kč - dvouletá varianta RD :unamused: Ach jo, před 2 roky dávali celou výši rodičovského příspěvku bez ohledu na to, kdy vám v měsíci začala RD, ale co už :sweat_smile:
1. bře 2010 v 18:10  • Odpověz
Rodičovský příspěvek samozřejmě běží souběžně, nemá vůbec žádný vliv na proplácení dovolené :wink:
1. bře 2010 v 18:11  • Odpověz
ahojky holky...dneska jsem se už na.rala.... nutrilon letěl oknem!!! nehorázny cirkus u jídla už duhý den...koupila jsem HAMI .180ml do ní padlo jak nic.... takže sme přešli na hami... máte stím někdo zkušenosti???
1. bře 2010 v 18:26  • Odpověz
holky já pořád nechápu :( rodičovský příspěvek je těch 7600 na tři roky ,11600na dva roky??

a ještě jsem se chtěla zeptat vás svobodných nevdaných :wink: s přítelem vzití nejsme...mám narok na nějaký peníze jakože svobodná matka???
1. bře 2010 v 18:28  • Odpověz
Hami jsem používala u Beatky, i Sunar, a v pohodě. V podstatě obsah UM je stejný, pokud zrovna nepotřebuješ UM kvůli alergiím. Některým dětem některé značky UM nechutnají, některé děti vypijí vše, to je normální. Mně Nutrilon taky nechutná, chuťově absolutně nejhorší, ale na mě nezáleží :grinning: My používáme to Bio UM z DM drogerie a v pohodě, ublinkává, jak kdy, někdy týden nic, a teď zase 2 dny měníme oblečení 3x denně...
1. bře 2010 v 18:29  • Odpověz
cudlinka-krasna, to jo... :wink:
1. bře 2010 v 18:30  • Odpověz
11 tis. je na dva roky :wink:
1. bře 2010 v 18:30  • Odpověz
Verus, nárok na nic nemáš, jedině, že bys s přítelem nebydlela ve stejné domácnosti, ale to asi bydlíš, že?
1. bře 2010 v 18:31  • Odpověz
Cudli, a ty jsi tu manducu už zkoušela, jestli se v ní malé bude líbit? My totiž stále nevyužíváme, Jáchymkovi se nelíbí roztažené nohy.....a než se mu to začne líbit, tak mám pocit, že už tu jeho váhu nosit nebudu :sweat_smile:
1. bře 2010 v 18:35  • Odpověz
Kremb, já se rozhodovala mezi třema a tahle zvítězila, že se k ní hodí jakákoliv barva oblečení.Tohle byli ti další favoriti:

http://www.4babies.cz/e-shop/manduca-mellow-fellow-100-biobavlna-0-914971

http://www.4babies.cz/e-shop/manduca-sweet-butterfly-100-biobavlna-0-914972

Ber, šla jsem ji zkusit do obchodu, ale malé nešly v kombinézce roztáhnout nohy a vyslíkat se mi nechtěla, tak jsem si to zkusila s panenkou, ať aspoň vím, jaký to je. Malou jsem měla párkrát v šátku v úvazu, ve kterým je ve stejné poloze jako v Manduce a netvářila se, že by se jí to nelíbilo. Tak jsem to riskla. :sweat_smile:
1. bře 2010 v 18:48  • Odpověz
cudli-krasne, nejvic se mi libi sweet butterfly a ta tvoje...ja jsem prave proto koupila pouzitou-za malo penez, pac jak se znam a sve deti, tak to bude problem-to noseni, no ale uvidim, zatim cekam na kamosku, aby me zaucila :grinning:
1. bře 2010 v 19:04  • Odpověz
Orlik- a hypoalergenní Bebu nejíte? Mám doma celou nenačatou pixlu dvojité balení), ale není antirefluxní, takže ji nevyužiju. Nutrilon bude na celém světě stejný, Nutricia je špičková firma, neboj!
Teda, holky, mám pocit, že po císaři je sex sranda, co? Ty nástřihy jsou asi hnus. Mám ale nově s trojpísmeným slůvkem rovněž potíž: v těhotenství s Jáchymem jsem byla při chuti až hanba, a teď- jako když utne (si z toho věštím, že to třeba znamená holčičku :wink: :wink:)
1. bře 2010 v 19:25  • Odpověz
ber jj bydlím sním :wink:
1. bře 2010 v 19:37  • Odpověz
krem-já teď manducu využívám hodně,ale já jsem si jí zatím půjčila,abych měla jistotu,že se to malému bude líbit a je z toho nadšený.Takže půjdu a koupím ji.Já to mám hlavně kvůli nošení do schodů a na chalupu je to super.Ale třeba malý od ségry to neměl rád.
1. bře 2010 ve 20:16  • Odpověz
kvak: nemusí to znamenat :wink: Teda možná u Tebe jo :grinning: že to máš jako naopak....
Joooo nástřihy rodidel....... to je kapitolka...... A můj měl strach, že budu po porodu tam dole "vytahaná" a ono naopak :pensive: se ztěží dostává dovnitř au au, a jemu se to líbí, no chlapi :grinning:
1. bře 2010 ve 20:32  • Odpověz
evi :grinning: :grinning: , vytahaná, to jsem se taky bála a ono je to nějaký spíš utažený :grinning: , s tím proplacením dovolený jsta mi teda daly, už teď mě bolí břicho, jak se budu s naší účetní zítra hádat, já, vzhledem k tomu, že mi z loňska žádná dovolenka nezbyla a nastupuju na RD už 15, 3. , tudíž nemám odpracováných 60 dní (fakt těsně a to jen proto, že jsem šla 8 t před porodem :angry: ), tak mám nárok jen na 2/12 z dovolený (jako úča mám 8 týdnů :sunglasses: ),ale i tak je to nějaká tisícka, tož to se hodí, ne? Schválně mi to v práci neřekli, aby ušetřily :angry: :angry: , ještě, že jste tady, co bych si počala, takovejch rozumnejch ženskejch po hromadě :grinning: .............my už na rovinu dokrmujem, po každým kojo vytáhne 80nutroše (dávám taky ten comfort, krásně po něm kakajdí :grinning: ) a je happy....dokonce jsme v neděli zkoušeli mrkvičku, no ono jí to normálně šmakovalo, málem mi tu lžičku urvala, tak nevim, jestli jí dávat pravidelně, s daší Dr. neni moc řeč, mám vždy u ní pocity jako že "koj, nebo zemři...kojením za lepší zítřky"....ale když to prostě nejde....
1. bře 2010 ve 21:21  • Odpověz
pohromadě - dohromady, fuj, to je čeština :wink:
1. bře 2010 ve 21:23  • Odpověz
Umírám...byli sme na 3hodinové procházce s jednou maminou. Malý usnul už v 19h...asi ho to taky zmohlo. Já už to du taky zalomit. Sem zlenivěla za tu dobu co byla ta halda snědu a já si válela šunky doma :slight_smile:
1. bře 2010 ve 21:32  • Odpověz
kvakul - já byla v těhu taky při chuti a dokocne v šestinedělí jsem litovala, že mám 20stehů :grinning: , teď ovšem usnu buď já nebo drahý, na toho jsem se dneska chystla a on mi unusl u televize :angry: :wink: , docela se mi stýská po bříšku (teda já ho mám pořád :grinning: , ale jaksi to mimčo chybí), koukej nám pak dát nějaký foto, jak rosteš :wink:
1. bře 2010 ve 21:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.