• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahoj, udělali jste mi velkou radost s tou letošní dovolenou. Počítala jsem pouze s proplacení té loňské. Naše účetní mi nic neřekla, přijde mi, že to zkoušejí, jestli se necháme.

Včera jsem potkala svoji vzdálenou příbuznou (sestřenice asi z padesátého kolene) - je jí 36 let, je po konizaci čípku a je ve 4 měsíci (první dítě) a dokonce čeká dvojčata (přirozenou cestou), je to hrozný rarach, chtěla chodit běhat, aby se doma tolik nenudila. Byla jsem z ní docela vykulená.

Kvak, normálně bych od tebe tu Bebu koupila, ale jak Teri měla hodně problémů s bříškem, nechci radši experimentovat a něco měnit. Nutrilon HA vzala úplně v pohodě, čekala jsem, že to nebude chtít (smrdí jako bolavá noha), ale je to náš obežránek a sní všechno.
2. bře 2010 v 11:54  • Odpověz
lenicka já dávám je umělé, tak vím... a pije stále 7x, pár dní už jen 6x, ale zase se to vrátilo... a to jí někdy zkusím dát na noc víc, ale bez efektu

a v noci některé přebalení vypouštím, hlavně když vidím, že už usíná i u jídla, tak honem na rameno a do postýlky, samo, že když cítím že je posratá, přebalím... a taky bez potíží
2. bře 2010 v 11:57  • Odpověz
Lenickan, noční přebalování taky občas vypustím, jak píše Evatk, když malá usíná, rychle s ní do postele. Přebalováním bych ji probrala a co s ní pak v noci. Teri předevčírem spala dokonce 11 hodin, plenka sice vážila asi 5kg, ale prdelku měla v pohodě, tak to neřeším.

My máme teď ukřičené ubdobí. Terezka pořád křičí (nepláče, ale vykřikuje na všechno co vidí). Občas mě z ní bolí hlava, protože to dělá od rána do večera. Jediné co zabírá, je televize - to je tak zaujatá, že přestane. Jen nevím, na co teď bude koukat, když skončila olympiáda, seriály ji moc neberou. :grinning:
2. bře 2010 ve 12:07  • Odpověz
evi a co dáváš za umělou já dávám BEBA HA, mlíčko jsem měla minimálně:(( ted mám tak 20ml takže žádný šlágr.
Kolik pije v těch skoro 4 měsících?
2. bře 2010 ve 12:12  • Odpověz
Lenicka- náš vypije asi 800/den- docela málo na sedmikiláče. Ale já mu dávám naprosto podle libosti, kdyby byl kojený, tak taky budu dávat prso, kdy si řekne, a nebudu vědět, kolik vypil. Takže si někdy jen cucne, někdy vypije výjimečně i 150 ml na ex- ale to zřídka. Nemá rozežírací tendence, takže mu věřím, že ví, kolik potřebuje. Jestli malá má spurt, tak jí dej, kdy bude chtít, a kolik bude chtít.
Orlik- Jáchym taky pořád řve na předměty, komentuje je, rád i vyluzuje zvuky, když si nacpe ruku do pusy, jsou pak ty zvuky opravdu bizarní.
2. bře 2010 ve 12:24  • Odpověz
Ahoj holky přišla jsem vás pozdravit ..jak se mají mímísci?? Naše slečna se teprve ted začala sama otáčet na bok, ale když ji trošku pomůžu na bok tak se otočí rovnou na bříško... jinak povídá..je ukecaná asi po mě..jen včera tak výskala až ji to rozesmálo..no říkala jsem si, zda na mě sousedi nezavolají sociálku :slight_smile:))
2. bře 2010 ve 12:28  • Odpověz
Holky, Vám sa prckové otáčají z bruška na chrbátik sami alebo im pomáhate? Emička sa pretáčať moc nechce, ako jej môžem pomôcť, aby tomu prišla na chuť?
2. bře 2010 ve 13:02  • Odpověz
Saron, naše Terka zatím nevydrží dlouho ani na bříšku (sice se to po té vojtovce hodně zlepšilo), natož aby se obracela na bok. Nespěchej na ní, každý prcek má své tempo.
2. bře 2010 ve 13:12  • Odpověz
ingo ještě je brzo.. chodíme na rehabilitace a říkali, že je ještě čas..jinak mi ukazovala že ji mám skrčit nohy a dát na bok aby cvičila přetočení tělíčka..dávej pozor, aby se nezakláněla hlavičkou..hlavička musí být v přímce s tělem.
Orli no my po měsíci chození na rehabilitace paseme fakt vzorně jak říkala rehabilitační..vydrží na bříšku i 20min a je v pohodě..když si vzpomenu že před měsícem tam byla 2 min a uplně vyšilovala... ale na druhou stranu když jde na bok se zaklání tak jsme dostaly další cvik.
2. bře 2010 ve 13:32  • Odpověz
Orli jak často cvičíte?? a taky máte doma křik? při tom??
2. bře 2010 ve 13:33  • Odpověz
Ahoj holky tak jsme zpatky z rhb tak nam dala cvicky na kontaktni dychani a pak cvikY na balonu a ze je fakt zazracnej jak se snazi, ale obcas je moc prej rychlej.
2. bře 2010 ve 13:41  • Odpověz
Saron, my cvičíme 3 týdny (teprve), prvních 14 dní jsme měli cvik na zádech a mačkání bodu pod prsem a cvičili jsme 5x denně a před týdnem nám cvičení snížili na 4x denně a přidali cvik na boku. Křik u nás nebyl, to byl řev. Teď už u toho prvního cviku neřve, ale směje se. Tak mám strach, aby to dělala dobře. A při druhém cviku řičí pořád a hlavně ji musím nejdřív přeprat. My jsme začali pozdě, doktoři mě pořád přesvědčovali, že se to srovná a já jim uvěřila. Když ve 4 měsících nevydržela na bříšku a pořád měla hlavu v pravo, zařídila jsem si všechno sama. Podle fyzioterapeutky měla Teri cvičit už od narození (zanedbali to na neonatologii). Je s ní teď víc práce a budeme cvičit asi docela dlouho. V úterý jdeme na kontrolu na neurologii a na rhb, tak snad bude zlepšení.
2. bře 2010 ve 13:52  • Odpověz
Orlik neboj Terezka bude lepsi vsechno dozene jen ted je to hrozny ja vim. A jinak jsem cetla o tom exemu moje segra ho mela a ja taky atopickej a velkej a ted uz nic nemame. Meli jsme to do 3 let.
2. bře 2010 ve 13:55  • Odpověz
Orlik promin, myslele jsem řev :grinning: my doma křičíme na rehabilitaci řveme..když jsem tam byla poprvé normálně jsem tam brečela.. protože jsem ji takhle neznala..doma prostě nebrečí ani neřve.. tak to my děláme jiné..3x denně.. leží na bříšku, jednu ruku u těla druhou v pravém úhlu a mačkám bod u lokte..a druhou rukou ji prdržuju tělo...my měli problém v tom že když pásla koníky asi ve 2,5měs začala se natáčet a hodně prohýbat v zádech.. ale ted už pase fakt super, ale jako občas se staví do luku a tak..
přesně jak říká Ada.. ona to dožene všechno..jen nás budou prostě hlídat ale uvidíš bude to v pohodě.. já ted cvičení trošku flákala..asi týden a je to fakt znát tak zase makáme :slight_smile:
2. bře 2010 ve 13:58  • Odpověz
Kremb, no klidně se přidej, uděláme si taky tichý prodloužený víkend v lázních, já mám totiž pocit, že nebudu dělat nic jiného než mlčet, spát a nechám se masírovat a obskakovat :grinning:

Náš Jáchym je s jídlem podobný jako Jáchym od Kvak, na svou váhu toho zase až tak nevypije, vypijou asi plus mínus stéjně, ale rozhodně se nebojím, že by strádal :sweat_smile: Zítra jdeme na očkování a tak jsem zvědavá na tu jeho váhu, ale příjde mi, že už tolik nepřibírá....

Jinak Jáchymek se už týden velmi obratně a bez pomoci otáčí ze zad na břicho, ale zase to zkouší neustále :slight_smile:
2. bře 2010 ve 13:59  • Odpověz
saron vy taky cvicite teda to docela dost deti cvici co??? my teda nemame vojtovku, ale specialni cviky na dejchani, ale malej uz nepase jen ze se kouka musi chmatat po vecech ted uz.
2. bře 2010 ve 14:01  • Odpověz
A to ukřičené období, no to teď teprve začíná a bude se to stupňovat, děti křičí rády a zkouší to stále víc a víc, protože se samy sebe slyší a mají z toho hroznou radost :sweat_smile:
My máme doma ukřičené období u obou děti, malé dítě výská radostí, pokud zrovna nekřičí, že zuří a to větší dítě se od včerejška vzteká, už i náš klidný taťka po včerejším plavání myslel, že to nepřežije, plavání Beatky je katastrofa, zkouška nervů nás obou, já s ni už 5 měsíců nechodím a nějak i přestávám mít chuť tam chodit :sweat_smile:
2. bře 2010 ve 14:05  • Odpověz
holky s tim jidlem je to u nas stejny mel by jist 700-800ml za den a sni tak 600ml a vic ani nahodou.-
2. bře 2010 ve 14:07  • Odpověz
Saron, Terezka byla od vánoc naprostý zlatíčko, vůbec neplakala. Ale od té doby, co jsme začali cvičit, plače pořád, je hrozně ukňouraná, v noci špatně spí. Mám ji občas plný zuby. Jedinou výhodou nekojení bylo, to že jsem ji mohla občas "odložit" k babičce. Teď to vůbec nehrozí, protože s ní nikdo jiný cvičit nechce. Cvičení si flákat nedovolím, ale občas nám cvičení, které máme dělat 30 vteřin, trvá i 20 minut.

Adajar, já doufám, že se to všechno zlepší. Jen se to teď začalo srát všechno najednou a je toho na mě moc. Momentálně mám Terku na klíně a hystericky vříská už asi 10 minut i když jí vůbec nic není. Prostě ji naštvalo, že měla spát v kočárku na zahradě. Nemám chuť ani sílu ji uklidňovat.
2. bře 2010 ve 14:11  • Odpověz
orli u nas toho bylo taky dost. A vis co mi radila neurolozka nechat ji v postylce a jen vzdy dat dudlik nic vic. nechovat kdyz rve. A delame to tak.
2. bře 2010 ve 14:13  • Odpověz
ado nevím zda je to vyloženě vojtovka ale asi jo...
jinak se těším na příkrmy zatím pořád kojím
Orli a to pláče i mezi cvičením?? no u nás jen při cvičení jinak je hodná hraje si i hodinu sama na dece..myslím že se to ted srovnalo a umí to co děti tak nějak v jejím věku.. jen prý nás musí hlídat protože děti co jednou něco ošulí to pak můžou zkoušet pořád..tech jdeme na ko až po 3 týdnech což je super...
no my po-st necvičili protože jsem byli po očkování, čt jsem měli lítání, pátek zase naučnice..takže v sobotu jsme cvičili skoro po týdnu..jinak to nešlo.. ale taky cvičím jen já...
2. bře 2010 ve 14:15  • Odpověz
Saron no u nas cvicim i ja i manzel. Jinak asi to vojtovka bude. Ale taky jak jezdime bude cviceni horsi. No nic jdu na nakup budu delat kynute knedliky.
2. bře 2010 ve 14:17  • Odpověz
Brý odpolko :slight_smile:
Malej chrní už 3 hodiny, tak bude asi brblat v kočáře, páč bude přespalej, ale chci dodržet rituály, když už jsme posledních 6 tejdnů měnili prostředí buď sami doma nebo u našich, tak mu vždycky trvalo, než si zvykl :pensive: Samozřejmě u našich si zvykal rychle, páč kolem bylo plno mančaftu, co ho nosil a ňuchňal. Teď si pomalu zvyká, že je doma jenom s maminkou a k večeru s tatínkem(já si ho totiž pak vůbec nevšímám a dělám uzávěrku :angry: Jsem na sebe sama naštvaná, že jsem na to kývla, páč se mi nechtělo :sweat_smile: uvidíme, snad v tom nenadělám nějakej moc velkem chaos :grinning: :sweat_smile: )
Co se množství jídla týče, tak Kryšpín natáhnul pauzu mezi jídlama a kojíme nejdřív po 4 hoďkách. Ještě před 14 dnama by po 3 řval jak tur :sweat_smile: Asi má teď lepší zábavu. V pátek jsem ho vážila a měl jenom 7,6 kg, což je půl kila od poslední kontroly. Doktor sice tvrdil, že bude přibírat míň, ale jenom půl kila? Jdem v pondělí, tak snad nedostanem sprda :sweat_smile: Kolik vypije, netuším, páč jsem uklidila váhu do špajzu(zavadzí ni na lince) a vytahuju ji jen když jsem fakt zvědavá, kolik má :sweat_smile:
Saron, malá je taková kukačka roztomilá :wink:
2. bře 2010 ve 14:21  • Odpověz
Adajar, já od ní taky většinou odcházím, protože ten její hysterický řev nemůžu poslouchat. Ale mám zase strach, aby se jí něco nestalo - úplně se u toho zalyká.
Saron, dřív si taky vydržela hrát dlouho sama, ale teď mi přijde jako že mě trestá za to cvičení. Ve většině případů začne bulet, když ji začnu svlékat před cvičením a po cvičení se uklidní. Jsou ale dny, kdy brečí skoro pořád nebo kňourá. Vyžaduje neustále pozornost a když nikoho nevidí, začne hystericky ječet (bez slziček). Jak já se těším na pátek na očkování, bude aspoň 3 dny klid (ještě že je toho tolik a máme rozdělenou hexu a pneumokoka).

Přeju vám hezké odpoledne, jdu za tím vořvánkem (stále řve a nevypadá, že by chtěla přestat - půjdu si s ní zacvičit, ať máme ten řev celistvý) a musím ještě dovařit večeři pro tatínka.
2. bře 2010 ve 14:27  • Odpověz
orliku, mamka mi říkala, že některý děti tu Vojtovku prostě špatně snáší - jsou ukňouraný, nevrlý, vzteklý, když jsou starší tak i zlý :pensive: Proto jsou ji někteří fyzioterapeuti naklonění a jiní zas cvičí jen ty nejnutnější cvyky :pensive: Vydrž, třeba už to nebude mít dlouhý trvání...
2. bře 2010 ve 14:36  • Odpověz
Dnes sou Lukymu 4měsíce :slight_smile: Před chvílí sem mu objednala oblečení na jaro - léto. Malý si taky dokáže hrát hoďku pod hrazdičkou. Nejvíc se mu líbí když se otočí na bok a ožužlává u hrazdy tyčku :slight_smile:))
2. bře 2010 ve 14:38  • Odpověz
Emička taky vříská na všechno možné :slight_smile: a začala u toho i prskat, vydrží to i 15min. v kuse :grinning:
Na bok se jí ještě moc nechce, občas se otočí, ale to je asi náhoda. Ale když už se začala otáčet, tak už to bude zkoušt víc a víc ne...?
2. bře 2010 ve 14:50  • Odpověz
Jo a v noci taky nepřebaluji, Emi vždycky u kojení usne.
2. bře 2010 ve 14:54  • Odpověz
Ahoj děvčata,

tak koukám, že nejsme jediné listopaďátko, co se točí doprava :frowning2: Cvičíme "bodíky" a pak ramínka, kdy malého v podstatě zalehnu na bříšku a nutím ho hýbat ramínkem. Řev teda u nás je taky, ale naštěstí bez slziček. Ty byly jen na začátku. Teď už řve jen při zalehnutí, ale vzteky :sweat_smile: Když skončíme, tak se řehtá. Rehabka říkala, že jsou to endorfíny. Je vážně pak jak sjetej :grinning:

Co se otáčení týče, poprvé se otočil den před třetím měsícem. Za normálních okolností bych měla radost, ale takhle nám to spíš škodí. Ale udržte ho. Když se ho snažím zastavit, tak se vzteká :frowning2: A nejhorší je, že už se snaží zvedat do sedu. Vypadá, jakoby chtěl dělat sklapovačky. Děsí mě, že bude po mém bráškovi, který v sedmi měsících chodil, a odnese to jeho páteř :frowning2:

Co ale překvapilo i rehabku je, že i když hlavičku točí doprava, tak se otáčí doleva :grinning:

Tak nám všem přeju pevné nervy a prďolkům pevná bříška a záda :wink:
2. bře 2010 v 15:26  • Odpověz
Holky, malý se dnes poprvé přitáhnul za ruce do sedu a de mu to jak starýmu profíkovi :slight_smile:
2. bře 2010 v 17:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.