• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
ahoj holciny-dneska opet scena-maminko-nesmis jit ven atd atp-plac...asi me klepne :unamused:

ale v zaveru jsem vyrazila na 2hodinou prochajdu jen s majou a jenik byl presvedcen, ze v aute u tatinka je kinder vajicko-takze me opustil a byl s tatou...ovsem po usnuti a vyspani se v aute mel opet prisernou naladu-hruuuuuuuza..

beranku-neboj, uzijes si klidu a miru, ja nikam nemuzu-kojim kojim... :grinning:
2. bře 2010 v 17:06  • Odpověz
lenicka já dávám nutrilon comfort 133 ml (120 vody+4 odměrky) a to 7x denně, někdy se stane, že jen 6x , někdy, hlavně na noc, dám 150 ml
2. bře 2010 v 17:35  • Odpověz
jsem se ted zamotala v diskusi do LISTOPADU....nejdrive 2010, pak 2006 a az pak jsem nasla ten nas :dizzy_face:
2. bře 2010 v 19:32  • Odpověz
ahojky holky...máme za sebou očkováni....hexa vakcína a synflorix,no co vám budu vykládat,řev jak kráva,chuděrka malá. Teď už spinká dala jsem ji preventivně čípek do zadečku,tak snad bude vše ok...
jinak o jídlo nebudu ani mluvit jinak by jsem se naštvala... my jíme po 5hodinách 150ml, takže denně sníme 700ml což je asi málo.... kaká jen jednou za dva až tři dny... naše váha ve 3.měsících a týdnech je 5960g..porodní váha byla 2700g... za 4týdny začíname s příkrmy :slight_smile:
2. bře 2010 v 19:52  • Odpověz
Tak tohle jsem si dneska vytáhla z břicha :grinning: : http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3861070&vReferer=

Lžička je pochopitelně jenom měřítko :wink: Ona když mi vyndavala stehy sestra v nemocnici, tak jsem se cukla... a ona říkala, že to bude muset ven, jenomže já jsem na to zapomněla, až dneska jsem nahmátla uzlík, tak jsem to vyrvala :grinning:

A abyste viděly, že mám nejkrásnější dítě ve vesmíru a přilehlém okolí (no asi jako všichni tady, že... :slight_smile: ): http://malke.rajce.idnes.cz/Cim_to_zalivate,_ze_tak_roste/#2010-03-02_00001.jpg
2. bře 2010 ve 20:34  • Odpověz
2. bře 2010 ve 20:36  • Odpověz
Verus, my máme ve třech měsících 4480 g, porodní váha byla 2780 g. To jste na tom dobře :slight_smile:
2. bře 2010 ve 20:42  • Odpověz
rivko: Beník je úúúúúúúúúúžasnýýýý, já chci též takového synáčka příště! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: krásné fotky! čím fotíš? :wink:
no a co to je? steh? nebo jakýsi drát? :confounded: :confounded: :confounded: auau
2. bře 2010 ve 20:43  • Odpověz
ahojky, riv, opravdu krásné fotky, jsi šikulka
2. bře 2010 ve 20:48  • Odpověz
Riv, pěkné fotečky a malý je hezunký.
2. bře 2010 ve 20:56  • Odpověz
rivka ty jsi borka teda a fotky jsou moc krásné, šikulka
2. bře 2010 ve 20:59  • Odpověz
Ahoj holky jsem zpet z cviceni bylo to fajn po roce jsem se zase hejbala poradne :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. bře 2010 ve 21:36  • Odpověz
Riv- tý jo, ten ti je podobný, z profilu teda hooodně- mně je Jáchym taky hodne podobný. Ale on je tedy k sežrání! jakože Beno- ale na Škvoreckého Bena teda nevypadá, leda svým flegmošstvím?
Včera mi jinak na prohlídce doktorka pravila, že se moc nemám chlubit tím, že se malej otáčí z bříška na záda, že to je nešvar, že má prostě velký napětí zádových svalů- v tomto věku toho dítě ještě nemá být schopné. Ze zad na bříško jo, opačně snad v 6.měsíci? On totiž pacholek nepase oporou o ruce, ale všechno táhne zádovými svaly- klidně natáhne obě ruce dopředu- prostě je nepotřebuje a sahá na hračky, vypadá to moc šikovně, a přitom je to další z jeho pohybových neřestí:slight_smile:. Taky se kvůli tomu předčasně plazí, už koordinuje i ruce a nohy, ale zase je to projev určité disharmonie. Do sedu se vztyčí, nepřitáhne, ruce má slabý a táhne to břichem a krkem. Ale celkově se nějak sám od sebe dává dopořádku, hlavu už nestáčí, nepreferuje přetáčení na určitou stranu, tak už to neřeším- dva neurologové nás už vyhnali, že to není neurolog. záležitost, ale projev napětí v těle. Takhže ho místo cvičení relaxuju (v uvolňovacích pozicích) a fakt se zdá, že vzkvétá.
Zajímavý úkaz, od té doby, co jsem těhotná, tak už tak Jáchyma přepjatě neřeším (žeby efekt druhomatky?No to brzo :grinning:)
2. bře 2010 ve 21:39  • Odpověz
riv nadherne fotky. holky Danysek vazi 5300cca a ma jist 700-800 a vic jak 650 donej nedostanu
2. bře 2010 ve 21:39  • Odpověz
Evit - jj, steh. Nebolelo to :wink: Akorát by mě zajímalo, kde to tam bylo zapasované, ale to už se nedozvím :grinning: (Aparát je Pentax K10D, pevná padesátka k tomu. Takže vyžaduje jen velmi mírné přispění fotografa, pokud člověk nežádá velké umění. Což já teda nežádám :slight_smile: )

Ze synka jsem správně nadšená, zrovna dneska jsem několik hodin žasla, jak se mi podařilo vyrobit tak pěkné dítě. Snad mu to vydrží :grinning: (Holt mu budu muset pořídit nějaký hudební nástroj, aby byl hoden jména :grinning: )

Kvakul - mně připadá, že se dneska věci moc řeší a doktoři moc ty děti pozorujou... :wink:
2. bře 2010 ve 22:14  • Odpověz
No já právě ze samého úžasu nad synkovou krásou a výtečností rozhodla se své umění ještě jednou potvrdit. :grinning:
Ale Benovi ta pěknost vydrží- je hezkej po chlapečkovsku, to je výhoda (není to chlapeček jak holčička). Já třeba zas žasla, jak má Jáchym krásný ruce- dlouhý prsty, široký dlaně. Když spí a má "ruce vzhůru", tak se oddávám hodům mateřských citů- a tak jsem se rozhodla, že budu radši své dítě zbožňovat než poměřovat (inu, na co poměřovat, když je nejlepčejší, že? :wink:
2. bře 2010 ve 22:31  • Odpověz
Kvakul - hele, já jsem mu jako dítě byla strašně podobná, tak proto - u mě se to zas tak úplně nepotvrdilo :grinning: A manžel je vůbec expert, ten podle fotek žil ve vlnách, kdy vypadal naprosto dokonale, a kdy si člověk říkal, kam se to krásné stvoření podělo. Takhle prodělal asi tři, než se v dospělosti vykulil :slight_smile:
3. bře 2010 v 07:04  • Odpověz
Dobré ranko,

tak už hodinku straším v práci,tak jdu jen pozdravit a zase mizím makat,ať všechno stihnem :slight_smile:))

rivka: Beno je úžasný :slight_smile:)))

jinak malá se na bok přetáčí,ale hodně zaklání hlavičku,takže zkusím jí tu hlavu fixovat,aby to nedělala,ale nevím nevím.....
3. bře 2010 v 08:47  • Odpověz
Ahoj, mám za sebou snad nejhorší okamžik s Terezkou. Včera se vydržela vztekat přes 20 minut, vůbec nic nezabralo (chování, nošení, houpání). Byla úplně rudá a najednou začala modrat a na chvilku přestala dýchat. Okamžitě jsem ji popadla do náruče a praštila do zad, zalapala po dechu a začala zase dýchat. Ještě jsem ji svlékla, aby se trošku ochladila. Byla jsem tak vyděšená. Teď už vím, že ji při těch jejích hysterákách nemůžu nechat samotnou.
3. bře 2010 v 09:26  • Odpověz
Spaget jj má velká kukadla
Orli jako to je drsný a řešilas to na té rehabilitaci? co ti řekli??
Kvak ty jsi těhule?? fakt jak dlouho?? gratuluju..kdy máš TP???
3. bře 2010 v 10:33  • Odpověz
orlik: tak to je husté.............
My zas máme za sebou nejhorší koupání včera. Jako koupání ok, paráda, směje se, jakmile ji ale vytáhnem a jdu ji sušit a oblíkat, z 90 % (tj.téměř vždy) začne děsně řvát, takže nějaké čištění a mazání olejíčkem vem ďas, jsem ráda, že ji rychle oblíknu a zvednu = okamžitě přestane řvát. Včera to bylo až takové, že chytla úplně hysterický řev, že jsem ji musela několikrát vzít na ruce a plácnout přes plínku, to byla okamžitě zticha. Prostě bezdůvodný řev, spíš se rozčiluje, ale nevím proč to dělá, doufám, že to přestane dělat, nebo mě střelí. Byla najezená, spíš se jí chtělo spát. Ale ja nevim, je to fakt skoro vždy.... Teplo tam máme, kolem 23-25 stupnu, tak zima ji neni. :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
orlik: drž se! a jinak to dělal můj mladší brácha, takové to že modral... prý hlavou dolů (trošku) a nebo studenou vodičku na obličejík. Ale zvládlas to. ALe je to mazec, to je jasné. Ach ty děti někdy.... :angry:
3. bře 2010 v 11:47  • Odpověz
Orli to je síla.. mě takhle modrala jednou u cvičení jako taky mě to vyděsilo..měla modré rtíky a pod nosánkem..no uf uf.. to mě mrzí že sis to začila..
Evi..taky jste si to užili co...
3. bře 2010 ve 12:01  • Odpověz
Saron, se ani neptej na TP...Den po Jáchymově TP (teda o rok později :grinning: )- 5.11.- ale bude samozřejmě císař, takže tak o týden dva dřív, nevím.
Orli- pomáhá přinejhorším studená voda- i na starší prcky
Evit- malej uý po koupání neřve, ale řval, až mi přišlo, že to má jako součást koupacího rituálu, pěkně se vyřvat a spát. Trdlo malý...
Riv- manžel byl půvabný mimi, batole, školkáč, na základce byl nějakej divnej, puberta hrůza, vylíhl se do pěknýho chlapa až někdy na vysoký :wink:
3. bře 2010 ve 12:02  • Odpověz
Voda mě napadla, až když bylo po všem. Zkusíme příště, kdyby se to náhodou opakovalo (doufám, že ne). Jinak se Teri opravdu hrozně změnila od té doby co cvičíme, je vzteklá, víc pláče, hůř spí a teď začala i hůř jíst příkrmy. Nechci s tím přestat, opravdu se díky tomu hodně lepší, ale asi se z ní zblázním.

Saron, Terka se takhle rozbejkovala když se probudila v kočárku, při cvičení sice řičí, ale tak hrozný to nikdy nebylo.

Evito, Terezka taky vždycky bulela po koupání. Zjistila jsem, že je jí zima na hlavičku. Tak vždycky hned usušíme hlavičku a je klid.

Kvakul, další těhotenství je teď pro mě noční můra, doufám, že to tělísko funguje na 100%. Už to máš potvrzený od doktora?
3. bře 2010 ve 12:24  • Odpověz
Kvak a co.. to je super, budou rok od sebe..a jako záměrně nebo nezáměrně?? :slight_smile: to zmákneš..o tebe strach nemám :slight_smile:
3. bře 2010 ve 12:24  • Odpověz
koukám, že strašně moc dětí cvičí vojtovku. Mně už to cvičení leze na nervy. Byly jsme na kontrole po 6 týdnech cvičení - žádný posun, bohužel. Malý se vyvíjí dobře, dělá pokroky, ale zádové a břišní svaly stále slabé a pravá strana stále vede. Přitom cvičíme poctivě. Máme 3 cviky - hrudní, na bříšku (stejný jako Saronka), a pak na bočku.
3. bře 2010 ve 12:38  • Odpověz
Katulo, u Terezky bylo velké zlepšení už po 14 dnech (na bříšku je o hodně stabilnější než před cvičením, ale pořád tam dlouho nevydrží - bude to trvat dýl, než se jí tam ty svalíky posílí). Co se hlavičky týče, pravou stranu má pořád radši, ale otáčí se v pohodě na obě, spí jak vlevo tak vpravo. Máme kontrolu v úterý na neurologii i na rhb, tak snad bude další malé zlepšení. To je to jediné, co mě drží nad vodou.
3. bře 2010 ve 12:53  • Odpověz
Ahoj, jen hlásím naši váhu z dnešní kontroly - 7660g (už tolik nepřibírá :sweat_smile: ), délku dr. neměří, tak nevím, něco kolem 67cm. Jáchym dostal očkování, a proto raději ani nespí....
Jinak jsem nestihla nic dočíst, snad se povede později :grinning:
3. bře 2010 ve 12:59  • Odpověz
A jinak mě dnes viděla u dr. jedna známá a prý: holčička, jo? :sweat_smile: Už mi říkalo pár lidí, že vypadá jako holčička :wink: Na fotkách to tak až poznat není, ale ve skutečnosti je Jáchymek takový jemný kluk, po mamince. Naopak Beatka vypadala jako stoprocentní chlapeček, ještě tím oblečením, které nosila, pořád jí říkali pěkný chlapeček. V roce jsme to museli trochu spravit a začali jí dávat i růžové oblečky :grinning:
3. bře 2010 ve 13:36  • Odpověz
Kvak, to jsi mě potěšila s tím přetáčením, Jáchym se totiž velmi bravůrně otáčí ze zad na břichu, už konečně pochopil tu techniku, že musí rameno nějak vytáhnout, aby se otočil a dnes se mě ptala i dr. a byla spokojená. S tím otáčením z břicha na záda, no u nás to vypadá tak, že se spíš svalí na bok, ale úmyslně se z břicha na záda nepřetáčí....
3. bře 2010 ve 13:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.