• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
A pokud jde o hysterický křik - to máme doma přeborníka, ten křičí už od narození, prakticky kvůli všemu :unamused: A taky máme velmi problematické dítě pro kočárek, od prostě nespí, když nemá svou hodinu - u nás je to 30 minut dopoledne, 2-3hod v poledne a 30 minut odpoledne. Můžeme vozit a vozit a nic, jen kňourá, nesmíme zastavit, to je křik, nesmíme vjet do obchodu....to jsou radosti s těmi dětmi :sweat_smile:

A Kremb, četla jsem o vašem kindervajíčkování, to je taky věc...naše Beatka se zase od pondělí vzteká, taky prakticky kvůli všemu, začínám na ni i křičet a říkám si, že se musím obrnit, protože to je pak ještě horší, ale kdo to má zvládnout, že?
3. bře 2010 ve 13:45  • Odpověz
ahojte ženy

hysteráky znám moc dobře, dneska máme za sebou zatím pouze jeden, ale teda ten psal! asi ji po dlouhé době bolelo bříško, při rourkování jsem měla podezření na průjem, bo z ní šla voda, i když zas při průjmu by to z ní šlo samo.... ale jak tak řvala, třeba měla křeče, nevím... tak jsem jí dala čajíky a mlíko radši vařím z rýžového odvaru, s tím snad nic nezkazím, i kdyby o průjem nešlo ...?

od včerejška máme naušničky, malá prý dost krvácela, bo má silné a tuhé ušní boltce a názšničky šly málo otevřít, asi i kvůli tomu je má poměrně nízko

ad má dovolená - počala jsem boj s úředním šimlem a volala na několik dalších inspektorátů práce a na státní inspekci práce, kde mi potvrdili, že mám nárok na plnou dovču za letošek, jen jedna paní je jiného názoru, ale uznala, že to je jen její názor... že mám zkusit i jiné zdroje.... a čekám na vyjádření z ministerstva práce a soc. věcí, pak mi to zjišťoval taťka v práci, samože na personálním říkali, že mám pravdu já.... takže pár lidí se řídí jiným výkladem téhož problému.... ach jo
3. bře 2010 ve 13:53  • Odpověz
beranku-fakt uz moc nepribira...je to stihlik :grinning: :grinning:

my mame dneska uplakany den-Maruska, vcera pro zmenu Honza :angry: :slight_smile:
3. bře 2010 ve 13:59  • Odpověz
Ahoj, ja píšem len miíry z dnešnej kontroly- 65,5cm a 6730 g a mega velký mozeček 43cm :grinning:
3. bře 2010 ve 14:05  • Odpověz
lulka a beranku - mate krasne miry a jak vase svaly na rukach??! :grinning:

kamaradka dneska porodila v podoli dvojcata - kluk a holka, skoro kazdy 3kg, ufuf :wink: :slight_smile:
3. bře 2010 ve 14:09  • Odpověz
o vojtovke pomlčím, už ma to cvičení fakt štve, ja na to už nemám nervy :unamused:
3. bře 2010 ve 14:14  • Odpověz
já si nedovedu představit s malou ještě cvičit a přivádět ji k pláči ještě mimo její samovolné hysteráky... už tak mívám dost

sestra u mudry mi včera říkala, že sama měla hodně uplakané miminko, když šel ráno manžel do práce, loučila se s ním se řvoucím miminem v náručí, sama brečela taky, že to musí 8 hodin vydržet, než manžel dojde z práce

a noci už se nám taky začínají nějak kazit, už ani neplatí to 5-ti hodinové spaní po koupání, kdy usnula v klidu..., třeba včera před usnutím řev, pak jen 2,5 hodinový spánek, pak jídlo, a pak neusnula ani za nic, tak po dlouhé době putovala do postele už večer, pak jedla ve 2:30... a ráno mezi 4.30-5:00 řev, což by ještě nemělo být hlady...., ráno v 8:30 řev hned po jídle, já nechci vidět , jak jí porostou zuby, to bude teprv maso a jak se blíží jaro a manžel bude mít víc práce, bude chodit domů čím dál později... budu venku asi bydlet
3. bře 2010 ve 14:20  • Odpověz
Lullko, pěkné míry. Taky vám příjde, že ty děti jsou nějaké velké, i váhově? :sweat_smile: První dítě mi přišlo velké, ale podle těch údajů, co mám zapsané, tak takhle teda fakt ne :sweat_smile:
Kremb, no je to zvláštní, ale čím déle máme Jáchymka doma a čím více váží, tím lépe to snáším, asi jsem si už zvykla :wink: Ale když si ho vezme někdo cizí, tak za chvíli už nemůže :sweat_smile:
:sweat_smile: A dvojčátka...no pěkní macíkové, jak se tam vešli? :sweat_smile:
3. bře 2010 ve 14:21  • Odpověz
beranku-ja te obdivuju...vcera to tu bylo uplne na hlavu...jenik odjel s muzem-zaminka kindervajco, v aute okamzite vytuhnul, ja si dala 2 hodky venku s kocarem,vjela jsem do obchodu a zastavila-vybirala jsem pro maju nejakou jarni cepku, a samo, ze se vzbudila a rev, tak jsem NECO rychle vzala, zaplatila a dal v tom vetru slapalá...doma jsem zjistila,ze 1 cepka je ok, 2 je mala :angry: ....za cca 30 min prijel jenik v uplne hnusne nalade, tak mi ji taky hned pokazil :angry: ...rvani- vetsinou tu rvu ze zoufaĺstvi :grinning: ale neucinkujete to....

dnes jena spal ve sve posteli, plac, nakonec skoncil v me posteli a za cca 5 min opet sel do sve postele a opet sem tam plac ...

a lady se vzbudila v 3,45 s pocitem, ze uz spani bylo dost :slight_smile:
3. bře 2010 ve 14:21  • Odpověz
Evatk, kdysi mi říkala kolegyně o synovi, který v podstatě nepřetržitě křičel do jednoho roku a opravdu to prý bylo šílené.....no často jsem si na ni vzpomněla :unamused: Taky říkala, že ho nosila celý den, pak ho dala manželovi, nespal nikde, ani v kočárku, vždy max. 30 minut. No a za chvíli z něho bude pan doktor :slight_smile:
Moje pedikérka říkala to samé o synovi, že spal taky 30 minut a pak byl vzhůru, v noci se budil do 2 let co 20 minut, a prý do 5 let se ještě budil 5x v noci.....to jsou docela šílené zážitky :unamused:
My dnes taky, od 1hod do 3hod jsem podávala dudlík asi 5x, takové přerušované spaní opravdu člověku moc neprospívá, ale co naděláme, že? Až budou dospělí, tak jim to vynahradíme :grinning:
3. bře 2010 ve 14:25  • Odpověz
Kremb, já na Beatku už opravdu řvu....a pak si říkám, asi jak by bylo mně, kdyby na mně někdo řval, ale bohužel nervy jsou na pochodu....asi s tím budu muset něco dělat.
Minulý týden jsem ji normálně odtáhla za ruku do postele, v noci, když přišla a chtěla jít jen se mnou. Pak mi to ráno došlo, že to nebylo dobré....
3. bře 2010 ve 14:28  • Odpověz
beranku-no nemysli si, ja tu taky rvu a myslim si, ze casteji nez ty...ale musim se krotit...pac vim, ze on za to nemuze...ale kdyz tu breci, ze JA nemuzu jit ven, proste hystericky zachvat-maminko, nechod ven, a plac jako blazen-tak to uz fakt nedavam...on kdyz nechce, nemusi jit ven, nenutim, ale ja tu proste nevydrzim - ufuf...

ta kamradka- on a je docela malinka, takze to ke konci bylo asi dost silene, moje segra bydli v praze a navstivila ji v pondeli a rikala, ze to uz nebylo bricho, ale takova jako krabice a tam byly ty deti uplne hezky videt...strasne... a pribrala bobek 30kg, ale mela hodne otoky....uf, uz je to za ni a pozitiva pred ni :grinning:
3. bře 2010 ve 14:35  • Odpověz
Beránku, nejsou ty naše příbuzné? Terezka spí totiž naprosto stejně a běda jestli s kočárkem zastavím (to jsem udělala dnes v obchodě a bylo zle).

Ještě k vojtovce, kamarádčina tchyně cvičila se svým synem před 35 lety (vojtovka nebyla tak známá). Bydleli v paneláku a sousedi na ni zavolali sociálku, že týrá své dítě :grinning: (kdo cvičí se nediví).

Evi, taky jsem rozhodila sítě ohledně té dovolené, přítelova teta je účetní a ta mi říkala, že nárok máme na proplacení celé dovolené. A ještě se mi zeptá kamarádky, která s tím má zkušenosti. Zkusím si taky zavolat naší účetní, abych ji na to připravila. Ta nastoupila do firmy, když já končila a říkala, že má ze mě radost, že s těhotnýma a maminama je hodně práce, protože se to každou chvíli mění. Dám vědět, až něco budu vědět.
3. bře 2010 ve 14:49  • Odpověz
K té dovolené, my, které pracujeme ve státních organizacích, podnicích, tak asi máme výhodu, u nás se žádné kličky v zákonech nedělají :wink: Soukromé firmy a malé organizace na tom budou asi jinak :unamused:

Orliku, to samé mi dělalo i první dítě, jak přes kopírák, ale lépe aspoň spala, teď máme ještě ke všemu nespavce :sweat_smile:

Kremb, já myslím, že na dnešní problémy s dětmi si za pár let ani nevzpomeneme, budou jiné, důležitější věci a tyto problémy nám budou k smíchu, i když dnes nám často do něho není, to je fakt....já jsem na Beatku dříve, když byla sama, skoro nekřičela, ale teď mnoho věcí nedokážu tolerovat, prostě v dané chvíli není žádné východisko, když jsem doma sama a ona si postaví hlavu...

A to dítě se mi na konci těhotenství taky krásně rýsovalo v břichu - Jáchymek byl přece jen větší k tomu rozměru mého břicha :grinning: Je to zvláštní pocit :sweat_smile:
3. bře 2010 ve 14:54  • Odpověz
ahojky, s tím spaním, mě malá spí přes den tak 4x po půl hodině - ráno tak 40 minut pak kolem poledne to samé, teď půl hodiny od tří a možná ještě půl hodinku kolem šesté :unamused: , to je docela málo, ne? Spí někomu taky takhle málo, nebo je to dost? nespí ani v kočáře, za půl hodinky kouká a pak řev, protože nic nevidí a nebaví jí to :angry:
3. bře 2010 v 15:58  • Odpověz
Orlik: teď mě Tomík potěšil, usnul a sám si dal hlavičku na LEVOU stranu - jupí :slight_smile:
3. bře 2010 v 16:09  • Odpověz
Ahoj holky,
tak vidím, že to spaní v noci je skoro všude stejné :slight_smile: Emča se budí a chce papat co 2hod., málokdy vydrží 3,5hod.
Ta dovka, to je super!! Tož jdu psát do práce :wink:
Dneska jsem byla na socce v Ova a pak v Hav., ach jo, jak já ty úřady nemám rada.... ale proběhlo to v pohodě a rodičovskou mám zařízenou, jupííí!!
3. bře 2010 v 16:13  • Odpověz
My naštěstí hysteráky neznáme. Dnes malý vstával v 5h a doma naspal jen 2krát po půl hoďkách a v kočáru jen hoďku.
3. bře 2010 v 16:40  • Odpověz
Ahoj holky tak nsam prisla pozvanka na vitani obcanku.

Hysterak byl vcera jinak je hodnej a silenej pohodar.
3. bře 2010 v 18:37  • Odpověz
Katu ta taky mačkáš bod v lokti?? no já jako vidím pokroky hodně veliké dokonce i rehabilitační nám moc chválí a preferenci pravé strany už jen když si odříhne tak se dívá doprava..jinak když pase se dívá všude..a na tom boku máš jaký..my dostaly jedne na boku že ji tlačím nožičku k bříšku a za ramínko jakoby tlačím vodorovně.. u toho naštěstí neřve :slight_smile:) cílem je aby zvedla hlavu.. jí totiž otočení na bok jde dobře do prava a do leva moc ne..tam nezvedá hlavičku a to je špatně..
jinak když jsme začínali ve 3 měsících na bříšku vydržela tak 2minuty fakt nekecám a dneska i 20 :slight_smile:)
Evi nechala jí píchat nebo nastřelovat my máme nastřelovací a super..
jo holky.. budeme asi cvičit tu vojtovku ještě hodně dlouho i když je lepšení tak se cvičí prý furt..
3. bře 2010 v 18:43  • Odpověz
saron měli jsme sebou klas. naušnice, takže pichali :frowning2: o nastřelení mi nic neříkali, asi to u naší mudry nedělají
3. bře 2010 v 18:53  • Odpověz
Evatk, dr. jen propichují uši :wink: Máte s tím nějaké problémy? My jsme u Beatky neměli, sice brečela, jako všechny holčičky, ale statečně to všechny zvládly a dnes si na nějaké propíchnutí ani nevzpomínám :wink:
3. bře 2010 v 19:11  • Odpověz
beranek zatím myslím bez potíží, malá vytuhla hned v kočárku, doma jen plakala, když jsme to stříkli jodisolem
3. bře 2010 v 19:16  • Odpověz
Evi já si jela na ORL... no tak tomáte zasebou..jste holky šikovný...
3. bře 2010 v 19:40  • Odpověz
já jsem zvědavá, kdy s nějakým otáčením začneme my, vzhledem k těm řemínkům, to ji demotivuje, ale prý to mimísci rychle dohánějí, až se jich zbaví, já ji vždycky otáčím na boky tak, že ji držím za ručičky a otáčím ze strany na stranu a pak ji otáčím chycením za nohu, tak nějak, jak ji otáčí mudra při kontrole, no a na bříšku se jí taky hlavička teďka zvedá blbě, tak jí aspoň podložím hrudníček rukou
za chvilku tu budu mít pocit, že jsme pozadu,... řemínky proklaté :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. bře 2010 v 19:45  • Odpověz
včera mi ještě sestra u mudry poradila dělat malé v postýlce hnízdečko, aby se jí líp spalo, už o tom v poradně psala jedna neonatoložka
3. bře 2010 v 19:46  • Odpověz
Evi Sofinka se přetočila poprvé včera.. a rehabilitační říkala, že jako v pohodě, když jsem tam byla na KO že se ještě nemusí přetáčet..vše se srovná uvidíš.. moje kamarádka má 3.měs.dceru a už je ji dávno přetáčí na bříško..holt každé mimčo je jiné..
3. bře 2010 v 19:53  • Odpověz
Ahojky holky, nestáhám vůbec dočítat :unamused:
Riv nádherný fotky :slight_smile: Ten rámeček jsi vytvořila prosímtě jak? Máš nějaký speciální program na rámečky?

No a hysteráky chytáme taky často, nejvíc při oblíkání ven, pak než se rozjede kočár atd. Už jsem celkem imuní ale někdy mám fakt nervy na pochodu :unamused:
3. bře 2010 ve 20:23  • Odpověz
dobrý večer,jsem dneska nemohla psát.Přijela za námi segra s malým Matějem.Filípek má taky nějak horší dny i noci-už nespinká do 3 a pak do rána,ale většinou se budí kolem 1hod. a pak kolem 5-6hod.Jsem celkem KO :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale v kočárku venku mi vydrží spinkat i celé 3 hoďky a já chodím a chodím a chodím.Pak jsem čekala doma zase vztekání a on mi hned po svlečení usnul na boku a spal další 1,5hoďky.Tak jsem si říkala,že mi neusne po koupání a světe div se,hned po napapání mi spinká.Jsem zvědavá na jak dlouho.
No a s tou dovolenou-musím to ozámit šéfovi-ten bude mít radost-tak tak přežívá a já po něm budu chtít ještě prachy.
Jo a včera proběhlo to na 3 písmena-jupííííííííííí a pak byla i čok čok čokoláda :grinning: :grinning: :grinning:
3. bře 2010 ve 20:29  • Odpověz
Saronka: tak pokroky u malého já vidím, akorát on vždycky u doktorky na kontrole se nesnaží. Poprvé jak jsme byly na vstupní na RHB tak nepásl koníky, ona usoudila, že je slabučký na zádové svaly a on 3 dny po této kontrole vesele začal pást. Na bočku máme cvik, že mačkám bodík pod lopatkou směrem od sebe a další na pánevní kosti směrem k sobě - má pokrčit dolní ručku a zvedat hlavu k této ručce. Tomík je ale lenoch - nikam se nechce sám točit. Když mu trochu pomůžu, jak mě to učila sestra, tak to zvládne - na boček, i na břicho. Ale sám - ani prd... :slight_smile: .Ale co teda začal sám dělat - když ho držím na klokánka tak se vzpírá do sedu - alespoň tak posiluje - i když určo dostanu zprdnuto, že to je špatně.
3. bře 2010 ve 21:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.