• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
hah- Vojta je focenej v sedačce umístěné v nákupním košíku, jsem špión!
10. bře 2010 v 07:44  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:))

evi: jo jo tak to prostě v práci tu dovču risknu a uvidíme,btw oni po mě teď chtěli ať nastoupím od 1.4. zpátky do práce :grinning:DDD
¨
jahod: Vojtíšek je opravdu nádherný frajer .-))) je k sežrání :grinning: nehledáte nevěstu? .-)))))))))

majda: tak malá se mi na bok točí už asi 3 dny,ale u ní je největší sranda, že na tom boku může ležet a promlouvat do blba .-))))

spaaget: teda to jsou míry, my jdem příští týden,tak jsem zvědavá,ale proti Vám tu bude asi skoro každej drobek ne? :slight_smile:))

kvak: díky za ten odkaz, myslím, že už jsem si ho ukládala jednou dřív, když jsi ho tu házela,ale bude se mooooc hodit :slight_smile:))
10. bře 2010 v 08:40  • Odpověz
Jahod - Vojta je fakt frajer
Tom se točí na bok zatím jen jeden ale stále dokola. Otočí se a začne hekat a povídat si.
10. bře 2010 v 08:48  • Odpověz
ahojky,tak jak jsem měla hrůzu z noci,tak spinkal hezky a po probuzení v půl ,jště vydržel skoro do 7!!A dneska od rána háže úsměvy.Odpo jdu na sciálku vyřizovat rodičák-se mi vůbec nechce,ale budu to mít z krku.Pak budu psát žádost do práce.Šéfovi už jsem to říkala a moc nadšeně se netvářil-ale ani neprotestoval.

Evatk-nemáš náhodou podle kterého § na to máme nárok??Nebo kde v zákoníku to najdu??
10. bře 2010 v 09:17  • Odpověz
Dobré ráno, Brno hlásí opět sluníčko, ale mráz :angry: Už mě to navlíkání fakt nebaví.
Nikča se taky točí na bok, zvládá to na oba, hlavně když je jí motivací televize :grinning:
Jahod, Vojte je fakt kocour, je volnej :grinning:
10. bře 2010 v 09:18  • Odpověz
pampus par. 217 odst. 5 - o tom, že ti musí povolit čerpání na tvou žádost a par. 223 odst. 1 poslední věta, že dovolená čerpaná před nástupem na rodičovskou dovoleno unesmí být krácena z důvodu nálsedného čerpání rod. dovolené, na tyto paragrafy mě upozorňoval na ispektorátu práce

http://business.center.cz/BUSINESS/PRAVO/ZAKONY/ZAKONIK-PRACE/cast9h4.aspx
10. bře 2010 v 09:19  • Odpověz
evatk-moooc děkuju.Hned to poslám šéfovi mailem a žádost mu doručím osobně.
10. bře 2010 v 09:27  • Odpověz
Ahoj holky, měli jsme včera s Terkou krásný večer. Před mytím paseme bez plenky koníky, Terka je na posteli a já u ní sedím. Včera si u toho pěkně poprdala a já ji ještě povzbuzovala, aby se vyprděla a v noci ji nebolelo bříško. Hrozně se u toho tlemila. Když už ji to pasení začalo zmáhat, chtěla jsem ji obrátit a zjistila jsem, že jen neprdělala, ale zároveň se pokakala. Jak jsem ji v tom nevědomky nechala rochnit, měla to úplně všude. Takže i když jsme neměli koupat, musela do vany.

Kvakul, my zatím testujeme, jestli je Teri alergická na bílkoviny kravského mléka. První krok bylo změnit jídlo, bohužel jsem ji asi 3 dny mazala kortikoidy, tak se ten ekzem dost zhoršil. Teď se to začíná lepšit, tak uvidíme, jestli změna na HA měla smysl (ale trochu určitě ano, Terezka už to tolik neškrábe, a to je známka toho, že ji něco přestává dráždit). Na testy na alergologii je zatím malá, tam se chodí kolem jednoho roku.
10. bře 2010 v 09:30  • Odpověz
orlík-já už z tohoto důvodu vždy dávám pod Filipa podložku.A :grinning: teď v poslední době se před koupáním válíme na pěnových kostkách,tak tam mi to nevadí,když se vyčurá nebo vykadí :grinning:
10. bře 2010 v 09:34  • Odpověz
Hiih, Orli, to je taková veselá klasika našich drahoušků, dokonale se zesrat a tvářit se přitom jako největší andílek :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak ta reakce na kortikoidy je zajímavá, myslela jsem, že po těhle mastičkách zmizí snad všechny vyrážky. A vy už přikrmujete?
10. bře 2010 v 09:47  • Odpověz
Brý ráno :slight_smile:
Orliku a v čem pereš? Přidáváš máchání navíc? Já jsem třeba alergická na Lovelu a dle kožařky nejsem zdaleka jediná :angry: Než jsem se zbavila ekzému, musela jsem prát jenom v mýdlových vločkách a místo aviváže ocet(kupodivu to nesmrdí :wink: ), jedno máchání už přidávám pořád.
Kvak, já taky myslím, že i kojenej se může přežrat, doktor tvrdí, že ne :sweat_smile: Ale že jako kojenej to rychle zhubne :confused:
Jo a Vojtíška si tu přestaňte rozdělovat :grinning: Já totiž budu mít příště holčičku, tak si ho zamlouvám pro ni :angry:
10. bře 2010 v 10:01  • Odpověz
Kvakul, po kortikoidech se to rychle zlepší, ale po několika dnech dojde k výraznému zhoršení. Je to svinstvo.
Přikrmujeme skoro 4 týdny, Terka hrozně přibírala a byla pořád hladová, ze začátku jí to šlo, ale minulý týden snědla pokaždé tak 3 lžičky. Chtěla jsem začít přidávat maso, ale když nejedla pořádně ani zeleninu, tak ještě tenhle týden počkám.
Příkrmy kupované v. vařené: já teda vařím, jednak nám to doporučila doktorka, ať z malé nedělám skleníkovou kytku. Brambory a mrkev mám domácí a kupuji květák a brokolici. Pokud máte strach z kupované zeleniny, zdravější verze je mražená. Další důvod je bohužel i finanční - Terezka nám "prožere" měsíčně 3000,- za nutrilon, tak kupovat ještě masovozeleninový příkrm za asi 40,- denně. A do třetice, měla jsem doma vzorek Hami první lžička mrkev, bylo to pěkně ošklivé a Terce to moc nejelo.
Budu spíš kupovat ovocné příkrmy - Terezka může jen jabko, hrušku, švestky, meruňky a melouny, což bude do léta trošku problém.
10. bře 2010 v 10:16  • Odpověz
No tak holčičku budu mít doufám i já! Ale budeme lovit teda mezi staršejšíma chlapečkama, tady jsou samí zajíci :grinning: :grinning: :grinning: . I když mnozí by stáli za hřích (třeba hřích únosu dítěte :grinning:)
Jinak taky peru už ve slizu (mýdlový vločky a prací soda, máchat v octu, Lovela je hodně parfemovaná, v Excelu zase prádlo, hlavně naše látkovky, hrozně tvrdne)- jinak mě překvapil právě mýdlový sliz, že pere dosti slušně, prádlo příjemně voní, na změkčení vody místo aviváže dávám Klar (eko prostředek na tvrdou vodu, pomůže ale i perkarbonát sodný, na prádle neulpívá)
10. bře 2010 v 10:20  • Odpověz
Spaaget, pereme v Lovele už od začátku a přidávám máchání navíc. Ten atopický ekzem se objevil asi ve 3,5 měsících, a to je pro něho typické. Zatím to vypadá, že se to změnou nutrilonu na HA lepší, ale je ještě brzy.

Jo, a od 30.března chodíme plavčit, máme to prý zkusit, co to s tím ekzemem udělá. Máme u nás 2 zkušební hodiny, a když bude nějaký problém, vrátí nám peníze (teda bez těch 2 odchozených hodin).
10. bře 2010 v 10:21  • Odpověz
příkrmy budu taky předevšík vařit, tedy až bude jíst víc než dvě lžičky:slight_smile:. Nic ale ze zahrádky nemáme, ale splašila jsem možnost odebírat v Praze biozeleninu a bioovoce od českých farmářů, takže budeme kuchtit z toho. Skleničky by nás taky zruinovaly a navíc děti výhradně skleničkované často pak domácí nechtějí.
Za Bebu teď vydáme asi 1 800 (antirefluxní).-, taky pálka... Jáchym se nejeví nijak alergický, tak zanedlouho přejdeme na Babylove UM (doteĎ měl hypoalrgenní kvůli tatovi- je astmatik)
10. bře 2010 v 10:24  • Odpověz
orli, zkus aspoň měsíc prát v něčem jiným. Já taky nevěřila, že můžu bejt alergická na prostředek pro děti :pensive:
Já když se tenkrát zbavila toho ekzému, tak kožařka z prostředků doporučila jenom Merkur, aviváž aspoň na půl roku vyřadit úplně, ale pro děti nejspíš ne, tak zkus ty vločky a uvidíš :wink: Ještě teda dooost ušetříš :grinning:
10. bře 2010 v 10:28  • Odpověz
Spaaget, tak já to zkusím, za to nic nedám a pokud se to zlepší budu jen ráda. A co je to za mýdlové vločky? Nic jsem o tom neslyšela, kde se to nechá koupit, v normální drogerii?
10. bře 2010 v 10:39  • Odpověz
Holky, dáváte dětem co jsou na UM nějaký čaj. Malý mi teda pročůrá každou plínu skrz na skrz, takže si myslím, že tekutin má dost a bojím se, že když ho naučím teď na čaj, že mi ho bude pak vyžadovat jen tak ze zvyku. Nebo bych už mu ho měla dát? Co vám řekli Dr.?
10. bře 2010 v 11:09  • Odpověz
Davlu, já jsem čaj dávala fenyklový jen kvůli prdíkům - asi tak 20-30ml denně. Jinak je to zbytečné, má se s ním začít současně až s příkrmy, teď mi Terka vypije denně tak menší hrneček.
10. bře 2010 v 11:11  • Odpověz
davlu sem tam dám, třeba na prdíky nebo když jsem měla podezření na průjem, pravidelně nee
10. bře 2010 v 11:15  • Odpověz
Ahoj holky no ja si je nakoupim na zacatek kdy toho nesni tolik a pak taky budu varit. Ja teda mam vyhodu ze v praci to mam levnejsi, ale jinak si nemuzem taky vyskakovat. :wink:
Orlik a ty variz z marazene zeleniny,??, Me teda prijde taky dobra takze pak nakoupim a bude. Mi budes muset dat recepty. :grinning: :grinning: :grinning:
10. bře 2010 v 11:20  • Odpověz
já jsem na to svoje vaření pro malou zvědavá, neumím vařit v malém množství... :grinning:
10. bře 2010 v 11:22  • Odpověz
Já dávám čaj tento týden pravidelně aby si na něj malý zvykl než začnou parna...máme heřmánkový.
10. bře 2010 v 11:22  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Orlik s atop. ekzémem se perem taky, Anička ho má tak asi měsíc :frowning2: , měla to tak hrozné, že jsme skončily na kožním, dali nám dvě dělané mastičky bez kortikoidů a super, nemáme na tělíčku vůbec nic :slight_smile: , jen když byl větší mráz, tak se to ukázalo ale zase zmizelo, ještě máme kapičky fenistil aby se neškrábala a parádní koupel, vůbec ji nemusím promazávat, teda kromě těch ložisek ekzému. Mám s tím zkušenosti, ségra to má celý život a obě starší měli taky, samo to postupně vymizelo tak neboj :slight_smile:
10. bře 2010 v 11:25  • Odpověz
Rritul, a co máte za tu koupel na ekzem. Nám docela zabírá řepíkový čaj, koupeme jednou za 3 dny. Nám bohužel kožní vždy předepsali kortikoidy (byli jsme u 3), teď mažeme jen balzámem Bioderma Atoderm a změnili jsme jídlo. Snad se to zlepší a pak ztratí.

Adajar, náš nejoblíbenější recept je mrkev s květákem :grinning: . Někdy koupím mraženou, někdy normální.
10. bře 2010 v 11:30  • Odpověz
UM nás vyjde měsíčně na 2000kč a příkrmy budu vařit a možná sem tam něco koupíme. Uvidíme až na to najedeme a jak mu bude šmakovat.
10. bře 2010 v 11:32  • Odpověz
Monter- jaký UM pijete? Tedy Lukášek- ty si asi nedáváš (ach ten mateřský plurál...) :grinning: :grinning: :grinning:
Těším se, až bude Jáší pít normální chutný UM a ne ten HA blaf, budu po něm moci nedopitky dopíjet, takhle to končí v záchodě, neb to je k nepozření. Nerada vyhazuju jídlo- to se budu živit jako popelnice, až začnou příkrmy:slight_smile:
10. bře 2010 v 11:40  • Odpověz
evak no to ja taky neumim varit malinko.

Orlik no tak uvidim co jak budem delat. Jinak davate uz caj?? Ona totiz nase dr tvrdi ze az od 6 mesice. a DAvas to i zamrazit??

monter no ja koupila z prace protoze ted toho jeste tolik nesni no. aLE pak to bude mazec.
10. bře 2010 v 11:41  • Odpověz
kvat no ja teda to ani neochutnavala a Danysek ma Bebu tu normalni. :grinning: :grinning: Ale dame tak 2-3 krabice za mesic to je tak 1000 cca. Ja totiz jeste porad davam materinu co jde.
10. bře 2010 v 11:44  • Odpověz
Jo jasně, tak to ještě jde, možná i Danysek není takový bašťoun:slight_smile:. Já ochutnávala, když si testuju na zápěstí, jestli není mlíko moc horky, tak tu kapku slíznu- hnus fialovej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. bře 2010 v 11:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.