• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahojky :slight_smile:
tak máme za sebou tříměsíční kontrolu - Kuba má 7080 g a asi 65 cm (možná spíš 66, sestřička ho tak zvlášně vždycky měří), hlavička 42 cm :dizzy_face:
taky jsme dostali první očkování - u dr. si Kuba pěkně zaječel (má tak neuvěřitelně vysokej hlas, že mi málem prakly uši :grinning: ) a teklo i pár slziček, ale spíš proto, že to neznal a nevěděl, co se to s ním děje... no pak se prospal a teď už je zas celkem v pohodě a vysmátý miminko :dizzy_face:

majda, přesně jak píšeš, hodně suchá kůže, která občas až prasne, nám teda hlavně ouška... jedna maminka mi ještě doporučovala Ondřejovu mast, ale tu jsem nezkoušela... příští týden jdem na kožní to zkonzultovat...
10. bře 2010 v 18:08  • Odpověz
kvak -> no jo, asi to bude blbým překladem. Knihu jsem četla a právě dnes jsem se dozvěděla, že týrám své dítě :grinning: Ale tak každý má právo na svůj názor.

jonkar -> ouška máme taky trochu suché, ale jen trošku, hlavně ty tvářičky :frowning2: Jdete na kožní? Tak dej pak vědět, prosím. Já jsem prolistovala web a je na to spousta mastiček, každému miminku zabere něco jiného a někomu taky vůbec nic (Jarishova voda, A-derma creme de soin, Sudokrem, Holtový krém, Leniens, oční mastička Optalmo Septonex...). My zatím mažeme 10 dní Excipialem, trochu se to zlepšilo, ale nic moc.
10. bře 2010 v 18:30  • Odpověz
Jonkar, to je mazec ta vaše váha :grinning: My se vedle vác úplně ztratíme :grinning: :grinning:
10. bře 2010 v 18:49  • Odpověz
majdi, já mazala excipialem a dr. mi nadala, že to na to není, napsala mi lipobasi ... po té mu to tak krutě zrudlo, že jsem to nevydržela a šla to smýt a nakonec jsem mu to namazala gelem z aloe, kterej jsem používala na spodek po porodu ... a už tam skoro nic nemá a to mu to mažu třetí den
10. bře 2010 v 18:50  • Odpověz
Jonkar- tak hlava, jo? Náš Koloděj měl dneska 44,5 cm obvod- tj. o 10 cm v obvodu víc než při porodu- tak a kdo má větší šešuli, ať se ukáže :grinning: :grinning: :grinning:
10. bře 2010 v 18:53  • Odpověz
kvak-diky-jdu to precist... :wink:
10. bře 2010 v 19:01  • Odpověz
Kremb- "vaření" slizu je docela sranda- strouhala jsem mýdlo Lanza (nesehnala jsem mýdlový vločky), pak kropila vařicí vodou a šlehala v kyblíku, když se do toho přidá soda, tak to během chladnutí "slizovatí"- je to taková domácí alchymie, ale mě tyhle srandičky baví- ale možná že teď už by se mi z toho udělalo blbě (teda ale mě ty nevolnosti berou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
10. bře 2010 v 19:06  • Odpověz
ahoj dámičky,
teda jak to děláte, že toho zvládáte tolik nadrbat?
kvakul - paní Colombová hadr.. :wink:
jinak teda všem již narozeným zájemkyním o Vojtu: neblbněte, jste starý! nicméně na zaučení dobrý, berem všechny... :wink:
10. bře 2010 v 19:56  • Odpověz
jee, kvakul, ty už máš broučka v pasu, normálně ti to závidim. já bych si taky přála miminko.. :sweat_smile: ale na druhou stranu to teda asi bude pěknej mazec.
10. bře 2010 v 19:58  • Odpověz
majda, jo jo sudokrem je fajn na tu červenou kůži, jenže je málo mastnej... taky pomáhá bepanthen, jenže kdybych ho s ním měla celýho namazat, tak tu tubu mám tak nadvakrát, to bych musela mít továrnu :grinning:
my to teda máme nejhorší na krku a ve výstřihu a teď se nám teda víc osypaly ručičky, ale celkem se nám daří s tím bojovat... na kožní to jdem pro jistotu zkonzultovat... určitě pak dám vědět :wink: taky nám dr. říkala, že s příkrmama budeme začínat co nejpozději, abysme to zbytečně nedráždili...

kvak, já vůbec nevím, kolik měl hlavičku při narození :confused: ale jinak nám to vychází cca 1kg a 3cm na měsíc, jinak nevím teda, kde tu váhu má, nemá žádný faldíky, jen takovej náznak na stehýnkách... asi má těžký kosti :grinning:

jinak je pravda, že vedle stejně starých miminek vypadá poněkud starší :sweat_smile: :dizzy_face:
10. bře 2010 ve 20:05  • Odpověz
kvak-a tu sou kupujes kde?a to mydlo-napr.s jelenem strouhas na struhadle??a davas ten sliz rovnou do toho pradla-myslim tim do bubnu?? :slight_smile: diiky :dizzy_face:
10. bře 2010 ve 20:09  • Odpověz
jen jsem vložila foto,jak se nejraději čachtá ve vaničce.

Jinak si to tento týden fakt užívám-manžel chodí na procházky a já mám každý den 3 hodiny veget.Zato manžel ke nějaký unavený,ale alespoň ví,že to není sranda v takové zimě kočárkovat.
10. bře 2010 ve 20:40  • Odpověz
pampus - filípek je sluníčko! jenom se teda trochu divím, že se ti ještě vejde do vaničky..
10. bře 2010 ve 23:30  • Odpověz
POZOR POZOR HLÁŠENÍ!!!!!!!!!!!!!!! MÁME ZUB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vyklubala se nám jednička vpravo dole! Johani mi už dlouho u kojení dělá scény, řev, nechce sát, střídáme prsa atd atd. ALe tak doufám, že to ted bude lepší, když se zoubek vyklubal.
Je to brzo, ale už jsem tu kdysi psala, že já měla taky první zub 2 dny před čtyřmi měsíci věku, no Johanka ho má týden před čtyřmi měsíci věku. :grinning: :grinning: :grinning: No ale mazec, jsem na to hleděla jak puk včera!
Ke komu jsme se to přidali? Kdo už tu má OZUBENÉ dítko? A jsem ted zvědavá na kojení. Už tak mám bolavá popraskaná prsa, tak nevím, jestli to bylo tím zoubkem, nebo si prostě dělala dobře na dásna mým prsem :unamused: to se ted uvidí no
11. bře 2010 v 07:58  • Odpověz
Evita, no nekecej...to je mazec...gratuluju!
11. bře 2010 v 08:03  • Odpověz
Dobré ránko,
slunatko -> nám ten Excipial předepsala Mudr. :grinning: Tak to je sranda, ty naše Mudry by se mohly setkat :grinning:
A ten gel z aloe, jakou značku? Díky moc! Vyzkouším fakt všechno!!

jonkar -> bepanthen je prý dobrý, ale máš pravdu, tuba by u nás moc dlouho nevydržela. Jsem zvědavá, co ti řekne kožní.... Nám se to trochu zlepšuje, ale mažu jí to fakt hodně. A dneska peru v Noritu baby.

evita -> gratuluji a přeji bezbolestivé kojení :wink:
11. bře 2010 v 08:11  • Odpověz
Dobré ranko :slight_smile:

u nás dneska padá sníh :frowning2: a to jsme tak dlouho odolávali... :grinning: no zatím je to spíš takovej poprašek, ale pořád se to sype... ach jo!

majda, Kuba se osypal před včerejší návštěvou dr. a dneska už to má zase mnohom lepší... :sweat_smile: já se tam chci taky zeptat, jestli mu nemůže vadit něco z toho, co jim... snažím se teda dávat si pozor, ale nikdy neíš, že? jinak teď peru v persil sensitiv a používám silan sensitiv s výtažky s aloe a dávám úplně minimální množství

evit, gratulujem k zoubku :wink: já teda Kubíkovi vysvětluju, aby si zoubky schoval na co nejpozděj :sunglasses:
11. bře 2010 v 08:37  • Odpověz
evit - no to si děláš p....! ještě zuby do toho! no já se picnu! každopádně doufám, že dostaneš na šaty! :wink:
11. bře 2010 v 08:38  • Odpověz
jahod: to je nějaký zvyk? :grinning:
11. bře 2010 v 08:46  • Odpověz
evit - no jo, u vás se to neříká? kdo najde první zoubek, má dostat na šaty.. :dizzy_face: jsem teda zvědavá, kdo mi na ně dá.. :grinning:
11. bře 2010 v 08:47  • Odpověz
dobré ránko, tééda, zuby, jo? No, my už pár dní nocí nespíme, každou hodinu vzhůru a řekla bych, že břicho to neni...s kojením je konec, prso nevezme do pusy ani v noci :frowning2: , flašku pořád ožužlává a okusuje, tak že by se nám taky něco vyklubalo? :wink: Mlíka mám pořád hodně, tak teď nevim, jestli mám dál odstříkávat a dávat jí to flaškou, nebo přejít úplně na UM, je mi to moc líto :frowning2: :frowning2: , ale zabere to takovýho času, že si říkám, jestli mi to stojí za to....
11. bře 2010 v 08:47  • Odpověz
Evit- tý jo- tak jste nás trumfly! Jáchymovi už před dvěma měsíci vylezly takový perličky nahoře, ale zarazilo se to a nepovylejzá to. On asi upřednostňuje ukládat vápník do lebky nebo kam- pořád mě udivuje ta jeho kostra
Jonkar- Asi bude Kuba něco podobnýho jako Jášík- on je taky hrozně těžkej, hmotnej, ale faldík má jen na stehýnkách, zadeček má mini- má prostě vysokou hustotu- neboj, budou z nich prostě pěkný pořádný chlapi :wink:
Kremb- strouhám Lanzu mýdlo na struhadle a rozpustím v horké vodě, do toho nasypu tak 15 dkg prací sody (té jemné)- myslím, že DM ji má... (horké vody tak 2 litry, doleju tak 4 litry studené a nechám vytuhnout)
11. bře 2010 v 09:01  • Odpověz
U nás se to taky říká s těma šatama. Tady sníh je a pořád se sype...je to hnus fialový, teda bílý!
11. bře 2010 v 09:07  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:))

evit: gratulace k zoubku :slight_smile:

jahod: jak starý? :slight_smile:))) Naty je narozená stejně jak Vojtíšek :grinning:DDDDD

btw holky, máte někdo zkušenost, jaká kosmetika je dobrá na suchou miminkovskou pokožku? :slight_smile:
11. bře 2010 v 10:21  • Odpověz
kvak: no však je to zatím jen taková čárečka, není ani vylezlý na milimetr, tak uvidime jestli poroste nebo ne
a jak "staré" holčiny? můj manža je o 2 roky mladší, tak Jašík se může dívat už po dvouletých slečnách :grinning: A to se můj narodil v 7.měsící, tak mu říkám, že pospíchal za mnou, když já už tu tak dlouho byla :grinning:
11. bře 2010 v 10:28  • Odpověz
včera na 4měsíční kontrole: 65 cm, 6,6 kg, 42 hlavička.
Jelikož máme od narození problém s levým očičkem, tak nás musím objednat na oční. Zkoušeli jsme kde co a z očka pořád teče hnisík. Máte s tím očařem někdo zkušenost - bude to asi pro Tomíka mazec, že? :frowning2:
11. bře 2010 v 11:24  • Odpověz
tada holky, já teď nakoukla do Listopadovek 2010 a chudák Maová, zas jim to bohužel nevyšlo :frowning2:(((
11. bře 2010 v 11:26  • Odpověz
Lil- to je hrozný, celá ta její anabáze, až je mi stydno, když si na cokoli stěžuju...
11. bře 2010 v 11:38  • Odpověz
katula-tak pak dej vědět,my máme s očkem taky skoro pořád problem.Ale teď jsem dala mastičku a je to lepší.Jenže Filip to má mechanické-on si semtam do očka hrábne.
-jo a míry máme téměř stejné,jen jsme o 0,5kg lehčí :grinning: :grinning:

lili-já nedám dopustit na Sebamed-začala jsem ho dávat,když měl malý více cysušenou kůži a vše se krásně spravilo.Takže jeden den mažu Bubchen olejíček a druhý den Sebamed extra jemný.
11. bře 2010 ve 12:00  • Odpověz
evita-gratulace k zoubku.A to,že máš dostat na šaty je pravda.U nás je to stejné.Já když objevím zoubek-tak si vezmu sama-mám finance na starost. :grinning: :grinning:

jahod-ještě se do vaničky vleze,ale je to tak tak.Za chvilku poputujeme do velké vany-tam se mu mooc líbí.
11. bře 2010 ve 12:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.