• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Zdarec děvčata,
tak Emík šla spát ve 21hod. a ještě spí :slight_smile: ale děsně sebou mele už od 5hod.

U nás je to teda pěkný hnus, asi celou noc sněžilo a sněží dál.... :frowning2:
13. bře 2010 v 09:07  • Odpověz
jonkar-tak jak jsem koukla v rychlosti na ten petit nositko, tak je to jakoby dvou urovnove, pro batolata a pro deti od 3 do 5 let...asi to unese tezsi-vetsi ditka...coz tech 15kg muze mit dite uz v roce a kousku ci v roce... :grinning:
13. bře 2010 v 09:38  • Odpověz
ahoj holky, tak já byla dneska v noci za hnusnou matku, už jsem fakt nemohla, 3 týdny mi vstávala po usnutí ve 20h v 11, 12, 2, 4, a v 6 vyspáno. Od té doby, co jsem zrušila kojení a dostává flaškou se jí to asi zalíbilo, ale vždycky jen podudlá a usne :angry: , dneska jsem se rozhodla, že nedostane! Vzbudila se v půl dvanácté, dostala dudel, pohladila, nadávala :wink: a sama do 20minut usnula, spala až do 4, tak jsem to zkusila ještě jednou a spala do 6, to už jsem jí udělala mlíko, ale vypila jen 50 a spala do 8,30, nechápu :unamused: , tak v tom zkusim pokračovat, dle rad na kojeni.net už ve 4 měsících nepotřebují, když prospívají, noční kojení a je to spíš zvyk, tak uvidim....prý když už začneš, hlavně nepolevit, tak to jsem zvědavá :grinning: ....jinak k nosítkům, my máme baby björn a nosíme Lucinku otočenou hlavou dopředu, strašně jí to baví http://www.babypartner.cz/nositka/baby-carrier-active-organic
13. bře 2010 v 11:02  • Odpověz
Ružov- chápu- synek tohle taky dělá, já mu to zatím toleruju, protože ve dne jí málo, ale jestli se to nějak upraví přes den, tak ho taky v noci začnu utěšovat jinak než jídlem- tak jednou za 12hodinový spánek se může hodně najíst, ale on právě dělá to co tvoje malá, on ucucává co tři hoďky :angry:
13. bře 2010 v 11:31  • Odpověz
Růžov - starý krkavec (já) tohle dělám už dávno... Beno v noci skoro nepil, tak padesátku max, tak jsem usoudila, že ho budí láska a ne hlad, v noci spí u nás, a když se začne budit, aplikuju dudlík. Když má hlad, vyplivne ho a začne ječet, když ne, znova usne. Za poslední tři týdny (? minimálně) se mi jednou stalo, že opravdu chtěl jíst ve čtyři... Krmíme teď večer (mezi šestou a devátou, občas v oba termíny), většinou kolem půlnoci, a pak až kolem šesté ráno... Dítě přibývá, přes den jí samozřejmě častěji (2-3 hodiny), nazvětšoval si postupně sám i dávky a nevypadá nespokojeně.
13. bře 2010 ve 12:04  • Odpověz
tak to jsem ráda, že to mám schválený :grinning: , to víte, že jsem seděla na posteli a přemlouvala se, že jí fakt nedám, ale ona opravdu tak cca do 20 minut usnula tvrdým spánkem, kdyby to byl strašnej hlad, tak se asi nedá jen tak oblafnout, ne? No, ale za dnešek toho teda moc nesnědla :confounded: , manžel tvrdí, že asi začala držet protestní hladovku, abych v noci vyměkla a dala jí, když toho "chudinka malá moc nesnědla" :grinning:
13. bře 2010 ve 12:35  • Odpověz
Riv- pravda, zkusím, jestli si taky nenavýší denní žrasko. Jinak už taky přesedlal na Babylove a nesmrdí už jak nenavoněná zdechlina.
Ruzov- protestní hladovka :grinning:
Jinak taky vaše robata mají radši dudlík namočený ve studený vodě? Naše dítě to považuje za vybranou lahůdku, hodně mokrý dudlík, sosá a ještě mu čvachtá :grinning: :grinning: :grinning:
13. bře 2010 ve 12:56  • Odpověz
Ahoj, tak naše Teri baští ve dne v noci, nejradši bych jí nasadila dietu, pořád hrozně přibírá. Taky ji občas zkouším očurat dudlíkem nebo čajem, ale většinou mi to neprojde. Ještě že už baští k obědu zeleninu, jinak máme nutrilon na 2 dny.
Dala jsem do albíčka nové fotky toho našeho pucíka. No není "pěkná"? (=buřtík)
13. bře 2010 ve 13:37  • Odpověz
Orlik: kráááásná Teri v šatičká a straaašně duležitá při pasení :grinning: :grinning: Dobrý buřtíček, ale to jsme my taky :dizzy_face: :dizzy_face: a vy jste měsíc a půl popředu, tak klííííd :dizzy_face:
13. bře 2010 ve 13:38  • Odpověz
Evito, nepřijde mi ani tak tlusťoučká, ale má už 8kg a nošení je tedy velký problém. Dělá to problém i mému taťkovi a to je pořádný kus chlapa.
13. bře 2010 ve 13:44  • Odpověz
Máš krásný albíčko, v jakém programu to děláš?
13. bře 2010 ve 13:46  • Odpověz
AHojky,
Orlík, mám dotaz na Teba, vo štvrtok sme bol s Lukym na očkovanie Hexa plus prevenar a fyzioterapeutka mi povedala, že už dnes možeme cvičit(myslím vojtovku) nie je to brzy? mne sa zdá, že všade sa hovorí až po 3.dnoch...
13. bře 2010 ve 13:47  • Odpověz
Lullko, nám fyzioterapeutka povídala, že nemáme cvičit v ten den, co jsme očkovaný + ve dvou následujících. Já bych určitě začala až zítra. A i maminky na diskuzi o vojtovce psaly většinou o 3 dnech. Určitě nic nezkazíš, když si ještě dneska odpočinete.
13. bře 2010 ve 13:51  • Odpověz
díky, ja som dnes ešte necvičila, zdalo sa mi to fakt brzy- začnem zajtra, ale musím povedat, že bez toho cvíča by som sa už zaobišla
13. bře 2010 ve 13:53  • Odpověz
Lullko, přiznám se, že já taky. Ale když jsme minulý týden po očkování necvičili, tak mi něco během toho dne chybělo.
13. bře 2010 ve 14:23  • Odpověz
orlik: ty fotky - koláže - jsou v programu PICASA a ty obrazky jsou pomoci www.widdlytinks.com :wink:
13. bře 2010 v 15:56  • Odpověz
Orlik - buřtík nejní, je taková poctivá :dizzy_face: Proti tomu našemu drobkovi... (Ale upřímně - s mojima genama, jen ať mu to vydrží :sweat_smile: Já jsem docela ráda, že to vypadá, že není pucek po mně, i když kdyby byl, krmné dávky bych mu kvůli tomu nesnižovala, pochopitelně :grinning:)

Kvakul - jo, Babylove mi prozářilo leckterý den, nesmrdí Beno, nesmrdí mlíko, jsem šťastná matka! :slight_smile:
13. bře 2010 v 16:43  • Odpověz
Nám se klube DRUHÝ ZOUBEK!!!! :sweat_smile: :fearful: :dizzy_face: Možná vyleze ještě dnes, nebo spíš počítám zítra :wink:
13. bře 2010 v 16:45  • Odpověz
Riv- kolik vlastně beno měří/váží? Nějak vůbec nemám tucha...Přijde mi dle fotek dlouhej a lehkej.
13. bře 2010 v 17:53  • Odpověz
Jinak zábava našeho dítěte: na hrazdičce zavěšen kus prádelní šňůry, 2 ks krejčovských metrů- skvěle se baví, už půl hodiny. Další zábava: samokrmení- drží si flašku s mlíkem a krmí se- přes den je už docela potíž ho nakrmit vlastnoručně, neb pán preferuje samoobsluhu- taky zábava na dlouhé večery :grinning:
13. bře 2010 v 17:58  • Odpověz
Kvakul - při tříměsíční prohlídce 62,5 a pět a půl kila. Od poslední prohlídky přibral půl kila, což není mnoho, ale on víc prostě nejí.
Naše dítko prý u našich zažilo největší zábavu s bonbónem z vánočního stromku (je to lesklé a šustí to! - ale je to potvora, doma jsem mu zkoušela dělat šustící staniolovou kouli - neb bonbóny nevlastním - a těžce ji ignoroval :slight_smile: ) a panenkou, kterou mu naši pověsili na improvizovanou hrazdičku udělanou z malého stolku. No, pověsili - prý oběsili... :grinning: Doma vede hrazda s chobotnicí se zrcátkem, které teď konkuruje stonožka od Sassy http://www.rajce.net/f222717301.

A tento víkend jsem úplně nejšťastnější žena ve vesmíru: včera, zatímco jsem odpoledne spala, muž obstaral dítě, vyklidil myčku a vůbec konal v domácnosti, a když jsem proloupla o půl čtvrté oko, tak mi sdělil, že si mám dojít na cigárko (pokud je tu militantní nekuřák - vím, že to není nic extra dobrého, u dítěte samozřejmě nekouřím, nekouřila jsem při kojení, a kdybych měla mlíko, nekouřila bych doteď), aby on MOHL dojít nakoupit, že pak uvaří večeři. Pak jsem znova zalehla v osm, on obstaral dítko až do půlnoci... ACH!!! :dizzy_face:
14. bře 2010 v 08:28  • Odpověz
Dobré ránko,
kvalkul -> tak to je dobrý!!! :grinning: To taky zkusím! Emička teďkom zbožňuje hrazdičku, vydrží pod ní i 2hod.

My měli blbou noc.... :pensive: Emičku uspal tatínek ve 21hod., od 22.30 se pak budila co hoďku, nad ránem byla vzhůru 2,5hod. - pořád jí bublalo v bříšku a prděla.... Holky, trápí vaše miminka ještě prdíky? Emču totiž ne, prdí teda jak starý chlap, ale asi jí to nějak nevadí. Ale tuhne noc to byl fakt mazec - no jo, maminka zhřešila, dala jsem si čerstvě upečenou buchtu, stydím se!
14. bře 2010 v 08:28  • Odpověz
Pardon, odkaz má být samozřejmě bez tečky: http://www.rajce.net/f222717301
14. bře 2010 v 08:29  • Odpověz
ahojky,

tak tatínek vypadl s malou ven, tak mám chvilku času, než začnu uklízet :grinning: no je to pohoda...:slight_smile:))

majda: tak malou prdíky netrápily, a ani moc netrápí, a to si dávám krom zelí snad všechno... jinak když občas sním něco, co jí přeci jen to zažívání trošku podráždí,tak jí dám pást koníky a to to potom lítá :grinning:
14. bře 2010 v 09:10  • Odpověz
dobré ráno, dámy,
riv - fotky bena jsou krásný, obzvlášť se mi líbí tak, jak jsou s taťkou ve vaně - ten pohled je prostě za všechno. :dizzy_face:
orlík - mně teda teri taky nepřijde nějak extra nařachaná, je to bubrlíček, ale nemyslím si, že nějakej extrém, neblázni, krásná hočička to je.
lill - jako dobrý, vyhnat tatínkem s kočárkem ven, ale riv to má teda podstatně vychytanější.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
já včera měla pracovní schůzku, moje matka hlídala, odcházela jsem za naprosto hysterického řevu, rvalo mi to srdce, ale říkala jsem si, nu což, vychovala 3 děti, zvládne i vojtu, měla ho vzít v manduce k babičce, ta už si s ním je schopná poradit. když jsem se vrátila, bylo ticho, vojta ležel utemovanej v tom novým kočárku co jsem koupila, podotýkám, že je od šesti měsíců.., nad ním se skláněly tři jezinky (matka, její sestra a jejich matka), vojta totálně vykulený oči a dudlal o stošest. hned ve dveřích mi ty tři grácie hlásí - on hrozně řval, tak jsme mu namočily dudlík do medu.. ha? cože? do medu? jéžiši, ty naděláš, jenom špičku... no, špička to evidentně nebyla, protože měl od medu bodýčko, krk, vlasy, dudlík i na tom držátku, když jsem ho dala k prsu, tak se na mě přilepil.. to jsi prý měla vidět, jak vyvalil oči.. no děkuji pěkně, dámy, to se ani nedivím... ach jo, a potom někam odejděte..
14. bře 2010 v 09:44  • Odpověz
další věc, kterou jsem vám chtěla napsat; včera jsem si s vojtou četla míšu kuličku v rodném lese, předpokládám, že ho všichni znáte.. co jsem si pamatovala, byl míša kulička, máma barbora a strejda vasil, co se stalo s tatínkem mi nějak uniklo.., takže včera čteme první kapitolu a musela jsem se začít smát (podotýkám, že mám vydání z roku 66), cituji: "Tatínka Míša neměl - toulal se mu někde po světě, jak to staří medvědi dělávají." Ha! Tak ono je to nakonec snad vážně normální.. :angry:
14. bře 2010 v 09:49  • Odpověz
Míša Kulička!!!!!!!!!!!! To je boží! To ti staří medvědi dělávají.... To je úžasná psychoterapie pro nejmenší :grinning:
Riv- tak to je Beno vážně hubeňour! Jáchym byl na tříměsíční dlouhý stejně, ale o půl kilča víc :sweat_smile: .
Jahod- no vidíš, ja radši pro jistotu předvídám nejhorší a vydávám seznam zákazů, co všechno se nesmí (jsem až paranoidní, ale generace našich matek má někdy drsný nápady. Naštěstí moje máma ne, ta si faktiš nechává ode mne všechno schvalovat- taky že jí jediný dávám dítě s klidným srdcem :sweat_smile:
14. bře 2010 v 10:17  • Odpověz
Riv- já bych si taaak zapálila! Samo, že když jsem nekojila, že jsem si dávala- chvála čtyřměsíční pauzy mezi porodem a novým těhotněním. No a je zase utrum- ale všaj já to doženu!!!!!
14. bře 2010 v 10:19  • Odpověz
Jahod - "když jsem ho dala k prsu, tak se na mě přilepil" :grinning: Na druhou stranu - ještě že ne nic horšího, my máme v rodině báječnou historku, kterak jedna z tet (tedy již prapra) sloužila u jakési rodiny v Třebíči, a odjela s nimi i k moři, kde si pořídila velkou lásku a z ní velké mimino. Jak to dopadlo s velkou láskou, historie nepraví, zato z velkého mimina se stal posléze velmi hloupý příbuzný, protože ho dávala k nějaké paní na hlídání, ta těch dětí měla víc - a aby neřvaly, tak ňuňátkům cpala makový odvar...

Míšu si moc nepamatuju - kdo je strejda Vasil? To vypadá jako příprava na nevlastního tatínka! :grinning:

Jo a tatínek - ano, je úžasný. Každý den ovšem nemůže být posvícení, ale měla jsem nějak fakt kliku... a to to do pětadvaceti vypadalo, že se nejen nevdám, ale strávím život četbou a příležitostným ometáním pavučin, když budu chtět vyjít mezi lidi :grinning:

Kvakul - celé těhotenství jsem brouzdala a nyla, že bych si dala: cigáro, pivo, červené, uzeného lososa a tatarák... :grinning: A jsem teda menší odvaha než ty, když se nám jednou nezadařila manipulace s ochranou, okamžitě jsem naběhla k doktorovi, polkla koňskou dávku léků (i když jsem se teda nechala rovnou vyšetřit, jestli tam už náhodou nesedí další pidižvík, bo já ke kondomům nějak nemám valnou důvěru) a rovnou si nechala napsat antikoncepci. Jeden Plivník mi doma zatím bohatě stačí... :sweat_smile:
14. bře 2010 v 11:06  • Odpověz
Riv- a co sežrání vlčáky? Budu sežránay vlastními hladovými vlčáky... :grinning:
14. bře 2010 v 11:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.