• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
jo jo tak vtipy o Chuckovi jsou good, táta na nich dost ujíždí :slight_smile:))) tak mám vždy aspoň nějaký novinky .-)))

monter: teda hláška o hodné Beatce a Jáchymkovi mě fakt dostala :grinning:DDD

marsie: :slight_smile: není z..... kdyby něco, tak dej echo,ještě mrknu :slight_smile:))

no malá usla,tak toho jdu využít a jdu do hajan, dobrou všem
15. bře 2010 ve 22:27  • Odpověz
Ha, Beno se dneska poprvé úplně přetočil na břicho. A hned pak se zeblil jako Amina. Bylo to zjevně velmi veselé, smál se jak jezule :grinning:
16. bře 2010 v 07:43  • Odpověz
dobré ráno, dámy, miminka, veroniko,
riv - :dizzy_face: , já teda taky dost často lituju že jsem na chlapi, často si snažím vsugerovat myšlenku, že by to mohlo být naopak, ale nějak se mi to zatím nedaří.. :wink: mmch gratuluju k přetočení na břicho, vojta zvládá zatím jenom bok, ale zato bravůrně.. :wink:
monter - i mě jsi pobavila.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jedeme dneska na zápis na cvičení, chtěli bychom začít chodit od dubna, myslím, že už jsem na to dostatečně mateřsky zdementněla.. jako že : dobrý deeen, dobrý deeen, to je ale krááásný deeen, dobrý deen, dobrý deen, mnoho lásky přejem všem.. :sweat_smile:
16. bře 2010 v 08:33  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

my dneska poprvé po očkování ráno zase vstávali s úsměvem :dizzy_face: noc ještě nebyla úplně jako dřív, ale už se to dalo :sunglasses:

po Honzikově masti se Kuba neosypal, tak to vypadá nadějně, snad to nezakřiknu :sweat_smile:
16. bře 2010 v 08:35  • Odpověz
jahod, občas je to na hlavu, ale zase mu tím dáváš předpoklady, že bude brzo mluvit dobře, lepší než nějaký šišlání a žvatlní, kteří někteří zkoušej :wink: taky tam musím zavolat a nahlásit se, plavat zatím nemůžeme, tak aspoň to cvičení... my teď čteme leporela, sklápěčka, hasiči, policie a taky nějaký o zvířátkách, jsou hodně barevný a Kuba je z nich nadšenej, tak někdy čtu já a někdy Kubula :grinning:

riv, beno je šikulka :dizzy_face: nás teď zajímá, jak si všechno narvat do pusy, včera se pokoušel sebrat mi pokakanou plínu :grinning: no po chvilce přetahování jsem ale vyhrála :grinning:
16. bře 2010 v 08:43  • Odpověz
Dobré ránko - všem :slight_smile:

jonkar -> proč bacha na heřmánek? Díky!
16. bře 2010 v 08:45  • Odpověz
jon, my teď končíme s vaničkama - moje miminko už se tam totiž jaksi nevejde.. :sweat_smile: , tak začínáme chodit na to cvičení a plavání bohužel až od září, dřív nezačíná žádný kurz.., odborníci se shodují na tom, že kombinace plavání a cvičení ohromě zdokonaluje hlavně motoriku, no nevím, každopádně máme náplň dne a mám pocit, že alespoň taky dělám něco pro něj, a chodím někam s ním, místo toho, aby vojta dělal jenom moje věci, jako kávička, shopping, obídek.. :sunglasses:
16. bře 2010 v 08:54  • Odpověz
majdi, heřmánek je alergen, takže pokud má prcek alergii nebo předpoklady k ní, nemá se používat :wink:
16. bře 2010 v 08:59  • Odpověz
jahod, taky jsem to tak měla naplánovaný, že od března začnem chodit plavčit, no ale kvůli ekzému nemůžem, tak snad se nám ho podaří zbavit a budeme moct taky chodit :slight_smile: tady začínají kurzy snad každej měsíc :wink: jo Kubu baví nakupování, jen pokud u toho má zajímavej výhled na barevný věci a hrozně se mu nelíbí u pokladny :grinning:
16. bře 2010 v 09:10  • Odpověz
Jonkar - jo, občas je to boj :grinning: Ale máma je (zatím) silnější, že? :grinning:

Jahod - to jsi statečná. Já bych tohle nedala... Trochu se bojím, že Beno bude trpět nedostatkem sociálních kontaktů, ale na "hodně lásky přejem všem" mě nikdo nedostane ani párem volů. I pískoviště bych si nejradši pořídila soukromé :grinning:
16. bře 2010 v 09:12  • Odpověz
Riv- vidím to podobně, asi nejsem dost mateřsky obětavá, ale tohle bych taky nedala. Můžeme si zřídit soukromý literární pískoviště, co ty na to? Děti budou moci cupovat starší přečtené plátky, plácat bábovičky z lógru :grinning: .
Kulturu Jáchymovi zajišťuju tak, že mu přezpívám repertoár Semaforu, něco z Osvobozenýho, sem tam i ty Včelí medvídky. Dlouhý texty, líbivá melodie, nemusím se hýbat, tudíž nehrozí, že bych se poblila jako Beno :grinning:
16. bře 2010 v 09:43  • Odpověz
Jo, ad žvatlání - prý to naopak pomáhá rozvoji řeči. http://zdravi.idnes.cz/novorozenec-jen-ji-a-spi-aneb-nejvetsi-myty-o-kojencich-pgm-/deti.asp?c=A100308_215151_deti_bad
Na šišlání jsem alergická, takže si nejsem vědoma toho, že bych ho provozovala, ale kdo ví... možná bych se podivila :grinning:
16. bře 2010 v 09:43  • Odpověz
Lukášek se taky přetáčí a to pořád a pak se vzteká že se nemůže otočit nazpátek. Jj, někdy je to boj ale taky zatím vyhrávám :slight_smile:
16. bře 2010 v 09:44  • Odpověz
Hele, já jsem za soukromé literární pískoviště! Teď jedu Chabona, Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye, aby slyšel četbu (a asi ho to baví, dost často se u toho krásně rozkecá), su potvora a dětskou otevřu, až ho to bude zajímat víc než zvuk samotný. A na youtube mám seznam povolených písní (taky Semafor, Osvobozené, něco z Matušky - Včelí medvídky dodám! :dizzy_face: ), které pěju - pěla bych sama, ale už si nepamatuju texty, tak to mám jako podkres. Zvlášť vyjící vlk u V Lincolnu loňskýho roku Plivníka vždycky potěší :grinning:
16. bře 2010 v 09:49  • Odpověz
Podle toho, čemu v článku říkají žvatlání, tak samozřejmě žvatlám- jen obsah je v podstatě normální, intonace je výrazná, opakuju, to jó, to zase snad dá instinkt :wink: . Jen jsem spíš chtěla říct, že nemám takový ten pedagogický vztah k dítěti- baví mě s ním blbnout, moc ne třeba něco ukazovat, pohádky, taky až začne rozumět, tak přejdu na něco "dětského a hravého"- třeba na Spolčení hlupců? Ale aby se z něj pak nestal Ignácioušek, kdo by pral ta prostěradla?!
16. bře 2010 v 09:58  • Odpověz
Ahoj, zdravím po další probdělé noci. Vstáváme s pláčem skoro každou hodinu. Jestli se ty zuby už brzy nevyklubou, budu vážit 100kg (viděla jsem dokument o tom, že nevyspání má velký vliv na obezitu :slight_smile: .
Naše Terka je hrozná koketa, na masážích laškovala s Adámkem a včera jsme měli srazík s maminkama (chodily jsme do předporodního kurzu) a prckama na přednášce o příkrmech a zoubkách, a Terka si hned našla jiného chlapa - tentokrát to byl Josífek. Je zvláštní, že jde pokaždé po starším kloučkovi. Pořád se na sebe smáli, brali si hračky.
Jo a byl tam půl roční chlapeček a ten už lezl. Jsem ráda, že Teri ještě leží, ta maminka ho pořád někde naháněla.
16. bře 2010 v 10:27  • Odpověz
Marsie, naušničky máme už asi 3 týdny. Nechali jsme jí je nastřelit ve zlatnictví - největší problém byl, že jsme jí museli držet hlavu. Ale když jsme ji oblékali, už se na nás smála.
16. bře 2010 v 10:31  • Odpověz
Adajar, Daník už leze, to je šikula.
16. bře 2010 v 10:41  • Odpověz
orli ne neleze to dovalel sudy :grinning:
16. bře 2010 v 10:43  • Odpověz
I tak je to šikulka. Vy budete chodit nejdřív ze všech prcků tady co? Terka se zatím zvládá přetáčet na bok. Ale i tak je to u nás pokrok.
16. bře 2010 v 11:03  • Odpověz
Orli to se neda rict. Proste uvidi se kdo bude nejrychlejsi, ale o to tady vubec nejde spis de o kvalitu tech provadenych veci.
No super to je uzasny jak je Terka sikovna mam z vas radost. :dizzy_face: :dizzy_face:
16. bře 2010 v 11:16  • Odpověz
Adajar, myslela jsem to to tak, že na co čím jste si prošli, je Daník opravdu šikovný a zvládá to. Vím, že to dalo spoustu práce, ale o to je to hezčí.
16. bře 2010 ve 12:16  • Odpověz
Přesně tak, Adaj- jde o kvalitu- Jáchym má pořád trošku hypertonus, takže se bez problému přetočí ze zad na břicho, což není šikula, ale prostě projev toho, že má silný záda. stejně tak se lehce plazí, ale zase, spíš proto, že se klidně bez opory udrží v pasecí pozici a rukama dělá kdeco- bere hračky obouruč, plácá se- takže se za pomoci noh a koordinace ruk i kus odplazí. Necvičím s ním žádné spešl cviky, jen když už se dost propíná, tak mu udělám nějakou relaxační pozici, a je zase dobře.
Ale zase je pravda, že si už dost posílil břicho a je schopný v úplném lehu na zádech hodně zvedat hlavu- takže rozestup břišních svalů se už asi začíná lepšit:slight_smile:
Jinak Adaj- dobře že jsi tu- prosím tě, popiš mi nějak polopaticky, jak dítěti svázat plínou jen ruce, aby se nevymotalo a nemuselo zároveň zavinovat celý (do žádný zavinovací deky se nevejde, ale je potřeba ho dost napevno zavázat- máš nějakou metodu vázání po jedné ruce, že jo?)
16. bře 2010 ve 12:17  • Odpověz
uff, jsme doma, přihlášeni na cvičení, maminka si dala moccacino a malý shopping :sunglasses:, tak máme každý něco. :wink:
před čtvrt rokem bych taky ještě dobrý den, krásný den nedala, ale čím víc máme doma hraček (a těm jsem se taky bránila jak si jistě vzpomínáte..) a samozřejmě většina těch hraček hraje (nejčastěji Oh, McDonald..), tak si přijdu již natolik otupělá, že tohle musím dát taky..
jinak ale literární pískoviště beru! jen si teda dost dobře nedokážu představit, jak by to probíhalo.. :grinning:
u nás jsou taky semaforovky nejoblíbenější, zkusila jsem koupit nějaký dětský písničky a ani jednoho nás to teda neba, takže budeme pokračovat v árii měsíce.. :wink:
16. bře 2010 ve 12:44  • Odpověz
zdar ženy

došla mi manduca na zkoušku, tak jsem teda zvědavá, jak se v ní naší lady bude líbit
16. bře 2010 ve 12:48  • Odpověz
kvat polozis pinku danou do trojuhelniku pod Jachymova zada vezmes jednu ruku das k telicku a cip trojuhelniku co mas rucicku a zalozis ho pod zada bez druhe ruky a to same z druhou rukou. Snad jsem to popsala ason nejak aby jsi to pochopila.
16. bře 2010 ve 12:52  • Odpověz
ad - :grinning: to by kvak musela být asi úplně natvrdlá, kdyby ne.. :wink:
kvak - jestli se ti už jáchym nevejde do plínky, zavaž ho tak jak píše ad do tetra osušky
16. bře 2010 ve 13:04  • Odpověz
tak zkouška manducy provedena, zatím ohlas nic moc, asi i tím, že do toho vlezla elinčina únava, bo od 3 hodin blbě spala, tak pak budeme pokračovat v lepším rozpoložení
byla bych ráda, kdyby si zvykla, je to super, nosit ji a přitom mít ruce volně
16. bře 2010 ve 14:06  • Odpověz
Dík Adaj- paralyzace Jášína není v ohrožení :wink: . Jinak já vážu do takové plíny z tričkoviny, z hodně tlustého úpletu. Výhoda je, že materiál má vůli, takže se dá slušně utáhnout a dítě nemá šanci :sunglasses: . Jen je ten trojuhelník malej, tak jsem potřebovala právě popsat tuhle vychytávku...
"Plavu si, ani nevím jak, vždyť nemám prsa, nemám znak, mám jen hlavu plnou ideálů...." :slight_smile:
Evatk- no Jáchym si na manducu nezvykl a nezvykl, vadily mu roztažené nohy...Taky bych ráda nosila, V MHD by to bylo vykoupení, ale zase než aby mi dělal scény, že "takhle blízko u tebe mami teda fakt bejt nechci, fuuuj!", tak radši kočár :unamused:
16. bře 2010 ve 14:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.