• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
jj, za rok. aspon se mame na co tesit :dizzy_face:

Holky, ja porad bojuju s oblekanim prcka. Nevim jak hodne ho mam obliknout. Dneska tam sice sviti slunicko, ale na teplomeru je jen 16 stupnu a fouka vitr. Vcera jsem mu dala dupajdy, body, mikinku a kabatek, ale prisel mi trosku uvareny, tak nevim, aby mu jen v kabatku nebyla zima :sweat_smile:
13. kvě 2009 ve 12:38  • Odpověz
já s tím bojuju taky, a to už jsme větší.....přece jen u takového miminka člověk neví..viď Hrušti.... :unamused:
V zimě prostě dostali kombinézu a bylo a teď?? řešit jestli jen mikinu nebo i bundičku....atd. :unamused:
13. kvě 2009 ve 12:40  • Odpověz
No prave, ze je malinky a mala miminka maji radi teplicko, ale zase nevim, abych ho neuvarila :sweat_smile:
13. kvě 2009 ve 12:43  • Odpověz
nám v porodnici říkali, ať takové malé miminko má o vrstvu víc než ty.....ale já zas jsem docela zimomřivá, takže někdy to někdy nebylo jednoduchý.....a vy jste ještě malinký....já jsem do těch 6 neděl dávala raději víc než míň....no a nebo si dej do kočárku deku a přikrej ho....
13. kvě 2009 ve 12:46  • Odpověz
No, ja prave jsem taky docela zimomriva. Vcera jsem koukala, ze nekteri lidi meli kratasy a tricko a ja mela flisku a tricko, tak proto jsem prckovi dala pres body slabou mikcu a pak bundicku a na to slabou deku. Si rikam, ze kdyby mu bylo hodne vedro, tak by se asi ozval :wink:
13. kvě 2009 ve 12:48  • Odpověz
asi jo....a určitě by měl potničky. My v porodnici měli tedy strašný vedro, pořád topili, při koupání jsme měli nad miminkama zapnutý ten infrazářič, protože říkali, jak jsou z té dělohy zvyklé na teplíčko....a teď se mi nezdá, že by venku bylo nějaký vedro...já myslím, že ho máš oblíknutého správně... :slight_smile:
13. kvě 2009 ve 12:53  • Odpověz
Ja jsem byla vcera jako smirak :grinning: Kolemjdoucim maminkam jsem koukala do kocarku jak maji obleknuta mimca. Jedna ho mela jen v dupkach a body a pres to deku a druha ho mela v nejake kombineze, ktera vypadala jako zimni a jeste zachumlane v dece. Tak jsem z toho byla osel :grinning:
13. kvě 2009 ve 13:03  • Odpověz
autor
Ahojky,
tak jsme zpátky z Hajísků a cestou jsme viděli "šou" :grinning:
Hasičské vozy, policajti a záchranky ve Dvorcích, byl cítit smrádek, ale nikde nešlehaly plameny, tak nevím co se dělo :fearful: . Každopádně se to asi dozvím, páč tam přijela Nova :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Za chvíli přijde bratr, tak se přihlásím až později :wink:

P.S. Kačenko krásný fotky, ta poslední, jak se tam Štěpulák řeže v kšiltovce je naprosto boží :grinning:
13. kvě 2009 v 15:44  • Odpověz
Ahoh holky :slight_smile: tam my jsme po plavču a po posezení v pizzerii :dizzy_face:
Taky milujeme Řecko, Kréta je nádherná a Zakynthos též...za měsíc už budeme na Karpathosu, strašně se těšim, loni jsme nebyli a moc mi to chybělo :slight_smile:
13. kvě 2009 v 16:03  • Odpověz
Martí to vám závidim tu dovolenou :slight_smile:

Kačí to jsou čerstvý fotky, přímo dnešní, děkujeme za pochvalu, ta v kšiltovce se mi taky líbí nejvíc :grinning: :grinning:
Prosim tě můžeš mi napsat co jsi dávala Bětce když jste zkončily s těma skleničkama První lžička? Nevim co koupit na příští týden. A ještě něco, nemáš náhodou slunečník na ten Váš sporťák? nebo někdo z vás holky? Zajímalo by mě jestli je to dobrý, že bych ho pořídila.
13. kvě 2009 v 16:22  • Odpověz
13. kvě 2009 v 18:04  • Odpověz
Hezký večer, holky.
My jsme před večerním krmením a snad spinkáním. Měla jsem tu na návštěvě Štěpánku, pak jsme jeli na Robátka - zase jsem si velmi aktivně zacvičila, zatančila, zazpívala a Ondráška to veeeelmi bavilo, a k večeru přišli naši a společně jsme se ještě prošli. Takže bezva den, ale jsem nějaká utahaná.

Katchul, hezké fotečky:slight_smile:.

Joooooooooooo, Řecko, já už se tam taky těšííííííííííííííííííííím až tam zase vyrazíme.
13. kvě 2009 ve 20:07  • Odpověz
Ali...to sis hezky užila :wink:

u nás se spí, vytuhl po kojení, je opět jen v pytli, už jsem byla nahodit dudla, prostě ho to naučím a na noc kdyžtak zavinu mno :unamused:
13. kvě 2009 ve 20:09  • Odpověz
autor
Kačí máme už vyzkoušené toto:

zahradní zelenina - to jí moc chutná
špenát s bramborem - měla jen jednou, zase koupím, docela jí to jelo
zelenina s kuř. masem - to jí až tak nejelo
zelenina s králíkem - to docela jo
zelenina s krůtím masem - to dneska otvírala pusinku jak divoká :grinning:
zelenina s dušeným jehněčím - to jí taky chutnalo
A pak dělám to, že ty první lžičky míchám s bramborem. Třeba brokolice s bramborem jí chutnala. Mám tu ještě jeden květák, tak jí ho chci taky udělat s bramborem :wink:
No a my začneme už pomalu najíždět na ovoce :grinning:
Jo a slunečník jsem si koupila, jenže ten náš kočárek má buď boudu nebo slunečník. Takže jsem vyhodila prachy :angry:

Jáji mě to našel i manža, díky :grinning: No show to byla veliká :grinning:
13. kvě 2009 ve 20:23  • Odpověz
Téééda, Katko, vy už toho ale papáte.To je super, že Bětušce šmakuje.

Ondra před chvílí uložen, usínal u kojení, tak snad bude pěkné spinkání a posilníme se na zítřejší odpolední "výlet" za Martinem na Radlickou do práce a pak na oslavičku Štěpánky - musím dopoledne něco upéci a trochu to tu vyzdobit:slight_smile: :slight_smile:.
13. kvě 2009 ve 20:59  • Odpověz
Nikde nikdo tak dobrou noc.
13. kvě 2009 ve 21:30  • Odpověz
autor
Jé Alí, manža po 100 letech kouká na TV, tak jsem toho musela využít a pařila jsem hru Heroes :grinning:

Tak to zítra zvládněte, hezky si to užijte. Ty ale určitě nakoukneš, viď? :grinning:
Dobrou noc.

Já se jdu koupat, pak číhnu na Myšlenky zločince a půjdu taky do hajan :wink:
13. kvě 2009 ve 21:44  • Odpověz
Kačko díky moooc za info :slight_smile: A jedete pořád v Hami?
Tak s tím slunečníkem to uděláme asi tak, že ho pojedeme koupit s kočárkem nebo aspoň očíhnout teda. Aby tam pak opravdu šel a byl funkční. Mě to docela štve ten sporťák, za prvé nejsem zvyklá na Štěpulu nevidět a za druhý nevim co s tim sluníčkem svítícím mu do obličeje... Jinak jsem spokojená, hlavně jak je úžasně lehoučkej :slight_smile:
A co budete kupovat tatínkovi? Vymysleli jste něco s bráchou??

Alí teda to máte na zítřek bohatý program, tak hlavně přeju pohodový cestování :slight_smile:

Já zítra asi nebudu, má dorazit mamka a odpoledne jedeme do Ikea, teda podle toho v kolik nám dorazí taťka z práce, to budou zase zácpy určitě :unamused:

Tak dobrou všem :slight_smile:
13. kvě 2009 ve 21:50  • Odpověz
Kačko já to popletla, myslela jsem co budete kupovat mamce? :grinning: :grinning:
13. kvě 2009 ve 21:53  • Odpověz
autor
Kačí jj, jedeme v Hami. Koukala jsem už i na něco od Hippu, ale zatím jsem nezakoupila. Přijde mi to taková šlichta :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zrovna tak Sunárek, ale uvidím, neříkám nikdy :wink:
Já jsem ráda, že mi jde ten sporťák nandat proti směru a na Bětuli vidím. Ale zjistila jsem, že třeba kámoška má X-lander a tam to sice nejde jako u mě, ale má ve stříšce okénko a vidí na prcka. To já ho tam mám taky, ale pidi a když to mám v tom největším lehu, tak nemám šanci na Bětku vidět. :sweat_smile:
A narozky bude mít mamina :grinning:
Což o to, vymysleli, ale realizovat to asi nepůjde. Brácha se poptá, ale vidím to blbě :frowning2:

My jedeme zítra na malý nákup a pak za mámou do práce pro rebarboru :grinning:
13. kvě 2009 ve 21:56  • Odpověz
čááááute, co řešíte? :wink:
13. kvě 2009 ve 21:57  • Odpověz
uff uff, hysterak jako prase, vypadl dudlik a my mu ho nedali, takze musel byt uklidnen na ruce, nakojen a dan zpet do postele bez dudla a rozvazanej

od patku ho budem ucit spat bez dudlika, to bude rev :frowning2:
13. kvě 2009 ve 22:03  • Odpověz
Tak tady nikdo, tak jsem vás aspoň dočetla. Ad příkrmy, taky jsem nejdřív kupovala jenom hami, ale ono se to pak omrzí, ta nabídka není nekonečná no a teď kupuju skoro všechno, jediný skleničky který mi moc nechce je sunárek. Ale hipp je ok,větší šlichta než ty ostatní mi to nepřijde a mají zase úplně jinou nabídku :wink: , pak jsme měli i hamánka, taky jí chutnal a dobrý je že ty větší skleničky jsou od něj nejlevnější ze všech těch značek, přitom obsah je stejnej jako v těch ostatních, naopak mi přijde že tam strkaj míň věcí co by mimča ještě neměli, oproti hami a hipp, jediný co je blbý, maj fakt omezenej výběr :frowning2: Pak jsme ještě měli z DM alnaturu a z Rossmanna ty jejich skleničky a všechno dobrý :wink:

Jinak myslím že je to jedno, která značka, důležitý je, že to malým chutná. K hippu jsem měla ze začátku taky averzi z toho testu, ale pak jsem si o tom četla víc a kašlu na to. Stejně hipp nemá denně a kdyby to bylo tak závažný, pochybuju že by to prodávali:wink:

My máme potíž s ovocem, naučila jsem si ji na domácí (jablko, hruška, banán) a ze skleničky mi chce jen málo co :frowning2:
13. kvě 2009 ve 22:08  • Odpověz
Ahojda holky, hlásím se z "chalupy". Je tady nádherně. Celý dny jsme venku a couráme. Mám tu spoustu kamarádek - maminek, tak pořád jen drbeme a drbeme až nás bolí pusa
Adrianka je zatím zlatíčko...v kočárku krásně spinká a když nespí tak se na mě směje a povídá mi...takhle by se mi to líbilo...jen to kojení mě pořád zlobí...mlíčko mám, ale Áďa mi už takhle večer nechce prostě tahat. No je to pořád dokolečka dokola
Jo a dneska jsem konečně objednala chůvičky. U dvou obchodů jsem strašně dlouho čekala na Philipsky 463 a když mi z obou volali, že budou až tak za měsíc, jsem se na to vybodla a objednala Tefal BH 1200... Četla jsem na ně chválu, tak snad nebudu zklamaná.

tak jdu chrupat...zítra tady máme menší holčičí mecheche...tak ať jim tam nespím!
Dobrou noc
13. kvě 2009 ve 22:48  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ráno, tak ndeska hlásím že noc hrůza, byla jsem u ní snad 3x, bulela, nevím proč a vstávala tradičně v 5, jsem myslela že ji přizabiju. Jako popravdě doufám, že jí tohle období skončí tak rychle jako začalo, jinak nevim jak to přežiju a ze všeho nejhorší snad je že takhle brzy po ránu je strašně hlučná, že to její vejskání a hulákání musí být slyšet snad až do přízemí :angry:

Dneska nás čeká ZOO, ale nevim nevim jestli si to to dítě vůbec zaslouží :angry:
14. kvě 2009 v 06:12  • Odpověz
Krásné ráno,
Hanko, taky jsem k tomu našemu stvoření vstávala asi milionkrát (mám pocit, že ho dneska něco svědělo anebo trápili prdíky, protože sebou mrskal, budil se tím a vyřvával) a dvakrát kojení. Vypadalo to, že v pět po kojení budeme už vstávat, ale naštěstí ještě usnul u mne v posteli, kde jsem vytuhla, probral se chvilku po šesté, zase začel házet tělem a nabírat, ale hladila jsem ho (potřebovala jsem prostě ještě spáááááááááát) dala mu plyšovou hračku na mazlení a usnul ještě do 7.05, tak alespoň něco. Ale jsem hrooooooooooooozně unavená.

ZOO si užijte, s Ondřejíkem si to ještě nějak nedovedu představit, myslím, že by ho to vůbec nebavilo (zatím). Počkám ještě nějaký ten týden a pak tam taky vyrazíme.

Pri, to je dobře, že se máš pěkně, samé mecheche:slight_smile: a dítko hodné. Užívej si.

Jajinko, tak jak vypadala noc dál? Pak se už Tomášek uklidnil a spinkal až do rána, ne?

Katko, Katchul - já si taky nakoupila první lžičky Hami, tak jsem zvědavá:slight_smile:.
14. kvě 2009 v 07:53  • Odpověz
ahoooj,
tak já se hlásim než mi dorazí mamka. U nás noc podobná jako popisujete, taky jsme u Štěpánka v noci byli snad stokrát, teď nám dělá každou noc to, že nás vzbudí jeho pláč a on je na bříšku a pase :unamused: To dělá od tý doby co přestal spát na zádech, kde jsou ty časy, kdy usnul na zádech a celou noc spal v jedný poloze... Včera večer jsme mu snížili postýlku úplně dolů a to je teda strašný. Já jak jsem malá a ještě mám ty záda v pr..., tak se pro něj skoro ani neohnu, takže ho do postýlky přes den vůbec dávat nebudu. Teď mě štve, že jsme nekoupili postýlku s tím stahovacím bokem, původně jsem jí chtěla, ale pak nám to přišlo zbytečný.

Hanko a kdy jsi začala Káje dávat ovoce?? A kaši na noc dáváš? A pokud jo, tak jakou? Jinak přeju ať Vám vyjde na ZOO počasí, snad nebude lejt.

Pri tak to si teda s Adriankou a kámoškama parádně užíváte na chatě, docela závidim :slight_smile: Chůvičky snad budou OK.

Kačko tak já práve taky vidím na Štěpánka stříškou, ale nevidím jestli spí, takže jsem včera pořád nakukovala zepředu jako magor :grinning: A to okýnko (docela velký) mě naopak celkem vadí, protože tím mu tam svítí taky sluníčko, je přes to sice tmavá síťka, ale ta nepomůže, takže buď ráda, že okýnko máš malý :wink: V největším lehu ho nevozim, to by mi řval :unamused: Takže to má trochu zvednutý, musí dobře vidět ven, jinak je zle :grinning:

Alí tak jsem zvědavá jak potom budou chutnat Ondrovi příkrmy, u nás zatim docela dobrý. Včera Štěpánovi květák napodruhý už vyloženě chutnal :slight_smile:

Jáji a proč už chcete učit spát Tomáška bez dudlíka?? Je na to ještě moc malej, ne?
14. kvě 2009 v 08:25  • Odpověz
katch ovoce se má začít měsíc po začátku příkrmů :wink: kaši dávám taky, střídám ji s mlékem na noc hami hajaja. Zkoušeli jsme všechno možný, zezačátku jí vůbec nejela mléčná rýžová od nutrilonu, ta mi moc chutnala, teď už jí chutná taky. Nejvíc ale kupujeme sunarky - banánovou, teď máme čokoládovou s pomerančem. Pak byla dobrá medová od Nestlé. Od hami meruňkovou a banánovou a pak hami banánovou fialovou na Dobrou noc. Tami teda přišla extra hnusná a smradlavá, ale Káje fakt chutnala :confused: A hodně holky chválí kaše z DMka, vanilkovou a se sušenkama, tak to chci taky vyzkoušet :wink:

Na ZOO jsem zvědavá, když budez ataženo tak to neva, ale kdyby lilo tak je to na pytel..uvidíme. Aspoň že jedu autem.
14. kvě 2009 v 08:30  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
my jsme příkrmy dávaly od všech firem, asi nejvíc Hami a Hipp, Sunarek občas, v některých se mi to zdálo samý kečup, ale třeba jehněčí s bramborem od Sunárku milovala, pak je taky dobrá Humana...kaše jíme stále Hami a Sunarka, ty z DM mi nejedla...ted už dlabe s námi tak kupuju jen frutapury a přesnídávky, nejradši má od Hami s hruškama...myslím, že to chce vyzkoušet, každému chutná něco jiného :wink:
Hani užijte si zoo, snad nebude pršet :wink:
Katchu my tak nemáme stahovací bok u postýlky a taky by se nám hodil, Nelinka už vůbec nechce být v postýlce, takže po prázdninách dostane normální postel, v IKEA mají hezkou se zábranou a jsou na ní kočičky, takže klec složíme a bude to :wink:
holky a dáváte křupky? my sníme pytel za den :grinning:
14. kvě 2009 v 08:48  • Odpověz
Ahoj holky!
Od rana mi nejak blbne net, tak jsem se nemohla pripojit. Dnesni noc u nas dobra. Prcek dostal papani ve 20 hod. a vydrzel az do 1:45 a pak vstavani v 6:15 hod. Ted mi spinka vedle a za chvilku bude krmeni....

Dneska je venku faakt hnusne a zima. Fuj fuj. Nas dneska cekaji odpoledne "jen" vysetreni na kycle, tak snad to bude v poradku :wink:
14. kvě 2009 v 08:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.