• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Matru, ahoj.
Takže to mohu střídat ty značky, jo? Nemusí se jet v jedné... Začneme s Hami a uvidíme:slight_smile:. My zatím nezkusili ještě nic jiného než moje mlíčko, tak jsem na Ondrášulku zvědavá. Jen bych chtěla odbourat postupně zcela kojení (protože mne to od Ondry hodně bolí v poslední době a nechci, aby už velký kluk pořád cucal maminku:slight_smile:). Chtěla jsem kojit půl roku a to vyšlo, což je super!!! Takže bych měla koupit nějaké UM, že? Po jakém bych se měla podívat? Poradíš mi?

Jo, a to jsou ty křupky držhubky, jo??? To si také časem koupím. Viděla jsem v tom centru kam chodíme plavat a cvičit, že to dětem jede a maminky jim tím právě zalepují pusy:slight_smile::slight_smile:.
14. kvě 2009 v 09:00  • Odpověz
Hrusti, tak to je bezvadná noc!!!! A ještě Ti Honzík spinká, to máš super.
14. kvě 2009 v 09:00  • Odpověz
Ondra tu právě protivně mručí a bručí, chjooo, ani klid na snídani nemám...
14. kvě 2009 v 09:01  • Odpověz
Alco, no dnesni noc byla opravdu dobra. Prcek se vecer vykakal, takze ho nebolelo v noci brisko a jen obcas mrcel, ale nebrecel. Kdyby takhle byla kazda noc :slight_smile:

Holky, my kdyz jsme na UM, tak asi budeme zacinat s prikrmy drive, ze? Nekde jsem cetla, ze po ukoncenem 4m, ale nejsem si jista :confused:
14. kvě 2009 v 09:08  • Odpověz
Alčo, značky můžeš střídat, já to kupovala tak, aby měla každý den něco jiného,je toho spousta :wink: v začátcích byl největší favorit králík se zeleninou od Hami :slight_smile:
křupky jsou prima věc na zabavení třeba v kočáru :wink: určitě doporučuju, na Nelinku to funguje :wink:
a i výběr mlíčka je velký,my máme Bebu a jsme s ní max. spokojené, ale stejně stále víc kojíme...vím, že třeba Sunar se blbě rozpouští, Nutrilon je určitě dobrej a pak je i spousta jiných...je to na tobě, velké rozdíly jsou i v cenách, Beba stojí 300 za 800g a je fakt dobrá, já bych jí určitě doporučila :wink:
14. kvě 2009 v 09:09  • Odpověz
Hani a Martí díky za info ohledně papání :slight_smile: Já mám zatim dvě kaše od Nutrilonu, jednu rýžovou a pak nějakou na který je nápsanou jen první kaše, ale obě jsou mléčný. Tak se bojim je vyzkoušet když jsme na HA mlíku... A křupky ani žádný sušenky zatim nedávám, ale už se těšim až začnu. Ovšem pojmenování "držhubky" od Alči mě teda pobavilo :grinning: :grinning: Já zase slyšela, že to dítě zabaví třeba v kočárku, kámoška říkala, že když chce klid, tak mu malýmu vrazí nějakou sušenku nebo kus jablka a je na chvíli pokoj :grinning: Ona má ale už 15 měsíců starýho chlapečka.

Martí téda tak Nelinka už bude mít velkou postel, jo? To já doufám, že v tý naší vydrží Štěpán dýl, až bude větší, tak mu z ní odmontujeme ten jeden bok a bude z ní moct vylézt sám :wink:
14. kvě 2009 v 09:10  • Odpověz
Hrusti, na UM se může začít dříve, ale nemusí, pokud nebude mít hlad tak stačí také od 6 měsíce, to ti dr. řekne :wink:
14. kvě 2009 v 09:10  • Odpověz
Katchu dobrá je první kaše od Mahi, na té jsme začínaly, má prý chut nejvíc podobnou mlíčku :wink:
14. kvě 2009 v 09:11  • Odpověz
hrusti zeptej se tvojí doktorky, některé (jako ta moje) zastávají názor že i na UM se má začínat až v uk. 6 měs. Já to ale nakonec nedodržela a začli jsme ve 4,5 a v pohodě. Je to zase co doktor to názor :stuck_out_tongue_closed_eyes: Co baštíte za UM?

Ali je to úplně jedno, to mlíčko, my jsme byly ze začátku na Nutrilonu, pak jsme přešli na hami a teď jsme zase na nutrilonu, už ho není tolik potřeba. Jinak je nutrilon teda hodně drahej. Hodně lidí dává bebu a pak i sunar. Je to jen na tobě co vybereš, podle doktorů jsou mlíka skoro stejná. Pokud máte v rodině alergie, tak kup mlíčko HA, ale to ti řekne jistě i mudra :wink:
14. kvě 2009 v 09:12  • Odpověz
ježiš od HAMI samozřejmě :grinning:
14. kvě 2009 v 09:13  • Odpověz
Hani, my bastime Bebu HA. Tak uvidime, ale kdyz vidim prcka apetit, tak asi zacneme driv :grinning:
14. kvě 2009 v 09:14  • Odpověz
A ohledně UM jsme vyzkoušeli Sunar, Bebu, Nutrilon a vše ještě i HA i normální. Taky jsem četla, že se sunar blbě rozpouští, ale já s tím teda problém neměla, jen ten nejobyčejnější mi strašně pěnil. My zkončili nakonec na Nutrilonu. Ale sama doktorka říkala ať vyberu co chci, že je to přibližně všechno stejný a doporučila mi Bebu. Ani vlastně už nevim proč jsme vlastně u ní nezůstali. Je o něco málo levnější než Nutrilon.

Hrusti no může se začít už od ukončeného 4.měsíce, pokud je Honzík plně na UM, ale řekne Ti spíš doktorka co a jak :wink: Ono se přihlíží i k tomu jak prospívá, jestli mu to mlíko už nestačí atd... My jsme na UM od cca 4 a půl měsíce a s příkrmama jsem začala asi týden před dosažením šesti měsíců.
14. kvě 2009 v 09:16  • Odpověz
"Mahi", dobrej překlep :grinning: :grinning:
14. kvě 2009 v 09:16  • Odpověz
Katchu já píšu jednou rukou a vůbec na to nekoukám, protože pořád někde lovim Neli, ale vy mi rozumíte, že? :grinning: :grinning:
14. kvě 2009 v 09:18  • Odpověz
Tak než jsem to napsala, tak mě všichni předběhly :grinning:
Holky, diky za info :slight_smile:
Ted jsem se objednala na gyndu na kontrolu po sestinedeli... jdeme na den deti 1.6. Jsem zvedava jak to bude neprijemne :unamused:
Vedle mi knuci ditko, mel by papat :slight_smile:
Martí jasně, rozumíme :slight_smile: :grinning: Seš dobrá, že vůbec stíháš lovit Nelinku a ještě psát :grinning:
14. kvě 2009 v 09:19  • Odpověz
hrusti, mně končilo loni šestinedělí také 1.6...kdy se Honzík narodil? NEli 20.4 :slight_smile:
14. kvě 2009 v 09:20  • Odpověz
Katchu a ještě u toho jím :grinning:
14. kvě 2009 v 09:21  • Odpověz
jo, a musím pochválit prošívanou deku, je výborná, děkujeme Kačence za receptík :slight_smile:
14. kvě 2009 v 09:22  • Odpověz
marti mahi :grinning:

katch tak když jste na HA tak by to možná chtělo nemléčnou a rozdělat do HA mléka no

hrusti určitě to bude v poho :wink: já se taky moc bála a vůbec nebylo čeho, necítila jsem ani ň :wink:

holky jdu pobalit a razíme, hezký den a pa večer
14. kvě 2009 v 09:26  • Odpověz
Holky díky za rady. Prostě koupím nějaké mlíčko a uvidíme:slight_smile:.
Hanko, užij si výlet, snad moc nezmoknete, vypadá to tam všelijak...
14. kvě 2009 v 09:34  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
tak my teda dneska noc luxusní, vzbudila se v 3.30, pak v 6.45 a pak jsem jí po nakojení překecala na spánek do 8.30 :grinning: Takže já si dneska neztěžuju a budu držet hubu a krok :grinning: :grinning:

Kaši jsme zkusili Nestle a kakala nám krev, což asi nebylo tou kaší. Teď máme Hami obilno-mléčnou a Bětka se po ní může utlouct. Vypije svojí dávku a ještě řve, že chce. Přitom už dvakrát si ublinkla, jak byla přecpaná :grinning:
Dneska jedu na Budějárnu pro další, páč nám dochází a zkusím koupit už i nějaké ty s ovocem, páč jí chci začít zkoušet dávat ovoce. :wink:

Jinak na stránkách Hami píšou, že ovoce se může začít dávat 3-4 týdny od zeleniny. Já začnu asi tak mezi, já ale Bětku převedla na skleničku k obědu velmi rychle. V podstatě jsem jen mrkev dávala po lžičkách a pak od všeho už hned celou skleničku :sweat_smile: Nic se jí neobjevilo, zvládla to velmi dobře.

Holky kde se kupují ty křupky, já o nich už nějakou dobu uvažuju :confused:
14. kvě 2009 v 10:04  • Odpověz
autor
Jo a Martí jsem ráda, že vám deka chutnala :wink:
14. kvě 2009 v 10:05  • Odpověz
Ahoj Kačí :slight_smile: já kupuju křupky na Budějovické v DBK v bio obchodu(je to za těma foodama) :wink: a mají je i v lékárně a obchůdku se svíčkama(naproti knihám)
14. kvě 2009 v 10:08  • Odpověz
a deka už je téměř spapaná :dizzy_face:
14. kvě 2009 v 10:09  • Odpověz
Matru, Honzik se narodil 18.4. :slight_smile:

Kaci, ty krupky maji i v obchode se zdravou vyzivou v Poliklinice Budejovicka.
14. kvě 2009 v 10:18  • Odpověz
autor
Díky holky, to je informací :grinning: Tak dneska určitě někam zajdu a koupím je.
Doufám, že na to nejsou potřeba zuby, páč to my ještě nemáme :grinning:
14. kvě 2009 v 10:30  • Odpověz
jde to i bez zubů :wink: jen bacha, jsou různé druhy a jedny jsou slané, tak ty ne, z druhé strany je to napsané, jsou kukuřičné, špaldové, natural apod.
14. kvě 2009 v 10:36  • Odpověz
kámoška je kupuje psovi :grinning:
14. kvě 2009 v 10:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.