• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
a běžně tak 2x týdně nejim, protože jsem lenoch si něco udělat :wink: většinou si pak koupim na Budějárně lupen pizzy u stánku :wink:
3. dub 2009 v 10:21  • Odpověz
hm když já asi musím uvařit, aby měl Honza k večeři no.. :confounded: Vidím to na něco co se udělá samo :grinning: Jo a dortíček, ten bych si taky dala, třeba Alču zlomím, na Hájích je cukroška :dizzy_face:
3. dub 2009 v 10:23  • Odpověz
Tak a dost, už jdu, nebo bude zase 12. Tak papa všem a hezký den
3. dub 2009 v 10:24  • Odpověz
tak si to užijte, pa pa :slight_smile:
3. dub 2009 v 10:25  • Odpověz
autor
Hele teď jsem si uvědomila, že tady Kačku poučuju o krému, ale že bych taky nějaký měla koupit :sweat_smile:
Kačí určitě jsou dětské.

A o sporťáku uvažuju, páč Bětka včera ve chvílích, kdy nespala (a že to byla asi hodina), tak poplakávala.
To se stalo poprvé. Tak chci zkusit, jestli ve sporťáku jí nebude lépe, páč z něj uvidí.

Já se z ní asi picnu, teď zavřela oči asi na 10 minut. :angry:
Pohrávám si z myšlenkou dát jí na noc kaši.
Fakt se mi začala budit po půlnoci (dřív se budila nejdřív ve 2) a navíc s tím přibíráním :sweat_smile:
Doktorka sice říkala, že je to v pohodě, ale mě přibrala za 14 dní 70 g.
Já mlíko mám, ale ona si ho nevezme a když jo, tak to, co jí tlačí, tak vyhodí. :frowning2:
A už i nás o 1,5 měsíce mladší kamarád Matýsek váží víc než Bětka :sweat_smile:
3. dub 2009 v 10:52  • Odpověz
Nelinka od doby ci vidí ven je v kočáru mnohem spokojenější :wink:
a s tou kaší, nevím nevím, my po ní spíme úplně stejně jako po kojení, na Nelinku to nemá vliv, co dostane....a o váze radši nemluvím, za 2 měsíce jsme - 350 g ale je to těma nemocema, ted se jdeme vážit ve čtvrtek, tak snad něco nabrala, jí docela pěkně :slight_smile:
3. dub 2009 v 10:58  • Odpověz
autor
Martí já si právě taky myslím, že by Bětka mohla být spokojenější. Já jí to nebudu dávat do sedu, ale v tý nejvíc položený poloze je jak v lehátku, tak si myslím, že to asi vyzkouším.
A kaši asi zkusím a uvidím. Za to nic nedám, ale ona se takhle fakt předtím nebudila.
Kde jsou ty doby, kdy dokonce spala od 21-4, tudíž měly jsme jen 1 kojení v noci. :frowning2:
3. dub 2009 v 11:07  • Odpověz
Kačí u nás to bylo úplně stejně. už jsem to tu několikrát psala, jako mimino spala klidně i celou noc, kolem 5-6 měsíce se budila i po 2 hodinách, ale nemyslím, že hlady....krásně spát pak začala kolem 10 a nebýt těch chorob, tak by už asi spala stále celou noc, ted se to trochu narušilo, takže většinou nás jedno kojení ve 2-3 nemine,ted má rýmu, tak i v noci odsáváme...doufám, že po roce zase bude spinkat celou noc :slight_smile:
3. dub 2009 v 11:10  • Odpověz
Katko, nestěžuj si, vždyť Bětka spí krásně:slight_smile:. A třeba má teď větší potřebu a větší hlad, taková období v tom půlroce bývají. Taky jsem zvažovala tu kaši, ale hodně lidí mi řekklo, že našemu synkovi s malou potřebou spánku to nejspíš nepomůže, tak na to dlabu a jsem ráda, když je noc s kojením ve 2 a v 5.30, to je super.
3. dub 2009 v 11:10  • Odpověz
ještě k těm opalovacím krémům, mají různé značky, mně v lékárně doporučili Daylong kids, že je fakt kvalitní....a máme i od Nivey...
3. dub 2009 v 11:20  • Odpověz
autor
Martí ona celou noc ještě nedala, ale vždycky spala lépe. Teď to totiž fláká i přes den a já začínám být hotová. A pak stačí se nevyspat v noci a pěkně mě pálí oči.
Ona se budí opravdu hlady, to úplně slyším, jak to do ní padá.
Tak proto chci zkusit tu kaši, že by to trávila pomaleji.
Uvidím, když to nezabere, tak to nezabere a holt se budu muset smířit se špatným spaním. :frowning2:
Jo a sporťák už je nachystaný :wink:
A díky za tip na krém, rozhodla jsem se, že sjedu na Budějárnu. Jednak pro tu kaši a i pro ten krém.

Alí kde ty loňský sněhy jsou :frowning2:
A u Ondry je to dobu stejné, jenže u nás se to zhoršuje. Tak proto zkusím kaši a uvidím :wink:
3. dub 2009 v 11:31  • Odpověz
a jestli můžu ještě doporučit kašičku, tak od Hami, jmenuje se první kaše, nejvíc se podobá mateřskému mléku :slight_smile:
3. dub 2009 v 11:37  • Odpověz
autor
Tak jsem se radila i s dr. a nejdřív mi řekla ne a ať radši začnu s příkrmama o měsíc dřív, ale pak mi to "povolila" :wink:
Tak jdu fakt do toho.
3. dub 2009 ve 12:24  • Odpověz
a já budu držet palce, ať Bětuška po kašičce spinká celou noc :wink:
3. dub 2009 ve 12:32  • Odpověz
jsme po obídku a frčíme ven na celé odpo :slight_smile:
3. dub 2009 ve 12:33  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
jste venku?
My jsme před chvílí přišly a po nás hned táta, takže jsme komplet :grinning:

Martí tak tu Hami jsem bohužel nesehnala, mám od Nestle rýžovou mléčnou kaši.
Mohla by po tom Bětka blinkat? Jestli jí to můžu dát už dneska na noc. Chci fakt jen pár lžiček.
3. dub 2009 v 18:27  • Odpověz
my byli venku, od 10:30 do 17:30 hihi a byla to parááááááda :slight_smile:))

Tom už chrní, dneska bez dudlíku a bez breku, asi ho vysílilo to sluníško
3. dub 2009 v 19:26  • Odpověz
Ahoj holky,
zdravím po krásném, slunečném dni. Kája už chrupe, má toho plné kecky, to jsem na ni zvědavá zítra :sweat_smile:

Sešly jsme se s Alčou a bylo to moooc fajn a taky jsme dostali pralinky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a víte kolik jich teď mám? Přesně jednu :zipper_mouth: Ale rozdělila jsem se s babičkou no...

Jinak jsem zjistila, že jsem Káju oblíkla až jéje, takže zítra značně uberu..

Katko myslím že ta kaše od Nestlé neva, ona ti stejně možná víc než pár lžiček nevezme, zkus to a uvidíš :-ú
3. dub 2009 v 19:57  • Odpověz
Jinak jsme jeli na nákup, nakonec jsme nakoupili jen v drogerii a Honza si koupil boty. Byli jsme v DMku a měli tam nějakou akci či co, kupovala jsem různé příkrmy a kaše a u pokladny jsme dostali zdarma mlíčko Hami 3 :dizzy_face:
3. dub 2009 v 19:59  • Odpověz
Jo, vy tu jako žádná nebudete jo???

Ještě mě napadlo, jak jste tu dopo zmiňovaly ty opalovací krémíky, trochu jsem po tom pátrala a zjistila jsem, že kočár prý propustí 50% slunečního záření :confused: Jinak pro prťata doporučujou krém z lékárny Microsun baby http://www.docsimon.cz/zbozi/microsun-baby-30-krem-50ml je už od 6 měsíců, ostatní až od roka. Jen bacha, v jedné lékárně ho neměli s tím že je vraceli protože měli trvanlivost jen do letošního června (i když možná bychom ho zdělali do června) a jiný zatím nebyl. A u nás v lékárně ho sice měli, ale pro změnu prošlej jen do ledna 09, tak jsem jim ho tam nechala.

Takže zatím žádný nemám, protože jsem nechtěla dát 500 za Vichy nebo La rochay či jak se to píše.

A propos to ji zítra asi nemám mazat dospěláckým krémem co? že bych se ráno stavila ještě někde aspoň pro niveu? :sweat_smile:
3. dub 2009 ve 20:07  • Odpověz
autor
Já už jsem tu. Krmili jsme kašičkou :wink:
Vypadalo, že jí docela jede, ale dala jsem jí pár lžiček. Pak jsme dopapaly mlíčkem :slight_smile:

Hani taky nemám krém, dneska jsem kvůli tomu a té kaši jela na Budějárnu, jenže když jsem lítala a sháněla kaši a kojeneckou vodu, tak mi ten krém úplně vypadl :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Hlava dubová, no :rolling_eyes:
Tak taky přemýšlím, že než vyrazíme, tak že dopo sjedu na Budějárnu do lékárny.
A díky moc za tip :wink: :sunglasses:
3. dub 2009 ve 20:41  • Odpověz
Caf,tak v práci bylo suprr..jsme byli až do 16.00,domů cca 17.00,takže celej den pryč..jsem taky nevedela do čeho oblíct..jsme měli,krátke body,triko s dlouhým a jarní bundz,puncochy,tepláky a nánožník..čepice,jarní,aaale rozepla jsem jí tu bundu,bylo veeedro..Koukala jsem po ostatních,tak to bylo fakt růrné,někdo i fusak měl a někdo měl menší mimi než já a ani čepici neměli...
Katko nám kaše ta první (měli jsme rýžovou nějak nezabrala,tak držím palce..zlepšilo se to s obilovinovou,ale to můžete až později,lepek..)
3. dub 2009 ve 20:46  • Odpověz
fíha kate, nebylo jí vedro? Ta naše měla body dl. ruk, přes to tričko, mikču a džínovou bundu, na nohách punčocháče a džíny a bylo jí asi vedro až na půdu, hlavně odpo, to jsme sundali i tu džínovku, zítra půjde jen v tenké mikče a body a na nohy tenčí punčocháče nebo podkolenky a kalhoty.
3. dub 2009 ve 20:48  • Odpověz
autor
Tak Bětka dneska měla venku džíny, ponožky, boty a nahoře body s dl. ruk. a teplou mikču. Původně měla i lehkou čepičku, ale bylo jí vedro, tak tu jsem jí sundala a nechala jí jen kapucu. A pak tu mikču jsem i rozepla.
A dekou jsem jí přikryla jen občas a jen ty nohy, když spala. :wink:

Kate já doufám. Nečekám to hned dnešní noc, uvidíme.

Holky tak já nakonec prchám, jdeme si povídat s manžílkem. To víte, 5 dní jsme se neviděli :wink:
3. dub 2009 ve 20:54  • Odpověz
On tu stejně asi dneska nikdo nebude :frowning2: Tak hezký večer všem
3. dub 2009 ve 21:03  • Odpověz
Ahooooooooooj holky,
tak jsem Ondráška uložila, snad bude hezky spinkat.
Pěkně jsme se s Hankou prošly a zapotily:slight_smile:, to vedro bylo neskutečný. Ondrášek byl ale asi v pohodě, vedro mu nebylo - měl bodíčko s límečkem a krátkým rukávkem, dlouhé slabší ponožtičky, teplákovou soupravu a lehkou čepičku a na sobě dečku. A musím ho pochválit, usnul těsně před výstupem z busu a spinkal celou cestu k přehradě a probral se s pláčem po cestě zpět, ale pochovala jsem, znovu uložila do kočárku a byl spokojenej, kopal si nožičkama a odhazoval dečku:slight_smile:. Jsem ráda, že jsme se s Hankou a Kájou viděli.

No, a po procházce jsem zašla k našim, kde jsme se sešli celá naše rodinka - rodiče a sestra, příjemně strávený čas. Po cestě domů jsme si ještě dali malou procházku.

Kate, to je fajn, že sis to v práci užila, tos tam byla od rána do 16ti, jo? Tééééda, takovou dobu.
Hanko, díky za ten odkaz na krém, hned zítra se pro něj vypravím, snad ho budou mít a neprošlý!
Katko, pěkně si s manželem užijte večer. Jo, a jsem zvědavá, co Bětuška a kašička.
3. dub 2009 ve 21:08  • Odpověz
Alí ty pralinky byly mňamózní, ještě jednou moc děkuju :dizzy_face: Budeš mít někde ty dnešní fotečky?
3. dub 2009 ve 21:24  • Odpověz
To jsem ráda, že Ti zachutnaly a že sis pochutnala. A také, že se v tom vedru neroztekly:slight_smile:.
Fotky mám v albu na rajčeti a taky jsem Ti je poslala mailem.

Tak se holky mějte krásně a příjemný víkend, papapa
3. dub 2009 ve 21:42  • Odpověz
Za fotky díky, už jsem je zkoukla :wink:

Taky přejeme hezký víkend a neupečte se :wink:
3. dub 2009 ve 21:54  • Odpověz
Ahoj,tak dnes půjdem zas ven..a oblečuu jako včera jen místo jarní bundy,tenší mikči na zip.aby případně byla rozeplá,nebo dnes má bej uplne nejvíc teplo,tak asi ani tu mikču nebude potřeba,
Jo ten krém:mě to nějak netrklo,že bych jí měla mazat,není to moc ten 30 faktor?Já se takovým ani u moře nemazala..ale asi pro kojence jo,co?
4. dub 2009 v 09:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.