• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
ahoj, no pro d+ěti je dokonce deilong 60...u moře určitě...myslím, že namazat můžeš i menším faktorem, ale nijak jí 30 neuškodí...
my dnes máme velkou párty zahradní...tak já musím vše připravit na 13h, 8 dospělých a 10 dětí, tak se těším...
zítra mám kadeřnici...
já lukymu taky dala jen body s krátkým, na tom triko s dlouhým a slabou mikinu
4. dub 2009 v 09:21  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
tak né že bych si myslela, že kaše zabere první noc (nezabrala), ale dávat jí asi radši nebudu, páč dneska měla Bětuška v hovínkách krvavé nitky. :frowning2:
Jinak jí jela, ale asi radši teda ještě počkám. V pondělí jdu k dr., tak se s ní domluvím, ona mi navrhovala začít s příkrmy o měsíc dřív. Tak uvidíme.

Jinak jsem byla v lékárně a koupila mlíko od La Roche-Posay a faktor má 50. Bětka má citlivou tu kůži a tohle by mělo být speciálně pro takové děti. Vyplázla jsem 500, ale je to dvou balení, že jako jedno mlíko je zadarmo. Takže mám 2.
Taky jsem koupila od Hippu jablíčkovou šťávičku, kterou jsem ještě doma zředila kojeneckou vodou a beru to s sebou, páč chceme jít po obědě ven na celé odpoledne, tak kdyby měla Bětka žížu.
A naposled jsem koupila kapky na kašel, páč nás to nějak trápí.
A vzhledem k tomu, že by měla v pondělí dostat Prevenar, tak jí budu léčit.

Bětku dneska obléknu tak, že jí dám body s dl. ruk a na to tričko s krátkým. Beru s sebou mikču, kdyby jí byla zima, ale myslím, že nebude :wink:

Tak si užívejte holky, Peti ty to všechno zvládni připravit, počasí vám rozhodně bude přát :grinning:
4. dub 2009 v 10:42  • Odpověz
Holky, hezké poledne, jsme zpět z dopolední procházky, ještě nebylo takové vedro. Teď si uvaříme něco k obídku, Ondrášek už se napapal:slight_smile:, dáme si domácí relax a na druhou procházku vyrazíme někdy po 15té hodině. Přeci jen mezi 11-15 je to slunce nejošemetnější. Zdá se mi, že Ondra (i když namazán Deylong Kids 30) je na sluníčko citlivý (a to byl před ním uchráněný, měl klobouček), jenže ono to jde i přes ten kočárek...

Petul, téééda to bude u Vás ale veselo, co?
Katko, ahoooj. Ty myslíš, že ty nitky má po té kaši? Jééé, tu jablíčkovou šťávu jsem také zvažovala zakoupit:slight_smile:. Bětuška to bumbá v pohodě? Chutná jí to? V pondělí jdete na Prevenar, nás čeká po plavání ve vaně Hexa.
4. dub 2009 ve 12:00  • Odpověz
autor
Ahoj Alí,
přečetli jsme si na netu, že to může být po přechodu na pevnou stravu.
Tak jí dnes nedáme a uvidíme. Kakala jen jednou, tak na průjem to nevypadá.
A šťávičku ochutná až na výletě :wink:
My teda vyrážíme za chvíli, krém mám 50tku, tak snad to Bětulka zvládne.
Zatím papa všem
4. dub 2009 ve 12:23  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: to je krásně, co?
my jsme byli na procházce už dopo, když nebylo takové vedro a ted odpo jela Kačenka s Míšou na Matějskou, já jsem s Neli doma, protože ten hukot pro ní moc není a navíc stále bojujeme s ukrutnou rýmou, která jí bohužel opět začíná přecházet na průdušky a pokašlává, my se z toho snad nevyhrabeme :frowning2: ale možná je to i alergie, hodně se to zhoršuje venku jak je ted hezky, no uvidíme, co z toho nakonec bude.
Kačí kolik Bětka snědla té kaše?
4. dub 2009 v 15:56  • Odpověz
autor
Martí snědla pár lžiček. Jako ona by asi jedla dál, krásně otvírala pusinku, ale já jsem jí už víc nedala.
Jinak Bětka taky pšíká a kašle, tak jsem koupila Sinecod a asi dáme Nasivin. :pensive:

Alí jablíčková naředěná šťávička Bětušce jela a to dokonce tak, že když jsem jí sebrala flašku, tak se po ní natahovala a řekla ham :wink:
Já jí totiž říkám ham, když dostává lžičku s kapičkama :grinning:
4. dub 2009 v 17:04  • Odpověz
autor
A jinak holky šli jsme pěšourem až na Vyšehrad, tam jsme se prošli, vytáhla jsem kozu :sweat_smile: , ale našli jsme takovou zastrčenou lavičku a ještě jsem Bětku s kozou schovala pod plínu, takže v pohodě. :wink:
Bylo to super, já jsem se asi malinko přismahla, uvidím večer, co všechno vyleze. No jo no, Bětku jsem mázla 50tkou a sebe ničím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded:
4. dub 2009 v 17:05  • Odpověz
Ahoooooooooooooooooj maminky a miminka,
dopo jsme byli na hodinové procházce a teď odpo na dvouapůlhodinové - to je na Ondráška docela výkon. Byla jsem sice namazaná, ale přesto mám připálený obličej, no jo, no. Co nadělám, že? První ostré jarní sluníčko.

No, tak to ráda slyším, že šťávička Bětce jela. Koupím si to taky, to je ta Jablečno-hroznová? A v jakém poměru jsi to ředila, smím-li se zeptati. A jakou flaštičkou jste bumbaly?
4. dub 2009 v 17:22  • Odpověz
autor
Alí jj, to je ona. Ale ředila jsem to tak podle chuti, ale měla jsem toho 180 a řekla bych zhruba půl na půl.
Bětka se nakonec napila po Sinecodu, tak jsem to s manžou doma dožahli my :wink:
Flaštičku máme MAM, sametovou savičku, velikost 2. Bětka my Avent flusala a tohle víc připomíná bradavku a povrch prsa. :wink:
4. dub 2009 v 17:42  • Odpověz
Aha, my máme Avent, párkrát z toho Ondrášek bumbal mlíčko a asi to neplival, ale já s tím zkušenost moc velkou nemám /to vždycky manžel/ tak to doma zkusím a pak připravím ven:slight_smile:.
4. dub 2009 v 17:44  • Odpověz
autor
Alí tak jestli krmíte z Aventu, tak to si vezme i tu šťávičku. :wink:
Mě právě i mlíčko Bětka vezme z MAMu :wink:
Asi ti nemusím psát, že jsem to ředila kojeneckou vodou :wink:
4. dub 2009 v 17:46  • Odpověz
Ahoj kočky :slight_smile:
jdu jen na skok, půjčili jsme si Venkovskýho učitele, takže hned jak Neli usne, se budeme koukat a dáme si vínečko
:wink:
Nelinka dnes poiprvé přešla celý pokoj bez pádu a od rána chodí a téměř neleze :slight_smile: takže si dnešek zapisuju jako první kroky, i když 2-3 už dělá přes měsíc, ale to se asi nepočítá :grinning:
za týden jí nebudu stačit a v parku mi uteče :slight_smile: rýma se trochu vylepšila, tak snad to bude dobré :slight_smile:
tak krásný večer a zítra sluníčkovou neděli :dizzy_face:
4. dub 2009 v 19:56  • Odpověz
ahoj,

jen pozdravím :slight_smile: dneska jsem byli u babicky a malej mel jen body s dlouhym a teplacky a byl krasne teplej, pak odpoledne jsem dala cepicku a mikcu, kdyz uz byl ve stinu :slight_smile:)

jinak dán do postýlky s dudlíkem a kolotočem a asi to sluníčko unavuje, páč nebrečel a za chvíli usnul, teda nevím jak to bude až mu dudu vypadne :sweat_smile:

jo a dneska vstával už v 5:40 chjoooooo
4. dub 2009 ve 20:07  • Odpověz
autor
Martí tak gratulace veliké :grinning:
A pořiď si dobré tenisky, nejlépe na sprinty :grinning:

Holky pěkně jsem se sežehla :frowning2:
4. dub 2009 ve 20:33  • Odpověz
Matru, no to je pěkná zprávička. Nelinka chodec:slight_smile:.
U nás uloženo do postýlky, no, uvidíme. Jsem dnes docela zmožená.
4. dub 2009 ve 20:46  • Odpověz
autor
Tak Bětule jde akorát do postele.
Já jsem zmožená, spálená a jdeme koukat na filmíček.

Tak dobrou všem maminkám i miminkům :wink:
4. dub 2009 ve 20:48  • Odpověz
Já si jdu dát ještě nějakej ovocnej tvaroh, proberu si fotky z dneška a hajdy na kutě.
4. dub 2009 ve 20:53  • Odpověz
ty jo on má furt ten dudlík, no tak doufám že až mu vypadne tak se vzbudí :sweat_smile:
4. dub 2009 ve 21:01  • Odpověz
Ahoj mamky,
téda, dneska to tu nějak žilo. My jsme vyrazili v 10 z domova a přijeli až teď. Byli jsme na Matěji a pak na grilovačce u známých. Kája byla zlatíčko, na Matěji i přes ten šílenej bugr, hlasitou hudbu a moře lidí, usnula jak šípková Růženka. Na návštěvě byla taky hodnoučká, tak doufám že si to nevybere teď v noci :sweat_smile: Jinak bylo fakt teploučko :dizzy_face:

Doufám, že u vás taky vše ok :dizzy_face:
4. dub 2009 ve 21:09  • Odpověz
Ahoooj,
tak my byli včera venku celý den..byli jsme bruslit,El spala v kočáru,a když spala stačil jí kr.body,triko a svetřík..ale když byla vzhuru tak v tom byla spocená jak...
To bruslení mi vůbedc nešlo,jsem poleno..
Katko a tu kaši jsi dělala se svím mlíčkem nebo jak?Už byla mléčna?Může mít namožený střívka,kdyby se to opakovalo..hm tak by to mohlo znamenat co u nás..ale fakt prej je to občas úplně normální u malých dětí,tak jen sleduj..
5. dub 2009 v 08:45  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
áááá Háňa zase vyměnila fotku :grinning: :grinning: Pěkná :wink:

Kate dělala jsem mléčnou a my si myslíme, že jí to asi trochu podráždilo střeva.
Každopádně jsme jí radši kaši už nedali a my jdeme stejně zítra k dr., tak se s ní o tom poradím.
Co jste měli vy se střevama?
5. dub 2009 v 11:09  • Odpověz
Krásné poledne,
byla jsem se sama provětrat, zajela jsem si na Chodov, koupila ovocné šťávičky, kojenecké vody, zkusila jsem i jednu první kaši /možná to s naším kloučkem vyzkoušíme/, nějaké oblečení pro mne, manžela i Ondráška, abychom byli všichni pěkně barevně vyladěni až budeme chodit společně na delší špacíry a výletíky:slight_smile:, Ondrovi jsem k tomu ještě přidala plenky, vlhčené ubrousky, kloboučky na hlavičku, jednu kšiltovku až bude větší, sluneční brýličky a taky nějakou tu kosmetiku pro sebe (hydratační mléko na suchou pokožku Yves Rocher a pěnu do koupele broskvovou tutéž značku - tu mám nejraději).

Přijdu domu úplně schvácená a manžel i Ondrášek spinkají v ložnici. A já letím, aby měl před 12tou krmení, tsss.
Ale je to kouzelný pohled, každý ve své postýlce pěkně dadá.

A jak se máte Vy, drahé maminky a kamarádky?

Zítra nás také čeka MUDr. V 9 si jdeme zaplavat do vany a v 11,15 máme být u doktory - pětiměsíční kontrola a třetí hexavakcínka.
5. dub 2009 ve 12:12  • Odpověz
autor
Tééééda Alí, to byly nákupy teda :grinning:
No ale pořídila jsi hromadu věcí. To jsi musela být ověšená jak vánoční stromeček, ne? :grinning:
A kluci museli být teda roztomilý :grinning:

My vyjedem dneska jen na Budějárnu, nemáme tu pečivo a pár drobnůstek a navíc jsme jaksi zapomněli vybrat penízky na Prevenárek. Možná ho sice nedostaneme, páč Bětka má rýmu a kašel, no ale uvidíme.
Pak se asi projdeme z kopce dolů a to bude dneska stačit. :sunglasses:
5. dub 2009 ve 12:59  • Odpověz
Jojo, Katko, jako Ježíšek jsem vypadala - skoro až v zubech jsem to nesla.
Teď se dáme do klasického uklízení, pak něco k obědu a hurá alespoň na chvíli ven.
5. dub 2009 ve 13:18  • Odpověz
Alčo to jsi teda udělala parádní nákup :wink: a to já si myslím, kolik toho furt kupuju, ovšem proti tomuto jsem břídil :grinning: taky jsem pořídila Nelince kšiltovku, moc jí sluší ale nechce jí mít na hlavě :wink:
k obídku jsme měli strašně dobrou rybičku, filety z okouna, bylo to mnam a chystáme se na prochajdu :slight_smile:
Kačí jestli Bětka není zcela v pořádku, doporučuju prevenar odložit, mohlo by jí to moc přitížit!
5. dub 2009 ve 14:46  • Odpověz
Tak jsme byli na procházce, dali jsme si něco málo přes hodinku, no a teď se vrhám do kopy prádla na žehlení, bléééé, a pak půjdu se Štěpánkou - potřebuje si nakoupit v Albertovi - alespoň si popovídáme:slight_smile:. Jen kdyby Ondra tolik nekřičel a nezačal plakat vždy když popojdeme kus dál nebo se mu na stoprocent nevěnujeme.
5. dub 2009 v 17:27  • Odpověz
taak my byli ted v ikee..vybírám kuchyn..
Alenko,já dopoledne taky byla na Chodove,kupovala jsem příkrmy a koukala něco na léto.co to melu,jaro
Katko..my po zavedení UM,měli nitky v stolici..tak jedna Mudr řekla,že to jsou jen podrážděné střívka,že malé děti jsou citlivé..byli bez bakterii a ted se jim osidlují střeva..no ale nám to neprocházelo měli jsme to furt tak je to ta alergie na mlíko..
5. dub 2009 v 17:53  • Odpověz
ahoj, tak včera super, vše se povedlo, grilčo od 13h-20h, všichni si to užili, tak mám rřadost, že se zadařilo, dnes jsem byla u našich a pak jeli k babičce mé a tam přijela kadeřnice, tak jsem jako nová...takže jsme si ten víkend užili..
s hadříkama mám výhodu věcí po tomovi, ale taky budu nakupovat, ale říkali mi v nějhakých krámech, že se teprve zboží naveze, jako čapky...apod
jdu dělat jen špagety...zítra máme doktorku 8m ....jsem ráda, že máme zahradu, budeme furt venku :grinning:
5. dub 2009 v 18:18  • Odpověz
Ahooooj, mám dotaz, holky když bych chtěla zkušit tu kaši na noc dát Ondráškovi, v kolik hodin bych mu ji měla dát - obvykle kojím kolem 20.30 takže před nebo po.
No vidíš, Kate, stejné místo sis vybrala na nákupy. Bylo super, že bylo v tom centru málo lidí, co?
5. dub 2009 v 18:19  • Odpověz
autor
Martí dr. mi Bětku vždy před očkem vyšetří, takže když se jí to nebude zdát, tak nám to určo odloží. :confused:
Já si jí chci nechat i převážit :wink:
Jo a my jsme koupili dneska klobouček v C&A.

Kate aha, tak to my asi teprve uvidíme. My jsme tu kaši vlastně hned vysadili, takže jestli to bude ta alergie, tak to zjistíme později.

Peti tak super, že se vám vše hezky vydařilo.

Alí my jsme tu kaši dali těsně před kojením. Stejně mu na poprvé můžeš dát pár lžiček a pak dokojíš :wink:
Takže jakoby normálně v čase kojení.
5. dub 2009 v 18:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.