• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Alčo my musíme kaši dávat před koupáním, protože krmíme lžičkou a Nelinka u taoho tak blbne, že to má pak všude i ve vlasech :grinning:
Peto tak fajn, že se vám to vydařilo :wink:
5. dub 2009 v 19:12  • Odpověz
Díkes za rady, v týdnu to vyzkouším:slight_smile:.
Petul, bezva, že se akce podařila.

Ducky, my se také zítra necháme převážit, ale ona by to Mudr na 5M prohlídce udělala stejně sama. Napposledy jsme byli váženi 4.3. tak jsem docela zvědavá.
5. dub 2009 v 19:38  • Odpověz
matru: luky kaši nechce, jako nechtěl to, ale zkusím ještě jiné, každopádně, taky jen lžičkou, už jíme dost obstojn+ě...lukášek je teda akční, už se začal pohybovat vestoje kolem nábytkun a chce i za ruce...je to brzy, ale co mohu dělat? :grinning:
5. dub 2009 v 19:45  • Odpověz
no jinak jsem zvědavá od kdy teda zase přetahovat u lukyho pinďoura, s těma klukama je tohle svízel :cry:
5. dub 2009 v 19:46  • Odpověz
zítra se musím zeptat
5. dub 2009 v 19:46  • Odpověz
ahoj holky,

tak se taky hlásím, dneska noc hrůůůůza, usnul před 0:30 po koju o půlnoci, budíček už ve 3:45 a vstávačka v 5:45 ufff, pomoooc
dneska jsme šli z Budějárny do Krčského lesa, tamtudy do Kunratic a na bus k Ikemu, protože na konečné nám hovado autobusák ujel a to viděl že běžíme i s kočárkem, normální č.... :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
5. dub 2009 v 19:51  • Odpověz
Ahooooj Jajinko, no, jo, to spinkání našich kojených dětiček je prostě každou noc jiné... My vstávali v 5.20. Ale Vy máte teda dobrý, že Tomášek vydrží tak dlouho v kočárku, Ondra maximálně hodinku a to už musí být!!!!
5. dub 2009 v 19:56  • Odpověz
Noo to je fakt, po dlouhe dobe nespal 6 hodin v kuse, ale ta vstavacka rano to je desny coo?
Tom prospal skoro celou prochajdu teda s přestávkou
5. dub 2009 ve 20:00  • Odpověz
Ducky...hele ve středu se to má během dne nějak kazit, už máš plán na zítra??
5. dub 2009 ve 20:08  • Odpověz
Ahoj maminy, dneska jsem vás trochu zanedbala, tak jdu dočíst :wink: Doufám, že jste všechny v poho. U nás byl dnešek ve znamení pidi oslavy babičiných narozenin. Jinak nic nového. Zítra musím uklízet, blee :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. dub 2009 ve 21:17  • Odpověz
Tak jsem vás dočetla, moc práce to nedalo.

petule super, že se párty vydařila :wink:

katko, tak kaši vzdáváte jo? myslíš že má alergii?
Ali jsem zvědavá jestli u vás kaše zabere :wink:

jáji jako s tím počasím nestraš

marti nevíš jak je to s lepkem u dětí? některé doktorky teď říkají že se nemá dávat dětem až do 8 měs., jiné dokonce do roka. A já jsem zjistila, že jsem jí 2x dala sunarku kaši, která je od uk. 4. měs. ale obsahuje lepek a zrovna tak některé příkrmy od hami mají lepek :confused:
5. dub 2009 ve 21:24  • Odpověz
Hani s lepkem co doktor, to jiný názor, já si myslím, že až od 8 měsíce a co se týče lahviček, tak občas obsahují i to, co by tam být nemělo-celer, sůl apod. chce to sledovat....
5. dub 2009 ve 21:30  • Odpověz
Hani..to říkali v počasí :unamused:
5. dub 2009 ve 21:53  • Odpověz
Milá děvčátka a dětičky, přeji Vám všem dobrou noc a pohodový start do nového týdne velikonočního týdne.
Ještě bych měla jeden dotaz na zkušené maminky v oblasti příkrmů, to víte už pošilhávám a sbírám rady, kterou mrkvičkou (první lžičkou) bych měla začít? Je nějaká značka více chutná a oblíbená?
5. dub 2009 ve 22:13  • Odpověz
Ahooojky!

Tak jsem Vás dočetla, vidím, že všechny jste si užily bezva víkend, samý procházky, nákupy, grilovačka a dokonce Matějská, téééda to bych si asi se Štěpánkem netroufla do toho "bordelu" :grinning:

My na horách dobrý, bylo tam nááádherně, v sobotu jsme byli venku v tričku s krátkým rukávem a kolem nás místy 30cm sněhu, naštěstí teda už jen zbytky, cesty byly suchý :slight_smile: Byli jsme na úžasnym dlouhatánskym výletě, dva kočáry a dalších asi 5 chodících dětí, byla to sranda. Ale večery jsme si moc neužili, Štěpán za boha nechtěl být v tý cestovní postýlce, takže spal s náma na rozkládacím gauči, on spal dobře, ale my jsme se pořád budili. A večer nechtěl usnout, takže jsme ho uložili až asi ve 22h a o půlnoci už jsme byli tak unavený, že jsme šli spát. Vodu jsme museli převařovat v hrnci, páč varný konvice mi tam přišli špinavý. Joo v tomhle teda fakt zlatý kojení!!
Jo a holky to balení bylo fakt příšernýýýýýý :unamused: A v autě jsem seděla vzadu, abych viděla na Štěpánka (moc toho nenaspal) a bylo mi opět pěkně blbě, vpředu problém nemám, ale vzadu je to pro mě nepříjemný :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak dobrou noc, příští týden mám nějakej nabitej a pak Velikonoce :slight_smile:
5. dub 2009 ve 22:24  • Odpověz
Jo a Štěpánek dostal úplně úžasnou nádhernou motorku. Už se nemůžeme dočkat až na ní bude drandit :grinning: :grinning: Je to teda až od 18 měsíců.
5. dub 2009 ve 22:27  • Odpověz
Marti no právě no, jenže to bych jí musela fakt jenom vařit, protože téměř do každé skleničky narvou něco co tam nepatří jako fazole, pórek, rajský protlak atd. Ale zase když to mají schválený k tomu věku... :confused:

Ali já jsem začínala hami, ale myslím že je to jedno. Mrkev dělá kdekdo :wink:
5. dub 2009 ve 22:50  • Odpověz
Krásné ráno,
Katchul super, že se Vám na horách líbilo. Já chci taky, aby naše dítko vydrželo dlouhatananánský výlet, to se asi nedočkám nebo co.
Hani, díky. Já na to právě včera koukala, že je spousta mrkvičky, jen jsem myslela jestli není nějaká obzvláště šmakozní:slight_smile: a některá obzvláště blevajzojidní.

Ale dneska jsem čučela jak puk, Ondra spal od 21 až do půl 5!!!!! To jsem teda zírala, pak ještě na chvíli usnul a probral se v 6.30, takže dobrý. Teď jdu snídat, pak bude snídat klouček a tradáááá do vany, pak tradáááá domů a zase tradáááá ven - k MUDr. Přihlásím se tedy někdy odpoledne. Doufám, že se ty přeháňky, které hlásí brzy nepřihlásí, mějte se, pááápááá.
6. dub 2009 v 07:44  • Odpověz
autor
Ahojky holky,

Jáji dneska máme dr. Pravděpodobně nedostaneme Prevenar, páč kašle, ale kdyby to třeba nevadilo, tak s ní moc pak ven nechci. Tak uvidíme, na středu je to ještě dopředu, to se jim ty mraky ještě můžou všelijak hnout.

Hani s kaší uvidím až co mi dneska řekne dr. na ty krvavé nitky v plíně :frowning2:
Docela mě to vyděsilo, ale na 100% to souviselo s tou kaší, protože v neděli už kajdila normálně bez krve.

Kačí tak super, že jste si to užili :wink: Mě bude čekat balení poslední dubnový víkend. Můžeš mi tak jen ve stručnosti písnout co všechno jste měli? Nechtěla bych na něco zapomenout. :sweat_smile:

Alí tak to jste měli super noc, u nás to bylo taky celkem dobrý, probudila mě v 0.30, ale asi na 3x se nechala ucpat dudlíkem a pak se vzbudila až ve 4 ráno. A vstávaly jsme teda v 7:15, což je na nás brzo, ale bylo to díky tomu jednomu kojení v noci.
6. dub 2009 v 08:26  • Odpověz
ahoj holky,

Kačko...ok, tak ať je Bětce hlavně dobře

jinak teda u nás noci nic moc, obávám se zda na něj neleze spurt, budí se mi co 3 hodiny a má hlad, to už měsíc nedělal :confounded:
6. dub 2009 v 09:50  • Odpověz
autor
Jáji tak říká se, že kolem 3. měsíce spurt je. Já to u Bětky nikdy nepozorovala :fearful:
6. dub 2009 v 09:58  • Odpověz
Ahojky,

Kačko no zabalila jsem toho mraky, oblečení Ti psát nebudu, to víš nejlíp sama co Bětka potřebuje. Osobně jsem toho zabalila asi tak dvakrát tolik než Štěpula potřeboval. Ale tak musí se počítat s tím, že to může prokakat, což se nám naštěstí nestalo.
Jinak jsem brala: deku, rychlozavinovačku, hrazdičku (tu jsme vůbec nevyužili, vlastně jsme tam Štěpána na zem nedali ani jednou, ptž začal pokaždý vřeštět, takže jsme ho chovali my nebo někdo jiný :grinning: ), hračky (zbytečně moc), postýlku, chránič na matraci, prostěradlo, osušky, žínky... potřeby na mytí (sprchovali jsme ho, páč tam byl jen sprchový kout). Potom pleny, jednorázový přebal. podložky, krémy, věci k přípravě UM, to Ty máš jednodušší, i když asi zase budeš brát na konci dubna už příkrmy :slight_smile: Pak něco na hlavu proti slunci, my máme pro Štěpánka takový šátek (pirát), ale nic moc, pořád mu to padalo do očiček. Chci pořídit kšiltovku nebo klobouček.
No už nevim, ale napíšu Ti co jsem měla vzít a nevzala - peřinku (případně spací pytel), byla tam totiž pěkná zima, někdo omylem vypnul v pátek na noc centrální vytápění. Ale ve finále spal Štěpánek stejně s náma v posteli pod dekou a normální peřinou, takže mu zima nebyla, to jen my jsme mrzli. Ale pokud by spal v tý cest. postýlce, tak deka by mu rozhodně nestačila. A rychlozavinovačku jsem brala spíš na zem na hraní, ta už je mu na spaní malá.

A holky prodávají se sluneční brýle na takhle malý děti??? Koukala jsem, že Kája je má :slight_smile: My bysme asi taky potřebovali, protože Štěpánek teda sluníčko zatim rád nemá, mhouří oči, slzí mu a tak by se nám celkem hodily, otázka je, jestli by mu vydrželi na nose, mám obavy, že by si je hned serval :grinning:
6. dub 2009 v 10:02  • Odpověz
autor
Děkuji Kačenko, to jsem si tak myslela.
S těma příkrmama ještě nevím, správně bychom měli začít až 1.5., ale dneska se poradím s dr., nechám si Bětku zvážit a možná začneme dřív. Ona měla před 14 dny 6490 g a předtím, když mi jí vážila tak měla 6420 g. Takže mi přibrala jen 70 g za 14 dní. Mlíkem to není, mám ho dost a Bětka nemá hladové hysteráčky jako měla Štepula, ale vypadá to, že jí už nestačí. :sweat_smile: Takže možná že i potáhnem, ale to bude oběd, takže 2 skleničky a lžičky, nic hrozného :wink:
My máme taky sluneční brýle, máme je od Chicca a v sobotu je Bětka měla na očích. I když byla pod plínou, stejně jí to tam svítilo, tak jsem byla ráda. Chicco dělá i pro kluky, určitě je mají v Dětském ráji, tzn. www.detskyraj.cz :wink:
A promiň, klikla jsem na Štíry, páč jsem viděla Katchula a nekoukala kde, tak jsem si přečetla to o té šťávičce, psala jsem tu v sobotu, že jsem jí taky koupila a naředila a Bětce chutnala. Dokonce, když jsem jí vyndala láhev z pusy, tak řekla ham :grinning:
Mě dr. říkala už ve 4. měsících, že můžu dávat Bětce čajíčky. Do teď mi to přišlo zbytečný, ale jak bylo vedro, tak jsem jí dala na prochajdě jednou napít, aby měla tekutiny. :wink:

Musím se jít chystat, tak se zahlásím, až přijdeme od dr. :sunglasses:
6. dub 2009 v 10:19  • Odpověz
autor
Promiň, promiň, měl Štěpula. :sweat_smile:
To víš, jsem zvyklá na holčičku :grinning:
6. dub 2009 v 10:19  • Odpověz
Ducky jasně ta Štěpula :grinning: :grinning:
No vidíš, tak to je náhoda s tou šťávičkou, mě říkala doktorka když ještě Štěpán nechtěl flašku, tak že pokud by jí odmítal dál a nejedl, že mu mám zkusit dát obyč. převařenou kojeneckou vodu (aby měl aspoň tekutiny). K tomu ale nedošlo. Tak na tu šťávu se radši zeptám, ochutnávala jsi to?? Asi to má sladkou chuť viď? Se právě trochu bojim, že když by to bylo sladký, tak aby pak neodmítal neslazený tekutiny, jako čaj nebo vodu.
Díky za info o slunečních brýlých, mrknu na net. Taky dávám tu plenu přes korbičku, ale je to nic moc. Teď v autě jsem jí musela dávat i přes autosedačku, ale když zrovna Štěpánek nespal, tak si s ní hrál a samozřejmě jí strhnul.

Tak pak napiš kolik Bětka přibrala a jak jste dopadly s pigárkem :slight_smile: No Štěpán přibral 30g za 18 dní, to je ještě o dost méně než Bětka. My jdeme na převážení ve středu, tak snad něco přibral z toho UM. I když toho vypije pořád málo no :unamused:

Tak Bětka už říká ham a mami, to je sranda :slight_smile: :grinning:

Alí Štěpánek sice vydržel dlouhatánský výlet, ale v sobotu odpoledne jsme šli jen na nádraží naproti kamarádovi, co přijel vlakem. Bylo to asi 15 minut cesty, když jsme tam dorazili, tak začal šíleně vřískat a to tak, že jsme to po pár minutách otočili zase zpátky a vřískal celou cestu, vůbec nevim proč :frowning2:
Teda měli jste super noc, tak, že by se blýskalo na lepší časy? :wink:

A s těma skleničkama mě děsíte, takže to mám raději vše pročíst než něco koupim, co? To je bordel teda :angry:
6. dub 2009 v 10:52  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
tak nám rýma dle očekávání spadla na průdušky a Nelinka dnes dostala antibiotika. Ale kdybyste jí viděli, tak by nikdo nevěřil, že jí něco je. Je vysmátá, hraje si, lítá, řádí, blbne, nemá teplotu, jen odčas zakašle a hrozně chrčí.Antibiotika máme jen na pár dnů a prý je to v počátku a mělo by to být do konce týdne v pořádku.no co nadělám :frowning2: snad to brzy zabere....
6. dub 2009 v 10:53  • Odpověz
Ahojda maminy a miminka,

nějak poslední dobou nestíhám nic jinýho než se starat o tu naši želvičku Adrianku a domácnost (aby jsme tu neshnili). Ale dočítám vás pravidelně...ani nevíte jak vám závidím, že ty dítka máte už starší a že už vám určitě tolik nepláčou jako nám Adrianka. Já jsem z tý naší kozy uplně vyřízená...prostě nebude spát a nebude je to normální, že mi spí přes den tak max. 4-5 hodin + asi 7 v noci ??? Ona takhle přes den strašně pláče že nemůže usnout (sama - když jí budu vozit v kočáru tak usne, ale na to jí zvykat nechci). Já už vážně nevím co s ní...je na ní fakt vidět, že pláče z únavy a čím víc je vzhůru tím víc pak pláče a o to složitější je jí uklidnit a uspat...fak nevím. Svazuju jí ruce, to taky někdy řve jak když jí na nože berou, ale pak jí to jednou (jako teď) nevadí a spinká - aspoň se nešmatlá ručičkama - tím se budí.

Jinak jsem o víkendu zkoušela odsávat (pořídila jsem si balonkovou odsávačku) a zatahal jsem si nějáký žlázy, tak jsem včera chodila s prsama omatlanýma tvarohem, nahřívala a ledovala...a pak když jsem ho nahřála a šla kojit, malá se mámel udávila jak jí to teklo a ona nestíhala polykat :grinning: Naštěstí jsem to asi zažehnala, protože už ho mám červený mnohem miň a taky to mnohem méně bolí!!! Tak snad to bude v pohodě!!!

Ducky: ty odstříkáváš nebo máš odsávačku? Já jestli to je tou odsávačkou nebo technikou nebo nevím proč se mi to stalo???
6. dub 2009 v 11:11  •  2 děti  • Odpověz
Jinak holky, chtěla jsem Nelince udělat pas a zjistila jsem, že nejdřív musím na matriku, kvůli uznání občanství! Vůbec to nechápu proč, jsme oba Češi, máme český jméno a dítě narozený tady, je to neskutečná buzerace, navíc to stojí zbytečně stovku, Nechápu proč se na pasovce nekouknou do počítače. Takže pojedu jako blbec na matriku a pak až na pasovku, Hrozně mě to vytáčí,náš stát je prostě neuvěřitelnej! :angry:
6. dub 2009 v 11:12  • Odpověz
marti no co je tohle zase za blbost???
6. dub 2009 v 11:29  • Odpověz
no to musí mít každé dítě, když se poprvé žádá o pas, taky to nechápu :angry:
odpo přijede mamka hlídat a já to musím oběhat, jenže na tu pasovku musí Nela se mnou, protože fotka se dělá přímo u okýnka :unamused: no děs běs, tak abychom vůbec mohli odjet na dovču....
6. dub 2009 v 11:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.