• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
tady je to opravdu postavený na hlavu :angry: Tak dobře pořiďte :wink:
6. dub 2009 v 11:56  • Odpověz
autor
Tak jsme zpátky a obě po obědě :wink:

Takže pigáro jsme nedostaly, dle očekávání. Ten kašel je prý od rýmy, teče jí to do krku. Průdušky má naštěstí čistý. Takže týden Nasivin a odsávat a snad to bude dobrý. Máme jít pak 20.4. a dostaneme hexu a Prevenar najednou.
Jinak váží 6540 g, takže jsme přibraly 50 g za 14 dní. Dr. že v pohodě, takže do těch 6ti měsíců zůstaneme plně u kojení a už to nebudu řešit. Dr. prý jak vám má přibrat, když furt cvičí :wink: :grinning:
Ona totiž opět předvedla svůj kousek, jak se zvedá, když leží na zádech.
Takže opět mi dr. řekla, že si brzo sedne. :astonished: :grinning:

Kačí to víš, že jsem to chutnala. Jako mlíka bych se ani nedotkla, ale šťávičku, to jo :wink:
Je to nasládlý a já to ještě zředila kójo vodou. Takže myslím, že to bylo v pohodě. I MM je prý sladký, tak snad to není moc velká chyba. Ptala jsem se na to i sestřičky dneska a prý jí to můžu dávat. Ona by teda prý dávala čaj, ale tohle mi nezakázala :wink:

Alí-Pri, já mám odsávačku od Aventu, ale takovou tu pákovou. A s tou to jde celkem dobře, akorát když chci něco odsát, tak to prso musí být tak 5 hodin od kojení.
Jinak to normál nasadím na bradavku, chvíli musím mačkat, aby se to chytlo a vytvořilo vakuum, ale pak to jde dobře. Nikdy se mi naštěstí nestalo, co tobě. :pensive: Tak snad to bude dobrý. :sweat_smile:

Martí to je teda zase opičárna. Tak dobře pořiď :wink:
6. dub 2009 ve 13:12  • Odpověz
Kačí my to taky máme od rýmy, steklo to do průdušek a my bohužel nález máme :frowning2:
a také jsme přibraly, máme 8 700 z toho mám radost :slight_smile:
6. dub 2009 ve 13:14  • Odpověz
autor
Martí tak snad nám to tam nesteče :sweat_smile:
Kvůli té hexe. Bych se pak bála, aby nás nemusela očkovat odznova :confounded:
Nelinka z toho nějak furt nevychází, co? Tak snad už ty ATB zaberou a budete mít už od nemocí pokoj :pensive:
A krásná váha :wink:
6. dub 2009 ve 13:16  • Odpověz
no já doufám, že to tentokrá zabere a bude pokoj.Je to blbý, ale vypadá dobře, takže i já jsem vcelku klidná.
6. dub 2009 ve 13:33  • Odpověz
autor
No, tak to je fajn, tak to snad bude už jen chvíli práškování a budete v pohodě. :wink:

Bětule taky vypadá v pohodě, jen když začne kašlat, tak je mi jí vždycky tak líto. Ale dneska je to s tím kašlem už vyloženě lepší, takže Nasivin asi zabírá :wink:

Jo a mám doma už asi taky nespavce. Spí čím dál tím míň.
Dneska zatím spala asi od 9.05 do 9.28 a jinak ani ťuk. Teda jestli si dala pidišlofíčka v autosedačce, tak to nevím, páč tam nevidím, ale pokaždý, když jsem jí šla vyndavat, tak na mě koukala a rozhodně nevypadala, že by spala. Teď se jí snažím uspat, ale zatím na mě kašle :angry:
6. dub 2009 ve 13:37  • Odpověz
Ahoooooooooooj holky, tak my byli skoro pořád od 8.40 někde.
V 9 vana, super, Ondrovi se to líbilo, i masáž si nechal udělat, no prostě pohodička. Trochu se nám změnily časy vaniček a cvičení, ale to neva, jen si to musím někam zapsat, nebo tam půjdu kdy nemám:slight_smile:.

Po vaničce jsme se aklimatizovali, zahřáli a vyrazili velmi pomalým procházkovým krokem domů, dorazili jsme tak kolem 10.40, Ondrášek ještě chvilku spinkal, pak kojo a hurááá k paní doktorce, ovšem tam to byl teda děs běs.
Objednáni na 11.15 na řadu jsme přišli až ve 12.10 (tak jsem s ním byla chvíli v čekárně chvíli venku). Máme v sobě třetí hexavakcínu, hurááá. Ondra je prý šikovňoučký, zcela zdravý, čilý a hezky rostlý:slight_smile:. Vážíme 7.230g (jestli si to dobře pamatuji), takže od posledně nárůst 310g, což je super. S doktorkou jsme se domluvili, že kvůli tomu stále trvajícímu ekzému začneme s příkrmy později, pokud bude mlíčko stále vyživující jako dosud, od ukončeného sedmého měsíce. No, to mi vůbec nevadí. A na tu případnou žízeň mi doporučovala spíše převařenou kojeneckou vodu než ty šťávičky, tak uvidíme. Vyzkouším obojí:slight_smile:.

No, a po doktorce jsem s ním ještě jezdila v dosahu polikliniky, kdyby náhodou něco a pak jsme ještě jeli na další procházku a přijeli jsme domů ve 13.50, hurááá nakrmit a teď si hrajeme na dece. Uvidím jestli dnes někam ještě půjdeme, ale asi neeeee, už toho bylo dnes ažažaž.
6. dub 2009 ve 14:22  • Odpověz
Matru, chudinka Nelinka, tu to teda trápí:frowning2:. A co je to za hovadinu s tím pasem, to snad není možný!!!
6. dub 2009 ve 14:22  • Odpověz
autor
Ahoj Alí,
tak vy jste toho teda zvládli :wink:
To vaše a naše přibírání je fakt zajímavý. Vy 310 g a my 50 g :sweat_smile:
No, ale jak jsem psala, když to dr. přijde v pohodě, tak už to nebudu řešit.
A dr. jasně řekně vodu, ale já tam dávám fakt malinko, spíš na ovonění, takže si nemyslím, že by to bylo něco strašnýho :wink: A sestřička u mé dr. říkala, že to dávat můžu. Tak pak si vyber. :confused:
My asi půjdeme odpolko ven, teď si Bětule schrupla asi 30 minut. Možná by spala déle, ale vzbudilo jí kašlání :frowning2:
6. dub 2009 ve 14:27  • Odpověz
autor
Jo a šikovné jsme prý taky :grinning:
Když tam Bětule předváděla svoje skorosezení a když jsem říkala dr. že válí sudy :grinning: :grinning:
6. dub 2009 ve 14:28  • Odpověz
No, a my jsme toho ani moc nepředváděli:slight_smile:. Hlavně, že je Ondra v pohodě a v pořádku, ještě by si mohl odpustit ty bezdůvodné pláče a bylo by to super!!!! Katko,důležité vždy je, že dítě přibralo a že nestrádá:slight_smile: :slight_smile:.
6. dub 2009 ve 14:57  • Odpověz
autor
Alí to je jasný, že nejdůležitější je, aby bylo dítě v pohodě, což Bětka je, takže to fakt přestanu řešit.
Jen když vidím vaše a naše přibírání, tak je to zarážející.
Navíc jsem se dívala na percentil a 5ti měsíční děti mají mít kolem 7 kg. My jsme podprůměr. :sweat_smile:
Ale nevadí, třeba jí to vydrží, i když pochybuju, v genech bude mít sklony k tloustnutí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. dub 2009 v 15:23  • Odpověz
Ale prosím Tě, hlavně v klíííídku, Katko. Bětka je pohodářka jak jsem jí viděla.
Už se těším na další srazík a Ondrášek na nevěstu:slight_smile::slight_smile:.
My jsme docela dost vyrostli do délky (se mi zdá) tak jsem moooc zvědavá kolik bude měřit až nám 23. kdy půjdeme na Prevenar udělají šestiměsíční prohlídku a změří nás:slight_smile:. Jsem ráda, že Ondra netloustne jak blázen. Dneska tam byla paní, která má tedy hrozně otylé dítě - za 1,5 měsíce ztloustlo o 3!!!kg.
6. dub 2009 v 15:26  • Odpověz
autor
Alí právě už jsem se hodila do klidu :wink:
Kdyby Bětka měla hlad, tak by si vzala víc, v prsu to má :wink:

Jé, my půjdeme toho 20.4. a taky už nám asi udělají půlroční :grinning:
To to letí, co?
A to dítě teda musí být buřtík :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Na srazík se taky těším, už je krásně, tak budeme moct zabrat Hájkovi zahrádku :grinning:
6. dub 2009 v 15:46  • Odpověz
Kačí jestli vy jste podprůměr, tak co je Nelinka? muší váha :grinning:
6. dub 2009 v 16:41  • Odpověz
Kdy chystáte Hájka? At máme motivaci na uzdravení :wink:
6. dub 2009 v 16:42  • Odpověz
autor
Martí my vás asi budeme následovat. Jakože by měla Bětka v půl roce dvojnásobek porodní váhy, to nehrozí ani omylem. To by musela mít skoro 8 kg a když má teď 6,5 kg, tak to už zcela jistě nedožene :wink:
No, aspoň nám jsou džíny z Nextu, páč ty šijou na hubený děti :grinning:

A srazík zatím nikdo neplánuje, to já se jen tak zasnila o zahrádce u Hájka :grinning:

Vlastně ty jsi psala, že další srazík bude Nelinčina oslava ročku :sunglasses:
6. dub 2009 v 17:38  • Odpověz
autor
Jo a když my napíšeš ještě výšku, tak ti řeknu, kde jste v percentilu vy :wink:
6. dub 2009 v 17:39  • Odpověz
autor
Jo a my jsme ve výšce nadprůměr :wink:
6. dub 2009 v 17:40  • Odpověz
Ahoooooooooooooj, tak jsem neodolala a šla zase na procházku:slight_smile:. Byli jsme něco málo přes hodinku venku, je tam krááááásněěěě, jupíííí.

Katko, tak to my taky nebudeme mít dvojnásobek porodní váhy za tři neděle. To bychom museli hodně přidat, myslím, že budeme mít tak 7,5, půjde-li to tímto tempem. A kolik Katko měříte, nás MUDr. změří až na té příští šestiměsíční kontrole.

Hájek zní fajnově, ráda půjdu:slight_smile:.
Ale vzpomínám si také, že budeme slavit roční narozky Nelinky, a to bude co nevidět, že?
6. dub 2009 v 17:56  • Odpověz
ahojky :slight_smile:)

já byla taky venku a zitra jdem opet do stromovky, jupiiii

srazik...kdypak bude, my uz se tesime :grinning:
6. dub 2009 v 18:04  • Odpověz
autor
Alí před 14 dny měla Bětule 66 cm :wink:
Řekla bych ale, že teď už to půjde pomaleji :sunglasses:

,lů - pozdrav od Bětušky :grinning:

Jáji vám se ta Stromovka nějak zalíbila
:grinning:
6. dub 2009 v 18:09  • Odpověz
ducky..je to tam moc fajn :grinning:
6. dub 2009 v 18:15  • Odpověz
autor
To jo, ale jak tam jezdíš :astonished:
Na Holešárnu a pěšky?
6. dub 2009 v 18:21  • Odpověz
jo jo přesně tak :slight_smile:) pak až k zoo a zpět :grinning:
6. dub 2009 v 18:21  • Odpověz
Aha, tak mi podle našeho asi nepovedeného měření asi před týdnem měli tak plus mínus 70cm, uvidíme.
Jajinko, to tedy obdivuji, že to Tomášek vydrží, já chci taky. Stromovka je super, taky jsme tam s manželem rádi procházkovali. Ale s Ondrou si to nějak nedovedu představit.
6. dub 2009 v 18:24  • Odpověz
Ali...kupodivu byl v pohodě až na jeden hysterák z hladu
6. dub 2009 v 18:26  • Odpověz
On je teď sice v kočárku také docela hodný, ale když ho to popadne není k zastavení, nic ho neuklidní a aby řval od Stromovky až do Petrovic, tak to bych asi musela do Bohnic. Jak dlouhý čas tam Jaji trávíte?
6. dub 2009 v 18:28  • Odpověz
no v pátek jsem vyšla v 10:30 z domu a vrátila se v 17:30, prochajda cca 5hodin
6. dub 2009 v 18:30  • Odpověz
hmmm, tak to je slušný
6. dub 2009 v 18:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.