• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
tak ono když se kecá s holkama tak to utíká rychle :grinning:
6. dub 2009 v 18:35  • Odpověz
autor
Alí tak se jukni do tý přířučky, jak je u zdravotní průkazky a na konci jsou ty percentily.
Já mám jen holčičí :sweat_smile:
Jo a když jsme Bětku měřili my doma, tak jsme naměřili 67 cm asi 2 týdny předtím, než nám dr. naměřila 66 :grinning:
Takže nevím, komu blbne metr :sunglasses:
6. dub 2009 v 18:46  • Odpověz
To víš, ona se musí pořádně natáhnout ta nožička, tak třeba to Dr. dělá moooc šetrně. Ale to je jedno, je hned na první pohled vidět, že dětičky rostou jako z vody:slight_smile:.
6. dub 2009 v 19:30  • Odpověz
Kačenko: Neli má 71 cm a 8 700g :wink:
v roce by měla mít trojnásobek porodní váhy, takže maličko přes 10, to určo nebude,tak sotva 9 a to jí před tím budu muset pořádně nacpat :grinning:
6. dub 2009 ve 20:48  • Odpověz
tak u nás se spíííí, opět s dudlíkem a kolotočem :grinning:
6. dub 2009 ve 20:53  • Odpověz
u nás taky, s mobilem v ruce :grinning:
6. dub 2009 ve 20:55  • Odpověz
autor
Martí tak v percentilu tělesná výška jste podprůměrem. Jste ve skupině 25% dětí :wink:
Co se týká percentilu hmotnost k výšce, tak tam jste přesně mezi 50%-75%, takže lehký nadprůměr :astonished:

Alí rostou, až je to k nevíře :wink:
Za chvíli jim bude půlroku a přitom já mám pocit jako by to bylo před chvílí, co jsem tam tlačila na sále :sweat_smile: :grinning:
6. dub 2009 ve 20:56  • Odpověz
U nás už se asi také spinká cca půl hodinky, takže já jdu po dnešním celkem naplněném a uchozeném dni do hajan, mějte se krásně!!! Alča
6. dub 2009 ve 21:17  • Odpověz
Hodila jsem do aukce pár nenošených bot (nevím proč jsem si je koupila když mi nejsou:slight_smile:) a docela se o ně strhla bitka:slight_smile:, cena u jedněch vyskočila o více než 100%, to jsem ani nečekala. Alespoň udělají někomu radost a já si koupím něco co mi určitě bude.
6. dub 2009 ve 21:23  • Odpověz
to jsi šikula :wink:
6. dub 2009 ve 21:24  • Odpověz
Ahój mamky, tak jsem tu naskok, potřebuju si odpočinout. Pekla jsem perníčky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a nevim nevim jestli je do rána nesežereme :grinning:
6. dub 2009 ve 21:25  • Odpověz
jůůůůůů perníčkyyyyyyy
Jajinko, tak Tomášek už spinká bez řvaní a sám? To je šikulka.
Ali...no ale jen díky dudlíku...a zatím to jde, spinká tak od čtvrtka, tak snad to tak zůstane
6. dub 2009 ve 21:26  • Odpověz
Ali..ještě Ondráška svazuješ??
6. dub 2009 ve 21:26  • Odpověz
Hanko, tak jak se Ti povedly? Perníčky já dělám jen na Vánoce, teď v normálním počtu. Když jsme bydely se ségrou u našich, tak jsme s maminkou pekly perníčky i pro žáky do školy a na vánoční trhy atd...takže jsme jich dělaly tak 600, což byl teda mazec - hlavně to titěrné zdobení. Ale vždy byly mňami mňam.
6. dub 2009 ve 21:27  • Odpověz
Jajinko, nesvazuji. Jen ho položím do rychlozavinovačky, jakoby ji zavřu (on už se do ní stejně nevejde) a přikryju ho dečkou. Chtěla bych si koupit ten pytel páč se Ondrášek odkopává a asi také kvůli tomu ekzému sebou šije ze strany na stranu - svědí ho, bych si tipla.
6. dub 2009 ve 21:28  • Odpověz
Ali povedly moooooc, hlavně je super, že se fakt dají hned jíst a nemusí se čekat až změknou. Zítra mě čeká zdobení, doufám, že mě Kája nechá :grinning:

jáji co to čtu, tys šla pěška do holešovic???
6. dub 2009 ve 21:28  • Odpověz
no já právě zatím Toma jo, on se děsně budí rukama jak okolo sebe máchá
6. dub 2009 ve 21:29  • Odpověz
Hanko, poslala bys mi recepis podle kterého jsi je dělala? Ráda se mrknu a vyzkouším jiný:slight_smile:, díkes předem.
Jo, viděla jsem Vaši fotku v Mamince:slight_smile: :slight_smile:, to Vy takhle posíláte po časopisech, jo?
6. dub 2009 ve 21:30  • Odpověz
Hani...neee z Holešovic k ZOO a zpět skrz stromovku :slight_smile:))
6. dub 2009 ve 21:31  • Odpověz
Ali vidíš, já ji ani ještě neviděla. :slight_smile: Poslala jsem to poprvé, kdyby náhodou a ono to vyšlo :grinning:

Recept zde:

50 dkg hladké mouky
12,5 dkg másla
19 dkg moučkového cukru
3 lžíce medu
2 celé vajíčka
1 kávovou lžičku jedlé sody
6 rozemletých hřebíčků ( nebo roztlučených v hmoždíři)
1 kávovou lžičku mleté skořice

Ze všech surovin vypracovat těsto, vyválet na 0,5 cm plát a vykrajovat perníčky. Poukládat na plech s pečícím papírem, potřít žloutkem a dát péct do vyhřáté trouby ( já mám elektrickou a peču to tak na 180 - 200 stupňů). Dost nakynou, tak neukládat těsně vedle sebe. Peču to tak cca 7 minut, ale je potřeba je hlídat, musí být zlatavé, ne tmavě hnědé. Po vychladnutí se dají hned jíst, nejsou tvrdé a pokud ti je nikdo nesežere, jako mě, tak vydrží měkké dlouho :slight_smile:
6. dub 2009 ve 21:32  • Odpověz
Tak dobrou noc, pááápááá.
Jo ták, už jsem se lekla, ale i tak sis teda dala... A bylas s někým nebo sama?
Tak nějaký podobný recept a postup mám také:slight_smile:, vyzkouším díky moc.
6. dub 2009 ve 21:33  • Odpověz
Ali dobrou a zítra drž palce, Kája jde na naušničky :frowning2:
Jasně, to si pamatuji, že zítra Vás čekají naušničky - bude to kočanda.
Ty si pamatuješ snad všechno :grinning: Snad nebude moc bulet, ale já už se mooooc těším i na Marťu s Neli :dizzy_face:
6. dub 2009 ve 21:34  • Odpověz
Hani...byla jsem s holkama s koníka, s lednovkama a zítra jdem zas :grinning:
6. dub 2009 ve 21:35  • Odpověz
Tý jo, to se máte nějak rády co? :grinning: V lednovkách je sluninka?
6. dub 2009 ve 21:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.