• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
jestli si dobře vzpomínám, tak tam mají klasický rtutový...tlak se může zvýšit i stresem, že se bojíš, že bude vysoký nebo i tím, že třeba před tím rychle jdeš, ke konci těhu je vyšší normální, pokud to nejsou megacifry, kolik jsi měla?
pak taky zaleží jestli máš i jiné potíže, výrazné otoky, točení hlavy apod.
29. kvě 2009 v 09:47  • Odpověz
vodu právě nechce.... :slight_smile: Takže taky dáváš tyhle granulované??
29. kvě 2009 v 09:49  • Odpověz
Já ho mám na gyndě právě vysoký celé těhu 125-140/80-90.
Přitom doma mám normálku a třeba na interně nebo u praktika, kde měří normálem taky.

Už 2x mi měřila tlak na gyndě ručně a včera to sestra hodila zase na automat a už to jelo 150/100, pak 145/95, pak to vzala ručně 140/90 a že to po poradně ještě změří, ale to vzala zase automat a zase asi 140/96. :angry:
29. kvě 2009 v 09:50  • Odpověz
140/90 je v těhu naprosto ok
29. kvě 2009 v 09:51  • Odpověz
Jinak potíže nemám. Hlava mě nebolí, unavená nejsem, otoky občas a hlavně jak bylo to vedro, ale nejsou moc velké, do rána splasknou nebo stačí si i hodit nohy na půl hodiny nahoru. Teď jak je zima, tak v pohodě.
29. kvě 2009 v 09:52  • Odpověz
Matru, no ona právě říkala, že kdyby naměřila jen 140/90, tak to neřeší, ale když měřila víckrát a to byl vyšší.....
Já už jí pak říkala, že to nemá cenu, že jsem ve stresu, že stejně nic noirmálního nezměří.
29. kvě 2009 v 09:53  • Odpověz
Vladi já dávám i normální i granulované, ty granulované jsou špatné na zuby pokud dítě pije dudlíkem, je to lepší do hrnečku, ale to nám moc nejde, spíš vůbec, dá se dát i studený....častěji dávám normální a ted už jí dělám i normální černý, ale slaboučký, to mi doporučili když byla nemocná, že to bylo dobré na průjem a zvracení
29. kvě 2009 v 09:53  • Odpověz
Jmisa když to měřej 10x za sebou tak je to už úplně zkreslený...pokud se cítíš dobře, tak bych se tím nenervovala, ale nesmí to moc stoupat
29. kvě 2009 v 09:55  • Odpověz
vladi, občas dávám ten granulovaný, ale ona moc nepije a když jsou vedra, pije víc a to jí dávám jen vodu a páč má žízeň, ak pije

jmisa, to je ok. To jsem fakt měla celé těhu až ke konci mi na to dali prášky, které nezabírali, tak mi to nakonec kvůli tlaku vyvolávali 41+3. Jinak s automatem bývá často potíž, jestli nemají nějaký jó dobrý, bývají nepřesné a často naměří víc.
29. kvě 2009 v 09:56  • Odpověz
a ty zuby se kazí i když ještě žádné nemá?? Nebo až vyrostou??? :grinning:
29. kvě 2009 v 09:58  • Odpověz
Díky.
Tak budu doufat, že v krvi nic nebude a příště ji donutím vzít rovnou obyč tlakoměr. :angry:
29. kvě 2009 v 09:59  • Odpověz
jmisa, jinak správný postup je, myslím 3 měření za sebou v delších časových intervalech, myslím že půl hodiny, nejsem si jistá, ale řešili to na porodnici.cz
29. kvě 2009 v 09:59  • Odpověz
musím běžet, karel prudí
29. kvě 2009 v 10:00  • Odpověz
Já četla někde od Kouckého, že by to právě mělo být s větším odstupem a jedno měření při ležení na levém boku a pak se teprve mluví o vysokém tlaku. Jsem včera večer hned žhavila net :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Nikdy bych neřekla, že dokážou člověk tak vybláznit. Teď v těhu nejsem nějak odolná stresu. Doma jsem manžovi bulela, myslím, že ten tlak pak měl i on :grinning:
29. kvě 2009 v 10:02  • Odpověz
Jaji, my jsme na UM skoro od zacatku, protoze se mi neudelalo mlicko. Taky jsem z toho byl smutna, ale zase jsem si rikala, ze ja jsem taky vyrostla na Sunaru a nema cenu se kvuli kojeni nervovat. Spokojena mamca rovna se spokojene mimco a kdyz mu smakuje, tak neni co resit.

JMisa, v Krci meri rtutovym. Ja jsem taky mela u gyndare vzdycky tlak 150 na 100, posilal me na ruzna vysetreni a v Krci v pohode 130 na 80 :wink: Nastesti jsem nemela bilkovinu v moci a otekala jsem primerene. Drzim palce, at se to srovna.
29. kvě 2009 v 10:10  • Odpověz
Jo a SMCH mam taky, ale mam ji v kuchyni :grinning: Mam tam i ohrivac, kdyby nahodou voda nebyla dost tepla, protoze si vetsinou uvarim celou termosku a postupne spotrebovavam, abych nemusela pri kazdem papani znovu prevarovat vodu.
29. kvě 2009 v 10:14  • Odpověz
Tak já podle toho papírku v moči taky bílkovinu nemám.
Teď jsem měla 110/70 :confused:

Škoda, že do Krče já budu chodit až od 39tt, tedy škoda kvůli tlaku, jinak se u mého gyndaře mám krásně.
29. kvě 2009 v 10:16  • Odpověz
Kubík mi na chvíli usnul (hodil svůj 20min. spánek) tak jsem rychle vyřídila pár mailíků a koukám, že jste všichni fuč....že by na procházce v tomhle počasí?? :slight_smile:
29. kvě 2009 v 10:18  • Odpověz
tak holky my usnuli, teda já ne ale Tom ve velké posteli a nějací debilové začali vrtat a on se vzbudil a chudák i plakal, mor na ně a choleru :angry:

jinak dávkovač nemám, on pokaždé vypije jinou dávku, v kuchyni už mám taky termosku s vodou, v lednici převařenou studenou vodu a bebu pěkně ve skříňce :slight_smile:)))
29. kvě 2009 v 10:24  • Odpověz
Vladi, mě taky Neli spí, tak jsem rychle vytírala, protože s ní to nejde, vždycky se mi rochní s kýblu :slight_smile:
29. kvě 2009 v 10:24  • Odpověz
Stejně co všechno člověk stihne udělat pak za 20minut co? Když dítko na chvíli usnu, sama jsem někdy překvapená....tedy pokud nesedím tady.... :slight_smile:
29. kvě 2009 v 10:27  • Odpověz
ty jo mně ten kůň leze šíleně pomalu :angry: asi na to prdím. Odpo jsem slíbila manžovi, že za ním přijedeme do práce, ale krutě se mi nechce :frowning2:
29. kvě 2009 v 10:38  • Odpověz
mě se dneska nechce vůbec ale vůbec nic, jenže to se budu nudit :unamused:
29. kvě 2009 v 10:40  • Odpověz
chi, zrovna si postěžuju, tak to začne běhat :grinning:
29. kvě 2009 v 10:41  • Odpověz
Mně to jde taky pomalu, muselo jsem to shodit, ale stejně nic.....
Mně se taky do té zimy nechce, jsme zvyklý dopoledne chodit ven....ale je tam studený vítr, tak asi nepůjdu, nevím pořd. Tak snad zítra už bude malinko líp :wink:
29. kvě 2009 v 10:42  • Odpověz
Hani já jdu dnes taky pro M. do práce, ale chce se mi, protože jdem na tu žranici :grinning:
a právě mi přišly pokyny k odletu, letíme v poledne, jupí, já se bála aby to nebylo ve 3 ráno jako už kolikrát....
Hani: :grinning:
jéé Marti...já ti závidím....říkala si řecko viď?? :slight_smile:
29. kvě 2009 v 10:44  • Odpověz
marti...jé já vám závidím, kdy že to letíte?
29. kvě 2009 v 10:44  • Odpověz
Vladi jo jo Karpathos, já se těšim jak malý dítě :wink: už jen 14x se vyspim :grinning: :grinning:
29. kvě 2009 v 10:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.