• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Holky jdu asi vytřít koupelnu a záchod, jsem asi blázen, ale v TV nic neni a tak aby se to nemuselo dělat zítra :slight_smile:
29. kvě 2009 ve 21:24  • Odpověz
autor
Kačí já taky dřepím tady u PC. Ale těším se na Sex ve městě :grinning:
29. kvě 2009 ve 21:26  • Odpověz
jo taaaaaaaaak, tak to já jsem mladice juchůůůůůůůůůů

my 22.9. :slight_smile:) ale asi později než vy
29. kvě 2009 ve 21:33  • Odpověz
autor
Jáji, ty fíku :grinning: Ale nejmladší nejsi, tak se neraduj :grinning: Pokud si dobře pamatuju, tak Háňa je mládě a Petule myslím taky :wink:
My 2006, toto letí, už to budou 3 roky :grinning:
29. kvě 2009 ve 21:37  • Odpověz
Takže já jsem tu největší stařena, jo?
My se brali taky 2006, ale v červnu.
29. kvě 2009 ve 21:46  • Odpověz
my o rok později :slight_smile:) a ve stejnej den jako vy se brala moje svědkyně s manžou :wink:

fííííííííííííííííík :grinning:
29. kvě 2009 ve 21:46  • Odpověz
Jsem po koupeli a půjdu na kutě.
29. kvě 2009 ve 21:47  • Odpověz
Dobrou noc všem.
29. kvě 2009 ve 21:49  • Odpověz
Tak já mám vytřeno a připravenou SMCH :grinning:
Teď mám zapnutýho Krause.
Taky přeju doboru noc všem a pěkný sny :sweat_smile:
29. kvě 2009 ve 21:51  • Odpověz
autor
Alí dobrou a myslím, že nejstarší je Marťa :astonished:

Jáji :grinning:
Podle mě je září ideální na svatby. Sice minulý rok moc babí léto nebylo, ale léta předtím joo :grinning:
My měli třeba super počasí. Sluníčko, ale né děsný vedro. V pohodě pro mě v šatech s holýma ramenama a v pohodě i pro chlapy v sakách :grinning:
29. kvě 2009 ve 21:52  • Odpověz
autor
Kačí taky dobrou. Krause poslouchám a čekám na ten Sex and the city :grinning:
29. kvě 2009 ve 21:52  • Odpověz
my měli loni náááádherně cca 20 ve stínu, parááááááda :grinning:
29. kvě 2009 ve 22:02  • Odpověz
autor
No, prostě zíří je nej :grinning:
Hele, fíku, ty určo kecáš v lednovkách a já tady broudám po netu a pak půjdu na Sex and the city, takže už se taky rozloučím a popřeju dobrou noc :wink: :grinning:
29. kvě 2009 ve 22:04  • Odpověz
autor
Tý voe, září samo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
29. kvě 2009 ve 22:04  • Odpověz
já tam jen občas něco písnu, já čumím na film s manžou a piju vínko

tak teda brou noc vššššeeeem

si se mnou nikdo nece povídat :frowning2: :grinning:
29. kvě 2009 ve 22:05  • Odpověz
Ahoj holky, tak na food festival jsme kvůli počasí nešli, ale byli jsme v Palladiu na sushi, je to tam super, kolem stolu jezdí pás s jídlem a můžete si dát kolik chcete,jsem přežraná jako čuník.Akorát Neli strašně zlobila, nechtěla sedět, lítala tam jako ďas, servírkám se děsně líbila, tak jí chovaly,aspon jsem se v klidu najedla.Zítra jedeme do Krkonoš ke kámošovi, budeme tam spát, beru Neli fusak a zimní bundu, má tam totiž sněžit.
Alčo nejstarší jsem já, v zimě mi bude 33 :cry: a vdávala jsem sepřed 11 lety, to je strašlivá doba!
dobrou všem, budu až v pondělí :wink:
29. kvě 2009 ve 23:12  • Odpověz
Bré ráno, tak jsem vás dočetla ...

ad přestávání kojení, pokud se vám prsa nalívaj, tak bych taky končila postupně. A místo chemie bych zkusila pít šalvějový čaj a homeopatika Lac caninum 30 CH, prý opravdu pomáhají, dají se koupit v lékárně.

Jukněte na toto:
Je jasné, že budete trpět pocitem nalitých prsů. Odstříkávejte do pocitu úlevy. Odstříkávání je při tomto způsobu odstavu naprostou nutností, aby se předešlo zánětům a retencím. Není ale vhodné odstříkávat až do pocitu prázdných prsů. Pokud bude mléko v prsech zbývat a budete odstříkávat skutečně jen do prvního pocitu úlevy, bude mléčná žláza produkovat látky, které oslabí tvorbu mléka a prsy rychleji pochopí, že o mléko není zájem a přestanou jej tvořit. Pokud se odstříkávání nedaří, třeba kvůli stresu, v němž jistě jste, dopřejte si před odstříkáváním horkou sprchu a uvolnění, aby se mléko snáze spustilo.

- Úlevu mezi odstříkáváním přinesou studené obklady. Podprsenku noste volnější, musí prsy dobře podpírat a neškrtit. Mohly by tak vznikat retence a postupně záněty. Nedoporučuje se také prsy stahovat. Jde o zastaralé opatření, které může spíše způsobit problémy, než pomoci.

- Pokud máte s přetrvávající laktací problém, je vhodné konzultovat s lékařem případnou zástavu laktace pomocí léků.

"Homeopatické" odstavení

Tento způsob odstavu se velice osvědčíl mně, mým příbuzným i maminkám, kterým jsem jej doporučila. Jedná se o velice ohleduplný postup bez užívání potlačujících léků, zbytečného pláče a křiku. Lze jej použít při náhlém odstavu z důvodu nutného odloučení miminka od maminky, při odstavování kvůli rizikovému průběhu dalšího těhotenství i pro odstavování malých závisláčků při prodlouženém kojení, které se stává pro maminku velice vyčerpávajícím.

- K odstavení se používají dva druhy homeopatických léků. Je to Ricinus communis 30CH a Lac caninum 30CH. První lék slouží k tomu, že dítko po požití cca 3 dávek léku maminkou, přestává samo od sbe kojení vyžadovat. Nevím, jak je to možné, ale zažila jsem to skutečně mnohokrát. Lac caninum staví laktaci a brání problémům s nalitými prsy.

- Oba léky se užívají střídavě, (ženy, které kojily třeba pouze jednou denně a nemívaly pocit plných prsů mohou vynechat Lac caninum), vždy dvakrát denně, jedna dávka každého z obou léků.

- U ricinu communis 30CH většinou stačí 3 dávky, pokud nezabere maximálně 7 dávek, není dvojice maminka – dítě k tomuto způsobu odstavení vnímavá. Zatím jsem takový případ nezažila. Důvodem pro ukončení podávání Ricinu communis je nevyžadování kojení dítkem.

- Lac caninum 30CH se užívá tak dlouho, jak je třeba. Jakmile produkce mléka prokazatelně klesá, snižuje se i dávkování, až se zcela lék vysadí. Přetrvávání sekrece několika kapek mléka i několik měsíců po úplném odstavení je běžná. Není důvodem pro dlouhodobé podávání Lac caninum.

Dávkou homeopatických léků je myšleno podání 1-2 granulí. Farmaceutickými firmami udávané dávkování 5 granulí na dávku je zbyteční a i z hlediska financí drahé. Je pouhým sponzoringem farmacie.

Mezi podáním dvou různých léků je nutný přestávka nejméně 15 minut od úplného rozpuštění léku. Granulky se volně vkládají do úst, nebo pod jazyk,kde se nechají samovolně rozpustit. Cucání a urychlování rozpuštění léku není vhodné.

Po a před užitím homeopatik se doporuřuje 15-20 minut nic nepít a nejíst, vyvarovat se po dobu léčby používání mentolu např. v zubních pastách a omezit pití kávy.
30. kvě 2009 v 09:18  • Odpověz
Martí tak sushi jo? To mě tedy neoslovilo, abych se přiznala. Jinak venku je teda zase megahnusně, vidím to jen na nákup a povinnou odpolední vycházku s čoklama a jinak nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Noc u nás ok, ale to ráno.. Zase se vzbudila po páté a neusnula ani u nás v posteli :angry: A já bych se tak zoufale ráda v kuse vyspinkala až do samovzbuzení :confounded:
30. kvě 2009 v 09:20  • Odpověz
Ahoj holky, měla bych na vás dotaz. V Thomayerce po porodu, když jde užmaminka na pokoj, má u sebe mimčo hned od začátku????
30. kvě 2009 v 09:20  • Odpověz
cernobilka, mám za to, že ti ho hned nedají, nehchají tě chvíli odpočinout a až jsi ok a schopná, tak ho k tobě dají. Ale normálně ti ho vozej. :wink:
30. kvě 2009 v 09:26  • Odpověz
Ahojky všem,

cernobilka jo, jo me odvezli z porodniho salu na pokoj urcite bez mimca. Byla jsem tak vyrizena, ze jsem byla rada, ze se muzu v klidu trosku vyspat. Pak mi ho privezli za par hodin :wink:

Me sushi taky moc neoslovilo, ale zase jsem ho jedla jen jednou, urcite jeste vyzkousim.

Pocasi je doslova priserny, fuj, hnus studenej :frowning2:

Marti tak si uzijte Krkonose, snad tam nebude chumelit :confused: A Kacenka je jeste na skole v prirode?

Hani vyspat se do samovzbuzeni to je taky muj sen!! No asi si na to jeste budeme muset pockat.
30. kvě 2009 v 10:02  • Odpověz
autor
Ahojky všem též :grinning:

Hani děkuju, to bylo naprosto vyčerpávající. :slight_smile:

Martí sushi mňam :grinning: A užijte si Krkonoše. :wink:

Černobilko v Krči přihlédnou k tvé aktuální situaci a podle toho ti miminko dají nebo ne. Já jsem třeba ztratila dost krve, porodila jsem ve 12.31 a malou mi nechaly sestřičky na pokoji až druhý den po kojení ve 4.15. Nejdřív jsem ale musela být schopná dojít si sama na záchod. Předtím se mi totiž šíleně motala hlava a bez sestřičky bych asi upadlla. Samo když přišli večer po porodu na návštěvu příbuzní, malou tam přivezly a nechaly :wink: , ale pak jí na noc zase odvezly a nosily mi jí na kojení.
Po císaři tě tuším nechají s mimi samotnou až 3. den, ale to nevím přesně, to ti určo napíšou holky :wink:

Kačí přesně jak píšeš, můj sen je to taky. Bětka se zase budila na dudlík. Takže ani z hladu to nebylo :frowning2:

Jinak holky huráááááá, my za chvíli razíme pro kočárek. A teď už musím jít, páč Bětka mi kňučí na klíně :wink:
30. kvě 2009 v 10:13  • Odpověz
Ahoj holky!
Vy jste vzdycky vecer tak plodne :grinning: Kdo vas ma docitat :wink:

No nevim, mozna jsem tady nejvetsi starena ja, protoze oslavu tricetin mam uz za sebou :astonished:

Marti, sushi muselo byt fajn a Krkonose si uzijte, i kdyz pocasi nic moc :unamused:

Cernobilka, po cisari ti daji mimi napokoj az 3. den.

No, my dneska pujdeme asi odpoledne na prochajdu, i kdyz je tam osklive. Potrebuju konecne koupit sterilizator, protoze ho mam pujceny od kamosky a pristi tyden ji ho chci vratit.
Hezkou sobotu!
30. kvě 2009 v 10:30  • Odpověz
Hezký, i když deštěm uplakaný den.
My dneska vstávačka v 7.08!!! Takhle dlouho, neuvěřitelné!!! S tím, že první kojení bylo až ve 4.20. Super.
Jinak jsme byli i v tom dešti hodinku a půl venku. A Ondra skoro hodinku spal, že by to bylo tím počasím????

Hanko, to je ale elaborát, díky, s chutí si to přečtu.
Cernobilko, holky už to tady všechno napsaly.
Hrusti, myslím, že já a Matru jsme tu (bohužel) nejstarší - oběma nám táhne na 33.
Ducky, tak kočárek už bude, jo? To je fajn.
30. kvě 2009 ve 12:11  • Odpověz
Nakoupila jsem si pár těch malých skleniček od HAMI, nějaké ovocné příkrmy, kaši Hami (obilno-mléčnou bez příchuti a obilno-mléčnou s jablky), frutapuru - no, abych tu prostě něco měla až s tím začneme:slight_smile::slight_smile:.

Teď objednávám u AVENTU hrnečky, thermabag a objednám někde i nějaký ten bazének a potřeby do vodičky.
30. kvě 2009 ve 12:36  • Odpověz
Všechny spinkáte? Nebo se někde v dešťových kapkách touláte? :slight_smile:
30. kvě 2009 ve 13:02  • Odpověz
autor
Baf já už jsem tady. Byli jsme pro kočár, pak jsem krmila Bětku a pak dělala oběd pro nás. Ten je v troubě, tak ještě půjdu jíst :wink:
Kočár je boží, pak to dám do alba :grinning:
30. kvě 2009 ve 13:28  • Odpověz
autor
Holky tak tady je:
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=370186

Jsem naprosto nadšená a už se těším, až jí (Mutsynku) s Bětuškou vyvenčíme :grinning:
30. kvě 2009 ve 14:20  • Odpověz
autor
Jo holky, dělala jsem k obědu zelníky, ale byl to hnus. Něco jsme snědli a zbytek letěl :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. kvě 2009 ve 14:20  • Odpověz
autor
A kde jste všechny? Neříkejte, že v tomhle počasí jste venku :grinning:
30. kvě 2009 ve 14:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.