• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Ahoj Katko,
tak můj styl ten kočárek není, ale hlavně, že Vám vyhovuje:slight_smile:. Ať si ho Bětuška oblíbí.
Jojo, my venku byli a ještě se chystáme. V troubě mám oběd, tak ho sníme, a pak bychom na chvíli vyrazili, ale děláme taky trochu větší úklid - luxujeme cestovní a fotografické batohy, atd... Dělám si místo na poličkách na příkrmy a kašičky, atd... Je toho dosti a dosti.
30. kvě 2009 ve 14:24  • Odpověz
Kuk!
My byli na nákupu a jinak tu budu spíš navečer, asi.

Katko Mutsina pěkná. Jsem zvědavá jaká bude při používání :slight_smile:

Co jsou zelňáky?
30. kvě 2009 ve 14:46  • Odpověz
autor
Alí to je jasný, né každýmu se líbí to samý a proto je těch golfáčů tolik :grinning:
Já teda jsem zatížená na ty tříkolky, ale můžu říct, že ta Mutsyna je pevnější i než čtyřkolky, co jsme zkoušeli :wink:

Hani taky jsem zvědavá, ale fakt se dá složit jednou rukou :wink: A je strašně ovladatelná :wink: Se těším, až vyrazíme :grinning: A zelníky jsou z hl. mouky, sádla, kysanýho zelí, vajíčka, to smícháš, vyválíš na placku, dáš na plech, potřeš dalším vajíčkem a posypeš majoránkou. Jako fakt nám to nejelo. Bylo to takový hrozně suchý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. kvě 2009 v 15:17  • Odpověz
Jo ták, to jste dělali něco podobnýho jako já minulý týden, akorát že ty naše jsou trošku chudší a já je mám moc ráda. Je to zelí, polohr. mouka, vajíčko, kmín, sůl, uděláš placky a smažíš na pánvi :dizzy_face:
30. kvě 2009 v 15:24  • Odpověz
Tak holky přemýšlím, že možná zítra Ondrovi dám ochutnat První lžičku mrkev, zdá se mi totiž, že už má chuť na něco jiného, ale nevím, jestli pak nebude vydit, že bych v nemocnici jen kojila, ale asi ne...??? Co myslíte???
30. kvě 2009 v 16:12  • Odpověz
autor
Hani tak to je asi trochu jiný, hlavně to určitě nebude tak vysušené jako ty, co jsem dělala já podle Apetita :sweat_smile:

Alí klidně mu dej. A můžeš si to vzít i do nemocnice, ne? A když ne, tak mu to určo vadit nebude, když tam jen nakojíš :wink:

Holky manža smontoval Bětčinu skříň, tak jdu úřadovat :wink:
30. kvě 2009 v 16:40  • Odpověz
Katko, možná bych si tam mohla něco vzít, ale budu tam vystreslá ze všeho a ještě mu dávat něco nového k papání, tam budu asi jen kojit. Tak že bychom zítra šli do mrkvičky? Jak jsme se domlouvaly s doktorkou dám mu to rovnou s bramborem, ten není alergenem, takže by to naší kůžičce vadit nemělo. No, snad tu mám nějaké lžičky:slight_smile:, objednávka jídelních věcí ještě nedorazila.
Holky, a v čem ohříváte zeleninku?
30. kvě 2009 v 16:46  • Odpověz
autor
Alí já myslela samo něco vyzkoušenýho, co stihnete do odchodu do nemocnice. Třeba tu mrkev s bramborem nebo když stihneš brokolici a květák, tak třeba to s bramborem. :wink:
Tak si to třeba můžeš vzít sebou a podle nálady mu dáš buď skleničku anebo prso :wink:
No a já to ohřívám v mikrovlnce :wink:

Jinak skříň mám hotovou.

Jo a ještě jsem vám neřekla, že tady někdo předělává byt a na nástěnce visí, že to budou dělat až do konce července. To se jako posr.ali, ne? Navíc bušej a vrtaj nejen ve všední dny, ale i o víkendu. Už mě fakt se.ou. Asi se podívám, jestli je tam kontakt na majitelku a sdělím jí, ať si o víkendu dají pohov. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. kvě 2009 v 17:18  • Odpověz
Kaci,kocik vypada pekne. Pripomina mi Quinny Buzz. Ty sousedy bych poslala do pr....

My jsme byli venku. Mam sterilizator, ale je tam pekne hnusne :unamused:
30. kvě 2009 v 17:36  • Odpověz
Katko, tak to je děs ty přestavby v domě, hrůůza.
Prosím Tě, jak jsi Bětušce dávala tu zeleninu, mrkev několik dní a pak už něco jiného hned celou skleničku?
30. kvě 2009 v 17:46  • Odpověz
Ali já myslím že tam v klidu můžeš jen kojit. Jak se ti bude chtít. Chápu že krmení jinde bývá trošku adrenalin, hlavně ze začátku. Tak uvidíš, vzala bych si to s sebou a rozhodla se podle situace :slight_smile:.

Jinak my to měli tak že jsem první den dala 3 lžičky cca. Druhý den asi 6 lžiček, pak zbytek skleničky. Pak smíchané s bramborem, kolik si vzala. Ale Kája ze začátku celou malou skleničku nesnědla, pár dní jí to trvalo :wink:

Jinak pozor jo, ač na skleničkách píšou od uk. 6 měs. tak by se to mělo vždycky posunout o to v kolika jste začínali, jako když začnete v 6, tak ne jim rovnou cpát skleničky od 6. musí si zvyknout na novou zeleninu a hlavně v hami skleničkách od uk. 6 už jsou hodně velké kousky, tak bacha na to :slight_smile:

Dneska jsem koupila novinku od Hippu, má to být bio, ale to je mi fuk, je to zeleninová polévka s kuřetem, ač do hustoty polévky to má naštěstí hodně daleko, to nevim jak bych káje dávala :sweat_smile: , každopádně jí to moc chutnalo :wink:
30. kvě 2009 v 18:00  • Odpověz
Hanko, to já vím, začneme věcmi od 4měsíce:slight_smile: :slight_smile:. S naší MUDrou jsem to probírala. Všechno jsem si tak koupila, tak to můžeme rozjet:slight_smile:. Snad nebude Ondrášek na nic alergický. Zítra tedy dáme nějakou z těch prvních zeleninových lžiček a dám do toho brambůrku:slight_smile:.
30. kvě 2009 v 18:12  • Odpověz
Tak novinka od Hippu , jo? Fajn, že to Káje chutnalo.
30. kvě 2009 v 18:13  • Odpověz
Ještě asi blbej dotaz, ale tu skleničku celou vložím do vodní lázně a ohřeju, jo? Oddělím si trochu, dám do toho uvařenou bramboru a tím budu krmiti, je to tak? A jak moc to má být teploučké. Ty lžičky se sensorem ještě nemám, takže by mělo stačit si to jídlo přiložit na ret /tam je kůže citlivá/. Nebo jak to děláte Vy?
30. kvě 2009 v 18:16  • Odpověz
autor
Peti díky za pochvalu. Je fakt super :wink:

Hani tak tohle slyším poprvé a samo dneska měla Bětka Hami s kouskama :grinning: Ale zvládla to dobře, tak už to asi nechám.

Alí já to vzala ve zkácené verzi a během 5ti dní jí nahradila jedno kojení malou skleničkou. Jen mrkev jsem začínala po lžičkách, ale brokolici a květák jsem foukla už rovnou celou skleničku. :sweat_smile: A i ty další jsem foukala rovnou, dokonce i skleničku, kde bylo trošku celeru. Dokud kojíš, tak by to mělo pomáhat proti potravinovým alergiím.
A s tou bramborou já to dělám tak, že si dopo uvařím brambory, nechám vychladnout, hodím do mixéru, udělám z nich kaši, pak otevřu skleničku, smíchám s mrkví (nebo něčím jiným) a pak to jakoby vrátím zpátky do skleniček, abych měla správnou dávku. Skleničky ohřívám v mikrovlnce, pak to vyklopím do misky. Pokud budeš ohřívat ve vodní lázni, tak bych tam šoupla až kompletní skleničku. A do jídla strčím špičku jazyka, ptž někdy ty lžičky zesvětlají i když to horké není :sweat_smile: Takže když nevím, tak to kontroluju jazykem. Já už mám ale vychytaný jak dlouho to v tý mikrovlnce mám nechat, takže už nepotřebuju další kontrolu :grinning:
Jo a jinak Bětka už mi snědla tu skleničku i studenou, páč se nám jednou stalo, že to nebylo kde ohřát :sweat_smile:
30. kvě 2009 v 18:32  • Odpověz
Katko, dííííííííííky za rady:slight_smile:. Uvidím, co zítra Ondrášek vezme do papulky:slight_smile:. Kdyby mu to chutnalo a chtěl toho víc než lžičku dvě, mohu mu dát více?
30. kvě 2009 v 18:42  • Odpověz
Alči asi tak, jestli v rodině nějaké alergie máte, tak bych ten postup s tím lžičkováním dodržela, no. Navíc alergici jako takoví mají dokonce úplně jiný pomalejší režim, jako že jeden druh snad dokonce 5 dní. MUDra ti nic ohledně toho neříkala?

Katko ono to má logiku že jo, když začínáš ve 4 měs., tak taky na ty 6 měsíční najíždíš až za 2 měsíce. Podle mně je to tak správně, to tělíčko si nejdřív musí zvyknout na jinou stravu a postupně můžeš přidávat, tož tak...

Ad ohřívání, taky ohřívám v mikrovlnce, páč je to raz dva, ve vodní lázni bych si to vyklopila do něčeho plastového, tam se to ohřeje rychleji než ta sklenička a zkouším to přiložením ke rtům nebo na to prostě šáhnu :wink:
30. kvě 2009 v 18:51  • Odpověz
Hanko, my začínáme později s příkrmy kvůli těm ekzémům co Ondra měl, ale teď už nemá na těle nic, takže je to super a můžeme se do toho směle pustit. MUDr. říkala něco podobného, co tu píše Katka, že kojení pomáhá proti potravinovým alergiím, tak se toho ani nebojím.
30. kvě 2009 v 18:59  • Odpověz
autor
Alí uvidíš. My v rodině sice máme nějaké potravinové alergie, ale to jsou spíš oříšky, mák a tak :wink:
Já jsem poprvé dala asi 8 lžiček, Bětce to moc chutnalo. Já si zase říkám, že kdyby měla být alergie, tak se objeví rychle. Já když sním broskev, tak mě do hodiny pálí pusa. Třeba je to blbost, ale podle mě, když tělo něco nechce, tak to nechce hned a ne až za 4 dny :wink:

Hani tak jak se to vezme. Měli by to přesně rozepsat pro kojené a nekojené děti, aby to bylo jasný. A né takhle, to může každý pochopit jak chce. A klidně by to mohli napsat i na tu skleničku. No, teď už je to jedno, Bětka to už snědla :wink:
30. kvě 2009 v 19:01  • Odpověz
autor
Jo holky a vypadá to, že se u nás chystají zuby. :grinning: V dásničce dole má prasklinku :grinning:
30. kvě 2009 v 19:13  • Odpověz
No, vida:slight_smile:. Zoubky!!!
30. kvě 2009 v 19:14  • Odpověz
autor
No uvidíme, ale fakt si myslím, že už se to chystá. :grinning:
Tak doufám, že mě nebude kousat :wink:
30. kvě 2009 v 19:17  • Odpověz
Tak jsem se rozhodla, že se asi pustím do vytvoření fotoknih s Ondrášulkou.
30. kvě 2009 v 19:37  • Odpověz
Zdravim holky :slight_smile:
my byly odpo v Arkádách, dali jsme si tam jídlo. Já si chtěla koupit boty a něco Štěpánkovi, ale boty jsem nesehnala a narazili jsme tam jen na jeden dětský obchod - Bambuli, navíc strašně pidi :unamused: Pak jsme ještě jeli na nákup k nám. Teda to počasí je fakt děs, běs, psa by nevyhnali :confounded:

A holky bacha, já teda myslim, že ohřívat najednou celou skleničku když Alča začíná je blbost. Páč se to prý nemá víckrát ohřívat, takže když dá Ondrovi jen třeba 5 lžiček, tak co s tím zbytkem? Já to dělám tak, že si přendám do plastový misky jen část z tý skleničky a tu ohřeju.
Dneska měl Štěpula poprvé frutapuru jablko hruška a snědl to celý, super :slight_smile:
30. kvě 2009 v 19:39  • Odpověz
Ehm "my byli" samozřejmě :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Katko mě se Vaše golfky moc líbí :slight_smile: Akorát ty kolečka mi přijdou malinkatý, ale to je asi u všech golfek, co? Tak hlavně abyste s nima byli spokojený :wink:
30. kvě 2009 v 19:41  • Odpověz
autor
Kačí vidíš, to mě ani nenapadlo napsat. Samozřejmě když jsem začínala, tak jsem těch pár lžiček přendala do misky a ohřála :wink:
A malé kolečka mají opravdu všechny golfky. Tyhle jsou fakt strašně stabilní a pevné a přitom váží to, co jiné golfky. Holt Mutsy je Mutsy :wink: To mi říkala i paní v krámě, že se to nedá srovnávat :wink:
Taky teda ta cena odpovídá, no :sweat_smile:
30. kvě 2009 ve 20:39  • Odpověz
ahoj holky,

my byli u babičky, dnešní noc super, usnul sice před 1 ráno ale spal v kuse do 6, ty jo já čuměla a pak v posteli do 8 ale já byla skoro vyspalá :sweat_smile:

jinak dneska měl už 3x UM, prostě mu moje mlíko nestačí, neustále mi kouká do pusy co jím, hrůůůza

koupila jsem první mrkvičku a zítra zkusím co to udělá, stejně už měsíc dokrmuju a prý když dítě začne pozorovat co dospělej člověk jí tak je zralé na příkrmy, no uvidíme :slight_smile:))
30. kvě 2009 ve 20:43  • Odpověz
katch vidíš, to jsem si ani nevšimla, že Alča psala ohřát celou skleničku :sweat_smile: Samo že ne, jen to co mu budeš dávat :slight_smile:

Katko kdyby to tak nebylo tak bys přeci rovnou mohla začít s krůtou :grinning:

katch ad golfky, dělají se i s většíma kolečkama, a určitě neméně kvalitní, třeba inglesina zippy apod. Ale máš to vždycky na úkor váhy, bohužel :confounded:
30. kvě 2009 ve 20:44  • Odpověz
Takže zítra Jajinko budeme obě zkoušet mrkev, jo? :slight_smile:
Ondra taky už zírá do pusy a do talíře, tak jsem si řekla, že do toho půjdeme a jsem na to mooooc zvědavá.
30. kvě 2009 ve 20:45  • Odpověz
Jé tak to je super, tak držím palečky, ať to klukům šmakuje :wink:

jáji, včera jsme viděli ten definitivně poslední Prison Break a bomba! :dizzy_face:
30. kvě 2009 ve 20:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.