• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Ali...jo jo zkusíme a pak si písnem joo? no mě přijde jak hladovej pes, kouká i co piju děs :slight_smile:))

Hani...faaakt, budeme muset zacit koukat :grinning:
30. kvě 2009 ve 20:50  • Odpověz
jj, docela překvápko, ale nenaznačím ani Ťuk, byla by to škoda. Tak rychle koukejte ať to můžeme probrat :dizzy_face:
30. kvě 2009 ve 20:51  • Odpověz
já jsem se včera zbavila káji když jsme večeřeli a ona měla až za chvíli, tak jsem jí šoupla kolečko salátový okurky a večeřea s náma a pak ožužlávala hroznový víno a taky dobrý. :dizzy_face:
30. kvě 2009 ve 20:52  • Odpověz
ducky...to je mazeeeeeeeeeec, jako ta VOV je Nikieda, známá z beremka, no já vůbec netušila že je těhu, já jsem normálně v Jiříkově vidění :sweat_smile:
30. kvě 2009 ve 20:56  • Odpověz
holky jdu udělat štrúdl a koukat na manželky, tak papa :wink:
30. kvě 2009 ve 20:59  • Odpověz
Hanko, papa.
Jaji, to víš, že si napíšeme, jsem zvědavá, kolik lžiček si ten náš klouček vezme:slight_smile:.
30. kvě 2009 ve 21:03  • Odpověz
autor
Hani tak začít s krůtou samo ne :wink: No, já už mám stejně nakoupený skleničky od uk. 6tého měsíce a vzhledem k tomu, že tu nemám nic jiného, tak to holt Bětuli dám. Já to všechno stejně brala ve zkráceném módu :sweat_smile:

Jáji cože? Jak jsi na to přišla? Já teda vím, že je Nikola, páč se mi podepsala do IP. Ale jak jsi zjistila to, co jsi zjistila? :astonished:
30. kvě 2009 ve 21:10  • Odpověz
autor
Aha Jáji, tak už vím :grinning:
30. kvě 2009 ve 21:14  • Odpověz
Tak tady v té diskusi nevíme, která bije, ale to nevadí. :slight_smile:
30. kvě 2009 ve 21:15  • Odpověz
ducky...to je mazec, já koukám jak z jara :grinning:
30. kvě 2009 ve 21:17  • Odpověz
autor
Alí jak jsem vám psala o té Vov, co bude rodit v Krči, tak ona byla na Beremese Nikieda a teď jí admini řekly, že může mít jen jeden nick, tak si vybrala tu Nikiedu. :wink:

Jáji a vy jste teda spolu kecaly na Beremku?
30. kvě 2009 ve 21:41  • Odpověz
ducky...jo jo celou dobu před svatbou a pak i po svatbě :slight_smile:) takže už si píšem po IP :slight_smile:) písla jsem jí na sebe mobil aby dala vědět kdyby něco
30. kvě 2009 ve 22:02  • Odpověz
Holky, dobrou noc a pěkné spinkání.
30. kvě 2009 ve 22:10  • Odpověz
autor
Jáji tak to je fakt gól teda :grinning: Tak hlavně aby mímo udržela co nejdýl :wink:

Alí dobrou

Já čučela na Bridget Jones :grinning:
30. kvě 2009 ve 22:13  • Odpověz
Dobré ráno,
tak dnes tedy už zase klasicky dlouhé spinkání, budíček v 5.40 :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
Asi zkusíme jít po kojení zase na procházku jako včera, třeba si mlaďoch dáchne.
31. kvě 2009 v 08:17  • Odpověz
autor
Dobré ránko,

tak ze všeho nejdřív přejeme Ondrášulkovi vše nej k jeho 7mi měsíčním narozeninkám :grinning:

A jinak u nás noc po dlouhé době celkem dobrá, Bětka se nebudila mimo, takže poprvé se vzbudila až ve 3 a pak v 6.15. To teda bohužel chttěla vstávat, ale my ne, takže jsem jí asi 20x nahodila dudla + hrál jí kolotoč a nakonec jsem jí ukecala a spaly jsme do 8.15 :sunglasses:
Oproti těm ostatním nocích tohle bylo zlaté.
31. kvě 2009 v 09:16  • Odpověz
Ahojky,
gratulace Ondráškovi k výročí :slight_smile: :slight_smile:
U nás tedy noc na prd, krmení dokonce 3x, i když jednou jsem Štěpánkovi dala jen trošku šťávy, protože po 2h od papání fakt nemohl mít hlad. A asi tak pětkrát jsme u něj byli, protože zase pásl zmateně ze spaní a křičel... Kdy tohle už sakra zkončí??
Teď peru, sesbírám včerejší prádlo a večer mě čeká žehling :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já chci lepší počasííí!!
31. kvě 2009 v 09:20  • Odpověz
Ahoj holky!
gratulace Ondraskovi, uz je to velky kluk :dizzy_face:

Musim vam vylicit nasi vcerejsi akci. Maly mel vcera odpoledne a k veceru hysterak, manza ho choval a pak prisel, ze ma maly v hlave diru. Jak ma fontanelku, tak se z toho revu propadla a pulsovala. Manza skoro hystericky zachvat, ze jedeme na pohotovost. Ja jsem nemela silu se s nim dohadovat, takze jsme jeli. Dr. mu s usmevem vysvetlila, ze je to normalni a ze mame pekne zdrave mimi. Akorat se ji nelibilo, jak porad toci hlavu na jednu stranu a krouti se, tak mame jit k nasi dr., at nas posle k neurologovi nebo na rehabilitaci a pak podle toho musim s prckem cvicit. Jo a odkrkavat nemam na rameni, ale v tom vyvysenem klubicku nebo na tygrika. Jsem ji rikala, ze v klubicku si neodkrkne a na tygrika se mi pobleje, ale pry na rameno ho moc davat nemam. No, stejne jsem ho na rameno rano dala, protoze si v klubicku ani po ctvrt hodine neodkrknul :frowning2:

Jo, manza si jeste po ceste z nemocnice mrmlal, ze nechape, co je normalniho na tom, kdyz ma dite diru v hlave. Ze on to pry urcite nemel :grinning:
31. kvě 2009 v 09:38  • Odpověz
Peti tak to mě Tvůj manža s dírou v hlavě pobavil :grinning: Ale není sám, mě se taky můj ptal někdy na začátku, jestli je to normální ta prohlubeň na hlavičce :slight_smile:
Na RHB jsme chodili taky, cvičili jsme vojtovku, je to ale strašnej vopruz a děti u toho řvou jak smyslů zbavený. Štěpula taky dával hlavičku víc k jedný straně, ale teda nebylo to nic tragickýho. Pak jsem si někde přečetla, že do 3 měsíců je normální, že mimčo preferuje jednu stranu víc a pak by se to mělo srovnat...
31. kvě 2009 v 09:52  • Odpověz
autor
Peti tak to je dobrý :grinning: Můj manža o tom věděl, ptž máme 6ti letého synovce a jeho ségra s nima bydlela v bytě :grinning:

Jinak jsem vám zapomněla napsat, že Bětulka už druhou noc spí chvíli na bříšku. Předevčírem to byla fakt chvilička, ale když jsem šla včera spát, tak ležela na břiše a vypadala, že spí hluboce. Jak jsem se oblíkala do pyžama, tak se zvedla na ruce jako do pasení, ale hned si zase lehla :grinning:
Jo a ležím, snažím se usnout a najednou mě něco šimrá na ruce. Tak tam šáhnu, jestli po mě něco neleze a Bětuška měla prostrčenou ruku skrz šprušle a šimrala mě :grinning:
31. kvě 2009 v 10:06  • Odpověz
Katchul, me moje dr. taky rikala, ze je to do 3 mesicu normalni, ale te dr. na pohotovosti se to moc nelibilo, tak rikala, at si zazadame o tu rehabku. Uvidime, jestli prcek bude protivny a bude rvat.
Jo a jde nam hezky paseni koniku. Moje dr. rikala, ze mame past az po sestinedeli, ale ta v Krci rekla, ze muzeme hned. Pry kdyz ho budu davat na brisko pred papanim, tak to pomaha prdikum, tak ho davam na brisko a pekne drzi hlavicku.

Holky, my mame tak sikovne deti :grinning: Maji byt po kom, ze :grinning:
31. kvě 2009 v 10:29  • Odpověz
tak jen hlásím, u nás mrkev tráááága, tvářil se děsně a teklo mu to z pusy, pak si ani nevzal UM, vypil jen 80
31. kvě 2009 v 11:28  • Odpověz
Ahoj holky, děkujeme za přání našemu velkému malému kloučkovi:slight_smile:.

My byli venku, pak jsme nakoupili - já vezla něco menšího dole v kočárku, manžel jel "vozem" a vezl mlíka a spoustu balení vod, no a pak jsme se vrhli na přípravu mrkvičky, pořádného bryndáčku a lžičky a šli jme na první zeleninku. A musím říci, že to Ondráškovi asi šmakovalo, protože se usmíval, olizoval, ručičky po lžičce natahoval a snědl toho tedy mnohem více než 1-2 lžičky:slight_smile: :slight_smile:. A ani nejsme moc umazaní:slight_smile: :slight_smile:. Tak mám radost. Doufám, že mu z toho nebude nějak špatně nebo nebude mít nějakou alergickou reakci.

Peti, to je dobrá historka s tou fontanelou.

Katko-Ducky, to je hezké, že Tě Bětuška pošimrala. My máme mantinel kolem celé postýlky, tak nemá Ondra šanci někam ruku nebo nohu prostrčit, ale časem to možná odbourám. Ale vadilo mi, jak vzteky šíleně kopal do těch žbrdlin a nožičky si tam vždy zašprajcoval, tak jsem ho tam dala.

Katko-Katchul, ale cvičení jste pěkně zvládli a Štěpánek už za chvíli mamince uteče.

Jajinko, tak mrkvička Tomáškovi nejela, jo?:frowning2:
31. kvě 2009 ve 12:38  • Odpověz
ali...asi je na něj moc brzo, zatím bude na bebě a zkusím to třeba za měsíc, ještě to teda zkusím zítra ať to zbytečně nevyhodím ale ty ksichtíky co házel :grinning: jak kdyby jedl citron
31. kvě 2009 ve 13:18  • Odpověz
Kdepak jste všechny?
31. kvě 2009 ve 14:52  • Odpověz
autor
Já uklízím. :grinning: Děláme fakt důkladný úklid :grinning:

Alí tak to je super, že to Ondrovi šmakovalo, ale ani mě to nepřekvapuje :grinning: Však jsem ti říkala, že si myslím, že když mu tak šmakuje MM, že s příkrmama nebude mít problém :grinning:

Jáji tak u vás to nedopadlo, jo? Tak jak píšeš, zkus to třeba za měsíc, však nemáš kam spěchat :wink:

A ještě Hani, přemýšlela jsem o těch příkrmech a myslím, že nemáš pravdu. Děti na UM se začínají přikrmovat dřív z jiného důvodu a né proto, že by měly vyvinutější trávení a ledviny apod. Myslím, že údaj na skleničce skutečně označuje od kdy to děti můžou a ne že si kojící musí připočítat ještě 2 měsíce. Právě proto, aby mámy nedaly dětem na UM něco dřív, tak mají do půl roku omezený výběr. A začínat krůtou může někdo, kdo si to nenastuduje :wink: Já fakt nevím, tohle je můj názor, jsem zvědavá, co napíše Marťa, páč ta má zkušenosti s dokrmem kojeného dítěte :wink: :grinning:
31. kvě 2009 v 15:03  • Odpověz
Jo tááááááááááááák, generální debordelizace u Ducky:slight_smile:.
My tak průběžně něco gruntujeme, teď jsem dávala nějaké fotečky zase do albíka.

Já těm příkrmům zase až tak moc nerozumím, tak si nechám poradit. Martinka nám řekne co a jak:slight_smile:. Jen vím, že teď (i když už je nám 7 měsíců) musím Ondráška naladit na zeleninku tou jednodruhovou a pak hurááá na další chutě (maso atd).
31. kvě 2009 v 15:24  • Odpověz
Dneska je ten náš kluk tak ukňouranej a ukřičenej, skoro není chvilka kdy by byl ticho:frowning2:. Kdyby mu z toho alespoň vylezlo několik zubů, ale to asi ne, na to ty jeho dásničky nevypadají.
31. kvě 2009 v 16:47  • Odpověz
Kaci, jestli chces, tak muzes prijit dukladne uklidit i u nas :grinning:

My jsme ted dorazili z prochajdy. Byli jsme venku 2,5 hodky a ted jsem strcila prcka tatkovi, at si spolu kluci pekne hrajou :grinning:
31. kvě 2009 v 16:50  • Odpověz
autor
Alí jj. V úterý přijede sestřenka s manžou a malou Bellou a budou u nás spát. Malá se jim už plazí, tak uklízíme i škvíry a různá místa, kam by mohla "vlézt". Snažíme se to vidět očima malého dítěte :grinning:
A copak se dneska Ondrášulkovi děje :astonished: Třeba to zoubky budou. Já myslím, že nám fakt leze a Bětka byla taky dobu protivka a nevěděli jsme proč :wink:

Peti haha :grinning: Já úklid nesnáším, dneska jsem se překonala k mocnému výkonu a ty myslíš, že jako půjdu ještě k tobě, jo? :grinning: :grinning: To se teda pleteš, drahouši :grinning: :grinning:
31. kvě 2009 v 17:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.