• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Hani, diky. Ja uz jsem to taky nasla na netu :wink: Ted chci chodit s prckem od zari na ty vanicky, to nam budou 4 mesice a od noveho roku na plavco. A zkusim v Petrovicich to cviceni s prcky od 3 mesicu, jsem zvedava. At si prcek zvyka na kolektiv.

Ja jsem tu mela vcera na navsteve kamosku. Byla z prcka uplne mimo, ani si ho nechtela pochovat, pry je malinky. Haha, a to uz se urcite blizime k 5 kg :grinning:
3. čer 2009 v 10:56  • Odpověz
Jaji, ty plinky v akci v Hypernove jsi kupovala na Chodove? Ja se tam chci dneska vypravit mrknout. Plinek neni nikdy dost :wink: :grinning:
3. čer 2009 v 11:00  • Odpověz
hrusti...já je nekupovala, pínky mám :slight_smile:) ale je to nová akce, určo je budou mít :wink:
3. čer 2009 v 11:01  • Odpověz
Jaji, diky za tip. Odpoledne tam sjedu mrknout nebo vyslu manzu :grinning:
3. čer 2009 v 11:05  • Odpověz
jo a kdyby někdo chtěl, tak teď nestlé dává vzorky Beby 2 zdarma :wink:
3. čer 2009 v 11:06  • Odpověz
Ahojky,
my byli dopoledne venku ještě s kámoškou, bylo hezky, ale tady strašně fouká.
Já jsem nějaká na nervy dneska z malýho, u jídla dělal opět neskutečný kraviny, jídlo bylo pak i na zdi, prskal, žvatlal atd. Málem jsem to vzdala a vytáhla ho ze sedačky, ale vydržela jsem a snědl nakonec celou skleničku s jehněčím masem, takže úspěch :slight_smile: Od rána spal jen asi 10minut v kočárku venku, jinak tu řádí. Jediný co ho baví a je při tom v klidu je když luxuju, tak jsme dneska spolu opět luxovali :grinning: Sleduje mě a vysavač a je z toho úplně paf!!

Díky za info o huggieskách :wink: Kam na to chodíš Jáji?

Peti já jsem si dřív taky netroufla chovat malý miminka, takže tvou kámošku chápu. A dokonce i moje kamarádka, která už má 4letý dítě a byla u nás když bylo Štěpánkovi cca 6 neděl, tak se bála ho chovat :sweat_smile: Že prý už zapomněla jak se miminka držej :grinning:
3. čer 2009 ve 12:43  • Odpověz
Holky, ahoj.
Jsme zpět od doktorky, z procházky a z pošty. Předoperační vyšetření máme za sebou, odnesli jsme si zprávu a paní doktorka nám přeje štěstí a prý si nemám dělat nervy. Jinak vážíme 8.050g, tak to je super jak pěkně přibral jenom z kojení:slight_smile: :slight_smile:.

Dneska jsem Odnráškovi k obídku dala mrkev s bramborem a snědl celou skleničku:slight_smile: a zapil zředěnou šťávou, vůbec se nedožadoval a nedožaduje prsu:slight_smile:. Holky, kolik by toho měli sníst k obědu??? Kolik gramů? Ta malá sklenička je moc malá, ne?
3. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz
Alí tak to moc blahopřeju k pokoření 8 kil :wink: A jak probíhalo předoperační vyšetření??
Kolik by toho měli sníst nevim přesně, ale mám dojem, ža tak asi 150-200g. Ta malá sklenička je málo, ale u nás je to úspěch a když jí sní, tak už mu mlíko nenabízim.
3. čer 2009 ve 13:13  • Odpověz
Alí tak jsem to napsala dobře s tou dávkou. Kdyžtak se mrkni sem: http://www.kojeni.net/prikrmy.php
Je to tam dobře popsaný.
3. čer 2009 ve 13:14  • Odpověz
Ali kája ze začátku jedla necelou tu malou skleničku a to jsem jí ještě dávala mlíko potom, když ale snědla celou tu skleničku už jsem jí mlíko nedávala, páč ho ani nechtěla a když zhruba týden až dva baštila celé ty malé skleničky, tak jsem začla kupovat ty velké a ty už zdlábne celé. A jak píše katchul, ta dávka pro nahrazení mlíka je 150-200 :wink:

a pomóc, propadla jsem apetitu on-line :grinning: budu péct obrácený koláč
3. čer 2009 ve 13:24  • Odpověz
Holky vy jste tu všechny kuchařky a hospodyňky :grinning: :grinning: Já nic nepekla ani nepamatuju a to tu mám třešně z chaty a nedokopala jsem se ani k tomu, abych udělala jednoduchou bublaninu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Já to dělám jako Hanka, když Štěpán nesní tu malou skleničku, tak mu dám ještě mlíko. Doufám teda, že se někdy vůbec dopracujeme k tomu, aby snědl i tu větší :wink: Jdu ho zkusit uspat, jinak mi fakt hrábne už :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. čer 2009 ve 13:33  • Odpověz
katch dopracujete, neboj, já si taky myslela že snad nikdy nebude jíst celou skleničku a šlo to docela rychle :wink:

ad vaření, já na to taky nebyla, jenže mě nebaví vařit a jíst pořád to samý, tak hledám recepty, hlavně jednoduchý, rychlý a dobrý :dizzy_face: No a sladký, na to mě užije, takže tam to kuchtění i přežiju :grinning:
3. čer 2009 ve 13:36  • Odpověz
hrusti: ten tvůj prcek vstává podobně jako ten můj, tedy moje Zuzanka. Už si ani nevzpomínám, jak se budil po příchodu z porodnice domů. Psala jsi o nějakých aktivitách v Petrovicích, my jsme ze Štěrbohol, můžeš mi k tomu cvičení a plavání napsat nějaké bližší info nebo poslat odkaz na web? Jezdit tam bude MHD? Já jsem ještě MHD s kočíkem nejela, ale brzy bud muset. Gynekoložku mám na Praze 1. Existují v metru výtahy, doufám?Děkuji moc.
3. čer 2009 ve 14:49  • Odpověz
Holky, jsme zpatky z kontroly u dr. a vaziem 4,83 kg a merime 55 cm. Za 2 tydny a 2 dny jsme pribrali 450 g a vyrostli o 3 cm. Jsme kluci sikovni :grinning:

Mojca: Chceme chodit do Rodinneho centra Ctyrlistek, www.rc-ctyrlistek.cz. Chodi tam i Alca s Ondraskem a jsou tam spokojeni. Jinak od nas tam jede bus 154 nebo autem. Pry maji parkoviste primo pred arealem.
No, cestovani po Praze je docela na nervy, protoze bezbarierove jsou jen nektere stanice a v ostatnich musis bud kocikem po jezdicich schodech nebo ti nekdo musi pomoc :angry:
3. čer 2009 v 15:09  • Odpověz
katch...to víííš, byl ztady leták tak hned dávám info a tak :slight_smile:))

jinak dneska spapal čtvrt skleničky mrkve, první dvě lžičky se netvářil ale pak otvíral pusinku :slight_smile:) jsem chtěla koupit první brokolici a oni jí nemaj :unamused: Zatím jsem nestudovala nic o příkrmech, musím juknout

jooo a malej má exzém, dělá se nám mastička a budeme promazávat, už tam byla moje mudr tak jukla a ptala se zda kojím tak sem říkala že už moc ne, že dostává bebu a začli jsme s mrkví a neřekla ani slovo že by bylo brzo
3. čer 2009 v 15:54  • Odpověz
Tak obrácený koláč už je hotovka a vypadá slibně :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem zvědavá, jestli tak bude chutnat :dizzy_face: teď to tu musím trochu pofackovat, ač se mi kruuuuutě nechce :confounded:
3. čer 2009 v 15:54  • Odpověz
Hani, ty jsi aktivni :slight_smile: Mne se nechce nic delat. Ted jsem uspala prcka a si si pujdu taky lehnout. Jsem nejaka utahana :wink:
3. čer 2009 v 16:02  • Odpověz
mojca na www.dpp.cz najdeš přehled které stanice metra jsou bezbariérové a zrovna tak si tam můžeš vyhledat nízkopodlažní spoje. Jen bacha na ty výtahy, u některých stanic (vím např. o Opatově a Hájích, další jsem nestudovala) píší že tam výtah je, ovšem, jedná se o výtah nákladní, který zpravidla bývá docela daleko od vlezu do metra a můžou do něj jen vozíčkáři s osobou s jakýmsi oprávněním řídit výtah a pravděpodobně s klíčema. Takže maminky s kočárkem maj smůlu. :angry:

Ad eskalátory, chce to trénink a pevné nervy (ty ostatně budeš potřebovat všude v MHD). Já se bála hodně dlouho, teď už tam i vlezu, ale pokaždé se rozčílím, protože si z nás lidi dělají obíhačku a já bych fakt nechtěla sbírat kočár i sebe někde na zemi :angry:

Tož asi tolik k opěvované MHD :angry:
3. čer 2009 v 16:14  • Odpověz
Hani a ten obrácený koláč je co? Je to složitý? Kdyžtak hoď odkaz, jo? :wink:

Jáji prý to platí i pro Alberta ty akce, tak jsem zvědavá, dneska tam mrkneme. Ty jo ty ekzémy jsou hrozně rozšířený u miminek :unamused: A kde to Tomík má?
JO a ještě se dělá první lžička květák a pak špenát s bramborem :wink:

Peti tak to je Honzík pěknej chlapák, hezký míry :slight_smile:

MHD - no je to o nervy, to je fakt. Ale na druhou stranu díky za nízkopodlažní spoje, před pár lety nic takovýho nebylo...
3. čer 2009 v 16:21  • Odpověz
Martí a jak jsi vlastně dopadla včera u kadeřnice?? Nějaký nový háro? :slight_smile: :grinning:
3. čer 2009 v 16:24  • Odpověz
katch,,,na zadech, pod kolenama a vyrazku na brise no des

v albertu maj vetsinou prd, pokud to neni ten hyperalbert nebo co to je

hele kde je Ducky??

jooo jsem objednaná ke kadeřnici jupííííí, ale až 30.6.
3. čer 2009 v 16:34  • Odpověz
Jáji Ducky tu má návštěvu, tu sestřenici myslim, psala, že dneska se jim ještě přes den musí věnovat. Takže Koníka těžce zanedbává :grinning:
Ke kadeřnici chci jít taky, doufám, že to stihnu taky během června. A co si necháš udělat?
Tak večer podám info jestli v normál Alberu ta akce platí nebo ne :wink:
A s tou vyrážkou- Štěpán taky měl něco na zádech a na ručičkách, ale pomohlo jen mazat. Teď už ho ani moc nemažu a dobrý :slight_smile: Ale bůhví co to bylo...
3. čer 2009 v 17:04  • Odpověz
no já právě mazala a nic, tak uvidíme co takhle mast co nám míchají :unamused:

no hele ještě nevím, možná jen barvu abych zakryla ten hroznej odrostlej melír a hlavně šmiknout
3. čer 2009 v 17:06  • Odpověz
Holky, pěkný podvečer.
Jsme zpět z poslední hodiny Robátek, bylo to super, hezky jsme si procvičily a protančily těla, my maminky, a dětičky (většina) byly taky spokojené, takže prima kroužek a strávený čas. Jen je to hrůza, člověk vyrazí ve 14.40 a přijede v 17.40.

A zítra už nastupujeme do té nemocnice, chjooooo. Držte nám palce ať to dobře dopadne a jdeme brzy domů.

Katchul a Hanko, díky za info k těm dávkám.
JJ, Ducky má návštěvu.
Jajinko, to je fajn, že malej baští. Jo, a ekzém jsme měli taky, mazat mazat mazat promašťovat kůžičku.
Hrusti, hezky jste vyrostli. Jo, a nebyla jsi kolem páté na zastávce autobusu v Brechtově? My jeli kolem v busu 170 a zdálo se mi, jestlis to nebyla Ty.
3. čer 2009 v 17:51  • Odpověz
Ali...tak to na vás budu zítra myslet, dáš vědět až to budete mít za sebou? někomu na mobil?
3. čer 2009 v 17:54  • Odpověz
Jajinko, oni nás zítra přimou a ten zákrok v narkoze budou dělat v pátek a v sobotu bychom měli jít domů. To víš, že se někomu ozvu.
3. čer 2009 v 17:57  • Odpověz
autor
Ahojky holky,
tak už jsme osiřely a čekáme na tátu. Já jsem musela ještě pofackovat byt, uklidit peřiny a takové další podobné věci. Bylo to maličko náročný, ptž Bellinka se plazí, ale zvládli jsme to. Dneska chtěla sestřenka koupit Belle botičky u Bati, páč v Anglii to mají dražší, ale Bella má nohu 16tku a oni měli boty od 19tky. Takže nepořídila nakonec nic :frowning2:

Jáji na HEAT budu klidně chodit i jiný den, já jsem to pochopila tak, že mají plno furt :astonished:

Alí teda, 8 kg, to je už slušný :grinning: Tak to jsme tady teď fakt největší hubeňouři, pokud samo nepočítám Honzíka, ale ten je o dost mladší, tak to se nedá srovnávat :grinning:
Jinak Vám budeme držet všechny palečky, aby operace dopadla dobře a Ondrášulka to všechno zvládl :wink:

Jinak Bětka už jí tu velkou skleničku, ale dneska chudák dostala brambor, dýni s fenyklem od Alnatury a nechutnalo jí to. Snědla půlku a dost. Jenže jsme byli venku a já nic jiného neměla, tak pak dostala 3 držhubky, hodně napít a vydržela až do svačiny :sweat_smile:
Zuby nám nakonec rostou oba dole, já si toho prvně nevšimla. :grinning:
A Bětka si včera sedla v hracím centru. Nevím, za co se chytila, ale kámoška najednou hele ona sedí a taky že jo :grinning:

Sorry, jestli jsem na něco zapomněla reagovat, já jsem sice dočetla, ale v kalupu :grinning:
3. čer 2009 v 18:16  • Odpověz
katchul je to tohle: http://www.apetitonline.cz/recepty/1719-obraceny-jablkovy-kolac.html a je to moc dobrý :dizzy_face:

alči, držíme palce Ondráškovi i tobě, ať je to ok a brzy vás pustí domů. Dej vědět, jak to zvládáte.

ducky, vidíš, a nám ta dýně s fenyklem chutná :grinning:
3. čer 2009 v 18:30  • Odpověz
Ahoj Ducky,
tak jste si návštěvu snad hezky užili a máte se pěkně, viď?
Jsem ráda, že to moje mlíko tak pěkně Ondrášku vyživuje a že chlapec náš pěkně sílí:slight_smile:. A taky že mu jede ta zeleninka, jsem zvědavá na další druhy. A pak na ovoce. Holky, jakej je BioHamánek, koukala jsem, že mají také celkem pěknou nabídku, tak bych něco časem vyzkoušela.

Jo, a asi jsem střevo, ale tou odsávačkou mi to vůbec nejde, zase jsem jela ručně, ale nic moc na to, že prsa byla vzhledem k vynechanému polednímu kojení nalitá... No, zkusím to ještě v noci. Zdá se mi, že je tam hrozně malej podtlak v té odsávačce a nebo jsem úplně blbá a neumím to.

Tak už oba zoubky, jo? My ještě nic.
3. čer 2009 v 18:32  • Odpověz
Jo, Hanko, tenhle koláč jsem kdysi dělala a je mňam mňam. A úplně jsem na něj zapomněla, po návratu z nemocnice si ho uděláme:slight_smile:.
3. čer 2009 v 18:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.