• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
u nás to taky chvíli trvalo, nejdřív vůbec neuměla pít z láhve, pak se naučila čaj a až potom mlíko a to jí bylo 8 měsíců, dodnes má radši prso,ale Bebu už pije, když nic jiného nedostane :wink:
6. čer 2009 v 11:49  • Odpověz
Hezký den,
u nás budíček v 5.15:frowning2:, no co se dá dělat. Manžel mne nechal v posteli chvíli ještě dospat a věnoval se Ondrovi, po kojení po 8mé Ondra usnul asi na půl hodinky, tak jsme se natáhli do postele taky, potom jsme byli na procházce, Ondrášek po mírném řevu usnul a spinkal skoro celou procházku, koupila jsem nějaké šťávičky a skleničky s masem (až na ně přijde čas:slight_smile:, což bude asi brzy) a jeli domů. No, a doma si Ondra dal skleničku květáku a zapil zředěnou šťávičkou. Tak nevím, jestli je třeba ještě dokrmit, ale asi ne, že?

Tak jsi, Ducky, zkoušela UM, jo? Už chceš s kojením zcela skončit, jo?
6. čer 2009 v 11:54  • Odpověz
autor
Peti, Martí děkuji, to opravdu není pro nás :grinning:

Kačenko myslíš, že bych tě teda mohla poprosit? Já bych to přeci jen zkusila a pak holt budu zkoušet to Hami, kdyby jí to taky nechutnalo. Manža byl statečnej a napil se toho a říkal, že je to docela dobrý a sladký, tak nevím, co Bětuli vadí. Přitom jí kaše Hami a tam je to mlíko taky, že? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Alí tak to je manža hodnej, že tě nechal prospat. Však si to zasloužíš :wink:
A zkoušeli jsme, ale jak jsi si přečetla, tak bez úspěchu :frowning2: Já jí nechci odstavit hned, ale myslela jsem, že postupně jí na to převedu. Hm, tak snad si Bětka časem zvykne.
Zrovna tak mi potvůrka nepije čaje. A to jsem jí teď koupila granulovanej jablko-banán, který nám s manžou chutná :angry: :grinning: A dneska měla zeleninovou směs od Alnatury, já k ní čuchla a říkám, hm, to Bětce asi nebude chutnat a ono jo. Otvírala pusu jak divoká :grinning: Tak kdo se v tom dítěti má vyznat :grinning: :grinning:

Jo Martí a včera měla Hamánka zeleninu s krůtou a taky se oblizovala až za ušima :grinning: Tak se podívám po té gratinované, pokud to nebude až třeba od uk. 8 m :confused:

A jinak kočár je doma, hurááááá :slight_smile:
6. čer 2009 ve 14:06  • Odpověz
Ahoj Katko,
tak to je super, že máte kočárek už doma:slight_smile:.
Ondráškovi taky čaje nejedou, předtím než jsem začala podávat zředěné šťávičky vypil párkrát trochu bylinkového pro děti od 3měsíců od Teekanne a teď ho nouze donutila pít i ten čaj co připravili sestřičky v nemocnici. Uvidím, ještě nějaký zkusíme...

Hamánek tedy Bětušce chutnal, jo? Taky se mi ta jejich nabídka líbí, tak až si Ondrášek vyzkouší tu jednodruhovou zeleninku a nějaké ty skleničky s masem od Hami zkusíme i něco od Hamánka. A jak velkou sklenku Bětka už zbaští?

Dneska měl Ondrášek tu první lžičku květák, zítra mohu dát brokolici nebo špenát? A když mu to bude šmakovat může už pak dostat něco s masem? A kdy mohu večer zkusit dát kašičku?
6. čer 2009 ve 14:24  • Odpověz
Kdepak jste všechny? Procházíte se v tom fujavci?
6. čer 2009 v 15:26  • Odpověz
autor
Alí já to budu zkoušet. Hlavně až bude teplo a bude mít žízeň, tak nejdřív nabídnu čaj.
Bětka už jí ty 190g nebo 200g :wink: Zrovna tak ke svačině. A stejně mezitím pořád říká ham, ham a mlaská pusinkou. Ta nás za chvíli sní i s ponožkama :grinning:
Jinak dej mu brokolici a pak ten špenát. Ono je to asi jedno, ale tak tamto jsou ty první lžičky, tak ať je všechny vyzkouší :grinning: Já maso foukla Bětce poměrně rychle. Jinak snad by to mělo být za 14 dní od začátku příkrmů, tak si to promysli :wink: a jednej dle svých instiktů :sunglasses:
A kaši mu už klidně dej dneska :wink:

Jinak my vyrazili na brusle, ovšem ušli jsme jen pár desítek metrů, když začlo pršet. Tak jsme se obrátili a šli zase domů :frowning2: :angry:
6. čer 2009 v 16:33  • Odpověz
Alčo já taky šoupla maso poměrně brzy, asi po 10 dnech po mrkvi :wink:
Kačí tak vám nebylo přáno sportovat, vid :unamused: my jsme vylezli a taky začalo lejt, tak jsme se schovali v Arkádách a nakupovali jsme :grinning:
6. čer 2009 v 17:20  • Odpověz
Katko, ahojj,
tak možná tu kaši zkusím, děláš ji přesně tak jak je napsáno na krabici - nebo hustší či řidší, asi bych ji chtěla dávat v lahvičce, takže ji mám udělat řidší nebo je tak akorát?

Dobře, dám brokolici a pak ten špenát, pak zahadní zeleninku, pak možná ještě jednou mrkev a pak se asi vrhneme na to masíčko:slight_smile: :slight_smile:, když mu to prozatím všechno šmakuje:slight_smile: :slight_smile:. A až bude papat masíčko tak může dostat něco ovocného?

Takže u Vás už je dopo i odpo ovocná svačinka?
6. čer 2009 v 17:24  • Odpověz
A taky už je to velkej kluk, vždyť už je náš Ondrášek sedmiměsíční a kousek:slight_smile:, tak to už si zaslouží dlabanec jiný než mlééééčnýýýý.
6. čer 2009 v 17:25  • Odpověz
Alčo já už ted dělám kaši od oka, ze začátku jsem dodržovala návod :wink:
ovoce by se mělo začít měsíc po zelenině
6. čer 2009 v 17:25  • Odpověz
A když dodržím návod půjde to pít z lahvičky, Marti?
Ovoce až měsíc po zelenině, jo? Tak jo.
6. čer 2009 v 17:41  • Odpověz
Dělám večeři, tak odbíhám, Ondrášek si dává svou dvacetiminutovku.
6. čer 2009 v 17:42  • Odpověz
Alí kaše je lepší lžičkou, ale když to udělám dle návodu, tak je to hodně tekuté
nemusí to být přesně měsíc, ale přibližně, vy s Ondrou začínáte později jako my, tak třeba 3 týdny, no :wink:
6. čer 2009 v 17:44  • Odpověz
Asi to je lepší lžičkou, ale zabere to spoustu času, ne? :slight_smile: :slight_smile:
Já že bych si ušetřila práci a Ondra to měl rychlejš v sobě, ale možná to napoprvé zkusíme lžičkou. Uvidím.

Takže Ty jsi také začínala na začátku 8.měsíce, jo? Já si myslím, že na to nemusím jít tak pomalu:slight_smile:.
6. čer 2009 v 17:49  • Odpověz
autor
Martí tak nákupy, jo? :grinning: My jsme dali Bětku spát a "zasportovali" si jinak :grinning: :grinning:

Alí a jakou máš kaší? Jestli máš tu Hami první kaši obilno-mléčnou, tak tu já dělám do 150 ml vody a 4 lžíce a dávám jí z láhve. Tzn. o 20 ml víc, než je na krabici. Pak třeba Nestle, tak je hustá furt, ta se musí lžičkou. A pak jsme dávali Hami dobrou noc banán a ta taky nějak nešla zředit, tak tu jsme taky dávali lžičkou.
Mě už to večer taky neba a hlavně z láhve to má slupnuté během chvilky, jde se koupat a spát :grinning:
A s tím ovocem bych dala na radu Marti, klidně bych ho zavedla 3 týdny po mrkvi. Já myslím, že Ondrášek bude dobrý jedlík, jako Bětuška, spapá ti všechno bez problémů. Bětka teda momentálně nejí špenát s bramborem (Hami), dýně, brambor a kukuřice (Alnatura) a nejí kaši Sunarka. Ale jinak dlabe všechno :wink:
6. čer 2009 v 17:51  • Odpověz
my začínaly kolem 7 měsíce :wink:
je lepší lžička kvůli zubnímu kazu a vůbec, aby se to naučil, ze začátku to moc nejde, ale časem se to zlepší a urychlí, Neli není žádný jedlík, takže jíme docela dlouho, ale poslední dobou se vylepšuje a papá hezky :slight_smile:
6. čer 2009 v 17:51  • Odpověz
autor
A teď jdu kojit, tak přijdu pak :wink:
6. čer 2009 v 17:52  • Odpověz
Kačko jogurtová sunarka s lesními plody je u nás velký favorit :wink:
6. čer 2009 v 17:52  • Odpověz
autor
Martí aha, tak tu třeba jíst bude :wink: My měli tu kukuřično-něco, nevím, a ta jí teda moc nejela a ani mě moc ne :sweat_smile:
A už jdu fakt kojit :grinning:
6. čer 2009 v 17:55  • Odpověz
Mám nějakou od Hami - obilno mléčnou (vícezrná) a obilno mléčnou (s jablky) a pak tu mám První kaši Nestlé. Tak nevím, kterou mám začít aby to Ondráškovi chutnalo:slight_smile: :slight_smile:.
6. čer 2009 v 17:56  • Odpověz
A když dám kaši tak to nahradí kojení? Kojím kolem osmé.
6. čer 2009 v 17:57  • Odpověz
Alčo my začínaly první kaší od Hami :slight_smile:
6. čer 2009 v 17:58  • Odpověz
určitě bych začala nějakou bez příchuti
6. čer 2009 v 17:59  • Odpověz
autor
Alí taky bych začla nějakou bez příchuti. A já už pak nekojím. :wink:
6. čer 2009 v 18:05  • Odpověz
A Bětušce to stačí, jo? Nedožaduje se už prsa:slight_smile:? No, tak já to dnes nebo zítra vyzkouším.
6. čer 2009 v 18:17  • Odpověz
Takže, pardon, že tak debilní dotazy, místo toho kojení kolem osmé dám kaši, jo? A pak uvidím, kdy se náš hladovečer přihlásí v noci na krmení:slight_smile:.
6. čer 2009 v 18:17  • Odpověz
autor
Alí já nevím, jak to máš s kojením, ale mě to teď vychází tak, že kojím v 18 a v 19 je kaše. Tak proto už pak nekojím :wink: Kdybych tam měla třeba 3 hoďky, tak to asi joo :wink:
A debilní dotazy to vůbec nejsou, já to furt taky řešila. Však příkrmy jsou věda :grinning:

Holky chtěla jsem na zítra udělat piškoťák, jenže jsem si debil včera spotřebovala zak. smetanu a navíc jahody, co jsem tam chtěla dát byly plesnivý. Tak jsem vyštrachala na Apetitu online recept na Majonézovou bábovku a je hrozně dobrá. Manža se děsil, že tam budu dávat majolku (přitom jsou to vlastně vajíčka a olej, že? :grinning: ), ale už jsme dali zkušební vzoreček a moc mu chutnala :grinning:
6. čer 2009 v 18:25  • Odpověz
ahoj holky, nakukuju co píšete a koukám, že se vaří.....koukala jsem chvíli na Babice a dostala docela hlad... :slight_smile:
Jinak já si dnes udělala chvilinku dopoledne pro sebe, sfoukla na Anděl a jediné co jsem si koupila byly boty, takové obyč tenisky. Mám samé na podpadku když jsem chodila do práce a moc pohodlné do tedy není. Pak jsem zkoušela svetr a teď mě štve, že jsem si ho nekoupila ale to je přesně ono....podvědomě pořád spěchám... :unamused: Pro Kubíska jsem koupila na spaní takové dupačky s dlouhým rukávkem, jak se pořád odkopává, tak je dávám moc ráda....
6. čer 2009 v 19:24  • Odpověz
tak jsem ted Nelince měřila čas a kaši jedla 11 minut lžičkou :wink:
ahoj Vladi :wink:
6. čer 2009 v 19:25  • Odpověz
Kačí a nad majonezovou bábovkou jsem se taky zarazila :wink: ale máš pravdu :wink:
6. čer 2009 v 19:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.