• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Spadla mi ze sedačky na zem (lino), sedačka je cca 40-50cm vysoko a spadla tak že byla na břiše a překulila se na záda a nebylo tam místo tak žuchla. K doktorce jsem ani nešla, jen jsem ji sledovala, aby reagovala normálně a tak a dobrý. Já myslím že si doktorka nebude myslet že je týranej :slight_smile: klidně bych se jí i přiznala, že prostě začínaj krušný časy a musíš ho hlídat, protože spadnul.
8. čer 2009 v 16:17  • Odpověz
Vladi mě už Štěpula taky spadl a to z naší postele v ložnici, naštěstí tam je koberec a taky máme tu postel docela nízkou. Řval strašně, ale přesně jak píše Hanka, hlavně proto, že se leknul. Nic se mu nestalo, ty děti fakt tyhle pády většinou přežijou bez újmy :wink: A určitě nejsi hrozná matka, jen už ho taky nemůžeš nikde nechat bez dozoru, leda na zemi nebo v postýlce.
8. čer 2009 v 16:20  • Odpověz
a ještě ke všemu mi usnul......doufám, že to není k tomu ten spánek.....
Kdybych aspoň věděla, že se nebouchnul o tu skříň blbou.....máme jí tam tak debilně....vím, že se to stane několikrát ještě, ale stejně mám výčitky, že se to nemuselo stát....ale je mi líp, že vím, že nejsem sama, komu dítě takhle spadlo.... :slight_smile:
8. čer 2009 v 16:21  • Odpověz
A ten článek o padání je tady, kdyby to někoho zajímalo:
http://www.rodina.cz/clanek6960.htm
8. čer 2009 v 16:22  • Odpověz
Vladi je to doba kdy má normálně spát? Pokud ano, tak dobrý, jen ho choď kontrolovat. :wink: Jo tak já to četla v Mamince nebo v něčem podobným.
8. čer 2009 v 16:25  • Odpověz
Jo Máma a já to byla.
8. čer 2009 v 16:26  • Odpověz
Hanko ale v podstatě je tam to samý co jsi psala :wink:
8. čer 2009 v 16:28  • Odpověz
Doktorka mi říkala, že ho nemám nechat stavět se, ale jak sakra? Docela mě to štve teda :unamused:
A k těm ohrádkám, já myslim, že v ohrádce by si možná Štěpula nestoupal, protože v postýlce si zatim taky nestoupá a to je přece skoro stejný, prostě svislý žbrdliny.
8. čer 2009 v 16:30  • Odpověz
my nemáme pravidelný režim, že vím, kdy bude spinkat, spal do 2, což většinou začne být ospalý až po 3 hodinách...budu ho hlídat. vždy spinká tak 20min. max. tak snad.....protože kdyby spal moc, tak je to špatný, že jo??
Jájinko....a jak bylo s Marťou? :slight_smile:
8. čer 2009 v 16:31  • Odpověz
vladi..paráda, Nelinka je éro :grinning:

zrovna jsem Martě říkala že Tom na břiše nadzvedává zadek a snaží se odstrkovat nohama, jen nevi co s rukama :grinning:
8. čer 2009 v 16:35  • Odpověz
tak jsem četla ten článek, docela zajímavý...
8. čer 2009 v 16:38  • Odpověz
autor
Tak to je zajímavý, ale mě bylo řečeno, že jakmile má dítě jadérka, tak si stoupat může. No, ale hlavně co s tím člověk nadělá, že? Bětka se taky nestaví ani v postýlce, tak se stavět nebude ani v ohrádce. Já jsem se stavěla už v půl roce a s nohama nic nemám. Takže já bych to zase nepřeháněla a dítě nechala svému vývoji. A když se v půl roce staví, tak proto, že na to má :wink:
8. čer 2009 v 16:44  • Odpověz
Kačí no právě, tohle jsem taky slyšela s těma jadýrkama. Pak se v tom má člověk vyznat, každý Ti řekne něco jinýho :frowning2: Teď se propaguje, že dítě má hlavně co nejdýl lézt, že to je zdravý pohyb pro stavbu těla nebo tak něco :sweat_smile:
8. čer 2009 v 16:50  • Odpověz
autor
Kačenko já bych to tak vážně nebrala. Dneska, páč je hodně dětí, ti každý říká, co je správné a co není správné a nás matky tím jenom stresujou. Každopádně můj názor na to je, že jestliže se Štěpánek naprosto sám postaví, tak na to má a nechala bych ho :wink:
8. čer 2009 v 17:22  • Odpověz
autor
Kačí super fotečky :grinning: Ta roztomilá je fakt roztomilá :grinning:
8. čer 2009 v 17:27  • Odpověz
Katko však ať každý koná podle sebe, samozřejmě že je něco jiného, pokud si dítě samo stoupá o cokoliv, tomu asi nezabráníš, proč mu ale budu pořizovat chodítko, nebo ho sama stavět. A nejde jen o jadérka ale taky o páteř, prostě celkový vývoj. Takže chápu to, že je nemám nechat stavět, že to prostě nebudu podporovat věcma o které se opře nebo ho podpírat apod. Na druhou stranu pokud si sám stoupne třeba o gauč, nebudu ho sundavat protože ho to bude o to víc lákat. Ale jak říkám, je to na každém, tohle je jenom můj názor a nikomu ho nevnucuju.

Katch ten článek je totiž ten samej, jsem to četla v Máma a já a na tý rodině je to uvedený jako zdroj. :angry:
8. čer 2009 v 17:29  • Odpověz
autor
Hani to je samo, že máš svůj názor a je to v pořádku. Já mám taky nějaký a každá své dítě vedeme dle našich instiktů a rad, kterých se nám dostalo. Já prostě už jen mám dost tý strašný masírky, co se má a co se nemá. Každé dítě je unikát a je na něco stavěné. Já se nebudu cítit jako špatná matka, pokud moje dítě překočí lezení (ostatně aspiruje na to). Holt nezapadnu do tabulek, že nejdřív lézt, pak sednout, pak stoupnout a pak chodit.
Ano, řada odborníků říká, že je to takhle správně, ale já si nohu za krk nedám. Bětku do ničeho netlačím, ale když vidím, že jí baví se postavit, tak jí na chvíli postavím. Zrovna tak jí ale podporuju v lezení. Je to těžký najít nějakou rovnováhu mezi odbornýma radama a individualitou našich dětí. :wink:
8. čer 2009 v 17:37  • Odpověz
autor
A jen ještě jedna poznámka, naše mámy takovouhle masírku neměly, jednaly podle svých instiktů a vyrostli jsme. :wink: :grinning:
8. čer 2009 v 17:39  • Odpověz
Teda vy jste se rozepsaly. No jedna věc je jistá, že dítěti v tomhle věku jako máme my stejně nic nezakážeme, protože to prostě nejde. Stejně si budou dělat co chtějí, jen by se v tom neměly podporovat s tim souhlasim :wink: Na druhou stranu dost těžko třeba já odstranim z jeho okolí nábytek o který se opírá a stoupá, to bysme museli žít v holobytě :grinning:

A k tomu veledůležitýmu lezení - já ani můj brácha ani můj přítel jsme prý nelezli, taky jsme to přeskočili, ale v tý době to nebylo nic divnýho. Holt časy se mění... Ale musim přiznat, že všichni máme nějaký problém se zádama, jestli je v tom nějaká spojitost to čert ví :sweat_smile:
8. čer 2009 v 17:46  • Odpověz
Kačí díky :slight_smile: a co Vaše fotky??
8. čer 2009 v 17:48  • Odpověz
autor
Kačí nějak se to zase zaseklo :grinning: Já už ani nemám slov, páč bych se musela s manžou pohádat. Jako štve mě to dost, ptž je červen a nám tam chybí fotky z dubna. A možná i z března :angry:
8. čer 2009 v 17:53  • Odpověz
Katko já jsem stejně tak alergická na hlášku že naše mámy nedělaly to a to a taky jsme vyrostli. Když se koukneš po naší a starší generaci, tak každej druhej má potíže ze zádama a můžeme se jenom dohadovat o tom, kde je tomu počátek :wink: Ale jinak bych tuto debatu uzavřela. Nejsem apriori proti, jen říkám, že v něčem mají ty doktoři pravdu, ale s tabulkováním a jejich přístupama že když dítě neleze, tak je to prostě špatně, taky nesouhlasím.
8. čer 2009 v 18:12  • Odpověz
autor
Hani já to sice tak nemám ráda, ale už jsem opravdu unavená z té masírky, tak proto jsem to použila. Navíc mám dojem, že dneska dají mámy spíš na časopisy a odborníky, než na svoje instikty :wink:
Tak asi tak a to je asi tak vše, co bych k tomuto tématu chtěla říct :grinning:

Tak tu máme pozvánku na svatbu. No, ještě uvidím, páč v tomto termínu máme dovolenou a nevím, jestli tady budeme. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. čer 2009 v 18:31  • Odpověz
Ahoj holky,
tady to ale nějak žije. Snad budu mít čas Vás dočíst.
My jsme byli odpoledne ještě chvíli venku, vyzvedli maminku ze školy a pak jsme trávili společně čas u nás doma (přišla i Štěpánka, tak bylo veselo:slight_smile:). Ondrášek docela hodný, jen teď je nějaký nevrlý (no co naděláme,že?).

Zase jsem toho dneska nějak moc stláskala:slight_smile:, ale pochutnala jsem si.

Tak nevím, jestli mám dát Ondrovi dneska zase tu kači nebo jenom nakojit... Uvidím, jak budu mít náladu. Dneska je koupací den a také den převazování ouška, tak mám kdyžtak krmit kaší před nebo po koupeli??

Jo, a špenátek k obědu nám mooooc chutnal. Zítra si dáme asi zase nějakou mrkvičku:slight_smile:.

Dneska možná Martin přijde trochu dříve domů, ale od zítra do čtvrtka je zase na nějakém výjezdu:frowning2: :frowning2:.
8. čer 2009 v 18:40  • Odpověz
ahoj holky, vy jste to rozjely :wink:
mně Neli lezla v 5, stála v 7 a neomezovali jsme jí, ani se to nemá, každé dítě má své tempo do kterého se mu nemá zasahovat!
K pádům, Neli padala hodně a rozhodně jsem jí za zadkem nestála, ale vždy bylo zabráněno většímu úrazu, já mám největší hrůzu z opaření.
hodnotit děti podle tabulek je na jednu stranu blbost a stres pro maminky, ovšem na druhou by někde měla být hranice, která je alarmem že něco není ok, třeba když dítě v 18 měsících nechodí, tak to není normální a chce to vyšetřit a rehabilitovat a podobně.ale jestli leze v 6 nebo 7 je úplně fuk :wink:
8. čer 2009 ve 20:21  • Odpověz
tím pádem myslím pád ze stoje na zadek, né třeba pád z okna :wink: :wink:
8. čer 2009 ve 20:22  • Odpověz
U nás se opakuje včerejšek a opět řičíme v postýlce jak blázni. Ach jo, a to už Ondrášek uměl tak hezky usínat.
8. čer 2009 ve 20:29  • Odpověz
Souhlasím s tím, co napsala Marti, každé dítě je jedinečné, každé má své vlastní tempo, tak je nechme ať se vyvíjejí a mějme z toho radost:slight_smile: :slight_smile:.
8. čer 2009 ve 20:31  • Odpověz
marti,,,co Majda, dostala sváču? :grinning:
8. čer 2009 ve 20:54  • Odpověz
autor
Baf holky, tak v podstatě jste to shrnuly a já naprosto souhlasím. Každé dítě je jedinečné a má své tempo :wink: Dokonce naše téměř stejně staré děti jsou každé úplně jiné :grinning:

Alí nevím, jestli si dočítala, ale když tak já bych si vzala ty plenky. My je stále zapínáme k sobě, takže nám asi ještě vydrží :wink: Pokud už jsi je teda nedala dál :wink:

Martí :grinning: To jsme jako pochopily, že né pád z okna :grinning:
8. čer 2009 ve 21:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.