• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
ducky...Matýsek dobojoval :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
16. čer 2009 ve 12:12  • Odpověz
Jajinko, to je smutné, sice neznám příběh Matýska, ale každého stvořeníčka je mi líto:frowning2:.
A co Vy a bodnutí?
16. čer 2009 ve 12:18  • Odpověz
Ali...no zaplakal trošku ale jinak dobrý, je to pohodář :slight_smile:) váží 6600g :slight_smile: takže za měsíc přibral 600g, aby ne když je na UM :grinning:
16. čer 2009 ve 12:23  • Odpověz
No, jo, to jsou ty na UM - otesánci:slight_smile:. I když my jsme posledně taky za měsíc a pár dní přibrali 600g jen z kojení. Takže jsme taky otesánci:slight_smile: :slight_smile:. Jsem zvědavá, kolik budeme vážit toho 26.6., kdy jdeme (sice v předstihu) na 8měsíční prohlídku (3.6. jsme vážili 8.050g).
16. čer 2009 ve 12:48  • Odpověz
Ach jo, žehlím žehlím a Ondra do toho kńourá a kňourá a kňourá a není to jeho protivné vrčení k zastavení.
16. čer 2009 ve 12:50  • Odpověz
já doufám že Tom kňourat nebude, páč by to znamenalo teplotu, nechciiii
16. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz
Kuk přátelé, jsme doma od mudry.
Ptala jsem se na botičky. Tak mi řekla, že botičky až bude hodně chodit a malinko lézt a ukazovala mi že nejlepší jsou takový ty sandálky, prázdná špička, plná pata. Bačkůrky totál nevhodný. Jo a prý až si bude stoupat tak že ji nemám nechávat aby stála na špičkách, jako jsem zvědavá jak jí to případně vysvětlím. Zkoušela sezení a říkala že sedí hezky i když si sama ještě nesedne a že ji můžu nechávat ale jen chvilku. Co se jídla týče, můžu už nechat mlíko jen v těch 7 ráno, jinak na jednu sváčku jogurt (jakýkoliv bílý, iděálně s živýma kulturama, na Activii řekla v pohodě), můžu dát lžičku domácí marmelády,další sváča ovoce. NA žužlání rohlík nebo lépe kůrka chleba a mám zvykat na tmavé pečivo. Jo a prej dbát na to aby hodně pila. Nabízet, nabízet, nabízet...u nás věčnej boj. Kolem toho 10 měs. že jí můžu dát i namazaný chleba Lučinou nebo podobně. Tak bych řekla nic nového, co byste tu nevěděly :grinning:

Jinak míru nevím, neměří ji, musím změřit sama. Váha 9400, drka to okomentovala že je fakt velká. Obvod hlavy 46, prsou 48.

Konec hlášení

mojca, malá spí jen v postýlce nebo v kočárku, pokud jsme venku nebo je na balkoně. Žádné problémy v tom nepozoruju. Ví že postýlka je na spaní.
16. čer 2009 ve 13:41  • Odpověz
Jdu vás dočíst.
16. čer 2009 ve 13:47  • Odpověz
Tady je tedy nějak mrtfo, kdepak všechny jste??? :confused:
16. čer 2009 v 16:38  • Odpověz
já tu jsem ale Tomík pláče už skoro 20min :frowning2:
16. čer 2009 v 16:57  • Odpověz
Hezké odpoledne,
po dožehlení tuny prádla jsem Ondrovi zkusila dát UM a byla jsem velmi zvědavá na jeho reakci. Udělala jsem to Hami 2, co mi poslali v balíčku, a myslela, že ho budu dokojovat. A ono mu to tak chutnalo, že to celé vyžahl!!! Celou tu jednu dávku z 210ml vody, já zírala. Takže s UM asi problém nebude. Zato ta moje prsa, to bude hrůza. Myslím, že můžu s kojením v klidu přestávat, ale snad to zvládnou ta moje prsa s pomocí léků.

Pak jsme byli venku dvě hodinky a Ondrášek 1,5 hodinky spinkal. Super druhá dvouhodinová procházka v tomto dni. Vyzvedli jsme babičku ve škole a šli chvíli k nám.

A zítra nás čeká vítání občánků. Co si jako máme vzít na sebe?? Škoda, že nemůže jít Martin, ale snad to vyjde mojí mamince, že by s námi šla. A pak si zajdeme na dobrý oběd do nekuřácké restauračky, se těšíííím.

Moje kamarádka už je taky maminkou, rodila též v Krči, zatím nevím podrobnosti, jen vím, že je to chlapeček, narodil se včera ve 14.55, jmenuje se Adam a měří 50cm a vážil 3350g.
16. čer 2009 v 17:22  • Odpověz
Asi to zapadlo, ale prosím Vás o info:
Mám dotaz, kdy jste dali žloutek do jídla? Už ho tam mohu zkusit dát?
A ještě mne zajímá, kolik by toho - mléčného i nemléčného mělo dítě přes den vypít a kolik toho ovocného či masovo - zeleninového příkrmu sníst?

Hanko, Kája je pořádnej kus ženský, co? :slight_smile:
Jajinko, copak je Tomáškovi?
16. čer 2009 v 17:23  • Odpověz
Ali...asi reakce na ocko :frowning2: place jakoby bolesti :frowning2: zkusila sem mu dat sirup ale plival to, chjoo, ted mi spi na ruce chudik :frowning2:

jinak kamaradce gratulace :wink:
16. čer 2009 v 17:25  • Odpověz
Ali jj, je to kus ženský, ale nepřijde mi tlustá, jen je prostě velká :sweat_smile:

ad žloutek, měl by se dávat jednou týdně, vařený rozmíchat do zeleniny, na začátek nemusíš celý. Já ho ještě nedávala, ale tento týden začnu, dnes jsem to řešila s mudrou, nechtělo se mi do něj protože já jsem jako mimino měla na vajíčka reakci a byla jsem asi měsíc v nemocnici s průjmem, zvracením...atd. Mudra říkala že to vypadá, že jsem dostala i bílek, že ten způsobuje alergii a že žloutek by neměl a že je důležitý na mozek, tak ať ho zkusím dát jenom půlku a pak když dobrý, tak klidně celej. Takže tak.

A ad ty dávky, aby byla nahrazená celá mléčná dávka, měl by Ondra sníst 150-190 g zeleniny, ovoce... Jinak ty tekutiny, to je těžký, četla jsem 150ml na 1 kg dítěte za den. To mi přijde docela dost, že to asi nemají, ale zase se do toho počítá všechna tekutina, takže i ta v příkrmech, kaši atd. Jinak si myslím že se můžeš skoro řídit tím, co mi řekla dnes mudra, nejste o tolik mladší a navíc mudra si myslí že jsme s příkrmy začli taky v 6 měs. A jestli se ti nechce ještě dávat jogurt, tak nech ráno: mlíko, dopol.:ovoce, oběd: zelenina+maso, svačina: mlíko, večeře:kaše/mlíko

Tak snad jsem to napsala srozumitelně :slight_smile:
16. čer 2009 v 18:04  • Odpověz
Jáji chudák Tomík, tak snad to brzy přejde :frowning2:

Jakpak se má asi ta Martinka...docela jí závidím, v dobrém :slight_smile:
16. čer 2009 v 18:10  • Odpověz
Hanko, díkes za rady:slight_smile:.
No, a my začali až s ukončeným sedmým měsícem, takže myslím, že můžeme jet rychleji, zvlášť když Ondra na nic zatím neměl žádnou špatnou reakci:slight_smile:.

Ondra to má zatím teď takhle (časy jsou stále ještě orientační páč záleží na kojení:slight_smile:):
8.30 kojení
11.30-12 zelenina+maso
14.30 kojení (dnes nahrazeno na zkoušku UM, který krásně vybumbal - takže ho budu možná dávat v těch 8.30)
17.30 kojení
20.00 kaše
5.00 kojení

Jdu si ještě jednou přečíst co Ti říkala MUDr. My jdeme 26.6. na kontrolu, tak se taky pozeptám jaký ona na to má náhled.
16. čer 2009 v 18:17  • Odpověz
tak v těch 8:30 bych mu zkusila šoupnout ovoce a když by ho nechtěl, tak bych ho zkusila místo ráno v těch 14:30. Třeba Kája má ovoce odpoledne, protože dopoledne ho prostě nejedla, dala tak dvě lžičky a konec, odpoledne sní celou skleničku. :slight_smile:

Jasný, příští týden je za chvilku, tak jsem zvědavá co ti řekne ta vaše :wink:
16. čer 2009 v 18:23  • Odpověz
Tak myslíš, že takhle brzy ráno ovoce, jo? Hmmm, no to nevím, jestli mu bude šmakovat:slight_smile:.
No, uvidíme, jakej budeme mít v jídle režim až nastolíme UM. Takhle pořád dodržujeme ten 3hodinový interval, ve kterém jsme dlouho jeli v kojení...
16. čer 2009 v 18:25  • Odpověz
Jééééžiš, já jdu zase k zubařce, fujfuj, v pátek ráno, bléééééééééééééééé.
Pořád nevím, co si vzít zítra na sebe na to vítání občánků... A jak to udělám s krmením, když je to od 14ti hodin.
16. čer 2009 v 18:26  • Odpověz
no když vy tu sváčku máte brzy, my máme mlíko v 7 a další v 10, to už je přeci jen později. Ale zkusit to můžeš a nebo zkusit trochu převorat "rozvrh" :grinning: my teda 3 hodiny dodržujeme i s UM
16. čer 2009 v 18:27  • Odpověz
Koukám,že jste pěknw povyrostli,jak se bavíte už o příkrmech sranda...
Vrani,to čpoičkování vůbec nejde zrušit,jen pomct těmi botičkami,fakt nejde když si dítě stoupá,jí to nedovolit..mě zase mudr,říkala:jsem jí volala až ze Slovenska,že nepřijedem na 10měs.kontrolu,tak když jsem řekla,že špičkuje tak musí mít i doma bačkůrkya je to lepší..i když jsem někde četla,že nejlepší je učit se naboso no...my bačkůrky nosíme na venek jsem koupiila zdravotní boty...hm ale když ty boty nebo bačkůrky nemá,tak prostě chodí po špičkách,baletka jedna...
16. čer 2009 v 19:04  • Odpověz
autor
Tak už jsem tady :wink:

Jáji to je mi líto :frowning2:

Alí švagrová studovala kojení.net a napsala mi, že naše dětičky by měly mít 500ml mléčné stravy (jogurt, UM, kojení, kaše), 190-200 g masozeleninového příkrmu (nebo žloutek v zelenině, já dávala už 2x a celý a Bětce hrozně chutná), 200 g ovoce. Pít by měly tak, aby dovršily 1 litr. Takže ca. 500 ml dalšího pití. Bětka dá 260. Asi by dala i víc, ale to už se mi nevejde do láhve :grinning:
Jo, ten jogurt od uk. 8 měsíce :wink:
My to teď máme takto:
9.00 - UM
12.00 - oběd
15.00 - ovocná svačinka
17.30 - UM
19.00 - kaše
3-4 ranní - kojení
6-7 ranní - kojení
Jak ukončí 8mý měsíc, tak nahradím tu devátou jogurtem :wink:
Ty časy se mi taky někdy šoupnou, ale max tak o půl hoďky.

Hani taky si myslím, že si asi dostala celé, páč bílek je skutečně silný alergen a do roka by s ním děti neměly přijít do styku :wink: A jinak hezké míry, Kája je fakt kus ženský :grinning:

Kate jj, už v tom jedeme taky :wink: Bětka mi naštěstí celkem krásně papá, takže dobrý :wink:

Mojčo moje malá taky spí i přes den v postýlce a rozlišuje mezi dnem a nocí. Je ale pravda, že ve věku Zuzky spinkala v lehátku v obýváku.
16. čer 2009 ve 20:37  • Odpověz
už je lepší, spinká, nevím co to bylo, fakt hrozně plakal :cry:
16. čer 2009 ve 20:39  • Odpověz
tak 500 ml jinýho pití mi nedá ani omylem, jako jasný že něco je v těch přesnídávkách a maso zeleninách, ale čaje dá ztěží 100, spíš 50. Ale myslím, že kdyby měla žízeň tak si vezme. Trubičkou jí to do krku lít nebudu,
16. čer 2009 ve 20:40  • Odpověz
autor
Jáji tak byl asi rozhozený z očkování :frowning2:

Hani to je jasný, že nebudeš. Stejně, všude máš obecný popisy, ale každé dítko je unikát, že? :grinning:
16. čer 2009 ve 20:50  • Odpověz
asi jo, no tak doufám že bude dělat hají a nebude mít teplotu
16. čer 2009 ve 20:53  • Odpověz
Ahoj holky,
jsem tady jen na skok. Mamca-babi hrozne prcka rozmazluje, porad ho chova, tak jsem zvedava, co bude delat az odjede. Jinak dneska jsme byli u dr. kvuli te hnusne vyrazce na obliceji, tak jsme dostali ondrejovu mast. Jo a vazime 5,09 kg tzn. prirustek 260 g za 2 tydny. No, na to jak zere je to fakt malo, ale pry se vic hybe a je to o.k.
Jinak babi mi vyzehlila kos pradla a ja jsem ji odpoledne vzala po kramech, tak jsme trosku provetrali penezenku a nakonec si dali dortika a zmrzlinovy pohar :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mojca, ja davam prcka do postylky jen na noc. Pres den ho mam na velke posteli v detskem pokoji nebo na lehatku, obcas v kosi, ale tam moc byt nechce.
Holky, hezky vecer, nejak jsem skocim, az babi odjede :grinning:
16. čer 2009 ve 20:53  • Odpověz
autor
Peti já taky dneska provětrala peněženku. Koupila jsem něco sobě, něco Bětce, nějaké knížky a pak něco v DM :wink: My ale byli v Arkádách. Kámoška tam byla nadšená, sehnala taky spoustu věcí :wink:
16. čer 2009 ve 20:57  • Odpověz
No ja jsem si koupila podprsenku, pak jsem koupila prckovi bodicka a manzelovi kosili, trenky a ponozky :slight_smile: a jeste zitra chci do drogerie a musim do lekarny pro tu masticku prckovi na ten oblicej, aby byl zase frajer :wink:
Dneska byl prcek vecer protivny, vyzahnul 190 ml a porad rval, ale vic jsem mu nedala, protoze bezne pije 160 ml, aby ho nebolelo brisko a pak nemohl zabrat. Ted uz snad spi, tak pujdu taky do postele, abych se trosku vyspala.
Dobrou noc!
16. čer 2009 ve 21:02  • Odpověz
Kacko co delas zitra? nechces na spacir? kdyz bude Tom v pohode?
16. čer 2009 ve 21:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.