• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Ahoj holky,
jo to vstávání je u nás velmi časně a pak je ten den tááááááááááák dlouhý.
Byla jsem teď s Ondrou 2,5 hodinky venku, za chvíli do sebe naládujeme nějaký masozeleninový obídek, najdu něco hezkého na sebe (snad to najdu) a vypravíme se na vítání občánků, které je od 14 hodin v nedalekém společenském sále MÚ. Jsem na to docela zvědavá. Škoda, že nemůže manžel, udělal by hezké fotky, nu, což, snad tam bude fotit nějakej jejich fotograf....

JInak Ondra kolem té půl deváté vysosal opět plnou dávku UM, takže se nemusím bát, že by na něj nepřešel. Teď hurá pro prášky na zastavení laktace, tedy doufám, že mi pomohou je to opravdu hrozný, a pak jen UM.

Zatím pááápááá, jééé, koukám, že druhá Alča už je zase tady. Vítej:slight_smile:.
17. čer 2009 v 11:52  • Odpověz
autor
Jáji tak já ti zavolám, až půjdu z Hajísků.

Alí tak to Ondra vzal UM lépe než Bětka, ta dělala ofuky. Ale už je to dobrý, pije 180 a zítra jí asi taky dám 210.
Jo a nelekni se hovínek, Bětka teď kaká zelený až tmavozelený, ale prý je to normální.
Tak se hezky přivítejte :wink:
17. čer 2009 ve 12:07  • Odpověz
no tak Tomík snědl celou skleničku té zahradní zeleniny, to je poprvé, valím oči a pak vypil 40 šťávičky, tak snad mu mlíko dávat nemusím co???
17. čer 2009 ve 12:10  • Odpověz
autor
Jáji nemusíš :wink:

Jdeme na Hajísky. Se mi zase nějak nechce :frowning2:
17. čer 2009 ve 12:26  • Odpověz
ducky...hele mě se s ním nikam jet nechce, radši
17. čer 2009 ve 12:29  • Odpověz
Kaci, manza se vraci v patek v noci. Mamca-babi za chvili odjede, tak jsem zvedava, jak to vezme prcek, protoze ja ho opravdu pri kazdem kviknuti nosit na rukou nebudu:sweat_smile:

Pri, to budete ockovat ten synflorix uz ted? Ono se to muze ockovat spolecne s hexou, ale dr. mi rikala, ze by to pro prcka byla velka darda, takze budeme ockovat jen hexu a ten synflorix pozdeji, az bude vetsi.
17. čer 2009 ve 14:47  • Odpověz
autor
Peti tak to už uteče, ne? Já nesnáším, když manža musí pracovně pryč. Měl sérii 3 týdnů, kdy byl furt v Německu a to byla hrůza. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak moje dr. taky myslí, že je to darda, ale ono se to dá očkovat takto:
hexa, za 14 dní Prevenar, Synflorix, za 14 dní hexa, za 14 dní další Prevenar nebo Synflorix a tak dále :wink:
My to tak měli. Jen jednou dostala hexu i Prevenar naráz, ptž byla předtím zahleněná a nešlo to píchnout. A ustála to v pohodě. :wink:
17. čer 2009 v 15:41  • Odpověz
ducky...tak Tom má 38 po odečtu ale zatím si povídá tak mu nic nedávám
17. čer 2009 v 16:18  • Odpověz
autor
Jáji tak vyčkej a uvidíš večer. Ale kdyby měl večer vyšší, tak mu dej čípek :wink:

Já chytám nerv z Bětky dneska. Nejen že mě ráno vzbudila děsně brzo, ale dneska vůbec hapruje se spaním a já toho mám plný zuby. Ještě jsem neměla chvíli pro sebe a to nějak špatně snáším. Ona dnes spala jen necelou hoďku dopo, kdy jsem jí chystala pití, něco pouklízela a tak. Pak usnula těsně před školou, kam chodíme na Hajísky. To spala tak 5 minut. Pak usnula těsně před barákem, to spala tak 2 minuty. A od té doby se jí snažím uspat, ale ona buď řve nebo si povídá. Já už fakt nemůžu. A to tam mám plnou myčku a zadělanou troubu. :frowning2:
17. čer 2009 v 16:44  • Odpověz
Bětka nechce spinkat? Ten náš taky ne a to má teplotu :unamused: Já teda doma nic na práci nemám, vše jsem udělala včera, ale že bych měla jen tak chvili a nemusela na nej dohlizet to neeee

jinak min ji, to je asi k teplote vid?
17. čer 2009 v 16:48  • Odpověz
autor
No, nějak nechce. A já jsem hotová. Furt za ní lítám, páč se odplazí pryč a leží na studeným. Já prostě potřebuju chvilku pro sebe, kdy hodím nohy nahoru a nic nedělám. Dneska se mi to ještě nepodařilo a v kombinaci s tou hnusnou nocí mi už ujíždějí nervy :frowning2:

Já myslím, že to bude určitě souviset s teplotou. Já taky moc nejím, když mám horečku. :wink: Hm, takže bych vlastně potřebovala mít permanentně teplotu, abych nejedla :grinning:
17. čer 2009 v 16:58  • Odpověz
Kačko klííííd, každému ujíždí nervy, se stává noo, odpočineš si večer až bude chrupkat :wink:

jooo tak to já bych potřebovala pusu plnou aftů,jednou sem to měla a zhubla za týden 5kg, byla to teda ale bolest jako kráva :grinning:
17. čer 2009 v 17:02  • Odpověz
autor
Jáji já vím že jo, ale já na ní nechci být ošklivá, ona to nedělá schválně. Jenže prostě se neovládnu a pak je mi to líto a bulím tu :cry: Každopádně tenhle den je teda fakt hustej v kombinaci s tou nocí. Doufám, že už se to nebude opakovat.

Hm, tak afty znám taky, naštěstí plnou pusu jsem jich nikdy neměla. Vždycky tak jeden, max dva. A táta mi to jako malé natíral genciánou, až jsem měla pusu fialovou :wink:
Já jsem si teď řádně obalila nervy. Sešrotovala jsem horalku a milu, fuuuuuj, čuník :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takhle asi nezhubnu, že? :sweat_smile:
17. čer 2009 v 17:07  • Odpověz
no jo já jsem na něj taky ošklivá a pak mě to štve, nejsi robot no nee??

milu jsem neměla ani nepamatuju a tak ji milujuuuuuuuuuu a taky nezhubnu nebooooooj ale pristi tyden jdem na stepik juuu?
17. čer 2009 v 17:08  • Odpověz
autor
Já Milu taky miluju. A na stepík jdem na 100%. Akorát to asi budeme dělat tak, že ty tam dorazíš, zabereš dvě místa a já doběhnu těsně před 18tou. Já totiž budu muset vždycky předat manžovi Bětku na Koni :sweat_smile:
17. čer 2009 v 17:17  • Odpověz
Holky, ahooooooooooooj.
Koukám, že Tomášek hicuje v horečce, jo? Chudinka malinká.
Katko, tak nohy nahoru přes den to vůbec neznám... Buď jsem s Ondrou venku anebo si s ním pořád hraju nebo pracuju. Dneska Ondrášek spinkal dopoledne asi hodinku a odpoledne jenom půl.

Jinak vítání bylo hezké. Bylo to poprvé v novém sále v nové budově, takže taková samá improvizace, ale mile strávený čas. Ondrášek se do kolíbky ještě vešel:slight_smile::slight_smile:, ale být to o měsíc později myslím, že už by to nešlo... Byli jsme tam nejstarší, nejupovídanější a nejhodnější. Doufám, že pan fotograf umí hezky fotit páč našeho Ondráška fotil rád:slight_smile::slight_smile:. A snad jsem to moc nekazila já svým nefotogenickým zjevem...
Dostali jsme kytičku, pamětní knížku, hezkou knihu o Petrovicích a pamětní medaili.
Pár foteček jsme udělaly i my s maminkou, ale jen na kompaktík takže nic moc, ale dokumentačně OK.

Zatím páááápáááá

PS dostala jsem od manžela nový mobil, tak ho dneska první den "zajíždím" :slight_smile:
17. čer 2009 v 17:17  • Odpověz
autor
Alí tak ty si teprve zvykáš a je to lepší než naopak. Já byla zvyklá, že Bětka spí a ona teď spaní bojkotuje. Ty jsi byla zvyklá, že Ondra nespí, tak tě teď jeho spaní mile překvapuje. Bětka spala 3x denně, tak během toho jednoho spaní jsem prostě totálně orazila. A teď prd. Navíc mi furt leze pod židli, ochutnává nohy od stolu, židlí apod. Furt jí někde lovím. Docela začínám proklínat tu studenou podlahu. Jinak bych jí nechala klidně být, ale nechci, aby se nastydla.
A jinak fajn, že se vám vítání líbilo. Já jsem zvědavá na to naše, i když Martinka mi říkala, že to bylo fajn.
A mobil jaký? Jakou značku a typ?
17. čer 2009 v 17:23  • Odpověz
ducky..jasnyyyy, zaberu mista, neva ze vzadu???
17. čer 2009 v 17:25  • Odpověz
autor
Jáji dokud budu špekatá, tak nevadí. Pak chci dopředu :grinning:
Já jsem totiž strašně šikovná a jde mi to a chci se pak předvádět :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. čer 2009 v 17:36  • Odpověz
no tak já budu vzadu a ty vpředu, páč mě to nende :frowning2:
17. čer 2009 v 17:37  • Odpověz
autor
Jáji :grinning: Tě zkouknu. :wink:
17. čer 2009 v 18:00  • Odpověz
Ahoj holky,poradíte mi některá, jak naučit 2-měsíční dítě sát ze stříkačky vodu (kojeneckou)? Dnes jsme byli s malou Zuz poprvé ve městě, držet kočár na jezdících schodem je tedy docela záhul :unamused: . Jeli jsem na vyšetření(po šestinedělí) a proběhlo vcelku O.K., bála jsem se ho, protože ani sex v poslední době, po porodu, nebyl moc příjemný. Dostala jsem od Dr. nějaký typ na přípravek, který by to měl vylepšit :wink: .
17. čer 2009 v 18:07  • Odpověz
Mojco, ahooooj, prosím Tě, co Ti poradila MUDr. za přípravek?? Mohla bys mi to, prosím, napsati? Díky moc. Ze stříkačky sát vodu, jo? No, to se asi dělá stejně jako s mlíkem, ne? Musíš do pusinky vložit jak svůj prst tak tu stříkačku a dítě začne nasávat:slight_smile:, no vyzkoušej.

Katko, je to Nokia E66 (v červenostříbrném provedení) a jsem s ní spokojená:slight_smile:.
Tak co Bětulinka? Usnula nakonec alespoň na cvhíli? My máme dneska trochu rozhozený režim kvůli tomu vítání, jsem zvědavá, kdy přijde dnes na řadu kašička:slight_smile:. Dávám zatím pořád tu Hami První kaše - myslíte, že mohu zkusit nějakou jinou? Třeba tu od Nestlé?
17. čer 2009 v 18:23  • Odpověz
Mojca, ten pripravek by me taky zajimal :zipper_mouth: Mojco, jak pise Alca, tak vodu by ti mela mala sat stejne jako mlicko. A proc ze strikacky vodu? To kvuli vedru tu vodu a ze strikacky, aby ti pak chtela prso? Jestli nema problemy s prisavanim, tak bych ji klidne poridila nejakou flasticku na vodu, ted delaji ruzne co simuluji zenske prso:slight_smile:

Kaci, no mne taky ujedou obcas nervy, ze na nej zvysim hlas a pak jsem z toho spatna. Prcek ted mel sileny pulhodinovy hysterak. Nevim, jestli kvuli tomu, ze odjela babi nebo ma hlad. Tak jsem se nastvala a sesnerovala ho do zavinovacky a je klid... tedy zatim :wink: Jo, manza ted taky porad jezdi do Nemec na skoleni. Pristi mesic bude pryc 2 tydny :frowning2: No, ale uz jen 2x se vyspinkame a bude doma :dizzy_face:
17. čer 2009 v 18:40  • Odpověz
mojco...já jsem taky zvědavá jako holky :wink:
17. čer 2009 v 19:13  • Odpověz
Ahojda holky, tak se hlásím jak jsem slíbila! Jsme ten den měly nějakej rozlítanej...ráno si Aduška pěkně brekla než se máma vypravila (a že mi to trvalo) pak oběd s kamarádkou, přesun na Prosek za jinou kamarádkou - tam mi Aduška brečela v kočárku (asi jí bolelo bříčko, páč pořád ublinkávala) a ve čtyři jsme jely k Lhoteckýmu lesu, kde jsme měly sraz s jinou maminkou od který jsem kupovala losa Edu. Teď Aduška leží na gauči s tátou a povídají a hrajou si spolu.
Za chvíli půjdem koupat, pak krmit a spinkat!

Mojca: s tou stříkajdou je to ze začátku věda (než přijdeš na to, do jakých míst tu stříkačku dát, aby to teklo). A kdyby nechtěla sát, tak lechtat na patře...ona začne. Já ze začátku takhle přikrmovala a než jsem našla ten grif, chvíli mi to trvalo

ducky: jéé, tak to jsem ráda, že nejsem sama kdo je z toho prcka občas na nervy. A nejvíc ráno, když chci ještě spát a Aduška už ne...jinak dnešní noc taky šílená! Budila se co tři hodiny...hrozný :frowning2:

tak naušničky už jsou v lihu a zítra jdeme píchat :frowning2: au, au, au...musím připravit láhev, kdyby křičela, protože to se mi určitě k prsu nepřisaje v tom křiku!
17. čer 2009 v 19:35  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj Alí,
tak tos měla super den :slight_smile:) To já byla jen na malé prochajdě díky očkování Tomíka, dneska měl ještě větší reakci než včera, ale teď už spinkááá :slight_smile:))
17. čer 2009 v 19:44  • Odpověz
Ahoj maminy, jsme doma. Byl to fajn den. Jdu vás dočíst :slight_smile:
17. čer 2009 v 19:57  • Odpověz
Ahoj holky, děkuji moc za rady. Zkusím stříkačku se šimráním patra :sweat_smile: a optám se i na flašky, které by měly simulovat ženské prso. Dr. mi doporučila dávat ve vedrech vodu ze stříkačky, z flašky né, aby pak neodmítala prso, ale nezmínila se, že existují i flašky, které simulují ženské prso :fearful: . Možná by na mou téměř 6-ti kilovou Zuzanku, 2-měsíční miminko, nejvíce zabralo, kdyby ve stříkačce nebyla voda, ale mlíčko :grinning: .
Název přípravku od Dr. Vám dnes nesdělím, letáček, který jsem od Dr. dostala, zůstal i s receptem na antiprášky u manži v práci, on má vše zítra vyzvednout v lékárně. Zítra dopo Vám název přípravku zjistím a pošlu.
17. čer 2009 ve 20:08  • Odpověz
Tak jsem vás dočetla.

Pri ahoj, vítej znovu :slight_smile:

Jáji Tomíka je mi líto, snad mu bude líp.

Alči copak máš za mobil?

Katko na kočárek kouknu. Ale asi se na novej už vyprdnu. Nevím, teď mám nějakej útlum.

Mojca, já už bych Zuzce vodu ze stříkačky nedávala. Už to není úplné prtě, tak ať se sama snaží, přeci jí nebudeš pořád dávat vodu ze stříkačky.. a vůbec, proč jí chceš dávat vodu? Kojeným dětem stačí kojo a když tak pár lžiček kojo vody denně, tak to když tak zkus lžičkou pokud ji nechceš zvykat na láhev.

No tak snad jsem na nic nezapomněla. U nás nového nic, stále odsáváme a Kája u toho řve jak tur.
17. čer 2009 ve 20:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.