• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
autor
Alí promiň, já věděla, že ti chci ještě na něco odpovědět. Já začla s Hami první lžička jablko a hruška a pak jsem jí dávala banán. Ten naškrábeš lžičkou. :wink:

A taky jsem si říkala, že ty lidi nepracujou :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ten los je boží, už jsem ho složila. Bětka se řehtá, když jí houpu. Samo jí přidržuju, aby nezbuchla, ale strašně se mi to líbilo, když jsem to viděla. A já měla jako malá houpacího koně a zbožňovala jsem ho, ale jak píše Péťa, to dneska stojí strašný prachy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. čer 2009 ve 14:20  • Odpověz
Ahojky,
Kačí los je fakt super, taky chci něco houpacího pro Štěpulu koupit, je fakt, že to co prodávaj v těch dětských obchodech je drahý jak vepř :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ve všední den tak plno v Ikee? nechápu :fearful:
Tak Bětka už sedí, to je fajn, Štěpán zatim cíleně teda ne, jen omylem :grinning:

Alčo my začali jak píše Katka taky tou první lžičkou jablko hruška. Banán teda zatím odmítá, ale jinak už to ovoce skleničkový baští dobře :slight_smile: A s tchýňkou to udělej jak radí Peťa, zmrzlina je dobrý nápad :wink:

Honzíkovi taky gratulace ke 2 měsícům :slight_smile:

A do toho vedra se mi taky nechce, tak půjdeme spíš později. Doma máme nic moc a to od rána všude větrám. To jsou ty paneláky :unamused: Na chajdě byl příjemný chládek, dokonce jsem si každý večer musela přitápět v koupelně, abych vůbec vlezla do sprchy :grinning:
18. čer 2009 ve 14:44  • Odpověz
autor
Holky tak já jdu udělat mlíko, ovoce vezmu sebou. A pak razíme na písek. Jdem na hřiště pod skálou, tak snad tam bude chládek :sweat_smile:
Zatím páááááááá
18. čer 2009 ve 14:47  • Odpověz
Tak jo, zítra to ovoce vyzkouším:slight_smile:. Takže první lžičku od Hami a pak zkusíme Frutapuru:slight_smile::slight_smile:, ta mi moc chutná.
A ještě přijde i moje maminka, no tady bude veselo. Už jsou tady:slight_smile:
Ondrášek po kojení usnul, tak mám chvilku klidu, ale peru, uklízím, atd... Takže nic moc relax. Docela mne ty tři hodinky venku v tom horku zmohli (a to bylo ráno ještě dýchatelno).
18. čer 2009 v 15:13  • Odpověz
Tak mám holky ty sušenky, jsou to nějaké od Hippu....a Kačko nebo Hani, já pořád si nejsem jistá o těch křupkách, co dáváte dětičkám, jestli myslíte ty rýžový chlebíčky? Ale to byste napsali chlebíčky že jo?? Dnes jsem to projela a nic jsem neobjevila, ještě zítra juknu do DM....
Alčo...tak dej vědět, jak Ondrovi bude chutnat ovoce...koupíš ho a nebo ho budeš strouhat? :wink:
18. čer 2009 v 15:51  • Odpověz
Vladi ty křupky nemají v drogerii, ale ve zdravé výživě. Dělají se kukuřičný, pohankový a rýžový :wink: Možná ještě v lékárně by je mohli mít. Sušenky mám Sunarky, ale ty jsou na štěpánka moc tvrdý ještě.
18. čer 2009 v 16:30  • Odpověz
Vladi, ty křupky vypadají jako velké kukuřičné žížaly a prodávají je bud v pytliku nebo v plastové krabicce.
18. čer 2009 v 17:35  • Odpověz
Holky, jeste jsem se chtela zeptat, jestli nevite kolik stoji jedna ta injekce Synflorixu?
18. čer 2009 v 17:54  • Odpověz
Hrusti, někdy jsem četla, že je to kolem 1640 Kč, myslím. Ale možná to bude v každém zdravotnickém zařízení trochu jiné, nevím.
Maminky už jsou pryč, docela fajn návštěvička.
Blééé, zítra ráno zubařka, fuj, vůbec se tam netěším.
18. čer 2009 v 18:02  • Odpověz
Jo, holky, já mám normálně praskliny na rozhraní bradavky a dvorce, co s tím? :frowning2: :frowning2: Sakra, dost to bolí
18. čer 2009 v 18:03  • Odpověz
Ali, nepomohl by Bepanthen. Je na popraskane bradavky, ta treba by to taky pomohlo.
18. čer 2009 v 18:59  • Odpověz
ani moc nedočítám, jsem zpět, u babi to bylo super, pohodička, teď vařím, dítko nechce usnout, nejradši bych dala nohy na stůl
18. čer 2009 v 19:39  • Odpověz
jen vítám zpět Kačku :wink:
18. čer 2009 v 19:52  • Odpověz
autor
Baf holky :wink:
Tak odpoledne vůbec nebylo nějaké vedro, krásně pofukovalo, takže super :wink:
Bětuška si hrála na písku, dokonce i ochutnala :grinning: Ale jen trošičku, jsem to nějak nestíhala jí všude furt pucovat :grinning:

Vladi holky ti ty křupky popsaly dostatečně, takže už to určitě najdeš :wink:

Alí opravdu zkus Bepanthen, to je takový všelék a mě vyléčil ty moje rozhryzaný bradavky. :wink:
Ještě doporučují Calcium Pantothenicum, ale není tak dobrý jako Bepanťák. To je takový Ferrari mezi mastičkama :grinning:
18. čer 2009 ve 21:24  • Odpověz
Holky, Bepanthen používám běžně, ale teď jsou to takové hluboké šrámy:frowning2:, tak nevím, jestli mi to pomůže, samozřejmě, že to mažu. Katko, tak Bětuška si hrála s pískem, jo?
18. čer 2009 ve 21:30  • Odpověz
Holkyyyyyyyyy, tak máme naušničky! Adrianka byla hrozně statečná!!! Jsem tam vešla, říkala jsem pí doktorce jestli u toho musím být, že bych radši nebyla a ona, že by mě stejně poslala pryč...tak jsem si došla do lékárny pro Framykoin a když jsem přišla (asi za tři minuty) Aduška se už smála. trošku jí to ještě krvácí, ale myslím, že zítra už to bude dobré. Je krásná. Zkoušela jsem jí fotit, ale oni ty naušničky nejsou moc vidět, když leží...

Jinak to bylo dneska moc fajn! Zítra kolem poledne odvezu Adrianku mojí mamce, bude hlídat a my jdeme s MM na raut :slight_smile: mňam :slight_smile:
18. čer 2009 ve 21:33  •  2 děti  • Odpověz
autor
Alí bude to déle trvat, ale vyléčí se to. Já ty ragády měla taky hodně hodně hluboký a zabralo to.

Ty jo Bětka se právě probudila hrozným řevem. Manža už jí houpe, páč ze mě by cítila mlíko. To samý bylo i včera, akorát ve 23.15 :frowning2: Nevím, co to je.

Alí to je super, že byla Aduška statečná. :wink: A krvácet to přestane, nám už to večer neteklo.
A raut, jo? Hm, taky bych si dala líbit něco takového :grinning:
18. čer 2009 ve 21:36  • Odpověz
Pri, to je dobře, že Aduška naušničky zvládla - už je z ní opravdová holčička:slight_smile: :slight_smile:.
Katko, tak jo, budu mazat a mazat a mazat, ale asi se zblázním bolestí, nejen tím šíleným nalejváním, ale ještě tohle, sakra. Zítra odpoledne zkusím ovoce, i když nevím, jestli raději nebudu kojit, když ráno místo mého kojení (jdu k zubařce) bude mít Ondrášek moje z mrazáku nebo umělé, a to by znamenalo, že by další kojení bylo zase až za 12 hodin a to by asi nedopadlo dobře.
18. čer 2009 ve 21:40  • Odpověz
autor
Alí tak to asi radši o den odlož, páč jinak ti asi fakt bouchnou :sweat_smile:
A už máš nějaké ty homeopatika?
Jo a až teď jsem se dostala k fotkám a rozleskávačka mě fakt dost pobavila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. čer 2009 ve 21:46  • Odpověz
Katko, to jsem ráda, že ses pobavila. Já myslela, že puknu smíchy, když Ondrášek sebral ty pytlíky ze stolu, rozdělil si je do obou ručiček a začal s nimi mávat a kopat nožičkami a ještě u toho vyluzoval hezké zvuky. Ta fotka to až tak suprově nezachytila jaké to bylo doopravdy:slight_smile: :slight_smile:.

Jsem domluvená s gynMUDr., že mi předepíše nějaké léky, které se berou 4 dny /doufám, že mi s tím zastavením laktace opravdu pomohou/.
18. čer 2009 ve 21:51  • Odpověz
autor
Alí se nedivím :grinning: :grinning: Mě dneska Bětka taky hodně rozesmála, ale to sem radši psát nebudu, co vyváděla, tak až zajdem zase na kafíčko, tak ti to povím :grinning: :grinning:
Mmch nechce se ti příští týden?

Tak to je super, ptž jinak fakt nevím, co bys dělala. Já to asi zvládnu jen s pokyny mojí gyndr., zjistila jsem, že co kojím jen v noci, tak se mi prsa už nenalévají a je to fakt v pohodě :wink:
18. čer 2009 ve 21:58  • Odpověz
teda holky co to je za tajnosti??? já chci vědět čím tě rozesmála :sweat_smile:

a kdo půjde na kafčo se mnou? na mě se prdí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
18. čer 2009 ve 21:58  • Odpověz
Tak jsem něco málo dočetla :wink:
Jáji tak Tomík měl takovouhle horečku chudík, jo. A na co to byla reakce? Na synflorix?

Hrusti já platila za ten první Synflorix asi 1750 Kč nebo tak nějak.

Alí tak jsem četla, že jste si užili vítání a Ondra že byl nejhodnější :slight_smile: Ten šel nějak do sebe poslední dobou, co? Máte teď doma hodnýho chlapečka, to je super :wink: Taky bych chtěla takovou proměnu u Štěpánka.

Kačí tak Štěpán se budí s naprosto příšerným řevem každou noc, většinou dvakrát na mlíko. Pak se teda budí ještě několikrát, ale to tak neřve. Je to děsný a zjistili jsme, že ho uklidní když na mě kouká jak mu připravuju UM :sweat_smile: A Bětka měla premiéru na písku, tak to brzy teda :slight_smile: To by se Štěpánkovi mohlo líbit, má rád hlínu z kytek, teda ne že by jí ochutnával, ale rád se mi hrabe v květináčích :grinning: :grinning:

JInak holky máme tu ohrádku, používáme jí na chatě na zahradě. Ale bohužel v ní Štěpula nechce moc být, věčně stojí, drží se žbrdlin a péruje :grinning: Že by si tam poklidně hrál, jak bych si přála, to teda ne, to vydrží tak maximálně 2 minuty :wink: Jinak je strašně rád na trávě a rve jí a pak si jí se zájmem prohlíží :slight_smile:
18. čer 2009 ve 22:01  • Odpověz
Už kojíš jen v noci, jo? Tak to Ti závidíííííííííííííííííííííííím.
Já kojím ještě 3x za den ( 8.30, 14.30, 17.30) a 1x v noci (4.40). Dvě kojení (polední a před spaním) mám nahrazena jídlem. Dvakrát jsem zkusila místo toho v 8.30 dám UM, ale nějak nevím jak to mám udělat s tou svojí laktací, co kdy nahradit, abych nepraskla, ale musím to udělat, prostě vydržet tu bolest snad to pak za několik dní poleví.

Na kafčo půjdu velmi ráda. Který den se Ti hodí?
18. čer 2009 ve 22:02  • Odpověz
katch...na druhou hexu, no snad už bude v pohodě, doufáááám
18. čer 2009 ve 22:03  • Odpověz
Jo, a psala mi Matru: Máme se báječně, je krásně. Neli to zvládá úžasně. Všechny zdravím.
18. čer 2009 ve 22:04  • Odpověz
autor
Kačí Štěpulák je fakt číslo. A to si myslím, že Bětka je taky éro, ale proti Štěpulovi je to beránek hodnej :grinning:
My taky koupíme ohrádku, páč jak tu máme studenou podlahu všude, tak já furt za Bětkou běhám a pokládám jí zpět na Krtky (puzzle) :wink:

Alí kromě úterka a středy jsem v pohodě všechny dny :wink:

Jáji to né že tajnosti, to sem fakt nemůžu napsat :grinning:
Pojď taky na kafe a dozvíš se :grinning: A co jsem to viděla? Jezinky ze Stromovky? :grinning:
18. čer 2009 ve 22:07  • Odpověz
autor
Alí to je dobrý, já si akorát říkala, kdy Marťa zase napíše a ona se rozhodla podělit nás SMSkama :grinning: :grinning:
18. čer 2009 ve 22:07  • Odpověz
ducky...fňuk fňuk já bych ráda ale mě nikdo nepozval :cry: :grinning:

jo jo páč už me jaksi diskuze v lednovkách točila, joo to není jako tady pohodička klídeček :dizzy_face:
18. čer 2009 ve 22:08  • Odpověz
autor
Jáji, ty fíku, však jsem tě právě pozvala :grinning:
Aha, já právě že přispěju a najednou čučím, Jezinky ve Stromovce, založila Jajinka27 :astonished: :grinning:
No, já jsem už našla tolik diskuzí, kde se seřvaly jak koně (např. Kolínsko), že si říkám, jestli mi nejsme jedna z mála poklidných, přátelských diskuzí a hlavně si přeju, aby se to tady nikdy nezhádalo a nerozdělilo jako jiná témata :frowning2:
18. čer 2009 ve 22:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.