• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
autor
Alí tak jsi dobře pořídila. Já jsem zvědavá na ty moje kazy, jdu 23.7. :sweat_smile:

Peti 1x denně to vlastně skoro dělám a i tak mě to děsně nebaví. Mám taky sterilizátor do myčky, jenže ta moje cácorka nechce pít z Aventek, ale z MAMek a ty se tam nevejdou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže vyvařuju klasicky v hrnci.
Já si říkám, že snad už má protilátek dost, ne? Ty máš ještě prdíka malýho, to bych taky vyvařovala furt :wink:

Vladi nevěřil. Oni teda píšou, že je to do 6ti měsíců, ale tohle by mě v životě nenapadlo. Tak teď už budu chytřejší a hrací centrum fakt uklidím. Nedá se nic dělat.

Alí, Jáji, Hani - ten čtvrtek dopo nebo odpo?
19. čer 2009 ve 12:50  • Odpověz
Kaci, nam taky Aventky nevyhovuji a mame flasticky MAM a NUK. Koupila jsem si obycejny univerzalni sterilizator do mikrovlny a jedu v nem. Stal kolem 500 Kc a vejde se tam 5-6 flasticek podle toho, jak to tam naskladas.

My jdeme na prochajdu, na postu a na nakup. Mrknu na vas pozdeji.
Dneska se nam vraci tatka... jupiii :grinning:
19. čer 2009 ve 13:04  • Odpověz
autor
Peti aha, tak já mám právě půjčený Avent a nechtěla jsem nový kupovat, když si myslím, že to na dlouho není :confused:
Já půjdu asi taky ven, ale až později, po svačině :wink:
19. čer 2009 ve 13:09  • Odpověz
Tak to my máme AVENT v oblibě, tedy Ondrášek. Ale zatím neumíme pít z toho pítka, ještě prdík malej neví, jak pořádně natáhnout tu tekutinu do sebe - ono to tedy, mezi námi, je docela námaha. Takže čajíčkujeme/šťávičkujeme ještě z lahvičky, no nevadí.
Jo, a nevyvařuju furt, a taky to hážu do hrnce jednou za den. Vždyť už jsou naše děti velké:slight_smile:.

A rozhodla jsem se dát broučkovi to ovoce, tak jsem zvědavá. První lžičku jablíčko mu dám asi - a není to malá porce těch 125g? Pokud mu to pojede tak hezky jako ovoce, tak bude po dojedení skleničky brečet a vyžadovat ještě:slight_smile:.

Katko, prosím, řekni mi, jaký máš, tedy Bětka má, jídelníček? Díky za inspiraci:slight_smile:.
19. čer 2009 ve 13:41  • Odpověz
prosím prosím odpoledne, já mám dopolko gyndu v 10

Jinak máme jadýrka huráááá, už tam nemusímeeeeee

joo Kačko v pondělí step jo??
19. čer 2009 ve 14:10  • Odpověz
Jajinko, tak bezva, že tam už nemusíte:slight_smile:.
19. čer 2009 ve 14:15  • Odpověz
Holky, když se Vaše díte přes den probudí, pláče po probuzení? Ondrášek většinou ano:frowning2:, nechápu proč vždycky tak srdceryvně vysílá.
19. čer 2009 ve 14:18  • Odpověz
autor
Alí tak ho když tak dokoj :wink:
My to máme různý, já vždycky popadnu co mě napadne. Teď se teda snažím aby měla 1x týdně ten žloutek a jinak furt masíčkový. Já už kupuju ty 190-200g, kupuju Hami, Hipp a něco od Alnatury a Hamánka. Ovoce kupuju různé druhy od Hami a Sunárku. Ale abych ti přesně napsala její jídelníček, to je fakt různý.
Beru co mě napadne.

Jáji jasně že v pondělí stepí. S těším :grinning: A super, že máte jadýrka :wink:
19. čer 2009 ve 14:19  • Odpověz
autor
Alí nepláče. A jsem v šoku, ptž už opět spí přes hodinu. Dávala jsem jí do postýlky lehce po 12.30, usnula tak před 13tou a ještě spííííííííí :astonished: :fearful: :fearful: :fearful: :fearful:
19. čer 2009 ve 14:20  • Odpověz
Ali většinou ne páč spí se mnou v posteli ale když je to v kočárku a hned mě nevidí, tak pláče

jinak to naše dítko ty příkrmy občas pěkně bojkotuje, aby snědl celou malou skleničku to ani omylem
19. čer 2009 ve 14:21  • Odpověz
Jasně, takže zkoušíš různé značky, různé chutě:slight_smile:. A přes den tedy už teď nekojíš, jo?
Já pořád nevím, jak to udělat...:slight_smile:. Kdybych se nebála těch mých prsou tak okamžitě přestanu kojit a jedeme v UM, ale takhle mám strach... Příští týden si dojdu pro ty léky a asi už začnu.
19. čer 2009 ve 14:21  • Odpověz
Bětuška má asi nějaký šok z toho dnešního "zážitku" v hracím centru, ne? A spinká a spinká, Růženka Šípková:slight_smile:.
Ba ne, jen si to užívej, že máš klídek:slight_smile: To jsi chtěla, nožky nahoru a čas pro sebe:slight_smile:.
19. čer 2009 ve 14:22  • Odpověz
Hmmmm, tak to tedy nechápu, proč ten náš truhlík po probuzení brečí. Asi má strach, že jsme ho opustili:slight_smile:...
19. čer 2009 ve 14:24  • Odpověz
jsem ho dala do postýlky a šaškuje tam jako blázen
19. čer 2009 ve 14:27  • Odpověz
:unamused: chjo tak už brečí a ne a ne spát, to nevím jak vydrží do 19 hod nespat :confounded: Tak ho necham trosku cvicne brecet, nebudu tam litat kazdou minutu,to mě fakt neba
19. čer 2009 ve 14:47  • Odpověz
usnuuuuul, už spí 15min jupíííííííí, mám kávičku a nohy hore jak by psala Kačka :grinning:
19. čer 2009 v 15:19  • Odpověz
autor
Alí přesně tak, co mi přijde pod ruku. Dneska měla Bětka tu polívku od Hippu a nesnědla to. Moc jí to nejelo. Prostě jak to není do červena, tak se ofrňuje. :grinning:
A přes den už vůbec nekojím, jen v noci a to chci taky postupně odbourat.
Ty na to najeď až budeš mít ty prášky radši :sweat_smile:
A šok asi řádnej, páč nakonec spala hodinu a půl :astonished: Akorát že teď jí už asi neuspím, tak snad to vydrží až do večera. Teď si hraje s Orbitrekem :grinning:

Jinak já u Bětky pozoruju mamánkovství :frowning2: Dneska je to extrém. Odešla jsem do kuchyně vyndat nádobí z myčky a po chvíli se ozval děsný řev. Neviděla mě a ječela. Když jsem jí v lehátku dala do vstupu kuchyně, tak už byl klid :sweat_smile: No, doufala jsem, že se tomu vyhnem, páč na manžela reaguje velmi dobře. Ale je pravda, že po chvíli začne mručet a otáčí se, kde jsem já :sweat_smile:

Jáji já už svou kávičku vypila, ovšem s Bětkou v zádech a to doslova :grinning: Aby byla v klidu, tak seděla se mnou na sedačce. Furt se o mě chtěla postavit, takže kávička moc v klidu neproběhla :grinning:
A jinak k uspávání, zkus metodu 3,5,7. Tzn. když bulí, tak první den chodíš po 3 minutách, pohladíš, nandáš dudla apod. Druhý den po 5ti minutách a tak dále. Samo když by se ti zdálo, že má hysterák, tak ho pochovej, jinak nezvedej z postýlky :wink:

Jo a z Bětky už je taky zahradnice, tahá Dracenu za listy :grinning: Naštěstí hlína jí zatím nezajímá, ani k ní vlastně nemůže, páč kytka je v květináči trochu utopená dole :grinning:
19. čer 2009 v 15:47  • Odpověz
no nakonec spal 40min ale teda ječel předtím slušně ale nevyndala jsem ho, byla jsem chvíli u něj a odcházela, jak sem odešla řev, přišla jsem a dobrý takže akorát vyčůranost :rolling_eyes:

já si kafčo stihla skoro vypít, teď jukáme na telku, za chvíli půjde na deku procvičovat otáčení, stále neumí na záda ale chce se mu plazit a nejde mu to:slight_smile:)

jo a Tom je taky zahradník, včera u babi trhal na dece trávu :grinning:
19. čer 2009 v 15:51  • Odpověz
autor
Jáji tak taky dobrý :wink:
A přetáčení se naučí, neboj. Já myslím, že když je to baví na bříšku, tak nemají moc motivaci, ale přijdou na to :grinning:
Bětku to na bříšku nebavilo a proto se naučila nejdřív se přetáčet z bříška na záda :grinning:
19. čer 2009 v 16:03  • Odpověz
aha tak jeho to na bříšku docela baví, ale pak se snaží plazit, nejde to a už je naštvanej až běda :grinning:
19. čer 2009 v 16:14  • Odpověz
autor
Jj, to znám. Bětka se taky vzteké, když jí něco nejde :grinning:
19. čer 2009 v 16:21  • Odpověz
to moje dítě si ze mě dneska dělá srandu, mu dám mlíko a on vypije 70 a nazdar a pak se mi opět směje do obličeje když se zlobím
19. čer 2009 v 16:36  • Odpověz
Holky, tak Ondřejík dnes teda taky spí jak štípnutej mouchou tse-tse:slight_smile: :slight_smile:.
Spinkal skoro dvě hodiny :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: . A dopoledne skoro hodinu :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: .

Teď jsme si dali ovocnou skleničku /nejdřív překvapeně zíral a šklebil se, ale pak otevíral pusinku pěkně/ a dokojila jsem ho, zdálo se, že mu to nestačí a já zmešila prsa (kojila jsem naposledy v 5.15 ráno). Tak super. No, a uvidíme, kdy se přihlásí o dávku před spaním - že bych místo kaše zkusila mléko Hami Hajaja? Co myslíte?

Teda tady ale byly slejváky, blééééééééééééééé.
19. čer 2009 v 16:39  • Odpověz
autor
Alí tak to ty naše dětičky spinkaly skoro stejně. Bětka lehce přes hodinku dopo a dvě hodiny po o :grinning:
Teď jsem jí dala zase do postele, i když spát asi nebude, ale byla nepříjemná a mnula si oči a i když jsem s ní byla na koberci a Krtcích, furt se jí něco nelíbilo. Tak šla do postýlky a uvidíme. I když neusne, tak třeba bude pak ráda, že je maminka s ní :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
A Hami Hajaja klidně zkus a pak mi poreferuj, jestli to k něčemu bylo :wink:
19. čer 2009 v 16:47  • Odpověz
Já u Ondry nevěřím svým vlastním očím a hrozně si toho vážím:slight_smile:.
No, možná to vyzkouším a uvidíme, jestli to k něčemu bude nebo ne. Jsem sama zvědavá. Záleží kdy se bude dožadovat jídla:slight_smile:. No, a snad moje prsa vydrží až do rána :confounded:.
19. čer 2009 v 16:50  • Odpověz
autor
Alí zkuste a když to zabere, zkusím to taky. Přčece musí existovat něco, po čem moje dítě bude spát celou noooooooooooc :sweat_smile: :grinning:

Jsem se teď koukala po chodících botičkách a asi budu mít problém. Bětka má malou nohu a kolikrát jsem našla zimní třeba až od velikosti 20. Jenže ona může mít tak 16, max 17 :sweat_smile: Tak to jsem zvědavá, co budu dělat. Hlavně když na zimu asi nejspíš bude chodit :angry:
Taky jsem přemýšlela, jestli pořídit už něco teď, když se pořád staví.
Co myslíte holky?
19. čer 2009 v 17:01  • Odpověz
Katko, tak to nevím jak s těmi botičkami. Nám říkala ortopedka pořídit botičky až bude opravdu chodit, tak nevím... Ono to, že se o něco opírají a "chodí" ještě není chůze ale lezení (je stále na čtyřech:slight_smile:). Já nevím, taky mne to zajímá a tak se zeptám za týden na 8M prohlídce doktorky, jaký ona na to má pohled a náhled.
19. čer 2009 v 17:13  • Odpověz
Kaci, nedavno jsem se bavila s kamoskama o botickach a jim dr. rekla, ze kupovat boticky, az bude prcek vic nahore nez na zemi, driv ne.

Ali, nas prcek taky po probuzeni rve. Neni to obcas pravidlem, ale dost casto s ocima otevre i pusu a jeci :frowning2:

Honzula dneska dopoledne nespal, ale odpolko spal skoro 2 hodky v kocarku a ted taky spinka. Treba je to tim pocasim :wink:
19. čer 2009 v 17:21  • Odpověz
Jo a dneska mi prisla hraci deka od Chicca, kterou jsem objednala na MMB. Vypada super, hned jsem ji vyprala a o vikendu na ni zkusim prcka dat. Jsem zvedava, jak se mu bude libit :confused:
19. čer 2009 v 17:23  • Odpověz
autor
Alí, Peti děkuju :wink:
A taky se ještě zeptám svojí dr., jdeme 1.7. na 8mi měsíční :grinning:
Bětka zase chrupká. Dneska má spací den, asi je to tím počasím.
Každopádně jí ale tak ve třičtvrtě vzbudím na mlíko. A taky aby pak spala večer :sweat_smile:
19. čer 2009 v 17:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.