• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Pěkné dopoledne i ode mě :slight_smile:
Tak rýmu už mám déle jak týden a už se mě snad konečně chystá opustit! Takže vim jak je to nepříjemný, aspoň, že Hanko můžeš kapky do nosu, když jsem kojila nebo byla těhotná a mohla jsem jen ty slaboučký, tak to bylo horší.

U nás je to spaní přes den pokaždý jinak, například v sobotu spal docela dost a včera od 13h nespal vůbec až do večera, je to divný.

Vladi já jsem se rozhodla, že budu žehlit jen opravdu nutný věci, takže už mi dost žehlení odpadlo :slight_smile: Dřív jsem žehlila skoro vše kromě spodního prádla :grinning:
22. čer 2009 v 09:41  • Odpověz
katch jj, to já vím že můžu kapky, však si kapu, ale taky máš to dávkování omezené a pak mně to občas v noci prostě vzbudí no :frowning2:
22. čer 2009 v 09:47  • Odpověz
ahoj holky,

ty jo Hani tak snad budeš brzo fit, rýmu nesnáším :confounded: Já si kapala kapky a mimo jiné stříkala mořskou vodu a ta mi taky pomohla

dneska vstávačka v 5:30, pak ještě na hodku usnul v posteli
22. čer 2009 v 10:00  • Odpověz
Hani tak to já to dávkování u kapek do nosu vůbec nedodržuju, kápnu si pokaždý když nemůžu dýchat a já mívám rýmu fakt hnusnou, takže kapu třeba desetkrát denně a v noci samozrřejmě taky. Nesnášim totiž když musim dýchat pusou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taky přeju brzké uzdravení a hlavně ať to na sebe nepřenášíte :wink:

Dneska je venku zase nic moc, co :unamused: Tak na ležení v posteli.
22. čer 2009 v 10:05  • Odpověz
Ahoj holky, jen v rychlosti. Malá mi tu pobrekává, chtěla by spát a já půjdu s ní, mám nějakou letní únavu :frowning2:
Jinak u nás víkend super. V pátek jsme byli s MM na tom rautu ve Vinoři, což bylo super, přijeli jsme v jednu ...takže jsem se´s tím nočním kojením moc nevyspala...v sobotu jsem jela s tchýní pro synovce do Votic a v neděli pomáhala na domečku štukovat. Dneska necítím záda, ale už jsem se nemohla dívat na to, že to MM dělá všechno sám, nikdo mu nepomůže a jde to hrozně pomalu...a my se fakt musíme v září stěhovat...nejdřív řeči, že to nezvládnu a ejhle, ona to není žádná věda :slight_smile: jen mě bolej pekelně záda!

No už to píšu asi 10 minut, protože Adrianka se pořád přetáčí na bříško a pak řve, že se jí na něm nelíbí, tak jí převrátím na záda a šup za chvíli je zase na břiše. Odpoledne jdeme na kyčle...tak jsem zvědavá, snad to bude v pořádku. Jen máme problém s malíčkem na nožičkách. Roste jí jakoby pod prstíčky, se na to chci zeptat. Jo a asi nám rostou zuby. Ná dásničce vidím cosi bílého a hlavně ukrutně slintá a furt si strká prsty do pustinky, šmejdí jazykem v pusince...ale zatím není nijak rozmrzelá.

No nic, jdu se s ní natáhnout a pak se zase přihlásím!
22. čer 2009 v 10:24  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky!
My jsme dneska vstavali az v 9.15 hod s papanim ve 2 a 6 hod :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Hani, drzim palce, at jste vsichni brzy fit. Ryma je naprd, ta se musi vycajickovat a vykapickovat :unamused: Ja mam doma takove eukaliptove kapicky, co se nakapou na kapesnik a inhaluji se nekolikrat denna a ryma je za chvili fuc :wink:

Prcek ma novou hraci deku, zatim se mu tam libi. Ted se tak utahal po 20 minutach hrani, ze normalne vytuhnul :grinning:
22. čer 2009 v 10:55  • Odpověz
Tak mi jsme byli hoďku a něco venku, počasí tam ale není nic moc.......
Kačí....já vím, taky to redukuje jak to jde, ale i tak je toho moc. Hlavně já se snažím když to jde žehlit raději často a chvíli než pak to nechat, ale minulý týden to nějak nevycházelo, jak to bylo moc....
Jinak holky co tady čtu, tak máte dítka nějaká hodná teď..... :slight_smile: Mně docela mrzí, že Kubíno teď když někam jedeme a začnou na něj mluvit cizí lidí, tak spustí. Ale třeba i babičky, on si třeba za chvíli zvyne, ale než si zvykne, tak řev sotva na něj promluví. To už musí mít náladu, aby se usmál.... :frowning2:
22. čer 2009 v 11:28  • Odpověz
Ani já dávkování kapek nedodržuju, prostě když jsem nemohla dýchat, tak jsem stříkla. Stejně tak cucací bonbony, když mě bolelo v krku....
Peti....to super, že se Honzíkovi líbí na dece, my tam nikdy moc dlouho nevydrželi.... :wink:
22. čer 2009 v 11:35  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
tak jsem vás dočetla a ani já nedodržuju dávkování na kapkách a kapu přesně jak Kačka, když mám ucpaný nos.

Hani přeju brzké zlepšení, páč rýma je hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak naše autí je nemocné :frowning2: Praskl šroub, který drží motor a ten se trochu sesunul dolů. Je fakt, že jsem slyšela takovou ránu a poslala manžu se podívat, jestli nám nepraskla guma. atakže už vím, co to bylo. My jsme totiž to auto kupovali s tím, že bylo lehce bouchlé na předku. Samo bylo opravené, ale evidentně ten šroub musel být prasklý a teď už to nevydržel. No, ještě že nám to neprasklo, když jsme třeba jeli na tu Moravu :sweat_smile:
Teď uvidíme, co ten spadlý motor všechno poškodil, doufáme, že toho bude málo :sweat_smile:

Jo a u nás se dneska spinkalo hezky, Bětka se sice vzbudila před 1, ale stačil dudla a obě jsme rychle usnuly. Pak mě vzbudila v 5.45, dostala prso a spaly jsme do 7.30 :grinning: Hurááááá, akorát je mi jasný, že zítra to zase bude stát za prd :pensive:

Peti to je ta z fotek? To se nedivím, že se mu na ní líbí :grinning:

Alí-Pri to se asi těšíš, až se to naučí i obráceně, viď? Bětka se naštěstí první naučila obracení z bříška na záda, takže jsem jí vlastně nemusela chodit převracet :grinning:

Mojčo já mám Bětku taky v lehátku a dělám na ní obličeje. I když já vařím až večeři a to už je doma manža, takže jí když tak zabaví.

Nevím, na co jsem chtěla ještě reagovat, tak to když tak pak dopíšu :wink:
22. čer 2009 ve 12:11  • Odpověz
autor
Jo, už vím. Alí já jsem dneska viděla Hajaju a ten byl od 1. roku :astonished:
Ale pravda, bylo tam Hami 3 Hajaja. Dělají teda i Hami 2 Hajaja?
22. čer 2009 ve 12:11  • Odpověz
Kaci, jj, je to ta deka z fotek :slight_smile: Jinak s autikem je mi to lito. Ale jak pises, bud rada, ze se vam to nestalo na dovolene nebo na dalnici.
Jo, my mame na Vysocine tchyni, takze tam na dovcu urcite nepojedeme. Chystame se na Sumavu, ale porad nejak nevim termin, abysme to nacasovali kvuli ockovani. Mame jit na ockovani 21.7. tzn. dalsi davka 21.8. a ja bych jela asi tesne pred tou 2. davkou, abych si byla jista, ze prcek nebude mit teplotu nebo nejakou jinou reakci na ockovani.
Ja jsem videla Nutrilon good night 2, je to nejake pokracovaci mlicko, ktere zasyti pres noc.
Ja si sice nemuzu stezovat s tim spinkanim, ale stejne uz se tesim, az budeme davat kasicky na noc a prcek bude (snad :sweat_smile: ) dyl spinkat bez buzeni. Jo, jak se jmenuje ta kasicka, co Betus chutna a neni jen tak k sehnani?
22. čer 2009 ve 12:33  • Odpověz
Ducky jj je hami hajaja 2 :wink:
22. čer 2009 ve 12:37  • Odpověz
Pardon, to jsem já Hanka, já jsem u našich a přihlášená pod mámou :sweat_smile:
22. čer 2009 ve 12:38  • Odpověz
autor
Peti to jsem ráda, to by bylo o dost horší. Otčím se mě ptal, jestli jsme s tím moc nejezdili. :pensive:
My máme všechny v Praze a kolem Prahy, tak se na Vysočinu moc těšíme.
Šumava bude taky fajn a taky bych to plánovala, jak píšeš. :wink:
Ta kaše nemusí pomoct, ale ta ona vyvolená je Hami první kaše obilno-mléčná.
Dneska jsem je viděla na Budějovický v Bille, tak jsem koupila zase jednu krabici do foroty :grinning:
22. čer 2009 ve 12:40  • Odpověz
autor
Hani dobrý, já čučela jak puk, kdo to je :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Díky :wink:
22. čer 2009 ve 12:41  • Odpověz
haha, hani, ty se takhle maskujes :grinning:
22. čer 2009 ve 12:44  • Odpověz
jéé, já taky si říkala, jestli nejsem omylem v jiné diskuzi :slight_smile:
A co vaše dítka? Těm je jedno u koho jsou a nepláčou na babičku, když ji dlouho nevidí nebo na návštěvu??
22. čer 2009 ve 13:09  • Odpověz
autor
Vladi Bětka vesměs nebrečí, jediný, na koho brečí celkem pravidelně je tchán. Je jediný, který má plnovous, tak si myslím, že je to proto, páč jinak z dálky se na něj řehtá. :confused:
Kubík může mít separační krizi. Jestli to dřív nedělal. Má pomáhat to, když si uděláte takový představovací rituál. Měj ho na ruce a babičku mu nejdřív představ. Nech ho chvilku, aby se okoukal a pak ať se ho teprve babička vezme. Uvidíš, já to dělám a Bětka se nechá vzít i od jinejch. :wink:
22. čer 2009 ve 13:20  • Odpověz
Kačí tak to je pruda s tim autem, tak hlavně aby to bylo brzy spravený a nestálo to moc peněz :wink:
Hrusti Štěpánek kaši vůbec nechce, takže ne vždy je kaše nějaká výhra. Ale zkoušíme mu jí dávat, třeba si zvykne :sweat_smile:
Vladi no Štěpula někdy taky zareaguje na někoho pláčem, ale je to fakt málokdy. Začal natahovat když viděl mýho tátu asi po 3 týdnech, ale nakonec se nerozbrečel. A pak myslim, že taky na tchýni když jí viděl po delší době a ona ho chovala, tak se moc netvářil. Ale taky to bylo jen chviličku, jinak má cizí tváře spíš rád :slight_smile: A to co radí Katka je zní dobře :wink:
22. čer 2009 ve 13:26  • Odpověz
Holky, ja se zatim loucim. Jedu prcka zapsat na cviceni do Petrovic a pak jdeme k neurologovi. Mrknu na vas vecer :wink:
22. čer 2009 ve 13:29  • Odpověz
autor
Kačí díky. Opruz to teda je, ale naštěstí otčím je automechanik, takže drahé opravy se nemusím bát. Bude to stát opravdu tolik, co to bude stát, nebudu mít připočítané nějaké nehorázné částky bůhví za co :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Bětka většinou na všechny taky chvíli kouká a hned se nesměje, ale nebrečí. Vladí taky je dobrý, aby jste nějakou dobu neodcházeli z místnosti, prostě aby tam chvíli měl svoje známé tváře.
Mě tchýně dělávala to, že když jsme přijeli, tak Bětku vzala v sedačce do obýváku a než jsme se my zuli, tak Bětka byla vyděšená, že je v cizím prostředí a ještě nevidí nikoho svýho. Už to ale naštěstí nedělá, nechá mě, abych Bětku vyndala ze sedačky, pak jí jí podám a dobrý :wink:
To taky třeba může být důvod. Jestli se k němu hned vrhnou, může plakat. Ty dětičky prostě potřebují chvíli na aklimatizaci, páč tuším do 2 let všechny zapomenou. Synovec si mě taky vždycky musel okoukat, pak řádil jak černá ruka. A teprve asi ve 2 letech už si mě pamatoval a hnal se ke mě už ke dveřím :wink:
22. čer 2009 ve 13:47  • Odpověz
Holky, hezké odpoledne.
Jsem tu až teď /naskok/ páč jsme po jablečném Sunárku byli dvě hodinky dopoledne venku, přilítli jsme domů, dala jsem Ondrovi zeleninovou polévku s kuřecím masem (obojí mu šmakovalo), převlékla ho a hurá na cvičení, zacvičili jsme si (tedy hlavně já) a Ondra, světe div se po cestě domů usnul, takže jsme ještě drandila venku, aby se pěkně vyspinkal. No, a pak si dal sváču a teď si hrajeme a já konečně sedíííííííííííííím. Jsem docela unavená.

Mrknu co jste tu řešily, doufám, že nic důležitého a zásadního.

Zatím páááá
22. čer 2009 v 15:14  • Odpověz
autor
Alí teda Ondrášek fakt začíná být spavec :grinning:
I když Bětka spala dneska od 13.20 do 14.45 :astonished: A předtím asi 3/4 hoďky dopoledne.
Takže si taky nestěžuju.

Já si jdu nachystat věci na cvičení, ať to pak nehoním na posledním chvíli. I když teda asi se mi bude dobře cvičit, když dneska přišla mrcha :angry: :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:
22. čer 2009 v 15:35  • Odpověz
No, Katko, vidíš, Bětka spí jak zařezaná:slight_smile:.
Ondrášek dopoledne hodinku a odpoledne 40 minut, což je u něj opravdu super. Když si vzpomenu, že jako malinké mimi dokázal spát přes den třebas jen 10 minut!!!! Tak tohle je tedy něco.

Holky, kdy tak mohu očekávat, že dostanu mrchu? Za jak dlouho jste ji dostaly?
Jinak, kojím teď ráno po Ondráškově probuzení a pak kolem 17.15, tudíž už jen dvakrát:slight_smile:. Prsa tedy značně nalitá jsou stále, ale už druhou noc to bylo krapet lepší.
22. čer 2009 v 16:04  • Odpověz
Teď jsem si ještě zacvičila s vysavačem a mopem a můžu jít do sprchy jak jsem unavená a propocená. Ach ty domácí práce. A jdu si dát něco k snědku, zatím pááá
22. čer 2009 v 16:05  • Odpověz
ducky...oujeee mrcha jo,fuuuuj, no snad to zmáknem, já už mám věci nachystaný
22. čer 2009 v 16:05  • Odpověz
autor
Alí těžko říct, kdy přijede tetka. Já jsem jí třeba dostala ještě když jsem plně kojila.
Jájinka kojí už jen ráno a ještě jí nedostala.
To je fakt individuální, těžko říct, kdy se tvé tělo vzpamatuje do normálu.

Jáji si nenechám zkazit náladu. Sice první den, trošku silná, ale né tolik jako před HA. Takže jdu, i kdyby čert na koze jezdil :wink:
22. čer 2009 v 16:24  • Odpověz
ducky...hihi no hlavně na tebe budu koukat, páč některé krokové variace nechápu a ty jako tanečnice to budeš mít zmáklé raz dva , já jsem dřevo :grinning:

Ali...no já ještě nic, divné :sweat_smile:
22. čer 2009 v 16:30  • Odpověz
Ahojky,
tak u nás je dnes taky spící den, super :slight_smile: Ale čekám, že se Štěpula každou chvíli probudí, spí už přes hodinu :confused:

Alí jakou dáváš polívčičku Ondrovi? Vaříš nebo se nějaké polévky prodávají? Já dostala mrchu asi tak 6 týdnů poté co jsem přestala kojit.

Jáji soucítím s Tebou, já kdysi na aerobicu byla vždycky naprosto mimo, vůbec jsem nestíhala :grinning: :grinning:

Kačí no hlavně, že Ti není zle, dáš tampon a cvičit se Ti bude dobře, ne :wink: A je fajn mít automechanika v rodině :slight_smile:

Jinak holky přemýšlím, že bych začala trochu vařit pro prcka, ty skleničky se celkem prodraží. Ale mám obavy, že náš mlsný jazýček by se toho ani nedotkl :unamused: Dneska mi opět vůbec nejedl banán a to jsem mu do toho nastrouhala sušenku Sunarku a dala trochu UM. Snědla jsem to pak sama :grinning: On to normálně drze vyflusnul na bodýčko :rolling_eyes:
22. čer 2009 v 16:51  • Odpověz
katch...ha až 6 týdnů potom co si přestala, takže třeba když ještě trochu kojím tak mě mrcha vynechá :grinning:

tak já sem ready, jen čekám na manžu, předám dítko a ve čtvrt mi jede busík :grinning:
22. čer 2009 v 16:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.