• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Holky, čusík.
Ondrášek opět usínal s pláčem, ale usnul. Celý den je v pohodičce, v klídku, usměvavý, rozzářený až do večerního papání a pak v postýlce brek a brek.

Zítra se chystám, uvidím ráno jak se mi bude chtít, do Varnsdorfu do DM, do nějakých obchůdků, no prostě juknout do svého rodného města:slight_smile:.

Dneska nás Ondrášek opět mile překvapil, čajíček už pije s chutí a dneska se už o mnoho lépe napil z mého hrníčku - před několika dny jsme to zkoušeli a ještě nic moc, ale dnes! O mnoho lepší a několik loků, super!

Peti a Jaji, basama fousama!!! Prý jen pokecat:slight_smile:.
28. črc 2009 ve 21:03  • Odpověz
Nazdárek, tak u nás se ještě nespí :angry: :angry: Střídavě ho uspáváme už od půl osmý, děs běs :cry:

Ovšem teď mě rozesmála Alča, basama fousama, haha tak to jsem dlouhooo neslyšela :grinning: :grinning:

Kačí tak Štěpulák moc za ručičku chodit nechce, to on se radši nosí, vyčůránek :grinning: Ale mým zádům se to teda už přestává líbit ho vláčet :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak nám spí Štěpán většinou 2x denně a někdy i 3x jako třeba dneska, ale to je pak večer problém ho uspat.

Alí tak Ondrášek už pil z normál hrnku, jo? To jsme ještě nezkoušeli, ale zkusíme :slight_smile:

Jájinka s Peťou si koukám pěkně užily na Chodově, nakoupily a ještě předvedl Tomík představení :grinning:
28. črc 2009 ve 21:08  • Odpověz
autor
Jáji a který si myslela krám? :astonished:

Alí tak já to tedy zkusím, mě už to napadlo, nebo spíš jsem si dělala legraci, že Bětka přejde z láhve hned na hrnek, páč zatím tvrdošíjně odmítá všechny pítka :angry: :grinning:

Kačí tak Bětku to chvíli baví, pak si sedne na zadek, ale za chvilku už chce zase stát a nebo chodit :grinning:
A jinak Bětka se taky umí pěkně vztekat, už moc dobře ví, co chce. Takže jsme třeba na hřišti a ptž je čas jít domů, musí do kočáru. Ona se prohne do luku a začne řvát :grinning: Tím mě ale nerozhází :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
A já tedy doufám, že zítra si dá Bětule své 2 spánky tradiční :sweat_smile: Aspoň že večer usne a spí většinou bez probuzení do 6ti, pak do 7.30 :sweat_smile: A protože jsem to tu teď napsala, tak se dneska bude budit, že? :grinning: :pensive:
28. črc 2009 ve 21:14  • Odpověz
Katchul, to uspáváte už hodinu a půl jo? To je teda taky "dobrý".

Jasně, holky, zkuste to, já tu zkusila už dávno, nejdřív čajík tekl více na oblečení než do Ondráška, ale dnes to bylo opravdu pár pořádných loků:slight_smile:.

Dneska jsem Ondru dala mamince do manducy a to byla úleva pro její záda - vždy spolu mají botanická okénka, chodí po zahradě a čichají ke kytičkám, hladí motýlky, trhají jablíčka, sledují větrníček, atd. - no, a to pak má člověk z toho nošení záda v pytli a všechno ho bolí (však to všechny známe, že.)

Vzhledem k tomu, že se nám blíží 9M, zkoušela jsem si kloučka orientačně změřit a myslím, že má tak 74,5cm. A zítra zkusím zvážit.
28. črc 2009 ve 21:21  • Odpověz
autor
Alí takže můžeš potvrdit, že v Manduce se dá nosit to dítě poměrně dlouho bezbolestně?
Já totiž chci přesvědčit manžu a potřebuju argumenty :wink:
28. črc 2009 ve 21:22  • Odpověz
Katko, je to balzám pro záda:slight_smile:, opravdu perfektní rozložení váhy dítěte. Mohu jen a jen doporučit, maminka úplně zírala jak je to super, že jí nic nebolí.
28. črc 2009 ve 21:29  • Odpověz
autor
Alí díky. U nás se to zvažuje, jestli bychom jí využili tolik, aby to stálo za to :confused:
28. črc 2009 ve 21:46  • Odpověz
Holky, jdu do hajan. Přeji Vám dobrou noc a těším se zítra na písanou, papa
A taky se těším na září až se uvidíme.
28. črc 2009 ve 21:51  • Odpověz
autor
Alí dobrou.

Tak já už asi taky půjdu, stejně tu nikdo není :confused: :frowning2: :pensive:
28. črc 2009 ve 21:55  • Odpověz
Brý večer...holčiny jdu zase na radu. Včera večer a dneska taky měla Aduš takový lehký průjem zelené barvy...ale kaká mi jen ráno a tyhle dva dny i večer. O ten klasický průjem tedy nejde, ale trápí mě to...jestli nemá nějakou infekci...tady na MK jsem si přečetla, že některé maminky dávají hylák...dával jste ho někdo??? Neuškodím jí tím???
28. črc 2009 ve 21:58  •  2 děti  • Odpověz
autor
Alí synovec měl taky jednu dobu kakání do zelena a průjem to nebyl.
Ty jí dáváš ty bylinkové čaje, že? Tak to jí bude barvit kakání do zelena. :wink:
Navíc pokud kaká jen 2x denně, tak to průjem určitě není :wink:
28. črc 2009 ve 22:00  • Odpověz
Já jsem sbírala prádlo a balila. Teď se jdu rozloučit (zítra ráno jedeme na chatu) a zároveň popřát Ondráškovi a Bětušce vše nej k 9 měsíčninám, protože tady nebudu :slight_smile: :sweat_smile:

Alí-Pri jak píše Ducky průjem to určitě nebude. A Štěpán měl taky párkrát kakání do zelena, hlavně když jsem ještě kojila. Nic bych jí nedávala :wink:
28. črc 2009 ve 22:06  • Odpověz
autor
Kačenko tak si to užijte a děkujeme za přáníčko :grinning:

Já jdu do vany a do hajan též :wink:
28. črc 2009 ve 22:09  • Odpověz
ale je to vodnatý... :frowning2: čajíky jí dávám jen když je přes 30. Jinak jen kojím...večer před spaním má láhev...jinak nic ...jsem z toho mírně nervózní co by to mohlo být :-/
28. črc 2009 ve 22:09  •  2 děti  • Odpověz
Kačí ještě něco, zaujalo mě, že chodíte s Bětkou na hřiště? A to jí šoupneš normálně na pískoviště? Já bych se bála, že by Štěpula ten písek okamžitě začal pojídat :grinning: Co na to Bětuška?

Ad nosítko - my máme zkušenosti jen s krosnou, máme jí půjčenou od známých. Štěpánkovi se v ní líbí, ale já jsem po 10 minutách umírala z tý váhy, takže ta manduca bude určitě lepší kup. Ale zase je otázka jestli by v ní chtěl být, přijde mi, že tam by měl menší rozhled.
28. črc 2009 ve 22:10  • Odpověz
autor
Alí zatím bych jí nic nedávala. Pokud si nervózní, tak zavolej dr., uvidíš, co ti na to řekne. Já ale myslím, že 2x denně kakání fakt průjem není. Bětka má taky různou konzistenci, kaká 2x-3x denně a taky je to někdy trochu do zelena. :sweat_smile:
A kdy jsi jí teda naposled dávala ty bylinkové čajíky?

Alí já se půjdu vyspršit, ale pak ještě nakouknu :wink:
28. črc 2009 ve 22:12  • Odpověz
autor
Kačí dáváme jí na houpačku, takovýho toho péráka a i na písek. Máme dokonce i lopatičku, kyblíček, hrabičky a malou Tatru. A to víš, že už snědla písek, ale co naděláš. Každý dítě si jednou musí dát písek :grinning:
Jinak tu houpačku má ráda, v písku jí spíš zatím my stavíme bábovky a ona je boří :grinning: :grinning: :grinning:
28. črc 2009 ve 22:13  • Odpověz
tak já se teda taky loučím, ale spát nejdu :grinning:
28. črc 2009 ve 22:15  • Odpověz
ducky: to si taky říkám, že 2x denně to ještě není průjem, ale to že to je vodnatý a zelený jak brčál mě zaráží....
Zkusím zítra brnknout Dr. a uvidíme.
Bylinkový čaj měla naposledy ve čtvrtek...

Jo a dneska si chuděra rozsekla koutek u očička. Se přetočila na bříško a o nožičku od stolku si ho maličko rozsekla. Chvilku plakala a za minutu dobrý :slight_smile: Má to maličko červený...ale to bude dobrý. Až začne chodit to bude víc bolístek...

Jinak zítra tu moc nebudu. Jedu s tátou na stavbu, jeho tam nechám štukovat a já pojedu se podívat do Kolína na dlažbu a obklady. Do Prahy se vrátím až večer...
28. črc 2009 ve 22:24  •  2 děti  • Odpověz
autor
Jáji tak ty tu jakou dobu nejsi a pak se přijdeš jen rozloučit, jo? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Alí než se vdá, tak se to zahojí :grinning:
Brkni dr., páč je možný, že kdyby se jí něco nezdálo, bude chtít pokakanou plínku. Anebo si vás pozve a udělají Adušce výtěr. :pensive: Ale já fakt myslím, že to bude dobrý. :wink:

Tak ať něco pěkného zítra seženeš a já jdu hajat, páč jsem utahaná jak kotě. :grinning:
Jsme si daly slušný výšlap s kámoškou :sunglasses:
28. črc 2009 ve 22:38  • Odpověz
jo a ještě vám musím napsat co s tím manžílkem dneska...jsem se mu od rána neozývala, tak ve dvě mi napsal sms, proč jsem uražená a že Ivanka (jeho bratrance dcera) má salmonelu, tudíž teta hlídat zítra nemůže - byla s ní ve styku! No na tu sms jsem mu neodepsala...tak asi ve tři volal a že mě zve na večeři (s Adriankou)..no a tam jsem mu řekla, že se mi nelíbí jeho přístup k Adušce, domácnosti atd. a že od zítra začne uspávat, aby se to taky naučil a já mohla mít taky jednou volnej večer...ani neprotestoval. Tak ještě uvdiím jak to bude v praxi...
28. črc 2009 ve 22:41  •  2 děti  • Odpověz
dobrou holky...
28. črc 2009 ve 22:43  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky!
Jaji, me prijdou ty brouci vsechny stejny, promin :sweat_smile:

Kaci, ta nase potvora stala kolem 250 Kc, pak tam meli jeste takovou chlupatou kouli s ocickama a nozickama, ta stala pres 300 Kc, ale myslim vydavala i ruzne melodie.
Ktery ten obchod jste myslely?

Pri, tak drzim palecky, at se manza trosku zamysli. U nas to funguje chvili po nejakem mem hysterickem vystupu, ale za chvili to zase zajede do normalu :angry:

Jo, to zeleny kakani muze mit Aduska po tom hermankovem caji, co davas.
Prcek uz se dozaduje pozornosti, tak vsem preji hezky den!
29. črc 2009 v 08:02  • Odpověz
autor
Dobré ránko,

holky mě se snad vrací bolavé a silnější mrchy :sweat_smile: To nééééééé, nechciiiiiiiiiiii :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ještě uvidím, jak se to rozjede. :pensive:

Jáji který krám si myslela? Já už se ptala, ale nedostala odpověď :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Alí tak snad bude manža trochu spolupracovat. Hezky jsi to udělala. :wink:

Peti tak to jsem myslela, že to bylo levnější teda :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak já ještě uvidím, jestli to vůbec koupím nebo ne :rolling_eyes:
29. črc 2009 v 09:24  • Odpověz
Kaci, vitej v klubu. Ja jsem mela od porodu mrchu 2x a pokazde jsem si prisla ty prvni dva dny jako po porodu :sweat_smile: No, asi je to lepsi nez ty hooodne slabe mrchy pred tehu, tedy z hlediska potencialniho bratricka nebo sestricky pro Honzulu :wink: :grinning:
29. črc 2009 v 09:42  • Odpověz
autor
Peti tak já právě před HA měla mrchy silný, dlouhý a bolavý. První 4 dny jsem nemohla vylézt bez dvou ibáčů a odpo jsem musela přišoupnout ještě jeden, páč jinak jsem se v noci nevyspala, neb mě bolely záda jako sviňa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Po porodu je to už 4tá mrcha a ty tři byly takové pohodové, skoro jako při braní HA. A tahle zatím vypadá, že bude silnější a bála jsem se, aby nebyla i bolavá, ale zatím se to nerozjíždí, tak snad to bude dobrý :sweat_smile:

A já jdu uspávat :sweat_smile:
29. črc 2009 v 10:03  • Odpověz
Holky, uz zase radi praseci chripka. Ach jooo :frowning2: Manza mi porad rika, at nechodim na ten koncert Madonny, abych nic nechytla :unamused: No a on ted je v Nemecku a tam to pry taky docela radi :unamused:
http://zpravy.idnes.cz/cesti-studenti-si-privezli-z-jazykoveho-kurzu-na-malte-praseci-chripku-1nx-/domaci.asp?c=A090728_211531_domaci_vel
29. črc 2009 v 10:08  • Odpověz
ahoj,

tak dítko sice vstávalo v 7:20 ale pak jsme šli spát a usnul jen na 20min a místo spánku pak hystericky řval, no měla jsem co dělat aby to moje nervy ustály, já totiž špatně snáším ten jeho vynucovací řev :angry:

jinak ten obchod je s tím oblečením, jumbo, oni tam mají i hračky nějaký :wink: v tom druhém nákupáku jak je rossmann
29. črc 2009 v 10:12  • Odpověz
jo a třetí zub už se proklubal, už to má ostré na dotek :grinning:
29. črc 2009 v 10:22  • Odpověz
joo a v pondělí máme srazík s Péťou, tak kdo chcete tak se přidejte :wink: co Ducky?? :wink:
29. črc 2009 v 10:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.