• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Jaji, jeste ze ve 13:30. Prcka mi z dopoledniho spanku vzbudil nejaky pitomec, co tady vrta, prcek byl protivny a ted mi usnul na hraci dece. Necham ho spinkat tak do pul 1 a pak ho vzbudim a dam nekrmit.
Ja jsem vcera vyfasovala od nasich maso se spenatem a bramborove knedliky, tak jsem si dneska pochutnala a jeste bez prace :grinning: Tak ja si dam dezert, az budes obedvat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. srp 2009 ve 12:07  • Odpověz
tak Tomík spapal celou skleničku od Hami, tu s kouskama a v pohodě, jupíííííííí :dizzy_face:
3. srp 2009 ve 12:10  • Odpověz
Vidis, jaky je Tomik sikulka!!!
3. srp 2009 ve 12:10  • Odpověz
jo jo mám radost, tak mu budu dávat i s kouskama a hned má větší výběr :grinning:
3. srp 2009 ve 12:21  • Odpověz
Ahójte maminy, hlásím návrat v plné polní. Přijeli jsme už včera, ale měla jsem docela frmol. Ani dneska moc nepobudu, čekám až se vzbudí dítě, razíme do krámu a ke tchýni zalít kytky. A večer musím pracovat a žehlit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Peti, jak jsi na tom zítra, že bychom se buď narychlo někde sešly, abych ti dala tu manducu nebo bych ji dala manžovi, aby ti ji hodil domů.
3. srp 2009 ve 13:21  • Odpověz
ahoj holky....hlásím se po dovolené.....a musím říct, že jsem ráda, že jsme doma :slight_smile: S Kubíkem to bylo docela náročný, on prostě nikde dlouho nevydrží, chvíli neposedí, všude vleze, už si stoupá....takže jsem vlastně jsme :slight_smile: toho někdy měli dost.....samozřejmě, že to dělá i doma ale tam je to aspoň trochu uzpůsobený :zipper_mouth:
3. srp 2009 ve 13:23  • Odpověz
docela ti Alčo závidím, jak píšeš, jak je Ondrášek hodnej.....my jsme taky dali ven deku, ale vydržel chvíli, pak lezl ven...
Ani vás nebudu dočítat, nestíhám, tak snad se tu nic nestalo.....jen koukám, že Bětunka měla teplůtku, tak snad už je dobrá beruška :slight_smile:
3. srp 2009 ve 13:26  • Odpověz
Ahoj Hanko a Vladi,
tak zpět doma, jo? Práce jako na kostele, co?
Jsem zvědavá jaké to bude po dvou měsících být zase doma v bytečku. Ještě je to sice daleko, ale utíká to hrozně rychle, za pár dní jsme v Praze.

Vladi, Ondrášek také na té dece nebo jinde není na jednom místě a štronzo, ale pořád někde, ale je ZLATEJ (proti prvním skoro celým šesti měsícům:slight_smile:.
3. srp 2009 ve 14:01  • Odpověz
Tak to já říct nemůžu, já myslím, že Kubík byl zlatej tak do těch 6 měsíců....pak začal lézt a to všude. Pak taky teď jak jsme byli hodně pryč a nemohl všude lézt si hodně zvykl na chování tak si vždy ke mně doleze a řve a chce nosit....no fakt někdy nemám čas vůbec na nic..... :frowning2:
3. srp 2009 ve 14:10  • Odpověz
Holky, Ondrášek si dneska pochutnal na kousku lučiny:slight_smile:, rozmačkané meruňce a hroznovém víně:slight_smile:, zlatíčko naše tak pěkně papá. A je dneska nějaký lítostivý, sice je v dobrém rozpoložení, ale snadno zesmutní a rozpláče se.... Jdeme na zahradu, konečně trochu vykouklo slunko (je tu dneska deštivo). Proti včerejším tropům docela obrovská změna počasí.
3. srp 2009 v 17:10  • Odpověz
autor
Ahojky holky,
jdu jen na skok, páč jdu dneska "flámovat" :wink: Jdeme s kámoškou do hospůdky.

Jinak s holkama tradičně super, pokoupily jsme pár věcí na zimu. Naše děti budou mít stejné čepice, akorát každé v jiné barvě :grinning: a maminky to doplní stejnýma tričkama :grinning: :grinning: Nějak se nám všem líbily, tak jsme si ho všechny koupily :grinning:

Tak já letím dělat kaši a pak jdu pryč, tak pááááááá, nebudu ani večer :wink:
3. srp 2009 v 18:07  • Odpověz
Kačko, Tys ty flámy nějak rozjela:slight_smile:, hezky si to užij!!!! páááá
3. srp 2009 v 18:12  • Odpověz
Hlasim taky navrat domu. Jsme se dneska s holkama rozjely :grinning: V zime budeme mit vsechny tri deti-medvidky bambulaky, akorat kazdeho v jine barvicce :grinning:
No, ja jsem to jeste zavrsila nakupem v lekarne.

Hani, zitra potrebuji na postu, tak se muzeme sejit tam. Hodi se ti to po obede?
3. srp 2009 v 18:46  • Odpověz
Tak to jste si hezky nakoupily:slight_smile:. Máte slušné nakupovací mánie:slight_smile:.
Tady zase prší, tak jen obcházíme zahrádku s Ondřejíkem, dáváme dobrou noc kytičkám, stromečkům atd., klasický večerní rituálek, já připravuji koupel a hurá na kaši a do hajan.

Zítra se asi procházkou tam i zpět vypravím s maminkou i Ondráškem do města, zajdeme si do cukrárny, něco pokoupíme a snad hezky strávíme část dne.
3. srp 2009 v 19:10  • Odpověz
Peti po o je to ok. Baštíme ve 13 a pak Kája chrupe, což je ideální, že bych vyrazila rovnou po tom obědě. Tzn že kolem 13:30 bych tam mohla být, co ty na to?
3. srp 2009 v 19:53  • Odpověz
Hani, ve 13:30 hod je to o.k. Kdyby nahodou zmena, tak bysme si jeste zitra napsaly, ale pocitam s tim.
3. srp 2009 ve 20:08  • Odpověz
Super, i já :wink:
3. srp 2009 ve 20:12  • Odpověz
Hanko, jak jste se měly? Co Kája?
3. srp 2009 ve 20:51  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:

hlásím příjezd z chaty. Tentokrát jsme si to teda moc neužili. Štěpánek měl od čtvrtka teplotu, která neustále stoupala. V noci na pátek měl už přes 39, tak jsme ve dvě ráno volali na pohotovost do Krčský nemocnice. Mysleli jsme si, že to je od zubů, protože mu rostou horní jedničky, obě dvě najednou, ale řekli nám, že to je už moc vysoká teplota na to, aby to bylo jen od zubů. Takže jsme v pátek dopoledne jeli do Prahy k doktorce, naše měla zrovna dovolenou, takže jsme šli k jiný, mmch chodila jsem k ní já jako dítě. Takže nám potvrdila to, co nám řekli na pohotovosti, že zuby to sice asi rozjely, ale je i nachlazený. Dostali jsme čípky paralen (předtím jsme dávali nurofenový) a diazepam. A příkaz, že teplota by neměla stoupnout nad 39, jinak je to nebezpečný kvůli fibrilním křečím :frowning2: Takže jsme měli Štěpánka sprchovat vlažnou vodou a málo ho oblíkat. No nebudu to tady detailně popisovat, ale byla to hrůza. Naše živý dítě bylo úplně klidný až apatický a pořád jen spal nebo plakal a topil jak rozpálený kamna :frowning2: Pak už se jedna horní jednička vyklubala ven a už tolik nebrečel. K tomu se přidal teda v pátek ještě průjem. Naštěstí v sobotu odpoledne už se to začalo lepšit a dneska má už jen lehce přes 37 a objevila se mu taková jakoby narůžovělá vyrážka. Tak jsem to odhadla na šestou nemoc, vím, že tady už to některý dětičky měli. Probíhalo to u Vás taky takhle podobně???

Nedočítala jsem, ale všimla jsem si, že Katka psala taky, že Bětuška měla teplotu. Tak doufám, že jsou tu už všichni prckové v pořádku. My jsme si zažili první nemoc a jsem fakt ráda, že je to snad zdárně za náma. Je to děsný když tomu malýmu stvořeníčku nemůžete nijak pomoct :pensive:

Uf to jsem se rozepsala, doufám, že to někdo dočetl až do konce :grinning:
Dobrou noc všem :wink:
3. srp 2009 ve 21:01  • Odpověz
Ahoj Katchul, tak že by také šestá nemoc? No, hlavně, že to máte za sebou. Je to ale náročné, viď? U nás to bylo také první onemocnění...
3. srp 2009 ve 21:08  • Odpověz
Alí ahojky, já myslím, že to bylo ono, vyrážka se mu objevila teda až dneska a přijde mi, že je jen taková slabá. Tak uvidím zítra. Byli jste s tím u doktorky?? Náročný to opravdu bylo, doufám, že nás dlouho nic podobnýho nepotká.
3. srp 2009 ve 21:11  • Odpověz
Ali Kája dobrý. Přestála všechno úplně v pohodě. Lidi nechápali. :grinning: Měli jsme se fajn. Ale teď docela ráda pobudu chvíli doma, v klidu. No v klidu... :sweat_smile:

Katch, jejda, to je mi Štěpánka líto. U nás to probíhalo stejně, to vypadá na šestou a možná se s ní něco svezlo jako ty zuby..
3. srp 2009 ve 21:17  • Odpověz
kuk,

bylo to super, domu jsem z nákupu dorazila až ve 20:15 uf :confounded:

jo a pro ostatní Tomovi se klube čtvrtej zub

holky vítám vás z dovči, my ve středu odjíždíme
3. srp 2009 ve 21:20  • Odpověz
Jáji Štěpánkovi se taky klubě čtvrtý zub :slight_smile: A kam jedete na dovču?

Hani a za jak dlouho zmizela ta vyrážka, pamatuješ si to? Mě se teda domů ani moc nechtělo, zvlášť jestli zase přijdou ty vedra :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. srp 2009 ve 21:24  • Odpověz
katch...jedeme do jižních čech kousek od Trhových svinů, jsem zvědavá jak to Tom zvládne
3. srp 2009 ve 21:26  • Odpověz
Jáji no jo, první dovča viď? To je jasný, že to Tomík zvládne, zatim to zvládaj všechny děti, to je rodiče plašej :grinning: Počasí má být od středy zase letní, tak to si užijete :wink:
3. srp 2009 ve 21:34  • Odpověz
no spíš se bojím že budeme celou dobu v jedné místnosti, tzn Tom bude muset usínat u telky :sweat_smile:
3. srp 2009 ve 21:35  • Odpověz
Katchul, jj, byli jsme u doktora raději. Páč jsme měli před odjezdem na dva měsíce pryč.
Hani, to jsem ráda, že Kája je v pohodě a že jste se měli fajn.
Jajinko, Tobě přeji hezkou dovolenou, pěkně si to užijte.
3. srp 2009 ve 21:37  • Odpověz
Jdu si připravit termosku, mlíčko a čajík a za chvíli hupky dupky do horních komnat a uložíme se ke spánku:slight_smile:.
3. srp 2009 ve 21:38  • Odpověz
Ahojky holky, ještě jsem nedočítala, ale jsme taky zpátky v Praze. Dneska jsme ještě zůstávali v Zásmukách, protože nám dneska zaměřovali kuchyň...jsem čekala velkou hádku ohledně barvy kuchyně a nakonec v pohodě...jsem si prosadila barvu kalvádos a úplně hladké dvířka (bez vyřezávání a kulaté rohy). A taky nám kopali základy pod terasu a pro studnu...
Jinak víkend v pohodě...byla u nás pouť...Adriance jsme koupili balónek na kočárek:slight_smile: v sobotu byla svíčková, v neděli kachna s bramborovým a houskovým knedlíčkem a červeným zelím...mňam :grinning:
Jo a dneska jsme s Aduškou spaly do půl jedenáctý!!! Jsem byla v šoku, když jsem se koukla na hodinky a bylo tolik kolik bylo...:slight_smile:
3. srp 2009 ve 22:12  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.