• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Teda člověk člověk si jde schrupnout a pak nestačí dočítat...normálně Aduška spala od 11.30 do 14:50 a já s ní...no koukám jak blázen :grinning: ještě jsem nesnídala a už budu skoro večeřet :grinning:
4. srp 2009 v 15:19  •  2 děti  • Odpověz
autor
Alí užila jsem si to báječně a dozvěděla jsem se spoustu "zajímavých" věcí z práce :pensive:

Peti díky, taky se mi líbí. Zkoušela jsem tam i Romer Safefix plus TT (ta vyšla velmi dobře v testech) a vadily mi dvě věci. Přesně jak říkáš, je úzká a pak ta Maxi Cosi jde dát do většího "lehu" . Ta Romerka je pořád taková napřímená.
A Bětku budu vozit třeba v punčocháčkách, kalhotách, triku a svetru a na výstup z auta dáme bundu, čepici, rukavice :wink:

Jinak Bětka se zatím neodstrkuje, ale líbí se jí, když jí vozím. Máme ho první den, tak na to přijde, co se s ním má dělat. A když jí to zvednu, aby za tím chodila, tak žuchne, páč to jede docela rychle :sweat_smile:
4. srp 2009 v 15:21  • Odpověz
Pri, to je tedy spáč, ta Tvoje Aduška:slight_smile:.
4. srp 2009 v 15:26  • Odpověz
autor
Alí-Pri teda, tak o tom se mi může jen zdát, o takovým spánku. Mě se teda povedlo Bětku ještě taky uspat, páč byla protivná jak činže :stuck_out_tongue_closed_eyes: Málo se vyspala po obědě.

Alí-Oskarko vždyť z Ondráška se taky stal spáč :wink:
4. srp 2009 v 15:56  • Odpověz
Holky, dostala jsem od kamarádky recept..prý je to výborný. Budu večer zkoušet, ale kdyby jste někdo neměl nápad na dnešní večeři tady je :slight_smile:

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

1 bochník chleba (já použila 1/2 Šumavy), máslo (asi tak 125g), 4 stroužky česneku, sůl, pepř, salámek ( je jedno jestli měkký a nebo suchý), tvrdý sýr, vajíčko, cibule a zelenina podle chuti (já používám rajčata a papriku)

POSTUP PŘÍPRAVY

Chléb rozdělte na tenké plátky, asi tak 1,5cm, co nejvíc dolů, ale chlebík neproříznout, musí zůstat pohromadě. Na másle orestujte česnek a přidejte sůl, pepř a poté nechte vychladnout. Když máslo s česnekem vychladne, potřete z obou stran všechny krajíce. Poté mezi krajíce naskládejte vše co máte připravené a co Vám šmakuje. Sýr můžete dát na plátky, já ho vždy nastrouhám a smíchám s vajíčkem, máme to tak radši, sýr se tahle všude lépe dostane a nádherně se vypeče, vajíčko podle množství sýru, někdy dám i dvě (ale také nemusí být vůbec). Povrch chlebíku potřu ještě směsí másla s česnekem.
Poté chlebík zabalíme do alobalu, dáme na plech a šup s ním do trouby. Pečeme tak na 200 asi 20 minut, poté chlebík rozbalíme a ještě dopečeme (asi tak 10 minut), musí mít křupavou kůrku.
Po upečení rozřezejte na plátky.
Je to opravdová bašta a hlavně tam můžete dát téměř cokoliv a dělat ho pokaždé jinak a plátky můžete přizpůsobit chuti všech členů rodinky.
Přejeme dobrou chuť.
4. srp 2009 v 16:08  •  2 děti  • Odpověz
autor
Alí zajímavé. Tak dej vědět, jak vám chutnalo :wink:
4. srp 2009 v 16:15  • Odpověz
Pri tak to zní fakt lákavě ten recept, úplně jsem na to dostala chuť :slight_smile:

Kačí no vidíš to, my jsme taky chtěli koupit nějaký takovýhle odstrkovadlo, v Bambuli měli dokonce nějaký akce, ale bohužel jsme to propásli, bylo to jen do konce července (odstrkovadlo auto za 400 kč po slevě).

Peti tak o oblékání prcka v zimě do auta jsem zatím nepřemýšlela. Jen o oblékání a hlavně obouvání do kočáru do fusaku, protože v zimě už bude Štěpánek běhat, tak to nevim jak se řeší. Asi si s sebou budeme brát dvoje boty...

Alí tak to spinká Ondra moc pěkně. U nás noci teda žádná změna, budí se minimálně jednou na UM a mezitím ještě párkrát s brekem, nevim proč. A co chutná Ondrovi za čajík???
4. srp 2009 v 16:25  • Odpověz
kačí...sraz jako vždy ju?
4. srp 2009 v 16:32  • Odpověz
autor
Kačí o tom jsem taky přemýšlela :grinning: Naposled zrovna dneska. A taky jsem si říkala, že jí přece v těch zablácených, mokrých botách nedám do fusaku :pensive:
Chtělo by to radu od zkušenějších maminek :wink:

Ty jo, Bětka furt chrupe. Já jí si budu muse vzbudit, páč se musím chystat na cvíčo :sweat_smile:
4. srp 2009 v 16:32  • Odpověz
autor
Jáji jj :sunglasses:
4. srp 2009 v 16:33  • Odpověz
autor
Aha, tak budit nemusím, ona už seděla v postýlce, ale naprosto tiše, tak jsem myslela, že pořád spí :grinning:
4. srp 2009 v 16:35  • Odpověz
Katchul, jsou to čaje Čajánek:slight_smile:
Máme vyzkoušený Ovocný doušek, Hajánek a Zlaté jablíčko. Jsou granulované i v sáčcích. A některé obsahují laktozu, tedy ten mléčný pro kojence vhodný cukr. Jsou opravdu dobré a výborné na žízeň.

Ali, zajímavý recept. Díky za inspiraci na večeři.
Katko-Ducky, je fakt, že Ondra spinká mnohem lépe než dříve. Nestěžuji si, hlavně ten noční spánek je fajn.
4. srp 2009 v 16:41  • Odpověz
a kde ho prodávají ten čajánek?? Ali?

jinak kámoška odjela, já jsem ready :grinning: Tom je dneska pořád na čtyřech a přemýšlí jak lézt ale nejde mu to a taky se často převalí jakoby na bok nohama a rukama se opírá na boku, vypadá to jako by si chtěl sednout ale nedotáhne to :confused:
4. srp 2009 v 16:53  • Odpověz
Jajinko, mají ho některé lékarny a někdy i drogerie (hlavně Schleker, nebo jak se to píše).
Byli jsme asi hodinku na procházce po Křečanech a za chvíli půjdeme dělat kašičku, koupat, krmit a uspávat.

Zatím páááá.
4. srp 2009 v 19:01  • Odpověz
tak chlebík už je v troubě...teda ale piplačka strašná...uvidíme jak to bude chutnat...dám pak vědět :slight_smile:

Jsme byli s MM na nákupu, tak máme zase v ledničce pár věcí a nejsme jak u snědeného krámu ..jsem si dneska ani nemohla nic vzít k snídani - k obědu, protože tady nic nebylo...
4. srp 2009 v 19:39  •  2 děti  • Odpověz
bylo to výýýýbornýýýýýýýýýýý
4. srp 2009 ve 20:35  •  2 děti  • Odpověz
autor
Baf holky,
tak já jdu nakouknout a musím zase pracovat :pensive:

Jinak Bětulka bude asi mamánek :sweat_smile: Manža říkal, že když jsme s Jájou odešly, tak seděli s Bětuškou 5 minut v parku a prý začala pofňukávat a volat mamam. Tak šli domů a tady prý už vyloženě bulela a volala mě :pensive: Prdelinka moje :pensive: Každopádně bude muset být holka statečná, ptž mě to cvičení už vyloženě baví. :wink:
Jo a doma převápko, manža vařil tortelini (ty kupované samo). Takže jsem nemusela běhat kolem plotny :wink:

Kdybych se sem už nedostala, tak popřeju dobrou noc. Ovšem pokud bude stejný zádrhel jako posledně, tak zase přijdu :grinning:
4. srp 2009 ve 20:38  • Odpověz
tak se tu holky mějte a za týden pa pa pa
4. srp 2009 ve 22:45  • Odpověz
jaji: hezkou dovču přejeme!!!
4. srp 2009 ve 22:47  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky!
Prcek se dneska pro zmenu probudil uz ve 2 hod., ale s dudlikem vystacil do 3.30 a pak do 6 hod. Ja jsem uplne hotova, uz nekolikatou noc spim jen par hodin, protoze mezi tim jeho buzenim nemuzu zabrat a pak zaberu tesne pred tim nez on se vzbudi :pensive:

Kaci, manza taky rika, ze Honzulka je mamanek. Ono je to tezky, kdyz jsou s nami cely den doma. Chlapi asi zavidi :zipper_mouth:
Hezky den!
5. srp 2009 v 07:12  • Odpověz
autor
Dobré ránko,

dneska asi byly nějaké erupce na Slunci či co, ptž Bětka taky blbě spala. Probrala se kolem 4té, nahazovala jsem dudla, držela jí za ruku, nakonec jsem jí v půl pátý musela uhoupat v rukách :pensive: Pak se vzbudila v 6 na mlíčko a pak asi chvíli spala a já s ní a spala jsem určitě i chvíli co už Bětka řádila. Byla jsem tak unavená, že mi to bylo jedno :grinning:

Peti Bětka nebyla, ale ono kolem toho 8mého, 9tého měsíce to bývá. Já to u ní nepozorovala až doteď :pensive:

Jinak my jedeme zase dneska za kámoškou a Matýskem, tak nebudu celý den :wink:
5. srp 2009 v 08:32  • Odpověz
autor
A Adriance přejeme všechno nej, nej k 5ti měsíčninkám :sunglasses:
5. srp 2009 v 08:33  • Odpověz
Adriance vsechn nej :slight_smile:

Kaci, uzijte si to. Ja dneska zadny program nemam, spis bych se chtela pokusit si behem dne schrupnout, pokud prcek usne, ale nevim. Vareno mam, jen potrebuju vyzehlit.
5. srp 2009 v 09:20  • Odpověz
jdu se s vámá rozloučit, máme toho tolik jako kdybysme jeli na rok :sweat_smile: 2 dvě obr tašky a jednu menší tam má prcek oblečení a pak ještě postýlka a velká igelitka s věcma, no potěš koště
5. srp 2009 v 09:28  • Odpověz
Hezké dopoledne,
Jajinko, pěknou dovolenou, užijte si to. Jo, balení, taky jsme toho měli neuvěřitelné množství.
Pri, všechno nejlepšejší Tvojí dcerušce.

Zatím papa, jdu vozit Ondráška a doufám, že bude hezky spinkat na zahrádce či na terásce.
5. srp 2009 v 09:42  • Odpověz
Jaji, hezkou dovcu!!!
5. srp 2009 v 09:44  • Odpověz
děkujiii, čekáme až se Tom vzbudí a vyrazíme, uffff
5. srp 2009 v 09:50  • Odpověz
Jájinko užijte si to na dovče :wink:

Adriance taky přejeme se Štěpulou vše nej k výročí :slight_smile: :slight_smile:

Holky u nás taky dnes byla noc horší, prcek byl vzhůru každou chvíli, pak se vzbudil v 5 a vypadal, že už nezabere. Usnul až před šestou a spali jsme pak spolu ještě do půl osmý. Dneska nemám nic moc v plánu, jen něco udělat doma. A zítra jedeme se Štěpánkem k našim na celý den. Tak budu mít trochu voraz :wink:
5. srp 2009 v 10:57  • Odpověz
jééé holky moc děkujeme :slight_smile: já jí to vyřídím až se vzbudí...:slight_smile:

jinak u nás noc dobrá...co jí dávám na noc 180ml mlíčka, vydrží do těch pěti...a pak do devíti...kéž by to tak už vydrželo...
5. srp 2009 v 11:36  •  2 děti  • Odpověz
Pri, no tak prcek tedy ze 180 ml nevydrzi, asi ma nejak roztazeny zaludek :unamused:

Holky, muzu se zeptat jakou mate zidlicku na vase deticky. My mame ted lehatko od Chicca a to je do 9 kg a pomalu premyslim jakou zidlicku Honzikovi koupime. Libi se mi od Bloomu, ale ta mi doma asi fakt neprojde, protoze je nehorazne draha. Dejte mi prosim nejake tipy. Dekuji :slight_smile:
5. srp 2009 v 11:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.