• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Peti: já uvažuju nad Fábulou...stojí kolem 2tis. a kamarádky co jí mají jsou s ní spokojené...
5. srp 2009 ve 12:09  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj Pri, tak to je Aduška dobrá když jí stačí mlíčko ze 180ml, Ondrášek má z 240:slight_smile:, no jo, náš malý velký jedlík. A jak krásně otevírá pusinku, všichni vždycky koukaj jak pěkně papá, jsem tak ráda, že nepatří mezi ty, kteří neumějí a nechtějí papat.

Peti, my máme židličku Cam Campione a jsem s ní spokojená, jen je to taková kravka, ale využijeme ji i jako takové místo na hraní, má velkej odnímatelnej pultík. A tady v Rumburku máme tu dřevěnou, co jde potom rozložit na židličku se stolečkem.

Tak já jdu dělat oběd pro nás i pro Ondru, mějte se.
5. srp 2009 ve 12:21  • Odpověz
Alčo, a to do neděle papala jen 150...jenže pak se mi budila už třeba v půl jedný...teď jí ta 180 ml asi stačí tak to nechám...
Ondrášek je šikulka :slight_smile: když tak hezky papá. Ale my jsme o 4 měsíce mladší, třeba budeme taky v 9měsících papat 240ml :slight_smile:
A co chystáš k obědu? Bych potřebovala nějakou inspiraci..to točím pořád dokola: špagety po milánsku, sýrová omáčka s těstovinami, zapečené těstoviny, magi dobré nápady s rýží...ale našla jsem nějáký recept na kuře v majoneze, tak to chci zkusit...
5. srp 2009 ve 13:24  •  2 děti  • Odpověz
Pri, vždyť já vím, že je Aduška o 4 měsíce mladší. Já vlastně vůbec nevím kolik toho ten můj brouček vyžahl, když jsem ho do toho osmého měsíce plně kojila. Mlíka jsem měla ažažaž, takže asi hodně:slight_smile:

K obědu jsem tu vařila třeba vepřové plátky na kmíně s rýží, nebo zapečená kuřecí stehna či prsa s bramobrem a smetanou, rajskou s knedlíkem, pak takový falešný guláš s paprikama atd.

Maminka mi zastřihne vlasy, jupí, nechám si to okudlat až na ramena - mám to už za půlkou zad - a nabarvím si hlavu, snad to tady v těch podmínkách zvládnu.

Zatím páapa
5. srp 2009 ve 13:39  • Odpověz
Pri, my jsme mladsi nez vy a Honzik vyzahne ted tu 180 jako nic. Ale podle tabulky vzadu na plechovce mlicka by mel jist ve 3. a 4. mesici 5x denne 180 ml mlicka, coz splnujeme. Ale my jsme na UM od zacatku, tak je to neco jineho nez vy, kdyz je Aduska kojena :wink:
Dneska jsem varila kuskus s kurecim masem a zeleninou. Zasadne varim sama rychla jidla :grinning:

Alco, to abysme te pak poznali :wink:
5. srp 2009 ve 13:44  • Odpověz
ahoj treperendy... :slight_smile: vrátili jsme se teď z poradny, tak jen hlásím váhu 8770 a míru 76 cm.....prý jsme pěkný a už tolik přibírat nebudeme, když jsme tak čilý....doktorka koukala, jak moc jsme čilý :grinning:
Ale stejně nějak zlobíme s jídlem, kéž by jedl Kubíno tak jako Ondrášulka ... :dizzy_face:
teď jdu něco dělat, no spíš dohlížet na Kubíka a hrát si a večer razíme ke známým na grilování, tak se těším :slight_smile:
5. srp 2009 ve 13:57  • Odpověz
Peti, neboj, určitě mne poznáte, ale zkusím se vyfotiti:slight_smile: jak hodně mám zkrácené vlasy:slight_smile:, ale je to super odlehčení - teď mi schne barvička, tak pak smýt (to bude hrůza, to nesnáším). Ale potřebovala jsem nějaké oživení a tak jsem ráda, že si maminka troufne mi ty moje husté vlasy ostříhat.

Vladi, ahoj, hezk míry máte a gratuluji k úspěšné poradně.
5. srp 2009 ve 14:30  • Odpověz
jinak mi taky doktorka říkala, že když si už stoupáme, že to hned chce botičky....tak mi dala nějaký kontakt, kde prý mají specializované dětské botičky a prý fakt super, tak tam určitě vyrazíme....takže jestli chcete se taky podívat.....tak:
www.essishoes.com
5. srp 2009 ve 14:53  • Odpověz
Vladi, ja tedy botky zatim neresim, jsme malicti, ale asi budu koukat po nejake zdravotni obuvi jako je treba Sante nebo obuvi, ktera ma logo zirafky.
5. srp 2009 v 15:59  • Odpověz
no to určitě máte ještě čas.... :slight_smile:
já jen, že to tu holky řešily nedávno, tak jsem chtěla se svojí troškou do mlýna, jaké boty mně doporučila mudr... :slight_smile:
5. srp 2009 v 16:12  • Odpověz
jo a ještě jsem se chtěla zeptat.....teď nevím už kdo to psal, jestli Háňa nebo Kačka o té autosedačce....maxi cosi....já právě váhám mezi touhle a tou romer highline.....tak co, že se dala přednost téhle....
a ta je do kolika věku dítěte?? a byla s isofixem nebo bez??
5. srp 2009 v 17:25  • Odpověz
Vladi, jedna vec, ve ktere ma Kacka pravdu je, ze ta Romer sedacka je uzsi nez MaxiCosi. Hana ma myslim Romer a Kacka kupovala Maxicosku.

Koukala jsem na ty boticky a jsou takove pekne barevne a pisou tam, ze jsou atestovany na zdravotni nezavadnost. Tak maji asi taky zirafku :slight_smile:
5. srp 2009 v 18:46  • Odpověz
AHoj holky,
tak jsem dočítala, dneska jste se moc nečinily :slight_smile:

Adriance všechno nej.
Jáje přeju dodatečně hezkou dovču.

Ad židlička máme doma dřevěnou co se rozkládá na stoleček a židličku a v poho. NA chalupě máme Brevi Light Saturn, origoš asi za 3500, my ji máme z MMB za 800 - mimochodem, doporučuju kouknout, židle je fakt zbytečná nová. A pokud chcete jen jednu, šla bych určo do plastové. Fábulu si chválí hodně. Rozumná kvalita za rozumnou cenu.

Ali nový účes? To se máš. Já už bych to potřebovala jako sůl...

Ad boty - mně naopak říkala že boty dávat doma pouze pokud stojí na špičkách a pak když víc chodí než leze, pokud víc leze než chodí, tak boty ničí nohu a leze se jim blbě. Na doma doporučují sandálky s pevnou patou. Essi je super značka. Na žirafku moc nedejte, je tu o tom i téma, že se logo žirafy dá zaplatit a názor ortopeda je ten, že viděl šílený boty, horší než od ťamanů a měli žirafu a pak viděl obyč. boty asi za 300, žirafu neměli a byly super. Tož tak. Kromě Essi jsou dobré ještě Elefanten, jsou z Deichmanna a pak mají i v Renu, značku nevím. Obecně se ale dobré boty pohybují od 500 víš. A správná bota by měla mít ohebnou podrážku a pevnou patu. Koukněte na www.budulinek.eu - už jsem to tu psala. Je tam super článek o botách pro děti.

Vladi my máme Römera King Plus Trend line (liší se to v potahu), s maxi cosi zkušenost nemám. Polohování u Romera je ok, nejde to sice o hodně, ale to není podstatné, důležité je, že v pozici leh jí nevisí hlava a to jí nevisí. Já s ní problém nemám. A máme bez isofixu, protože isofix nemáme. Máti má tu samou s iso a taky je spokojená. Tak si vyber :grinning: Stejně ti každá pochválíme tu co máme.

Tak snad jsem na nic nezapomněla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. srp 2009 v 18:51  • Odpověz
Jo a ad úzkost Romera, Kája je kus a vejde se v pohodě. Velikost máme 9-18 a myslím že jí chvíli vydrží
5. srp 2009 v 18:51  • Odpověz
Hani, fakt podplacene. To jsou smejdi! :angry: Diky za vycerpavajici informace. Mrknu na budulinka :wink:
5. srp 2009 v 19:21  • Odpověz
Jako kde tu informaci o žirafkách vzali, to fakt nevím, ale v dnešní době, kdy se dá koupit fakt všechno bych se tomu nedivila :angry:
http://www.budulinek.eu/detske_boty/
http://www.budulinek.eu/zdravotne_nezavadna_detska_bota/
http://www.budulinek.eu/desatero/
5. srp 2009 v 19:35  • Odpověz
čauky,
tak jsme nakonec byli s kamarádkou odpoledne kočárkovat a pak u Alberta, kde ve frontě u pokladny Štěpula předvedl pěkný hysteráček :stuck_out_tongue_closed_eyes: Naštěstí ho nakonec rozesmál nějaký chlapeček, co seděl ve vozíku před náma :sweat_smile:

Vladi super odkaz, díky :wink: To se mi teď fakt hodí, protože jsem byli nedávno u Deichmanna, mají tam celkem dobrý boty, jak píše Hanka ten Elefanten. Ale nic jsme nekoupili, protože jsme potřebovali od nějaký zkušený prodavačky poradit s velikostí, páč jsme Štěpánka nějak nemohli do žádných těch botek nacpat. No a žádná taková prodavačka se tam nevyskytovala :frowning2: Takže zkusíme asi tu prodejnu jak píšeš Ty :slight_smile:

Hanko a kolik cca stojí ten Romer co máte vy??

K židličce - doma máme Fábulu a jsme spokojení. Na chatě máme starou zděděnou, prý je to Chicco a s tou jsme ještě spokojenější, protože má 4 kolečka, což už se teď z bezpečnostních důvodů nedělá. A souhlasím s tím, že nová je celkem zbytečná.

Pri taky vařím samá rychlá jídla, včera například rizoto s kuřecím masem. A hodně dělám zapečená jídla, to je málo práce a málo nádobí :slight_smile: :wink:

Alí taky jsem zvědavá na nový zkrácený účes, to věřim, že to je úleva :sweat_smile:
5. srp 2009 v 19:37  • Odpověz
Katch na dětské botičky by měli mít takové plastové měřítko, kam se nožička postaví a ono ji to změří a podle toho se kupuje velikost, páč zkoušení u mimin je dost problematické, protože krčej palečky atd. Myslím že se to dá i koupit, máti to někde sehnala a má to doma. Tak by to neměl být problém.

Sedajdu máme cca za 4700.
5. srp 2009 v 19:40  • Odpověz
Holky, ahoj a hezký večer.
Tak jsem hodila dvě fotečky s krátkými obarvenými vlasy do alba:slight_smile:. Je to fakticky úleva, super.
Hanko, Vladi, díky za odkazy související s botičkami, ráda si vše předem nastuduji.
5. srp 2009 ve 20:31  • Odpověz
autor
Ahojky holky,
musím zase pracovat, ale poctivě jsem dočetla. :wink:

Alí na tvoje vlasy se podívám dodatečně, takže pak pochválím :grinning:

Jinak my botičky máme, sandálky s pevnou patou a máme je proto, že si právě Bětka stoupala na špičky. Už se to krásně srovnalo :wink:
Ad sedačka, zítra jí poprvé vyzkouším. A ta Römer Safefix plus TT stála v DR 8790,- Kč. Maxi Cosi Priorifix 7990,- Kč. To je pro info, já se na cenu zas až tak nekoukala, pro mě je důležitá hlavně bezpečnost :wink:

Sorry, ale musím pracovat, holt teď po mě chtějí za ten peníz i nějaký výkon :grinning:
5. srp 2009 ve 21:04  • Odpověz
Dobrou noc všem. 22há hodina se blíží, je čas jít spinkat, papapa
Zítra odjíždí maminka ráno a v noci přijede Martin a budeme tu jako rodinka asi do úterý.
5. srp 2009 ve 21:51  • Odpověz
Ali, mooooc Ti to sluší.... :dizzy_face:
5. srp 2009 ve 21:52  •  2 děti  • Odpověz
autor
Alí pěknééé. Akorát jsem čekala, jakou budeš mít barvu a ty takhle :grinning: Jsem se těšila třeba na zrz :grinning: :grinning:

Dneska už na to prdím, je to vyčerpávající :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Půjdu spinkat, tak brou nocku :wink:

A kdy už přijede Martinka vlastně? :confused:
5. srp 2009 ve 22:33  • Odpověz
Ahoj holky!
Mrkla jsem na Alcu, moc ji to slusi, ale taky jsem trosku cekala nejakou jinou barvicku :grinning:
Ja jdu ke kadernici pristi tyden a tesim se jako blaaaaaaaaaaaaaaazen :grinning:
Hezky den!
6. srp 2009 v 07:05  • Odpověz
Krásné ráno.

S barvou já neexperimentuji, holky:slight_smile:. Nepotřebuji, aby hned všichni viděli, že mám nové hnízdo:slight_smile:. Hlavně, když mám vlasy upravené, čisté a lesklé. Vždy si nechám nějaký odstín hnědé - teď to byla mahagonová duhová a je fakt, že na světle a sluníčku to vypadá moc hezky.

Ondrášek ještě spinká. maminku vyprovázím - odchází za chvíli na busík do Prahy.

Martinka říkala, že bude skoro do konce sprna pryč (jako my), ne?
6. srp 2009 v 07:42  • Odpověz
Kdybyste měly chuť a čas mrknou na Ondřejíčka zahradníčka, Ondřejíčka spáče, atd... můžete mrknout na rajče.
6. srp 2009 v 07:49  • Odpověz
Zdravím po ránu,
za chvilku jedeme k našim.

Alčo nový účes Ti sekne, barva je to pěkná, taková přirozená řekla bych :slight_smile: Fotky moc hezký, Ondrášek je pěkný vlasáček :sweat_smile:

Kačí a kde vlastně Martinka je, že není vůbec na netu? Z chalupy se přece připojovala...
Teda tu práci Ti nezávidim, ale peníze se hoděj, to zase jo :wink:

Já nebudu zase od pátku asi až do 17. srpna. Tak doufám, že bude ten příští týden hezky, hlasí nějaký deště :unamused:
6. srp 2009 v 08:34  • Odpověz
Jo a všem díky za infa o autosedačkách a prvních botičkách :slight_smile: Koník mi vždycky značně usnadňuje výběr a rozhodování co koupit.
6. srp 2009 v 08:36  • Odpověz
Ali, zkoukla jsem fotecky a vsem vam to tam moc slusi. Ta krajinka a baracek vypadaji hrozne pohodove. Nejvic se mi libily pozice Ondraska pri spinkani :grinning:

Kacul, v nedeli pry maji byt nejake buriny a ma se ochladit :unamused:
6. srp 2009 v 09:13  • Odpověz
autor
Ahojky holky,
já se chystám za holkama do práce, ale až tak na oběd, takže mám ještě chvíli čas :wink:
Ke kadeřnici se taky těším, jdu 21.8., ale nechám si to jen ostříhat, ptž kdyby mě i barvila, tak tam budu 3 hodiny a na to čas nebude. Máma bude hlídat Bětku a taky musí pracovat, že? :grinning:
Tak buď mi to nabarví manža večer doma nebo se objednám k ní pak zase jen na barvu. Já ale přemýšlím o takový tý do červena, už jsem to jednou měla a vypadalo do dobře :sunglasses:

Kačí Marťa je na chalupě u Míšových rodičů a tam net nemají. Ale teď nevím, jestli říkala 14 dní nebo 3 týdny. :confused:
Já se chystám v neděli pryč, nejdřív pojedeme s kámoškou a Matýskem k nim na chatu a ve středu přejedu k mámě na chalupu. Takže budeme týden pryč, ale jenom my, holky, táta bude doma :frowning2:
Co se týká autosedaček, já vždycky projedu testy Adacu. Já jezdím hodně a jde mi fakt o bezpečnost. Doporučuju ty dvě, jak jsem psala a i když nemáte isofix, stejně bych brala tyhle, ptž se dají přidelat pásem (minimálně ta Maxi Cosi určitě) a navíc ještě získáš tu nohu, která je další bezpečnostní prvek, páč jí zapřeš do podlahy. :wink: Ať se na to když tak přítel podívá, to je takový chlapský :wink:

A jdu na rajče :wink:
6. srp 2009 v 09:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.