• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Kaci, my mame na tom Romeru na sedacce jeste takove ty "diry" na pas, ale treba ted jsem koukala u zname, ta ma myslim sedacku od Jane a ta se jen pridela pasem k sedacce a to dite se pak zapne do pasu v te sedacce. Narozdil od Honzika, ktery je prikurtovany jak v sedacce tak pres sedacku jeste pasem. Ale to je ta sedacka pro mala miminka.....

Ja si budu davat melirky a ostrihat. Manza ma dovcu, tak bude hlidat a ja budu u kadernice tak 2-2,5 hodky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. srp 2009 v 10:30  • Odpověz
Holky, já ke kadeřnici chodím strašně málo:slight_smile: - tak jednou za tři roky:slight_smile:. Zástřih (i když není odborně proveden) mi dělá moje maminka nekadeřnice a já jsem nadmíru spokojena. A barvu si naplácám sama:slight_smile:.

Tak jsme se byli s Ondrášulkou projít po Křečanech - teda je ale vedro - pověsila jsem horu prádla bílého typu, dala do pračky prádlo barevné a klouček asi od 10.55 spinká. V tom vedru se mu asi ale moc dobře spinkat nebude, no uvidíme.
6. srp 2009 v 11:20  • Odpověz
Ali, ja dneska taky od rana peru. Navic prcek ted pocural prosteradlo v detskem pokoji, kdyz jsem telefonovala s tchyni a nechala ho chvili bez plinky, tak jsem to hned hodila do pracky. A mam tam pradlo jeste na zitra. To prani je fakt nekonecny, peru snad kazdy den :astonished:
Prcka jsem ted dala do postylky, tak doufam, ze snad zabere. Zatim se tam mazli s plysovym pejskem, ktereho dostal od dedi na Vysocine :slight_smile:
6. srp 2009 v 11:43  • Odpověz
Peti.....to mi povídej, peru taky denně....copak to praní, to mi tak nevadí, ale žehlení.....brr :angry:
Jinak je fakt super takhle řešit věci na koníkovi, přesně jak píše Kačka, taky mi to kolikrát usnadní rozhodování... :slight_smile:
Jinak mi včera byli na grilování, přijeli jsme po půlnoci a Kubíno se ve dvě probudil a nemohl snad hodinu a půl zabrat, zatím tedy kupodivu utahaná nejsem, ale ono se to projeví. Vůbec teď nějak víc zlobí i v noci. Do 6 měsíců se mi neprobudil 10 hodin spinkal v kuse a teď zlobidlo jedno někdy zlobí...
6. srp 2009 ve 12:12  • Odpověz
holky co dáváte za jogurty? Já dávám tu bílou aktivii, ale chtěla bych taky změnu mu dopřát :slight_smile:
6. srp 2009 ve 12:14  • Odpověz
Vladi, přesně tak, žehlení žehlení - konce tomu není - fuj nesnáším ho. A tak tady moc nežehlím:slight_smile:.
My dáváme Holandii bílou 200g, ze začátku jsme papali bílou OLMU Klasik 150g.
6. srp 2009 ve 12:17  • Odpověz
Vladi, my se ted taky budime. Driv spinkal od 20 hod tak do 4 nebo 5 hod a ted se budi kolem 2 az 3 hod a dela jako kdybych mu nedala najist a to vecer vypije mlicko ze 180 ml vody :astonished: Budu se muset domluvit s dr., jestli nebudeme zavadet prikrmy o neco driv. Sice prospiva to ano, ale nechapu proc se takhle budi :rolling_eyes:

Holky myslim davaji Holandii nebo Olmu, jestli si to dobre pamatuju :wink:
6. srp 2009 ve 12:19  • Odpověz
tak doufejme, že je to jen tím horkem, že se víc budí....... :slight_smile:
Takže jogurty jen bílé, žádné s ovocem??
6. srp 2009 ve 12:25  • Odpověz
Vladi, já dávám jen bílý neslazený, ovoce má Ondřejík v druhé svačině.:slight_smile:.
6. srp 2009 ve 12:43  • Odpověz
Kuk, mám nějakou depčičku :cry:

Vladi já dávala ze začátku bílou neslazenou Activii nebo Holandii a do toho lžičku domácí marmelády, doporučila mi to dr. Pak už to nechtěla, tak jsem dávala bílou sladkou activii a už nechce ani tu, tak jí kupuju dobrou mámu s ovocem a střídám to s bílou activií sladkou.
6. srp 2009 ve 13:00  • Odpověz
Kuk?..jak too Hani?
Já minulý týden začla s jogurtama ale mimo jiné i dalšími mňamkami a tak máme vyrážku na xichtíčku a ručičkách a nevím ted z čeho....
6. srp 2009 ve 13:12  • Odpověz
Hani, jaky depky? No ja jsem vcera vyhrozovala manzovi rozvodem :rolling_eyes:
6. srp 2009 ve 13:39  • Odpověz
Uf hrusti,faakt?Copak nepomáha s malým?
6. srp 2009 ve 13:40  • Odpověz
Ahoj Kate,
tak vyrážka, jo? A jak se máte celkově?

Hani, copak se děje, že depkaříš?
Peti, rozvodem? Téééda, t už muselo být něco závažného, co?

Já už se těším na manžela, dneska v noci přijede, hurááá.
6. srp 2009 ve 14:15  • Odpověz
Ondrášek se teď vyčvachtal, za chvíli zase razíme na procházku a snad si dá zase nějaký ten spánek.
Zatím se tedy mějte, papa
6. srp 2009 ve 14:16  • Odpověz
Ahoj Alí...máme se fajn,malá chodí sama bez pomoci,ale je taková uknouraná,pořád jen za mnou..nebo za manžou..jakože nemůže bejt chvíli sama..hrát si sama bude ale musím bejt u ní..
Vám musí bejt faj ..v přírodě...ach...se ti bude chtít zpátky do Prahy?
6. srp 2009 ve 14:22  • Odpověz
No, ono se to ve mne spis vzdycky nastrada za nejakou dobu. Jo, sice s prckem pomaha, ale bere haldu veci jako samozrejmost... teple vecere, uklizeno, vyprano. Driv obcas uvaril nebo s necim pomohl, ale ted vubec a kdyz po nem neco chci, tak je to vzdycky se silenyma recma a jak jsem utahana a nevyspala, tak hned vyletim, no :frowning2: A jeho argument, ze si hraje s prckem stylem, ze ho ma u sebe a koukaji na televizi a proto nemuze neco udelat, tak to me fakt dostava :angry:
6. srp 2009 ve 14:26  • Odpověz
Jsme zpět, Ondrášek spinká na zápraží. Spí asi patnáct minut. V posledních dnech si dáchne dopo i odpo 45 minut. Ze záčátku to byla i 1,5hodina dopo a pak i odpo, ale to neva. Hlavně když je spokojený.

Kate, tak už Elen pěkně cupitá, jo? To je šikulka. Ondrášek vyžaduje také neustálou pozornost, ale hlavně nemá už ty svoje bezdůvodné hysteráky, je teď spíše takový lítostivý nebo jak to říci.

Peti, aha, takže je to taková ta klasika, co?:frowning2: Oni si ti chlapi myslí, že když si sednou k počítači nebo televizi a dítě mají vedle sebe, tak že je to to pravé a že si s ním hrají. Chjooo.
6. srp 2009 ve 14:53  • Odpověz
Už je to dobrý. Měla jsem depku z toho že jsem si vzala na doma tu práci a měla jsem představu že to vždycky zmáknu za dvě hodiny dopoledne, tzn. od 7 do 9 a ono prd, nějak je toho víc no a dneska to na mě spadlo, výčitky kvůli káje a tak. Ale už je to dobrý. Spinká po obědě a já stihla napsat článek,aniž bych ji musela okřikovat a odbíhat od toho, tak z toho mám radost.

Peti, nj, ty chlapy, to je fakt klasika. Bych jim přála aby si to s námi na týden vyměnili.
6. srp 2009 v 15:07  • Odpověz
Hani a co mas za praci na doma?
6. srp 2009 v 15:14  • Odpověz
Hani.....to je normoš....každý má občas určitě nějaké depky....a žádné výčitky neměj, peníze jsou potřeba a dítko si taky chvíli může hrát samo....i když Kubíno tedy tomu taky sám moc nedá. Já mám problém s ním i uvařit :frowning2: Je to hrůza jak si vždycky někam stoupne a zpátky ještě neumí....je strašně živej.....Míla má radost, že je takovej, ale já z toho někdy fakt šílím.... :slight_smile:
6. srp 2009 v 15:49  • Odpověz
ty jo Alčo....ty máš spáče.....Kubík spal 20 minut dopoledne a teď půl hodiny.... :angry:
Peti....ty chlapi mají život viď??? Ale já tedy bych stejně neměnila :slight_smile:
6. srp 2009 v 15:53  • Odpověz
Vladi, teď je to opravdu spinkající chlapeček. Zato prvních pět měsíců spal naprosto příšerně nebo vůbec.
6. srp 2009 v 15:57  • Odpověz
a ještě Alčo jak píšeš o ovoci....dáváš mu spíš čerstvé nebo ty přesnídávky??
6. srp 2009 v 15:58  • Odpověz
já jsem totiž koupila v DM sunárek, jsou to 4 kelímky plastové různých příchutí a docela nám to chutná.... :slight_smile:
6. srp 2009 v 15:59  • Odpověz
Vladi, střídám to, řekla bych že 4 dny v týdnu dávám čertsvé a 3 dny skleničku - Frutapuru kelímky nebo Sunárek ve skle (a od tchýňky jsem dostala když tu byla Sunárek kelímky, tak je vyzkouším).
6. srp 2009 v 16:02  • Odpověz
Tak já se odebéřu s Ondráškem na zahradu, seberu tu horu prádla - krásně to snad uschnulo - hezky to složím a na žehlení se vykašlu - a budeme si hrát na dece... A nějak kolem třičtvrtě na 6 se dojdeme zase projít na šluknovskou silnici, kde Ondrášulka rád pozoruje autíčka a máváme mašinfírovi v projíždějícím vláčku:slight_smile:.
6. srp 2009 v 16:08  • Odpověz
autor
Ahojky holky,
co to tady čtu? Depky pryč :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Bětuška byla v práci skvělá, vůbec nemamánkovala, chechtala se kolkolem a nechala se i chovat :grinning:

Peti jestli ten tvůj manža nebude podobný jak můj. On má nějak pocit, že já jsem doma a on chodí do práce, což je strašná zásluha a tím pádem už vlastně nemusí nic dělat. A já jsem doma a tak můžu dělat všechny domácí práce. Už jsme měli na toto téma několik diskuzí a hádek, teď se to nějak ustálilo. Já jsem mu kolikrát říkala, ať zkusí celý den pečovat o Bětku a když se mu to bude zdát jako pohoda, tak já zvážím, jestli za něj převezmu luxování a vytírání. Na to ale nechtěl slyšet, nicméně mu to "zavřelo pusu" :wink: Já vím, co to je chodit do práce, chodila jsem 10 let. Je jasný, že nás živí a nemusí ho to zrovna vždycky bavit, ale to neznamená, že doma nepomůže. Já jsem mu odebrala jednu povinnost a to jsou nákupy, které ho nebavily. Jezdím teď jen s Bětkou v týdnu a v pohodě. Jsem jen čekala, až si sedne, abych jí mohla mít ve vozíku. :slight_smile:
A jinak Bětku hlídá taky většinou stylem, že sedí u PC, Bětku má na klíně a když mručí, tak jí řekne, že teda když u něj nechce být, tak půjde do ohrádky :grinning: Ale jinak ho miluju :grinning: :grinning:

Hani nic si z toho nedělej. Holt jsou penízky potřeba. Kája je šikulka, ona to zvládne. Já teda teď mám taky hodně práce, musím zadat kupu tarifů, ale já to dělám po večerech, když Bětka spí. Ono je to docela náročný a musím se na to plně soustředit, což bych s Bětkou v zádech nezvládla :pensive:

Kate tak Elenka je šikulka teda, že hezky chodí. :wink: Bětka si naštěstí umí hrát i sama, jako moc dlouho taky ne, ale třeba 30 minut to zvládne. Já myslím, že jak budou starší, tak to bude lepší, budou třeba moct skládat lego nebo tak, teď by to ještě nechápaly :wink:

Vladí tak Kubíno je taky éro, jo? A neboj, on se padat naučí. Bětuli to trvalo asi týden, teď, když někde stojí, tak se způsobně spustí na bobek nebo do sedu :wink:

Alí to se těšíte na Martina, viď? Už se vám to ale taky krátí, co? Ještě dva a kousek týdne?
6. srp 2009 v 16:29  • Odpověz
Ahoj Katko,
to je dobře, že sis to v práci s Bětulinkou užila.
No, to víš, že se těšíme na Martina, bude tu s námi do úterý - budeme tu sami, naši jeli směr jižní Čechy. A opravdu se nám to krátí, domů bychom měli dorazit někdy kolem 23.8.. A 25.8. nám Martin a můj tatínek odlétají na týden pracovně do Moskvy.
6. srp 2009 v 16:56  • Odpověz
ty jo Kačko ty se dycinky tak rozepíšeš, ale shrneš vše :slight_smile:
Hani....taky zkusím dát někdy do bílého jogurtu marmeládu, díky za tip :slight_smile:
Já pořád řeším dovču...nemáte někdo nějaký typ, kde se vám líbilo?? Přemýšlím hodně o Řecku, chtěla jsem i Itálii, ale tam nemají inclusiv a bez toho se mi nikam nechce, ono i v tom Řecku je toho málo, ale najde se....
6. srp 2009 v 17:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.