• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
autor
Alí tak aspoň že si ještě užijete tátu. Stejně to fakt zas uteklo jako voda. Oni už budou prázdniny pryč. A všude zase bude plno dětí a aut a vůbec :angry:

Vladí tak já když tu delší dobu nejsem, tak pak mám potřebu reagovat skoro na vše :grinning: Proto pak píšu takové odstavce :grinning: :grinning:
My jsme v Řecku ještě nebyli, ale máma a kámoška jo. S dětma by asi byl dobrý Zakynthos, Kréta.. Třeba Lefkada je jen malý ostrůvek a nic moc tam není. Nebo hodně se jezdí s dětma Egypt, Tunis, Djerba. Na posledním jmenovaném jsme byli my, chtěli jsme tam pořídit miminko :grinning: Jako dobrý, ale už bych to asi moc neopakovala, já jsem jejich typ a tak kolem mě furt poletovali nějací místní. Jeden byl už fakt nepříjemnej, že Míra musel zasáhnout a naštěstí se to povedlo bez konfliktu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Pak asi taky není špatné Španělsko, hodně se s dětma jezdí na Magorku (Mallorku) :grinning:
6. srp 2009 v 17:37  • Odpověz
Kačí....doufám, že mě tady a vlastně ani ostatní nebudete mít za "macechu", ale tak trochu přemýšlím, že bychom vyrazili sami. Děti letí teď v sobotu na Džerbu na 12dní, ty si užijou a o moře nepřijdou a Kubík mi přijde ještě na to malý....a mamka by ten týden pohlídala, stejně je daleko a moc si Kubíka neužije....V egyptě jsme byli, v Řecku taky, líbilo se mi moc v Turecku....no nevím, musím to ještě promyslet.... :slight_smile:
6. srp 2009 v 17:54  • Odpověz
autor
Vladí proč by jsi měla být macecha? Pokud máte tu možnost, tak vyražte. :wink:
Kubík na to je malý, my jsme letos moře vynechali právě proto, že by si to Bětka neužila.

Když budu mluvit za sebe, tak já bych to bez Bětky nevydržela, ale je to mé první dítě a jsem příliš úzkostlivá matka. 9 měsíců jsem nikde nebyla a to mluví za vše. :pensive:
Na druhou stranu chápu, pokud to někdo zvládá a nevidím na tom nic špatného. :wink:
6. srp 2009 v 18:19  • Odpověz
tak to si mě potěšila.....moje kamarádka to totiž docela odsoudila....
Míla taky až tak moc nechtěl, říkal, že přijde o týden z Kubíkova života, ale nakonce jsem ho přemluvila, a už myslím, že se těší....a mamča taky říkala, že si aspoň Kubína trochu užije....no jak říkám, zatím to je ve fázi, že přemýšlíme, tak uvidíme, jak to dopadne nakonec.... :slight_smile:
6. srp 2009 v 18:27  • Odpověz
Vladi, pokud chces, tak jet a na kamosku nedej. Je to vase dovca. Ja bych nejela, protoze by se mi urcite tak za hodku styskalo po Honzikovi, ale pristi rok planujeme spolecnou dovcu. To uz bude Honzikovi pres rok.
Do Egypta bych tedy s ditetem nejela kvuli hygiene, to bych se fakt bala. My planujeme pristi rok Recko nebo Kanary. Zatim tedy vedou Kanary :slight_smile:

Kaci, koukam, ze je to vsude stejne s tema muzskyma. Ja chapu, ze jsou cely den v praci a chteji si odpocinout, ale my jsme taky cely den v jednom kole. No u nas se vzdycky pohadame, pak se chvili manza snazi a pak se to zajede to starych koleji, ja to chvili vydrzim a pak zase vybouchnu :pensive:
6. srp 2009 v 18:56  • Odpověz
Caaf..tak Val jede naa dovču??jee tak si to užijte,kdo to dá,může i bez prcka:slight_smile:nám by ji neměl kdo hlídat,mamča je dalekooooa nikomu jinýmu bych ji nesvěřila..
Už vím,proč je El zas taková,lezou oční zuby..té pořád ty zuby lezou,máme třeba 2t klid a už jsou tu další..
No a k mužským..:my měli trochu krizičku také..taaak jsem zůstala teehda dýl na SR u maminky...
Jo jak jsme byli v Tatrách,tak známy říkali,že je El zlatá,že si snad musím vymejšlet tu hyperaktivitu a to že je furt zaknouraná..sekala dobrotu,protože tam bylo faajn,a byl táta a lidičky..
6. srp 2009 v 19:22  • Odpověz
Peti.... :slight_smile:
Tak já myslím, že je to s těma chlapama skoro všude stejný.... :wink: u nás se taky nepředře.....snaží se mi pomáhat s Kubíkem, ale samozřejmě mám pocit, že by měl víc.....taky jsem kolikrát naštvaná, že si někdy klidně pospí na "otomanu" atd. Člověk je musí zapojovat, protože samotné je to napadne málokdy.. :unamused: ale je pravda, že pak když se mu věnuje, je to takové intenzivní, Kubík se hrozně u něj směje, dělá s ním kraviny, které já nedokážu tak jako on :slight_smile:
6. srp 2009 v 19:25  • Odpověz
Kate....chtěla bych, uvidím....jsem ráda, že jsem se nesetkala se špatnýma reakcema :slight_smile:
A krizička už je zažehnaná???
6. srp 2009 v 19:28  • Odpověz
autor
Vladí nevím, co na tom kamarádka tak odsuzuje. Tvoje máma si užije Kubíka a to dosytosti a ty si odpočineš, přijedeš plná elánu a budeš ho mít pro Kubíka. Nemyslím si, že je to něco odsouzeníhodného. :wink:

Peti tak začarovaný kruh u nás máme někdy taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:
Jednou jsem slyšela jednoho staršího pána, jak udílí rady mladším (v dobrým). A říkal jednu věc, která mi dodnes zní v uších, ptž je to zlatá pravda. On říkal, že se s manželkou hádají jen o dětech a penězích. :unamused: U nás už je to taky. Dítě a peníze :pensive:

Jinak holky právě jsme měli oheň v troubě :confounded: :sweat_smile: Griluju tam klobásy a najednou to baflo. Tak už jsou na pánvičce. Nechápu, proč se to stalo, griluju tam poněkolikátý :pensive:
6. srp 2009 v 19:32  • Odpověz
Přesněě ono to ty chlapi samotné nenapadne i když ted!!: manžel šel po 1x sám ven s malou,vzali míč,že si budou kopat!!!většinou chodíme spolu..
Vaaal,tak to jen ta tvoje 1 kámoška to odsuzuje,to je niiiiiiiiiic,bud v klidu..
Hm prachy a dítě..no no no....
6. srp 2009 v 19:48  • Odpověz
Kate....já na to peču, zas až tak moc si s tím hlavu nelámu, říkám si, je to moje věc a jí do toho nic není.....ale malinko je tam takový červíček pochybností, a malinko mě to přece jen vadilo....jestli rozumíš co tím chci říct...
tak my už od 7 spinkáme, jsem zvědavá jaká dnes bude noc....po včerejšku se trochu bojím :slight_smile:
Kačko...ňam klobásy a od ohně musí být moc dobré....mám ráda hoooodně opečené :slight_smile:
6. srp 2009 ve 20:03  • Odpověz
autor
Vladí když oheň v troubě není zrovna ono :sweat_smile: :grinning: Ale snad bude fungovat. :confounded:

Kate tak to byl důvod, proč jste tam byly tak dlouho. Tak snad už je vše v pořádku. :confused:

Já musím zase pracovat :pensive:
6. srp 2009 ve 20:11  • Odpověz
ahoooj, holky :slight_smile:

my byly dneska s kamarádkou průhonickým parku a bylo to moc fajn. Jen Adušce se už moc nelíbí v kočárku. Nejraději by lezla, koukala po světě a to z té korbičky moc nejde.

Ad chlapy: k tomu se raději vyjadřovat nebudu :grinning: však víte, že jsem to řešila cca před dvěma týdny. Naštěstí je teď klid...ťuk, ťuk, ťuk...
Ale Kačí, máš pravdu...hádáme se jen o dětech a penězích :slight_smile:

vladi: já Tě potěším. Švagrová minulý rok jela na dovču bez svého synka (tehdy mu byl rok)...všichni jsme jí odsuzovali...ale teď jí trošku chápu! Ono je fakt potřeba si někdy maličko od toho prcka odpočinout...a nemyslím to ve zlým! 24 hodin denně, 7 dní v týdnu ..celej rok, je fakt někdy na palicu:slight_smile:
6. srp 2009 ve 20:45  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky!
U nas tedy noc nic moc. Prcek se vzbudil v 1:45, to jsem ho stahla k sobe do postele, tak vydrzel do 3:15, pak hrozny rev a vypil 200 skoro na ex a pak se porad mlel v postylce a kvikal u toho,t ak jsem si ho vzala k sobe a spali jsme do 6 hod. Za chvili frcime na rehabku, tak jsem zvedava, co nam reknou :rolling_eyes:
7. srp 2009 v 07:05  • Odpověz
ahooooj,no my vstávali dva x!!!jojo se mi nechtělo do prahy když to nebylo u nás ok.
7. srp 2009 v 08:54  • Odpověz
čau holky,
tak hádku o penězích neznám vůbec, spíš se hádáme o to, kdo má co udělat a o trávení času se Štěpánkem. Takže o dětěch to jo.

Včera u našich mě pěkně nakakala švagrová a brácha, dělaj si z mamky doslova služku a chůvu v jednom. Místo toho, aby si užila Štěpánka a mě když tam jsme jednou za čas, tak hlídá jejich malou (kterou hlídá každý den, bydlí v jednom baráku) a vaří pro všechny oběd. Přitom brácha měl včera dovolenou, tak nechápu proč odložili malou k mámě, co jako dělali? Takže když máma vařila oběd, tak já hlídala na zahradě obě děti a měla jsem toho plný zuby. Mimochodem si mi švagrová pořád stěžuje jak nic nestíhá a doma mají bordel, že si to ani nedovedete představit :rolling_eyes: Omlouvám se za ten výlev, ale fakt jsem včera měla sto chutí jim malou vrazit se slovy ať se laskavě taky občas starají o své dítko :angry: :angry:

No a co mě docela vyděsilo bylo, že jsme jeli asi v šest na Zličín na nákupy a byli jsme pryč něco přes hodinu. Štěpánek zůstal u našich. Když jsme odcházeli, tak spal v kočárku a od té doby co se probudil, tak prý celou dobu plakal. Utišil se až když jsme přišli a vzala jsem si ho já. Má teď hrozný období, chce být jen u mě a běda jak odejdu na dva kroky od něj :frowning2: Měli jsme jít 17.8. na koncert, ale protože si nedovedu představit jak by ho naši hlídali, natož jak by ho uspali, tak ten svůj lístek budu muset prodat :unamused: Byla bych stejně nervózní a nic bych z toho neměla...
7. srp 2009 v 09:19  • Odpověz
Vladi na dovču jeďte, je to jen Vaše rozhodnutí o Vašem dítěti. Takže na názory ostatních se můžeš vykašlat. U nás by to teda neklaplo, protože by Štěpánek beze mě teď fakt nebyl. Jinak si to taky dovedu představit jet někam bez něj, to by byla pohodičkaaa :slight_smile: A Tvoje mamka je odvaha, že by pohlídala na celý týden :wink:
7. srp 2009 v 09:21  • Odpověz
Katch..hm některí lidi jsou takoví,že dokážou zneužívat druhé a třeba si to ani neuvědomují,já nevím..my se hádáme kvůli švagrové(manži ségra).je svobodná,má 1 10leté dítě,našla si chlapa který ma taky dítě,pak z něj vylezlo,že má další 2 děti,a asi 2 roky jsme jim dávali ne půjčovali peníze jakože na začátek a oni?Pořídili si společné dítě,mají dluhy..no prostě naše pomoc nemá efekt...ohlásí se jen když něco potřebovali..
7. srp 2009 v 09:24  • Odpověz
Kacul, no takovou svagrovou ma kolegy z prace. Presne jak pises, taky bydli v dome s jejich rodicema, jeji mama vari, stara se o prcka a jeste jejich psa a svagrova si porad stezuje, jednou ze se nudi a pujde do prace, podruhe ze toho ma hodne a manza ji s nicim nepomuze a pritom pry pokazdy kdyz k nim prisli, tak se valela v posteli a cetla si casopisy nebo byla na netu :angry:

Holky, ted jsem dorazila z rehabky u te sestricky od neurologa a jsem opet docela hoooodne nakakana :angry: Je to fakt hruza a asi uz k ni chodit nebudu, protoze je to o nicem. Chtela videt, jak cvicime, ja jsem si nemohla vzpomenout jak presne to mame delat, jen jsem vedela, ze past koniky, tak jsem ji zacal ukazovat cvik, co cvicime s tou soukromou terapeutkou. Ona me hned zarazila, pry je to spatne. Prcek se opet lekl jejiho vychlastanyho hlasu a celou dobu rval a nakonec nas objednala az na 22. zari!!!! :angry:
7. srp 2009 v 09:41  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
sorry, manža má dneska dovču, tak moc nebudu. Navíc na oběd už jedeme na chalupu, ze které si musí vzít věci, páč jí rodiče prodali.

Kačí tak švagrovou bych nakopala s rozběhem do prdele :stuck_out_tongue_closed_eyes: A bráchovi bych to klidně řekla, že se ti nelíbí, když tam jednou za čas jsi a chcete si se Štěpánkem užít mamku, že musí hlídat jejich malou.
Štěpulák je teda velký mamánek, to já zas tak moc neznám. Sice manža taky říkal, že posledně brečela, ale to se nedá nic dělat, cvičit potřebuju, tak to musí kočička zvládnout :pensive:

Peti tak se na ní vykakej, kór když se jí Honzulka bojí :pensive: Brouček jeden, aby ho strašila nějaká vychlastaný terapeutka :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kate tak na takovouhle švagrovou bych taky hodila bobek. Každé svého štěstí strůjce :stuck_out_tongue_closed_eyes: Předpokládám, že vy peníze taky nekradete a máte Elenku, které určitě chcete dopřát hezké věci. Nic bych nepůjčovala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. srp 2009 v 10:15  • Odpověz
Kaci, no asi tam fakt chodit nebudeme. Jeste to vecer probereme s manzou.

Tak si "uzijte" vyklizeni chalupy. Mne ma dorazit kazdou chvilkou kamoska, tak tady taky dneska moc nebudu :wink:
7. srp 2009 v 10:18  • Odpověz
autor
Peti tak si užij kámošku :grinning:
7. srp 2009 v 10:21  • Odpověz
Holky koukám, že se všude někdo povedený najde.
Kačí hmm asi bych jim to měla říct, přítel to taky říkal, ale zase nechci dělat dusno. Ona je totiž švagrová ještě docela dost urážlivá a zase tak často se s nima nevidím. Ale naštvalo mě to včera hrozně :angry: Jinak Štěpánek když je doma s taťkou, tak zatim to bylo vždycky v pohodě, jemu spíš vadí ostatní pro něj asi cizí lidi :unamused: A je to o dost horší po tý nemoci, no jednou se to snad srovná a nebude na mě viset ještě 5 let :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Peti hele, tak na to bych se fakt vykašlala chodit k někomu, kdo mi absolutně nesedí. Myslim, že zrovna u toho cvičení s miminkama je to dost důležitý tomu člověku důvěřovat. A nějak jsem propásla, co vlastně s Honzíkem cvičíte? To nebude vojtovka, co?

Kate téda, tak to mám v tom případě proti Tobě ještě zlatou švagrovou!! Taky bych už nikdy nikomu peníze nepůjčovala, mám s tím jen špatný zkušenosti. Kromě rodičů samozřejmě.

Já musim balit a sepsat nějaký větší nákup na chatu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. srp 2009 v 11:44  • Odpověz
ahoj holky....noc hrozná. Kubíno sice usnul už v 7, ale v půl 12 se vzbudil a řev, tak jsem mu dala jíst (ani nevypil všechno), ale aspoň hned usnul a pak se probudil ve 4 a do půl 6 nespal. A stál v postýlce a pokud jsem si s ním nepovídala tak ječel, moje nervy. No a v 7 byl zase vyspalej! Já se picnu, takový hodný býval.... :frowning2:
Kačí....takže zas odjíždíš a na dlouho???
Já bych tedy rozhodně to řekla mámě, že tohle mě vadilo a že by neměla jim dělat takovýho otroka.....
Jinak Štěpánka to snad pustí, jsem taky ráda, že to řešit nemusím, ale děti se mění každým dnem že?? :confounded:
7. srp 2009 ve 12:15  • Odpověz
Kačí, naprosto Tě chápu o čem píšeš. Mám tchyni, která by se rozdala a švagrovou, která toho zneužívá...předevší s tou péčí o dítě. Ona ho tchyně má ráda a klidně by si ho vzala na celý měsíc, ale za a) už není nejmladší a když se celý den věnuje vnoučeti, pak nestíhá práce v domě a na zahrádce (švagrová jí samo nepomůže) a za b) celý víkend jen stojí u plotny a vymýšlí co vařit (vnoučeti i jim). Já si od ní nechám malou hlídat jen v případě, že má uvařeno a uklizeno...měla bych pak výčitky svědomí. Ale švagrový to je šumák...

A ještě jsem si vzpomněla na scénu s druhou švagrovkou (bráchy přítelkyne), kdy mi loni na Vánoce (byla jsem v 8.měsíci) řekla, že oni na Vánoce po rodině (naši jsou rozvedený) jezdit nebudou, že je ot OBTĚŽUJE a že si je chtějí užít (přeloženo válet se v posteli) a že jsou stejně jediný kdo někam jezdí, že my si válíme zadky. No to mě nazdvihla...my trávili Štědrý den v Praze, druhý den za rodičema MM (50km) další den za mým taťou (70km) další den za mojí mamkou (70km) a další den za mým dědou - babička mu ten rok umřela tak jsem tam chtěla zajet, aby se necítil tak sám (60km). Ono s tím břichem a otokama se mi už fakt dobře necestovalo, ale zkousla jsem to...byli přece Vánoce, kdy by se rodina měla stmelovat. Ale slečinka (švagrova) byla samo uražená. Ale jak jsem jindy mírná a nehádavý typ, tak tentokrát fakt přestřelila. A myslím, že s ní za chvíli budu mít řeč znovu... Bráchu strašně odtahuje od naší rodiny a ten "blb" se nechá. To že jsme ho s malou od začátku roku viděli 3x a všehovšudy dohromady 3 hodiny, to asi mluví za vše...

Já bych si s tou tvojí švagrovkou taky promluvila, přeci jen je to Tvoje mamina, která je ta co zneužívají. Ať se klidně urazí, ono jí to zase přejde. Když je ta malá nebaví, tak si jí neměli pořizovat. A mamce bych taky řekla ať si udělá vždycky v týdnu jeden den pro sebe a jede se podívat třeba do ZOO, ať švagrovka uvaří :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. srp 2009 ve 13:44  •  2 děti  • Odpověz
jéé, to jsem se rozepsala :slight_smile:

vladi: mě teď poslední tři dny Áďa taky špatně spí...od těch 21 - 24 hod. se vzbudí min. 3x, ve čtyři byla vzhůru znovu, hodinu si povídala a pak zase usne...ale pak vstává až tak v devět. A kamarádka si stěžuje na to samé...ale on byl úplněk, tak jestli to není tím...
7. srp 2009 ve 13:47  •  2 děti  • Odpověz
Holky, ahoj, hezké odpoledne!
Koukám, že si tu stěžujete na noční spánek dětiček, ná hádky s manželi a na takové vyžírkování, nevycválanost, nevymáchanost a drzost s nestoudností některých známých či příbuzných.

Co se týče spánku dítěte, tak u nás standard, uuuuuuuuuuuf.
Rozepře s manželem nemáme ani kvůli penězům ani kvůli dětem, ale vždycky kvůli nějaké pitomině, ale nehádali jsme se ještě nikdy tak moc, aby ve vzduchu závaněl rozvod:slight_smile:.
A co se týče toho posledního, také takových pár lidí znám a je to teda síla. V rodině naštěstí nic takového nemáme, Katchul, to je teda síla ta Tvoje švagrová - ta by fakt zasloužila nakopat někam!!!! Ale kamarádky švagrová je něco podobnýho a jen z vypravování mi to stačí!!!

Ondrášek teď asi 15 minut spinká a Martin šel do města na nějaké nákupy do lékárny a drogerie a větší nákup do potravinového Tesca (nakoupíme do zásob), snad pořídí vše co jsme chtěli. Také si šel vybrat peňauze do bankomatu a říkal, že tam byla fronta asi 30 lidí, doufám, že na něj nějaké peníze zbyly:slight_smile:.

Příští týden přijedou za námi zase moji rodiče a i Štěpánka, takže tu bude ještě pořádně veselo. I Martin se tu ještě na nějaký den zastaví. No, a nejspíš v neděli 23.8. pofrčíme taxíkem domů.
7. srp 2009 v 15:13  • Odpověz
Jo, Vladi, a vůbec neříkej, že bychom Tě považovaly za macechu a vyraž pěkně s manželem na dovolenou.
My zvažujeme na podzim nějaký eurovíkend (to bylo vždy naše oblíbené - dvakrát za rok někam na eurovíkend, pak jedna velká cca 14denní dovolená a ještě jedna kratší), ale nevím jak to udělat, protože všichni pracují a těžko říci, jestli by si vzali kvůli hlídání Ondráška dovolenou (většinou jezdíme ve čtvrtek a vracíme se v neděli v noci). Ale už mi to docela chybí někam se proletět a podívat:slight_smile:.
7. srp 2009 v 15:22  • Odpověz
kuk na vas, je tu fajn, tom to docela zvlada i kdyz usinani trva dyl,dneska je nadherne,doufam ze se mate fajn, ozvu se z domova, pusinku detickam
7. srp 2009 v 16:56  • Odpověz
Ahoj Jajinko, děkujeme za pozdrávek a pusinky dětičkám.

Jo, jinak mi psala Marti, mají se skvěle na chatě.
7. srp 2009 v 17:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.