• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Pri...přesně tak, to mi říkala doktorka, že v půl roce by měly mít děti dvojnásobek porodní váhy. Ale myslím, že tu i někdo psal, že jí neměli. A zvlášť ty co kojí nepřibírají tolik, tak bych si asi nedělala starosti. Já začínala s příkrmy až v půl roce, ale pak jsem si říkala, že jsem měla začít dřív, protože než si zvykl na ty polívčičky zeleninový to byla doba.....
11. srp 2009 v 16:38  • Odpověz
Ahoj holčiny!
Přejeme Vám hezké odpoledne.
Byli jsme dopoledne naproti mamince na nádraží a teď vyprovázíme Martina - pojede do Prahy.

S tou váhou, my měli porodní váhu 4,5 a dvojnásobek jsme tedy v 6měsících neměli. Přibírali jsme pozvolna, žádné závratné cifry nepadaly, teď v 9měsících a kousek máme kolem 9,5kg. Jsem zvědavá na to až nás MUDr. na konci srpna na 10M prohlídce zváží. Kojila jsem plně do 8mého měsíce a příkrmy jsem začala dávat od ukončeného 7mého měsíce, nikam jsem s tím nespěchala a Ondrášek si na nich mooooc pěkně pochutnává.

Jaji, hezky si užívej zbytek dovolené.

Zatím papa
11. srp 2009 v 16:49  • Odpověz
Alči a mohla by jsi se mi podívat do průkazky kolik jste měli ve třech a v šesti měsících? popř. pokud Dr. vážila a zapisovala i třena na 4měsících, na 5 měsících...jen pro srovnání, víš? Si z toho asi dělám zbytečnou hlavu...průjem nemá, nepláče a když jí chci to prso nechat dýl tak se odtahuje...a když jí dám láhev, tu vypije, ale pak hrozně blinká, protože je asi přepapaná...
11. srp 2009 v 17:46  •  2 děti  • Odpověz
Pri....vím, že si se ptala Alči....ale my měli porodní váhu 3550g, ve 3měsích jsme měli 6200, ve 4 a půl měsících 7100g, a v půl roce 8040g......ale já jsem nekojila.....a taky hodně blinkal, tak byl asi přepapanej, to mi řekla doktorka
11. srp 2009 v 17:59  • Odpověz
Ahoj Pri, tak jsem mrkla do průkazky a měli jsme to takto:
1. měsíc 5090g, 2. měsíc 5670g, 3. měsíc 6180g, 4. měsíc 6920g, 5.měsíc 7.230g, 6.měsíc 7.500g, 7.měsíc 8.050g, 8.měsíc 8.490g
11. srp 2009 v 18:58  • Odpověz
A my jsme plně kojeni do toho 8.měsíce. Teď poslední dva dny je Ondrášek dost ukňouraný, nevrlý a takový celkově teploučký, tak možná příprava na další zoubky... Uvidíme, uvidíme.

Je tu po dešti, příjemný vzdoušek, procházíme se po zahradě, atd. prostě pohodový čas.
11. srp 2009 v 19:02  • Odpověz
Pri, my jsme meli pri narozeni 3220g a ve 3.mesicich 6290 g, ale ja taky nekojim a Honzik je hodne rozpapany, takze s tou vahou docela jede :slight_smile:

Honzik se ted koupe s tatkou a slysim jen rev z koupelny. Uz asi treti den je docela protivny a hrozne uknourany, da docela problem ho zabavit a pro zmenu si saha v pusince dolu. Tak nevim, jestli je to takova "predehra" na zoubky, protoze mi na zoubky prijde jeste docela brzy....
11. srp 2009 v 19:10  • Odpověz
ahoj,jsme doma,ozvu se az to půjde, tomovi se asi klubou dalsi dva zuby a peruje na kolínkach
pusinku detem a pozdravy supr maminkam
11. srp 2009 ve 20:50  • Odpověz
Ahoj Jajinko, tak dovolená je u konce a Vy v Praze, to to ale uteklo!!!
Tak se hezky mějte!!!!
11. srp 2009 ve 21:08  • Odpověz
Ahooj,no hrusti,my objevili 1.zoubek jak nám byli 4 měsíce:slight_smile:
11. srp 2009 ve 21:46  • Odpověz
Ali...uteklo to rychle

holky zítra stáhnem fotky a udělám album na rajčeti, heslo atd bude stejné :wink:
11. srp 2009 ve 22:03  • Odpověz
Ahoj holky!
U nas dneska dost silena noc, jsem fakt nevyspala. V pul 2 v noci me probudil sileny rev... prcek si v noci nejak zasunul nozicku mezi sprucle u postylky a kdyz se chtel pak hybnout jinak, tak ho to bolelo, tak se vzbudil a hrozne rval :pensive: A pak nemohl porad nejak zabrat a tocil se z jedne strany na druhou. Mne navic vcera dorazila mrcha a bolelo me bricho a hrozne me braly zada, tak jsem nemohla poradne spat. Takze jsem dneska docela vyrizena a to jedeme dopolko k tomu dr.

Jaji, vitej zpatky!!!!

Kate, fakt, no manza taky rikal, ze mu prijde, ze mu ta spodni dasnicka uz prosvita a brousi dasne o cokoliv pevneho jako blazen

:slight_smile:
12. srp 2009 v 07:48  • Odpověz
ahoj holky....tak u nás noc krásná, po dlouhé době jsme spali i dýl než do 6 a to skoro do 7, to by se mi líbilo. Zato večerní usínání hrůza....usnul skoro v půl 10 a to od 2 odpoledne nespal.....Míla ho pořád vyndaval z postýlky a nosil, já říkala, že by neměl....pořád dokola
Jáji.....jsme rádi, že si zpátky, jak bylo?? :slight_smile: A jaký je heslo na rajče? Napíšeš mi to do IP?? :wink:
12. srp 2009 v 08:12  • Odpověz
Ahojky,my usnuli včera dřív už 21.00..běžně totiž v 22.00(ona si myslí,že už je velká)..Včera jsme byli na návštěvě v práci..nejdřív řev,se k ní nemohli přiblížit na 2m,pak tam žvatlala,rozdávala pusinky,dělala kuki..no paráda...místami bych se na chvíli vrátla do práce:slight_smile: ale jen na chvíli:slight_smile:
12. srp 2009 v 08:41  • Odpověz
Jáji: vítej:slight_smile: na fotečky se těším! A kde že jste to byli???

Peti: hele to bude buď růstovej spurt nebo zuby...my jsme to tohle měly od toho třetí do půlky pátýho měsíce. A bylo to na palici...vstávat co tři hodiny i v noci. No a pak jsem jí změřila a ona za měsíc vytáhla o 6cm...nezbývá nic jiného než vydržet.

Kate: my taky chodíme spát pozdě a to zdaleka nejsme ještě tak "velký" ale slečinka nám prostě dřív jak v devět neusne...tak běžně jí uspávám až tak v deset...
A s tou prací...jsou dny kdy bych se tam taky hnedle vrátila, ale pak si vzpomenu jak mě to tam ke konci už nebavilo a je po snění...jsem ráda, že jsem doma a ještě pěkných pár let budu, pokud vše vyjde podle plánu...
12. srp 2009 v 09:33  •  2 děti  • Odpověz
Brý den,

Ali..v jižních čechách, nádhera, klid a ticho a lesy a příroda :dizzy_face: budou fotečky, tak se můžeš podívat jak to tam vypadalo :wink:

vladi...pošlu nebooooj
12. srp 2009 v 09:55  • Odpověz
Hezké ráno,
u ns noc velmi dobrá, i když se Ondrášek pořád ošíval. Spinkal od 20.00 do 6.10, pak UM a ještě spánek do 8.15, já koukala!! Teď se chystám do města naproti Štěpánce, která za námi jede z Prahy. Tedy je hnusno deštivo, no snad moc nezmoknu.

Zatím páček.

Jaji, na fotečky se moc těším, heslo mám? :slight_smile:
12. srp 2009 v 10:13  • Odpověz
Ali...jo tobě sem ho myslím posílala, juknu se joo?

až budou fotky dám vědět ju?
12. srp 2009 v 10:18  • Odpověz
Kate....tak to jsme měli stejný. Taky jsem včera byla v práci a taky ze začátku na Kubína nesměl nikdo promluvit a ke konci už pohoda....a to že bych šla do práce? to jsem měla opravdu jen na zlomek sekundy, je tam čím dál víc práce, ale hrozně ráda jsem viděla kolegyně i kolegy :slight_smile:
Jinak já do 7 měsíce v noci nevěděla, že mám dítě i když byl malé miminko pořád spinkal celou noc. Spočítala bych na prstech jedné ruky, když se probudil.....ale teď už je to horší. Někdy se probudí a ne že by hned pak usnul, ale třeba dvě hodiny nespí a to je šílený.... :unamused:
12. srp 2009 v 10:33  • Odpověz
Jáji.....a Tomík tomu se taky líbilo? :slight_smile:
12. srp 2009 v 10:36  • Odpověz
Jé Alenko,to je supr..hm my vstáváme pořád na mllíko kolem 24.00-01.00.Jsme měli včera Val stejný programek jo?
12. srp 2009 v 10:39  • Odpověz
vladi...jo jo bylo to docela v pohodě, spinkal venku v kočárku nádherně, je tam jinej vzduch, první noc usínal blbě, spal s námi ale pak nám paní otevřela místnost naproti a tak jsme ho dali do půlnoci tam a bylo to v klidu :slight_smile: akorát poslední noc nějak víc plakal a jedl, možná ty zuby :unamused:
12. srp 2009 v 10:45  • Odpověz
A kdeže jste to byli Jáji?
12. srp 2009 v 10:52  • Odpověz
kate...v jižních čechách, vesnička Buková :wink:

už stahuju fotky do pc, dám vědět až tam budou

kate tobě taky musím poslat heslo :wink:
12. srp 2009 v 11:00  • Odpověz
12. srp 2009 v 11:32  • Odpověz
Kate....jo, jo....psala jsem to tady včera..... :wink:
Jáji...tak to je dobře, nám dával přes den hrozně zabrat....neposedí chvilinku na místě a pořád někam lezl a něco ničil, takže všude za ním :wink:
Taky jsem koukala, jak mu úplně prosvítá zoubek nahoře, musí ho to bolet, možná ten jeho řev má taky důvod :frowning2: o těch zoubkách dole jsme ani nevěděli, ale teď asi.... :unamused:
12. srp 2009 v 11:36  • Odpověz
vladi...zuby děs co? já teda nevím zda to Tomovo kňourání je k zubům ale raší mu druhá jednička nahoře a druhá dvojka dole :sweat_smile:

Tom taky všude strkal čumák ale byli jsme na něj dva tak to šlo :grinning:
12. srp 2009 v 11:38  • Odpověz
Ahoj holky!
Vratila se jaja a pekne to tu ozilo, co :grinning: :grinning:

Jinak jsme byli u kozni dr., prcek ma nejspis ekzemek, ale nastesti to neni nijak dramaticke. Musime omezit koupani, dostali jsme nejaky olejicek na koupani a pak telove mlicko na mazani. Manza si delal srandu, ze bude Honzik chodit spat na cunika :grinning: :grinning: :grinning:
12. srp 2009 ve 13:56  • Odpověz
jo jo Jáji,pošli,ráda se kouknu jak jste dovádeli a hezky si užívalipřírody:slight_smile:..aaa nemaže něco na ty zoubky?Já jo,jen se mi zdá že to snad trochu zabírá až ted,když je velká,a mažu od měsíce,tedy pak nee když rozdíl žádnej...
Hrusti já ted taky týden léčila exémek malé,už ani nechodím k mudr,vše mám,vše znám:slight_smile:
12. srp 2009 v 15:07  • Odpověz
Kate, no my snad uz na kontrolu ke kozni taky nepujdeme, jen kdyby se to nejak zhorsilo. Snad neeee tuk tuk tuk.

Jaji, mne prijde Tomik na tech fotkach takovej jinej, dospelejsi :wink:
Jinak jsme byli v Tescu a koukala jsem se tam, jestli maji vetsi ty spaci pytle a meli jen 6-12m, vetsi jsem tam nevidela.
12. srp 2009 v 15:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.