• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Kačí...no já ven klidně můžu :slight_smile:) najím se, obleču nás a klidně

jinak Tom mě při obědě úplně vytočil ale jako nikdy, dělal hovadiny a já měla co dělat abych ho nepraštila :angry:

jo a ohrádku pořídím, jinak se zblázním
18. srp 2009 v 11:30  • Odpověz
autor
Kačí jak kdy, někdy vůbec, někdy jo, ale když si jí nevšímám, tak si tam chvíli hraje. A když ne, tak má někdy smůlu, pčá když jí tam odkládám rychlou cestou na WC, tak si může křičet jak chce :grinning:
18. srp 2009 v 11:31  • Odpověz
autor
Jáji já už psala sestřence a zatím žádná odpověď :angry:

Jo a holky normálně jsem zjistila, že mi 2 měsíce neplatí můj zaměstnavatel ani korunu za toho Superusera. A já si furt říkala, že mi asi nechodí mateřská a prd :angry:
18. srp 2009 v 11:32  • Odpověz
Kačí tak dej vědět :slight_smile:

a zamestnavatele nakopat kamsi :angry:
18. srp 2009 v 11:38  • Odpověz
autor
Jáji dám. Jsem jí volala a vytípla mi to :angry:

Bych se fakt po. A pak se mám dopočítat. Kdybych si nechtěla tenhle měsíc zkontrolovat, jesti mi dorazila mateřská, tak bych na to snad ani nepřišla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jako ono je to pár šprdlíků, ale lepší než drátem do oka :grinning:
18. srp 2009 v 11:40  • Odpověz
Kačí...a není třeba v metru?

to naše dítě je někdy fakt na pěst :pensive:
18. srp 2009 v 11:43  • Odpověz
autor
Jáji :grinning: :grinning: :grinning: V metru opravdu není, páč v Broumově žádný metro nejezdí :grinning: :grinning: :grinning:
Nebo je možná ještě v Bohdašíně, opravdu nevím. Bych se picla z toho :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak moje dítě právě leží pod lehátkem a zkoumá tu ceduli tam :grinning:
18. srp 2009 v 11:45  • Odpověz
aha já myslela že už je v Praze? jsem z toho voláká zmetěná :grinning:
18. srp 2009 v 11:54  • Odpověz
autor
Jáji dyk jo :grinning: Já jsem navíc ani myslím nepsala, že by měla přijet z Broumova :wink:
Mě jen pobavila ta představa :grinning:
18. srp 2009 ve 12:02  • Odpověz
Kaci, tak jsem si misto toho tvyho cheesecaku udelala smazak s hranolkama, at mam taky nejakou energii :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tedy zamestnavatele bych poslala nekam :angry:

Jaji, jsem byla na te socialce, pani mi taky rekla, ze za zari nic nedostanu, protoze nejsem socka :angry: To jsou fakt smejdi.

Holky, uzijte si srazik. Me ditko se dovztekalo u jidla, vytuhlo a snad bude spat dyl nez rano. Rano usnul opet u jidla, ale spal jen necelou hodku a v kocarku vubec nespal, tak doufam, ze ted to dozene...

Jinak dekujeme vsem za gratulace
18. srp 2009 ve 12:13  • Odpověz
Kačí budu na mobilu, dítě mám na zabití, musíme ven, jinak se neudržím
18. srp 2009 ve 12:43  • Odpověz
autor
Peti tak smažák bych si taky dala :wink:
A jak to máš? Kdy ti končí MD. Pokud je to třeba v půlce měsíce, tak musíš dostat půlku peněz od zaměstnavatele a tu druhou od socky. To neexistuje, že jeden měsíc nic nedostaneš, rodičovská navazuje. Jestli tě paní nechtěla opít rohlíkem :angry:

Mě dítko právě usnulo, tak musím napsat Jáje, že nikam nejdu. :frowning2:
18. srp 2009 ve 13:16  • Odpověz
jééé....tady je nějak živo....je vidět, že se blíží škola a končí prázdniny... :frowning2:
My jsme se teď měli moc krásně, byli jsme s Kubíkem pryč, a bylo to super, protože byl moc hodnej.....po dlouhé době můžu říct, že ani neprudil :slight_smile:
včera jsme měli návštěvu, takže jsem neměla čas napsat a i teď jsem v jednom kole. Zítra nad ránem se mi vrací dětičky z Djerby a já momentálně nedělám nic jiného, než hledám dovolenou pro nás.....takže jsem v jednom kole a nemám na nic čas. Protože Kubík je taky hroznej "čertík" :slight_smile:
18. srp 2009 ve 14:13  • Odpověz
Kaci, mně konci MD 26.zari a protoze dostanu ten mesic materskou vic nez je nejake minimum 8 tis., tak za tech par dni rodicak nedostanu, ale az za rijen. Manzovi rekla pani, kdyz mi byl zadat o porodne, at prijdu s tou zadosti o rodicak driv, tak jsem tam dneska jak blbec byla a poslali me pryc, ze jim to mam prinest az koncem zari nebo zacatkem rijna. No comment :angry:

Tak my jeste spime. Honzik usnul pri jidlem kolem 11.45 hod, ale vzbudil ho nejaky -pip- co tady pod okny sekal travu v pul 1, tak jsem si ho vzala do postele, dachli jsme chvili spolecne a on jeste spinka. Rano fakt spal jen chvili, to by byl odpoledne na pest :unamused:

Jaji, Tomik zlobi. Vzdyt byl vcera hodnejsi nez Honzik :wink: :grinning:
18. srp 2009 ve 14:13  • Odpověz
Gratuluju Honzíkovi, opožděně Peťule.....a snad jsem na nikoho nezapomněla :slight_smile:
Jinak ohrádku taky nemáme, má tam vždycky záchvat, takže když je to nezbytné řeším to postýlkou, protože na tu chvilinku to stačí.... :slight_smile:
Jo a Kačko....nejsi jediná, kdo má problémy s uspáváním. V poslední době my docela taky....většinou usne u jídla, u flašky. Dudlík bohužel nechce, tak se asi ududlá tou flaškou....
18. srp 2009 ve 14:17  • Odpověz
Tedy zítra se mi dětičky nevrací až pozítří, sem se spletla :slight_smile:
18. srp 2009 ve 14:18  • Odpověz
Vladi, dekujeme za pranicko.
Uz mate vybranou nejakou dovcu?
18. srp 2009 ve 14:20  • Odpověz
Peti s tím rodičákem to tak opravdu je, jak píšeš. Mě končila mateřská někdy začátkem dubna, takže jsem dostala něco ještě od zaměstnavatele a sociálka mi doplatila jen ten zbytek, aby to bylo těch 7600 Kč. Ty evidentně tuhle sumu překročíš, takže nemáš nárok, fakt to tak je :cry:

Vladi tak Štěpán dudlíka má, ale stejně sám v postýlce neusne, ani tam nechce být. Takže když jsme doma, tak ho nikam nedávám, prostě chodí pořád za mnou. Teda zatím nechodí, ale leze :sweat_smile: Tak to je super, že byl Kubík hodňoučkej :slight_smile: A kdy se chystáte na tu dovču? Já bych jela hned, závidim.
18. srp 2009 ve 14:35  • Odpověz
Ahoj maminy, tak jsme byli na 10 měsíční prohlídce, váží rovných 10 kilo a naměřili jí 74 cm, čemuž nevěřím, protože kalhoty nosí 80/86, všechny ostatní jsou jí krátké, bodýna jakbysmet a když jsme ji měřili doma, měla 78, ale co no. Jinak máme novou mudru, naše šla do důchodu a už jsem z toho fakt jelen, protože tahle mi řekla pozor na pšenici až do roka, nedávat rohlíky, chleba, těstoviny, ale zase že můžu dávat tvaroh. No tak mi řekněte, kde to ty doktoři studujou????

Jinak pořád nemáme to očkování proti TBC a drka se mě ptala jestli to vůbec chci dát, že v USA a anglofonních zemích se to povinně zrušilo, že to nedoporučuje už ani WHO a že se u nás o tom taky jedná. Tak že mám počkat do října, kdy se uvidíme a vymysíme jestli TBC ano nebo ne. Tak vám nevím. Sice do styku s přistěhovalcema nepřicházíme, ale narazit na to člověk může kdekoliv...co myslíte?
18. srp 2009 ve 14:36  • Odpověz
Jinak u nás taky sekaj trávu, dneska čistili ulice, takže pořád nějaký kravál. Když Štěpula usne, tak zavírám pro jistotu okna, páč jeho vzbudí skoro všchno :frowning2: Sice se tu nedá dýchat, ale hlavně, že spí :grinning:
18. srp 2009 ve 14:37  • Odpověz
Hani teda to je zmatek, čert aby se v tom. Já dávám i chleba i rohlíky a samozřejmě, že těstoviny taky, páč jsou v těch skleničkách :confused:
Kája teda není žádný drobeček :slight_smile: :wink: Ale jak se mohla seknout v délce o 4 cenťáky? Jak jí měřila? To se pořád měří vleže?

S TBC teda nevim no. Nákaza asi není pravděpodobná, ale nikdy nevíš... To jsou novinky teda.

Jo a holky chci se zeptat na jídlo. Kdy asi tak může začít Štěpán jíst s námi? nemyslim všechno, ale samozřejmě nějak rozumně. Tak po tom prvním roce?
18. srp 2009 ve 14:42  • Odpověz
autor
Peti tak to jo, pokud ti to hodí víc než 7600,- Kč, tak už na nic nemáš nárok. Mě končila MD přesně 1.4., tak já dostala vše od sociálky za duben :wink:

Vladí tak až vybereš, tak písni, ať tiše závidíme :sunglasses:

Kačí teda ty to máš doma "slušný". A jak spí přes den? Bětka nic moc, ale aspoň chvilku na kafe mám.

Hani ty jo, tak 10 kg, tak to je pěkná váha :wink:
Jinak my, když doma Bětku měříme, tak nám taky vyjde něco jiného, ale zase oni to tam mají myslím trochu přesnější. Na druhou stranu záleží, jak to dítě tam položíš, což se ti třeba nepovede pokaždý stejně. Nicméně my, když jsme jí doma měřili, tak se nám to lišilo třeba o 2 cm, ne o 4. Tak třeba má 76 :wink:
Bětka se najednou taky hrozně vytáhla, uvidím 1.9., ale prostě jí z ničeho nic jsou krátký kalhoty, body jí nejsou a tak. Já koukala jak blázen. Právě kámoška řekla první, že se hrozně vytáhla. Její chlapeček má 71 cm a Bětka je tak o půl hlavy vyšší, tak čekám taky tak 74,75 cm :grinning:
18. srp 2009 ve 14:42  • Odpověz
autor
Je, sorry Hani, já zapomněla reagovat na to TBC. Já jsem přeopatrná, tak bych ho dala. Nikdy nevíš. A Anglii bych si za vzor vůbec nebrala. Jejich zdravotnictví mi naopak přijde 100 let za opicema :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kačí já to plánuju od roku. :wink:
18. srp 2009 ve 14:44  • Odpověz
Kačí naštěstí na spaní přes den si nemůžu stěžovat. Spí většinou třikrát, někdy dá na jeden zátah i hodinu a půl. Ale většinou to je tak 40 minut. Ale uspávat ho musim u flašky nebo v kočárku, jinak usíná hodně špatně a dlouho a já jsem z toho pak akorát na nervy a jsem na něj nepříjemná :unamused:
18. srp 2009 ve 14:46  • Odpověz
autor
Kačí tak Bětka jak kdy. Včera mě třeba překvapila, že spala dopo 40 minut a odpo 1,5, ale to je vyjímka. Většinou si dává dopo 30 minut a odpo 40, max hodinu. Dneska zatím spala dopo 30 minut a odpo těch 40. Zkusím jí kolem 16té ještě jednou uspat, páč jinak s ní do večera nevydržím :sweat_smile:
Normálně spí ale 2x denně. A uspávat už musím taky, ptž jinak si furt stoupá. Kde jsou ty zlaté časy, kdy jsem jí položila do postýlky, párkrát naběhla nahodit dudel a chrnělo se :cry: :grinning:
18. srp 2009 ve 14:48  • Odpověz
Jo, jo, to je fakt, že v Anglii mají zdravotnictví na dvě věci. Naopak u nás je ta péče o děti na dobrý úrovni. Ale do října není daleko, takže bych asi klidně počkala.

Kačí taky jsem myslela tak od toho roku.
18. srp 2009 ve 14:48  • Odpověz
Holky jsem grogy, dítě spí, snad ještě chvilku bude, jdu se natáhnout. Pak se ještě stavím a probereme to :wink:
18. srp 2009 ve 14:49  • Odpověz
Jejda, tak to jsem nevěděla, že Bětku už taky musíš uspávat. No jo no, mě to přijde čím dál tím horší u nás s tím spánek a uspáváním. Štěpula si taky pořád stoupá v postýlce, dělá to i několikrát za noc. Takže abysme se vyspali, bereme si ho k sobě do velký postele. Což je strašnej zlozvyk, ale fakt bysme se jinak nevyspali už vůbec :frowning2:
Mě spí Štěpán většinou 3x, ale ne vždy. Jenže on zase vstává dřív než Bětka, takže to je asi proto. No a od 16-17h bývá vzhůru, jinak by chodil spát v devět a to nechci.
18. srp 2009 ve 14:52  • Odpověz
autor
Já taky myslím. V Anglii budou čumět jak puci, až se jim tam TBC rozmnoží. Od čeho to očkování asi je. To si jako myslí, že ta nemoc zmizela ze světa nebo co? :angry: :angry:
Oni si udělali nějakou nesmyslnou studii, že očkování prý může za rozvoj autismu v GB. Taková blbost. Vůbec nebrali v potaz životní prostředí, rychlejší a nezdravější životní styl apod. Prostě si spočítali, že od doby, co očkují mají víc autistů a přičetli to tomu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
Naopak Česká studie to zcela vyvrací a já bych spíš věřila tomu.
Země, kde jde těhotná na UTZ naposled ve 20 tt, nemá dle mého zdravotnictví na úrovni :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. srp 2009 ve 14:52  • Odpověz
autor
Hani schrupni si :wink:

Kačí jj, od doby, co si stoupá přes den musím uspávat. Večer někdy houpeme, někdy ne, ale v noci si naštěstí nestoupá. :sweat_smile: To by mi tak ještě chybělo. Každopádně už druhý den si Bětka zkrátila spánek jen do 6.30, nevím, co to je za novinku a nechci se s tím smířit. Ono 7.30 taky nic moc, ale ještě to šlo :rolling_eyes:
Já jí taky většinou už nedávám spát klidně od 15ti, ale ona dneska málo spala, tak jí možná na chvíli uspím ještě. No, uvidím, podle toho, v jaký bude náladě :wink: Jinak ona je tak zvyklá, že jde v 19 spát (někdy dřív), že jde, i když se vzbudí v 16.30 :wink: Aspoň něco. :wink: :dizzy_face:
18. srp 2009 ve 14:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.