• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Teda koukám, že Katka to má nastudovaný :wink: Já o tom očkování ještě neslyšela, ale je fakt, že když jsme byli na kalmetizaci, tak nám říkala ta doktorka, že budou zrušený.
Kamarádka žije v Londýně a plánují mimčo, takže chudák řeší jak to pak udělat. Říkala, že tam nechce rodit ani za nic, ale zase chce aby byl její přítel u porodu (angličan) a s nima po narození, což by šlo těžko, kdyby rodila v Praze. No, nezávidim jí to. Jinak jezdí do Prahy třikrát za rok a pokaždý oběhá všechny nutný doktory tady.
18. srp 2009 ve 14:57  • Odpověz
ty voe, tak jen jsem šla do polohy ležmo, tak ji slyším jak si vykládá v postýlce, takže odpočinek se nekoná, se picnu :confounded:

ad TBC, taky si myslím že ji asi nechám dát, protože jeden nikdy neví na koho kde narazíme...

ad míra, nevím nevím, měří to vleže na takové podložce, přesnost závisí na zručnosti sestry.

ad váha, přijde mi akorát ani vyžle ani tlusťoch, a vzhledem k tomu, kolik vážila při porodu, tak v roce by měla mít trojnásobek porodní váhy, což možná mít budeme, možná bude pod, tak uvidíme.

ad jídlo, ptala jsem se na naše, tak říkala že už teď jí můžu dát když dělám omáčku tak kus masa a omajdy než ji okořením, osolím a zahustím, tak že jí to můžu mixnout. Jinak ji pomalinku začínám zvykat, na chalupě měla lžíci svíčkové a ptáčků s knedlíkem. Pěkně jí to šmakovalo, ale dostala jen jednu lžičku na ochutnání, tak pak řvala. Chleba budu taky dávat dál, když už ho dávám 2 měsíce a začnu jí dělat žervé s ovocem. Jinak říkala že mlíko by měla mít ráno na napití, pak snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, ev. druhá večeře :confused: tak fakt nevim co jí budu dávat za jídla. Pravda je, že tak jak to měla doposud tzn. v 7 mléko, v 10 ovoce, ve 13 oběd, v 15 jogurt a v 19 kaše už jí to dávno nestačí a hlásí se o hodinu dřív. Drka prý, dávejte větši porce, třeba k tomu obědu ještě i mlíko, tak to teda nevim nevim. Asi ne
18. srp 2009 ve 14:58  • Odpověz
7,30 na paráda!!!! :slight_smile: :slight_smile: To byla teda brala. U nás je 6,30 ta lepší varianta a to je brzy i na mě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
To je super, že chodí Bětka spát už v 19. To se nám taky občas poštěstí, právě podle toho, kdy se odpoledne vzbudí, zrovna včera sice šel v 19, ale stejně spal hrozně neklidně a pořád jsem byla u něj :cry:
18. srp 2009 ve 14:59  • Odpověz
tak ještě vytuhla, ale na dlouho to asi nebude, tak na šlofíka peču a budu tu s váma, máte radost? :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. srp 2009 v 15:01  • Odpověz
řešíte spaní? u nás ok. včera byla sranda, byla jsem celý den u našich po nákupech, dorazili jsme domů, dali jsme káju spát před koupáním, byla vzhůru od 14 a už v 17 byla hodně utahaná, tak šla hned do pelechu a říkala jsem si že se za hodinu vzbudí a prd, spala cca od 17:15 až do 7:15, ani nevečeřela, nekoupala se, nepřevlíkala...jsme ji nějak odrovnali :astonished: :zipper_mouth:
18. srp 2009 v 15:03  • Odpověz
kuk, tak venku dusno, si teda neumim predstavit to cviceni, fuj

docetla jsem ale nevim na co reagovat

joo Hani to TBC radši dej, nikdy nevíš :wink:
18. srp 2009 v 15:04  • Odpověz
Mělo tam být: To bych teda brala :grinning:

Hani tak to já už taky zkoušela dávat Štěpánovi třeba rizoto nebo franc. brambory. Ale samozřejmě taky jen malinko, jednu lžičku jako Ty. On totiž příšerně loudí když jíme :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak já dávám mlíko dost často, on toho na jeden zátah moc nevypije a hlavně proto, že ho tím uspím. Dám třeba oběd a o hodinu později mi vypije 100ml mlíka a usne u toho. A co třeba gervais s rohlíkem-chlebem? Nějaký malý kousky myslim.
18. srp 2009 v 15:04  • Odpověz
Ty bláho ta Kája je spáč :astonished: Bledá závist teda! :sweat_smile:
18. srp 2009 v 15:05  • Odpověz
Ona takhle teda nechrní pořád, včera mi to bylo až divný a chodila jsem ji kontrolovat. Jinak dá hodinu dopoledne mezi 9 a 10 a pak po obědě hodinu až dvě. Spát jde v 19 a většinou je do 15 minut tuhá a spí jak kdy, někdy do 6 někdy do 7, každopádně dřív jak v 7 nevstáváme, i když je vzhlůru po 6 tak si povídá a hraje sama v postýlce.
18. srp 2009 v 15:08  • Odpověz
katch právě přemýšlím nad tím chlebem asi je blbost přestat jí ho dávat, když už ho j dva měsíce co? tak bych mohla zkusit v 7 mlíko, v 9 třeba kousek toho chleba nebo žervé s ovocem, pak oběd, a po ovoce třeba s jogurtem nebo já nevím no...

o loudění mi ani nemluv, je horší než pes, jen nás vidí jak meleme pantem, tak začne mlaskat, pak kňučet a je zle a když jí dáš ochutnat něco novýho, tak řve že dostala jen lžičku
18. srp 2009 v 15:10  • Odpověz
Krásné odpoledne, maminky.
Teda tady to ale ožilo, to se to žvatlá v plné sestavě:slight_smile: :slight_smile:.

Peti, Honzíčkovi vše nejlepší k 4měsíčninkám.
Hanko, čusík. Kája je pořádnej kus ženský, viď? Pěkné míry, to měření ber s rezervou, důležité je, že vidíš na oblečení a na plenečkách, že pořád roste:slight_smile:. A TBC bych asi nechala dát, také jsem hodně opatrná pokud jde o naše dítko. Týýý jo, a to jídlo, to je teda děs, jak každej doktor řekne něco jinýho. Ach jo.
Vladi, a jaké končiny Vás lákají na strávení dovolené? Kam bys chtěla bez dětiček zavítat?
Katchul, co se jídla týče, tak Ondrášek už s námi papá polívku (zeleninovo-drůbeží vývar většinou), ochutnal s námi už brambory, rýži, těstoviny. A chutnalo mu to. Dneska dostal i trošku zelí:slight_smile:. Kolem toho roku už mu začnu dávat všechno co jíme my, samozřejmě méně solené.

Jinak my dneska měli hezké spinkání, od těch 20.00 do 6.05, pak mlíčko, lehli jsme si k sobě do postele a ještě Ondrášulka po nějaké době a zabral a vstávali jsme v 8.20. Paráda:slight_smile:.
A je to šikulínek, jak říká můj tatínek expertíček:slight_smile:, umí si podávat věci z jedné ruky přes nějakou překážku do druhé ručičky, všímá si těch nejmenších součástek, za které věci nosí a ukazuje (například taková krásná dřevěná holubička, která visí na velmi jemném provázku a Ondrášek ji drží za ten uzoučký provázek a houpe si s ní, nebo má takové super autíčko nákladní, které vozí za komínek a vrčí a krásně si s ním jezdí po podlaze nebo po postýlce, atd. - hraje si už prostě jako velkej kluk:slight_smile:). Ta jeho jemná motorika je úžasná. A jaký má cit pro hudbu a rytmus, to je opravdu něco úžasného. Mám z něj radost.

Teď zrovna spinká v kočárku na zahradě. Nevím, jak to bude se spinkáním v Praze, ale tady je to fajn. Sice usne po nějakém mírném vození v golfkách, ale je to chvilka a spinká. Žádný řev a křik, prostě v pohodě a klídku.
18. srp 2009 v 15:12  • Odpověz
Jo, jo přesně u nás to samý s tím louděním :stuck_out_tongue_closed_eyes: Prostě to nejde, já abych měla pokoj, tak mu vždycky něco strčím, třeba jen držhubku nebo právě kousíček rohlíku. Já dávám ale jen fakt pidi kousky, když jsem mu jednou dala kus rohlíku, že si ho bude žmoulat, tak byly drobky všude. S tím chlebem to asi nemá moc smysl, když už ho Kája jí 2 měsíce. Dávala bych ho klidně dál. Jinak já dávám ovoce docela dost, klidně dvakrát denně, ale po menší dávkách. Třeba dopoledne půlu broskve a odpoledne půlku banánu a vlastně do toho ještě někdy přesnídávku :sweat_smile:
18. srp 2009 v 15:15  • Odpověz
Já se jenom bojím abych ji nevykrmovala, ale zase lepší po menších kouskách víckrát denně než velký porce málo často že?
18. srp 2009 v 15:16  • Odpověz
Alí ahojky, u nás je spaní v Praze horší, ale přikláním to tomu vedru. Takže předpokládám, že až se ochladí, tak se to snad zlepší. Teď ale myslím noční spánek, přes den spí tak nějak všude stejně :wink:

A bezva, že Vám děla Ondrášk takovou radost. To autíčko - je to bagr myslim, máme taky. Koukala jsem na rajče, jak tam s nim Ondra řádí :sweat_smile: Koupila jsem taky ty kroužky jak se skládájí na sebe, ale teda naprosto žádný úspěch, Štěpula zatim nepochopil co po něm chci. Já myslim, že je na to ještě malinkej, Ondra je v tý šikovnosti a chápavosti dost napřed :slight_smile: :slight_smile:
18. srp 2009 v 15:20  • Odpověz
Hani no beru to jako u dospělých, taky je lepší když jíme menší porce častěji :wink:
18. srp 2009 v 15:21  • Odpověz
Ali ahoj, to je Ondra šikula :dizzy_face:

Já jsem u nás vypozorovala, že mi hůř a kratší dobu spí venku v kočáře, protože ji snadno něco vzbudí (myslím v Praze, ne na chalupě, když je v tichu), takže ji přes den dávám spát jenom do postýlky nebo když někde jsem tak usne v kočáře i za hluku, a za hluku spí, to jí neva, ale vzbudí se hned jak je ticho nebo kočár stojí :confounded:
18. srp 2009 v 15:22  • Odpověz
tak u nás spaní přes den trága, dopolko většinou 30min a odpoledne to samé :sweat_smile:

já chci neplazící se dítě
18. srp 2009 v 15:26  • Odpověz
Katchul, Ondra poté co ty kroužky pochopil, vyndaval a zase zpět nandaval, na ně teď už skoro nešáhne a zajímají ho jiné věci (jj, je to bagřík, a ještě má jedno dřevěné autíčko a to má taky rád:slight_smile:) - třeba taková super magnetická hračka, kterou dostal od Štěpánky - asi dokoupím další prvky, aby jich bylo víc. Opravdu nám klouček dělá radost, je to s ním sranda (i když někdy ho taky popadne vzek, a pořádnej).

No, já jsem na to zvědavá s tím spánkem v Praze, tady na zahradě je taky dost hluku - pořád tu někdo řeže, vrtá, bouchá, štěkaj hrozní ublafaní psi (je jich tu mraky, dva u každého domu a chalupy) a nebo tu řvou naši sousedi, troubí na sebe, atd. Možná bude v Praze líp:slight_smile:.
18. srp 2009 v 15:28  • Odpověz
Tak jsme Ondru konečně objednali k té kardioložce - jdeme 9.9. ráno - doufám, že bude vše v pořádku. Byl to ale děs, měla od začátku července do včerejška dovolenou.
18. srp 2009 v 15:30  • Odpověz
Hm tak jsem si teď četla nějaké články o té TBC a nechám ji oočkovat, v jižních čechách to snad 2007 povinně zrušili, bylo to jen dobrovolné nebo pro rizikové skupiny. Stouplo jim dramaticky procento nakažených, tak to zase povinně zavedli.
18. srp 2009 v 15:35  • Odpověz
Také jsem dnes Ondrášulkovi poprvé dala držhubky - kukuřičné - a nějak u něj moc úspěch neslavily, ale asi dvě rozžužlal a spolykal. Vyfotila jsem si ho jak se s nimi seznamuje:slight_smile:.
18. srp 2009 v 15:36  • Odpověz
ali vy jste je ještě nejedli?
18. srp 2009 v 15:37  • Odpověz
holky když Tom ty držhubky kouše a já se bojím že se udusí :unamused:
18. srp 2009 v 15:38  • Odpověz
Hanko, nejedli. Dneska jsem je zkusila poprvé.
18. srp 2009 v 15:38  • Odpověz
autor
Teda, člověk se chvíli věnuje dítěti a hned tak nakecáno :grinning:

Hani určitě nepřestaň dávat chleba, když ho dáváš 2 měsíce a Kája je v pohodě. Ber to s rezervou, já bych se zde opět klonila spíš k názoru, že lepek je lepší dát dřív, později že častěji vzniká nesnášenlivost. :wink:

Jinak Bětka jí taky pěkně, u mámy na chalupě dostala knedlík, kousíček svítku a pak jí máma uvařila telecí s mrkví a bramborem, ale to potvůrka dala asi 4 lžičky a dál už nechtěla. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže vařit jí zatím nebudu a opravdu v tom roce bude jíst s náma (samo méně ochucené a tak).
My to teď máme tak, že v 6 ráno dáme mlíko, pak teda vždycky ještě usnula, teď dva dny ne :angry: , v 9 dostane jogurt a plátek tousťáku lehounce namazanýho máslíčkem (nebo půl rohlíku), v poledne oběd, v 15.30 sváča (ovoce nebo zbytek jogurtu s ovocem) a večeře kaše. Bětce to stačí, přibývá, tak to zatím takhle nechám.

A jinak je taky jak nějakej čokl, loudí hrozně :grinning:

A jdu jí dát sváču :wink:
18. srp 2009 v 15:40  • Odpověz
jinak u nás je to jídlo pokaždé v jinou dobu :sweat_smile:
18. srp 2009 v 15:48  • Odpověz
autor
Holky tak cheescake z bílé čoko s malinama je naprosto bombastickýýýýýýýýýý :grinning:
Akorát teda 6 hodin nestačí, nejlíp asi fakt chladit přes noc, ještě není úplně ztuhlý :wink:
18. srp 2009 v 16:12  • Odpověz
Honzik uz ma taky rezim v jidle, vetsinou jime ve stejnou dobu plus minus 30 minut. Jen v noci ma obdobi, kdy se budi brzy a ted to musim zaklepat, ze si to trosku posunul :slight_smile:
18. srp 2009 v 16:13  • Odpověz
no Tom jí pokaždé jinak, podle toho jak se vzbudí a kolik toho sní :unamused: asi je divnej :sweat_smile:
18. srp 2009 v 16:17  • Odpověz
autor
Peti to je jasný, Honzík má ty spurtíky asi :sweat_smile: Já jsem to teda u Bětky nikdy nějak nepozorovala :sweat_smile:
18. srp 2009 v 16:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.