• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Tak s kojením ani teď s normální stravou jsme problém neměly a režim máme též:slight_smile:.
Katko, je to chuťovka, jo?
18. srp 2009 v 16:18  • Odpověz
Kaci, posli recept. Nebo jsi to nasla nekde na netu? Kaci, nechodite k dr. do Sante? My jsme Medicoveru, ale ted ke konci zari tam konci clenstvi, tak premyslime, jestli tam zustaneme, nebo se preregistrujeme do Sante.
18. srp 2009 v 16:18  • Odpověz
autor
Alí je to naprosto báječné, přitom jednoduché a rychlé. A teda kalorickéééé :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Jestli chceš recepis, písnu :wink:

V jídle máme režim taky, největší časový posun v něm byl 30 minut, ale spíš je jí to vždycky snažím nacpat zpátky na ty hodiny :sunglasses:
18. srp 2009 v 16:19  • Odpověz
Katko, jj, pošli mi recepis, ráda vyzkouším.
18. srp 2009 v 16:20  • Odpověz
autor
Peti nechodíme, máme dr. na Hájích. Mě jí doporučil můj praktický dr., s kterým se známe léta, tykáme si s ním, takže jsem mu věřila, když mi tuhle dr. doporučil. Kámoška ale říkala, že asi přihlásí Matýska do Sante k zubaři, ptž její malé děti nedělá. Moje zubařka mi Bětku naštěstí vezme.

Recept pošlu, je to z Apetitu, ale nevím, jestli už to mají na stránkách, je to docela nové číslo :wink:
18. srp 2009 v 16:21  • Odpověz
No, ja jsem prave v Medicoveru mela jak zubare, tak gynekolozku, takze jsem docela naprdnuta. Takze zvazujeme, jestli si budeme clenstvi v M. platit sami, nebo prejdeme do Sante. Tak shanim rereference :slight_smile:
18. srp 2009 v 16:27  • Odpověz
autor
Cheesecake s bílou čokoládou
------------------------------------------

300 g kvalitní bílé čokolády (já měla Orion)
600 g čerstvého krémového sýra (např. Fénix) - měla jsem Fénix
290 ml 40% smetany ke šlehání (sehnala jsem jen 33%)
50 g moučkového cukru
170 g malin
5 lžic malinové marmelády
85 g oválných amaretových sušenek nebo jiné čajové pečivo

Na ozdobu:
200 g malých jahůdek a hrst borůvek (mám to bez toho)

1. Čoko nalámejte do skleněné misky a pak jí zahřívejte nad vroucí vodou (dno se nesmí dotýkat vody) Za stálého míchání metlou nechte čoko úplně rozpustit. Vyšší chlebíčkovou formu lehce vytřete olejem a vyložte potr. fólií (nemám chlebíčkovou, tak to mám v dortové, kde jsem nechala nástavec na bábovku, aby to bylo zajímavější :grinning: )

2. Sýr, smetanu a cukr promíchejte a vmíchejte do téměř zchladlé čoko. V jiné míse promíchejte 50 g malin se dvěma lžícemi marmelády.

3. Polovinu čoko hmoty vlijte do formy, navrch dejte maliny s marmeládou a přelijte zbytkem hmoty. Navrch vyskládejte sušenky spodní stranou vzhůru a dejte chladit na min. 6 hodin, nejlépe však přes noc.

4. Dejte stranou 6 jahod, zbytek přepulte a v hrnci zahřejte se zbytkem marmelády, dokud vám ovoce krásně nezměkne. Rozmixujte tyčovým mixérem a propasírujte přes jemné síto. Pokud je omáčka příliš tuhá, přidejte pár kapek vody.

5. Těsně před servírováním opatrně vyklepněte cheesecake z formy, navrch dejte všechno zbylé ovoce a přelijte ovocnou omáčkou. Zbytek omáčky přendejte do misky a podávejte k dortu.

Bod 4 a 5 jsem nedělala, nechtělo se mi s tím kakat a navíc to tam ani dle mého být nemusí :wink:
18. srp 2009 v 16:29  • Odpověz
Tak předem díky za recept, v Praze pak vyzkouším. Příští týden už budeme v metropoli:frowning2: ani se moc netěším. A ještě ke všemu bude Martin celý týden služebně fuč.
18. srp 2009 v 16:30  • Odpověz
autor
Peti aha, tak to nevím. Co jsem teda slyšela, Vaška bych do Sante k zubařce neposílala. Je to prý nějaká prsatá blondýna a děsná kost :grinning:
18. srp 2009 v 16:30  • Odpověz
tak já se pomalu jdu chystat cvičit :grinning:

hmm naše dítko má režim jak kdy, přece ho nebudu kvůli jídlu ráno budit aby měl režim :sweat_smile:
18. srp 2009 v 16:35  • Odpověz
Kaci, tak to asi zustaneme v Medicoveru :grinning:
18. srp 2009 v 16:35  • Odpověz
autor
Alí v Praze je taky dobře :wink: Jsme tu přece my :grinning:

Jáji tak pozdravuj Háňu a kdyby se ptala, tak sorry, sestřenka je tu jednou za uherák. Ale příště už půjdu a těšííííííííím se. A půjdeme v pondělí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Peti :grinning: :grinning:
18. srp 2009 v 16:37  • Odpověz
Katko, to je pravda, že jste tam Vy:slight_smile:, na Vás se těším. Už jste přemýšlely o nějakém to zářijovém termínu na srazík bez děti? :slight_smile:. Vím, že nemohu 14.9., to jdu za kulturou.

Teď jsme se vrátili z procházky po Křečanech, odnesli jsme odpadky - pěkně tu třídíme (zatímco ostatní jsou bordeláři), je tu hezky, příjemný vzdoušek, jen Ondrášek je teď krapet zpruzený, snad ho to přejde...
18. srp 2009 v 18:03  • Odpověz
autor
Alí žádný termín není, vzhledem k tomu, jak jste tu skoro všechny chyběly (místama i já), tak se nic konkrétního nedohadovalo :wink:

Huráá, manža našel sestřenku s Bellinkou a jsou na cestědomů. Tak to jí snad aspoň stihne dát pusu a uspat jí a já budu dělat zatím šunkofleky :wink:
18. srp 2009 v 18:15  • Odpověz
Tak nějaký vymyslíme:slight_smile:.
Hezky si užijte večer se sestřenkou.
18. srp 2009 v 18:18  • Odpověz
Teda vy jste toho nabrebentili.... :slight_smile:
My jsme pak odpoledne jeli pryč, zaplatit hned tu dovolenou....zjistila jsem totiž, že i když to vypadá, kolik toho ještě je tak pak když hledáte zjistíte, že tady se vám nelíbí to a tady zas to, a tady nevyhovuje termín a tady je to na moc dní....takže když jsem konečně něco našla, tak jsme to upalovali zaplatit..... :slight_smile:
Vyhrálo to nakonec Řecko....Zakyntos, a už příští sobotu letíme.....ustýskám se, ale hrozně se těším.....
18. srp 2009 ve 20:31  • Odpověz
Ani nestihnu reagovat, musím ještě něco udělat....ale koukám, že jste řešily jídlo....vy dáváte namazaný chleba?? A na malé kousíčky? Nedáví se tím?? Kubíkovi taky když je krize a chceme se v klidu najíst, nebo zlobí v kočárku strčím rohlík a on žužlá, ale nevím, jak by polykal kousky, tak mi napiště.....chci to zkusit. Mně právě taky doktorka řekla, že rohlík se má dávat co nejdřív, že naopak alergie na ten lepek se objeví, když se začne pozdě....no ale víme, jak to je že?? Každý něco jiného propaguje...
18. srp 2009 ve 20:34  • Odpověz
Ahoj Vladi,tak to je prima,že jedete k moříčku :slight_smile: a chápu, že se ti bude stýskat, ale proč malého nevezmete taky? S námi byly mnohem menší děti než Neli a v pohodě, samo musíš hlídat stín a podobně,ale myslím, že by to bylo fajn, navíc to mají zadara :slight_smile: ale asi si chceš odpočinout,vid, to chápu a to s mimi moc nejde :wink:
18. srp 2009 ve 21:20  • Odpověz
Ahoj Vladi, tak gratuluji k výběru Zakyntosu, hezky si to užijte a nenechte si ujít výlet za želvami a dalšími živočichy, třeba delfínky:slight_smile:. Co se týče toho namazaného chlebíku. Já Ondrovi dávám /paní doktorka na konci června doporučila/ chlebík s máslem a krájím si to na kousky, které mu vkládám do pusinky a moc mu to chutná.
18. srp 2009 ve 21:25  • Odpověz
my dáváme chlebík taky už dávno, nejradši má s lučinou, občas dostane i se šunkou :wink:
a ahoj Alí :slight_smile:
18. srp 2009 ve 21:27  • Odpověz
Máme stříbro z atletiky, hurá, Bára Špotáková je šikulka.
A dneska si zase dáme sledování oblohy a perseid, má být krásná jasná obloha.
18. srp 2009 ve 21:28  • Odpověz
já taky koukala a fandila, je to supeeeer :slight_smile: a chyběl kousek a bylo to zlatý :wink:
18. srp 2009 ve 21:29  • Odpověz
Marti, ahoj. Atletický večer u portského si dávám se sestrou a maminkou:slight_smile:. A mám pocit, že jsem opilá, stačí mi fakt málo:slight_smile:.
18. srp 2009 ve 21:38  • Odpověz
já mám jenom kofolu :grinning:
Jo, a Lučinu Ondrášek také baští a s velkou chutí, je to jeho oblíbená svačinka (sem tam).
Mám radost, že naši kamarádi měli radost ze svatebního daru, který jsme jim dali.
18. srp 2009 ve 21:40  • Odpověz
co jste jim koupili? já nestihla dočítat....
18. srp 2009 ve 21:40  • Odpověz
Se mi to neuložilo, tak ještě jednou:
Dali jsme jim Víkend na rozhledně, v ceně je pobyt pro dvě osoby na dvě noci, láhev sektu na přivítanou, Polopenze,Privátní sauna a whirlpool pro oba na 1 hod., Slavnostní večeře pro dva při svíčkách.

Řekli nám, že moc děkuji, že byli úplně dojati a už vybírají termín:slight_smile:.
18. srp 2009 ve 21:53  • Odpověz
no tak to je krásný dárek :slight_smile: a kde to je?
mně zase minulý týden porodily 3 kámošky, takže taky půjdu kupovat dárečky :slight_smile: Neli bude mít kámoše Patrika a kámošku Emičku a Andrejku :slight_smile: :slight_smile: jupííí :slight_smile:
18. srp 2009 ve 21:55  • Odpověz
Týýý jo, jsem si vzpomněla, že musím zaplatit hudební kroužek, tak jdu ještě na to. A hledám nějaké plavání, chtěla bych chodit jinam než do toho Čtyřlísku, nějak se mi tam ke konci kurzu už nelíbilo, zdálo se mi, že ta lektorka, kterou jsme měli nešla moc dopředu a hodiny byly skoro pořád stejné a tak trochu nudné. Chtěla bych něco v blízkosti bydliště, tak uvidím jestli ještě s něčím uspěji. Anebo budu chodit s Ondrou plavat sama a bude to:slight_smile:, vezmeme Martina a uděláme si rodinnou lekci.
18. srp 2009 ve 21:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.