• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Kačí a proč jsi čekala půl hodiny než jsi Bětce dala mlíko? :confused: Já ho dávám hned, ale dneska ho to bohužel neuspalo.
25. srp 2009 v 10:45  • Odpověz
autor
Peti hezky si užívejte :wink:

Kačí kaši dostane v 18.30, někdy když je hodně unavená, tak třeba o 15 minut dřív.
A s mlíkem jsem čekala 30 minut, ptž nebyla vzbuzená hlady, prostě si tam povídala, občas mroukla, jenže bez mlíka by neusnula. :pensive:
25. srp 2009 v 10:50  • Odpověz
autor
Jo Kačí a já, když jsem začla dávat kaši, tak i když se Bětka vzbudila, věděla jsem, že to není hlady. Takže dostane dudel, někdy napít, ale opravdu se mi potvrdilo, že nemá potřebu jídla stejně jako dospělý :wink:
25. srp 2009 v 10:51  • Odpověz
ahojky.....teda já byla včera nějaká naštvaná. Vynadala jsem i Mílovi, protože to tak nějak na mě padlo....Kubíno přes den skoro nespinká. Včera usnul jen v kočárku - a to je pak hrůza, když člověk nemá ani pět minut na to, aby si vypil kafčo. A když už nespinká, tak se těším na večer a on si zase pospal u mlíčka na 20minut a byl vyspalý a zas s námi do čtvrt na 10. Když je to jednou za čas, je to v pohodě, ale tohle teď trvá docela dlouho, a byla jsem z toho nějaká unavená...
25. srp 2009 v 11:01  • Odpověz
autor
Vladí tak to je blbý a nevím, co poradit. Já jsem rezignovala na Bětčino samousínání přes den, radši jí uhoupu na rukách , ale ona pak spí. Kdybych jí nechala, tak by se ustála do aleluja :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A jestli Kubík přes den nespí, tak je jasný, že je večer tak přetažený, že si dá 20 minut a je vyspinkaný. :pensive:
Zkus fakt nějak pořešit ten denní spánek, vím, že se to kecá, ale holt i za cenu toho, že ho třeba uhoupeš na rukách jako já. Já pak Bětku přendám do postýlky a to kafe si teda vypiju :wink:
25. srp 2009 v 11:05  • Odpověz
Peti..hodí se mi rande v pondělí a těším se :wink: Hezky si užijte zbytek dovči :wink:

jinak brý ránko

Kačí...tak včera jídlo o půlnoci jako vždy a pak ve 4 ráno kdy nechtěl spát, pak hned usnul a spal do 7:45 :unamused: , jídlo dostal až v 8:30 vypil 180ml, takže oběd až ve 12, pak kolem 15té svačinka a véču dostane jako vždy

dneska se chystáme na prochajdu okolo Vltavy se známou, snad se neupečeme
25. srp 2009 v 11:05  • Odpověz
autor
Jáji tak super, že ráno vypil 180 ml. Kdyby měl hladík, tak mu ten oběd dej klidně v 11.30, ale tu sváču zkus v těch 15. Já někdy, když Bětka řve ham a není čas, tak jí šoupnu třeba držhubku nebo kousek rohlíku, prostě jen něco malého, ale abych to udržela v těch hodinách.
Tak snad to bude fungovat, abys mě neukamenovala :sweat_smile:

Prochajdu si užijte, já přemýšlím, že ani nevylezu dneska :stuck_out_tongue_closed_eyes: Uvidíme, možná až odpo. Stejně musím prát :pensive:
25. srp 2009 v 11:12  • Odpověz
Myslíš, že by mohl být přetažený??? Zkusím to tedy.....a jak dlouho tobě Bětka spinká přes den tedy??

Peti....koukám, že si užíváte, to je dobře.... :slight_smile:
Alčo....co Ondrášek??? On si zvykne, ale asi to bude chvilku trvat....byli jste moc dlouho pryč, a to je asi jiný, než když vypálíš na týden.....
A co Adrianka? Už je zas hodná? :slight_smile:
25. srp 2009 v 11:15  • Odpověz
kači...neukamenuju, spíš jsem ráda za rady :wink: hele když já se bojím že se mi tou držhubkou zadusí, on si totiž kus ukousne :confounded:

jinak se vracíme do starých kolejí s dopoledním spinkáním, spíme spolu skoro 2 hodiny :sweat_smile:
25. srp 2009 v 11:23  • Odpověz
autor
Vladí zcela jistě je přetažený. A pak ho skutečně "osvěží" 20ti minutový spánek.
Bětka spí normálně 2x denně, jednou dopo většinou 30 minut a pak zkraje odpo tak hodinu, někdy teda dá míň, ale to jí pak většinou uspím ještě potřetí. Já akorát hlídám, aby měla před večerním spaním nejdelší časový úsek, tzn. když chodí spát v 19, tak nejpozději spí do 16.30. Samo ne vždy se to povede :pensive:
Jsou pak třeba dny, jako byl včerejší, kdy jsme dopo byly venku, už spinkala, ale vjely jsme do Palladia a byla vzhůru. Pak jsem jí zkoušela všemožně uspat na Žofíně a nic. Až doma se mi to povedlo, takže spala jednou, za to si dala 2,5 hodinky, až jsem čuměla. Každopádně bych teď slevila z uspávání, ale hlavně aby spal, aby pak v noci nesvítil.

Jáji já Bětce ulomím nebo ukousnu kousek, zrovna tak to dělám s rohlíkem. Prý se tomu říká vlaštovka :grinning: Přiletí do pusy jen kousek, který umí zpracovat :wink:
Já hlavně doufám, že to bude na Tomíka fungovat. :wink:
25. srp 2009 v 11:30  • Odpověz
Kači...to bych mu musela dát pidikousek, no uvidím, bylo by to řešení aspoň na chvilku :grinning:

tak za chvíli bude mít obídek a vyrazíme, se asi upeču
25. srp 2009 v 11:40  • Odpověz
autor
Já taky dám obídek, ale nikam nejdu. Jsem věšela ručníky na balkóně a fuuuuuuuuuuuuuuuuuj :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. srp 2009 v 11:41  • Odpověz
Jájinko....to skutečně potřebuju slyšet, že někdo spí dvě hodiny.... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kačí.....možná máš pravdu, zkusím to.....a taky jsem teď koukala a mazala mu dásničky tím gelem a zjistila jsem, že už budeme mít 6zubů. Dole dva, nahoře dva a už mu lezou nahoře dvojky, tak třeba je to "trochu" i tím :slight_smile:
Jinak v noci mi spinká hezky, pak když usne, tak většinou do těch 6,7 spinká.....
Tak půjdeme pomalu na obídek..... :slight_smile:
25. srp 2009 v 11:44  • Odpověz
vladi...jéé promiň,ale on spí dvě hodiny jen se mnou v posteli :pensive: v postýlce ani omylem, to max 30min a musím ho sakra překecávat
25. srp 2009 v 11:54  • Odpověz
autor
Vladí a poznáš na Kubíkovi, když je unavený? Třeba kámoška se divila, že vím, kdy chce Bětka spát, páč její kluk prostě začne řvát a není k utišení. Na Bětce to většinou nikdo "cizí" nepozná. Ona totiž začne být jen trošku zpomalená. Tzn. když si hrajeme, tak jí už nemůžu moc zaujmout, když chodíme, tak plete nohama a tak. Pak taky většinou začne kňourat, i když je u mě a občas si pak ještě začne mudlat oči. To je u nás jasný signál, že se jde do pelechu. Jakmile tohle přetáhnu, tak jí sice pak uspím, ale spí jen 30 minut a dost :angry:
A to, jak spí v noci je něco jiného, Bětka v noci taky spí dobře, i když třeba přes den ne :pensive:
Jo a kvůli zubům se mi teda Bětka budila v noci, byly to asi 3 neděle. Teď se jí už 2 měsíce klubou jedničky, ale noci jsou celkem v pohodě.
25. srp 2009 ve 12:01  • Odpověz
Holky Katka má pravdu, to přetažení je fakt blbý, musí se vychytat ten správný okamžik kdy se chce dítěti spát. U nás to poznám tak, že začne být ukňouranější nebo, že si mne oči. A zkouším mu dát třeba plenku do ruky a když si s ní jen hraje nebo jí zahodí, tak vim, že spát ještě nechce. Když se s ní začne jakoby mazlit, tak je to jasný :wink: A spánek přes den a v noci u nás taky nemá žádnou souvislost. Jen teda doba kdy se naposledy vzbudí. Včera se mi to nějak vymklo a spal až do 18 a pak šel spát později, až ve 20,30 ale to je ještě dobrý.

Vladi no zoubky to můžou být, nás taky potrápily, vůbec se netěšim až polezou další, Štěpánek má zatim jen ty 4 jedničky.

Jáji já dávám Štěpulovi taky rohlík, ale fakt jen pidi kousíčky, jen jedno sousto. A držhubku mu teda dám nirmálně celou a papá jí sám. Nevim jak by se tím mohl udusit? Toho se neboj, vždyť se to okamžitě rozmočí těma slinama :sweat_smile:

Kačí Bětka už opravdu chodí dobře když jí držíš za ručičky? To Štěpula spíš tak jako vlaje :grinning: Zkusím teda v noci dát jen napít, ale nevim, nevim... on vždycky vysosá celou dávku mlíka.
25. srp 2009 ve 13:57  • Odpověz
autor
Kačí jj, chodí už dobře a pěkně to metelí, když na to přijde :grinning: Snažím se jí stavět a pouštět, aby se začla učit držet rovnováhu. Ona vždycky chvilku stojí a pak se skácí :grinning: , samo jí chytám :wink:

A s tím jídlem je to těžký, včera jsme to přesně probíraly s Jájinkou. Pokud máte režim a jí dobře, tak by v noci vůbec neměl mít hlad. To, že vypije mlíko, no řekněme si na rovinu, já bych taky v noci snědla guláš s 5ti knedlíkama, ale vím, že by to nebylo protože mám hlad, ale chuť. :grinning:
Já nechci nikoho poučovat, každá máma má svůj cit a stejně jako ty a Jája mám taky první dítě, na kterém se učím co a jak. Jen tohle prostě u nás funguje. Jak jsem přestala kojit, tak jsem věděla, že nemá v noci hlad a když se ze začátku vzbudila, dostala dudel a hotovo. Ovšem je fakt, že se nebudí s hysterákama.
Prostě Kačí udělej to podle citu, ale myslím, že než půjdeš udělat mlíko, tak můžeš zkusit vodu, tím nic nezkazíš. :wink:
25. srp 2009 v 16:18  • Odpověz
Tak my jsme nakonec jeli nakupovat autosedačku, vybrali jsme tuhle:
http://www.babystyle.cz/autosedacky-romer/romer-safefix-plus-highline-2009
Tak jukněte..... :slight_smile:
25. srp 2009 v 16:59  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Vladi sedačka pěkná a tahle značka dopadla nejlépe v testu bezpečnosti :slight_smile:
Kačí koukám, že Bětka bude jako Nelinka, to se naběháš :wink: ale aspon už víš, co tě čeká :grinning:
rohlík a chleba dáváme asi od 9 měsíců a vždycky to v pohodě rozžvýkala, toho se nebojte :slight_smile:
a my v noci taky dáváme mlíčko(moje) je třeba týden kdy spí celou noc a pak najednou se vzbudí třeba 4x a pokaždé se chce napít, myslím, že to není problém a do 2 let na to mají nárok :wink:
25. srp 2009 v 17:38  • Odpověz
autor
Vladí tak to je ta, o které jsem psala, že byla nejbezpečnější. :wink:

Martí asi jo, ale mě to neva. To horší je to chození s ohnutýma zádama :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
A nebudí se Nelinka spíš žízní než hlady? Hlavně já myslím, že to mlíčko už není moc výživný, že je fakt spíš na žížu. Teda aspoň to moje bylo :frowning2:
25. srp 2009 v 17:49  • Odpověz
Kačí, určitě se nebudí ani hlady ani žízní, to by dělala každou noc a to nedělá.Prostě jí něco vzbudí, třeba z venku nebo teplo a tak a ona neví coby a už delší čas nechce dudlík ani na spaní, tak se dožaduje mlíka, cucne si a spí během 2 minut, pak se to většinou bohužel opakuje třeba i po hodině.A pak zase pár dnů spí celou noc.
25. srp 2009 v 18:15  • Odpověz
autor
Martí no tak to jo a to si právě myslím, takže nekojeným by mohla stačit voda :confused:
Ty jo, Nelinka bude veliká, se na vás těším. :wink:
25. srp 2009 v 19:14  • Odpověz
brý den ženy :slight_smile:))

tak den byl supráckej, měly jsme srazík na karlově náměstí,šly jsme do vodičkový do bageterie dát si papů, bagety mňamoooozní a zmrzka s nutelou a oříšky, tak to byla normálka extáze hadr, jako luxuuuuus

pak jsme šly k mánesu a okolo Vltavy do lázní, kde jsme daly vodu a pak jsme došly až k Hance Kynychové a odtamtud domu, paráááááda :dizzy_face:

a jdu dočíst
25. srp 2009 v 19:18  • Odpověz
jo Kačí, přesnídávku dostal až 15:20 a jídlo v 18:45 udělala jsem 210 vody a nechal 40ml tak nevím
25. srp 2009 v 19:19  • Odpověz
Marti....mně taky nechce dudlík a je to docela blbý, protože někdy by stačilo nahodit nudla a byl by klid, takhle není jak ho uklidnit..... :frowning2:
Vím, že ta sedačka dopadla moc dobře, proto jsem jí chtěla.... :slight_smile:
Holky radu... :slight_smile: kde vy máte sedačku? Mám totiž dilema jestli jí nedat doprostřed....co myslíte?? Tedy spíš se přikláním nechat ji kde je, ale takový malý nápad ... tak se ptám vás :slight_smile:
25. srp 2009 v 19:22  • Odpověz
katch...mno když on velkej kus ukousne tak proto se bojím :unamused:

dočteno, moc jste nekecaly :slight_smile:)
25. srp 2009 v 19:37  • Odpověz
Krásný večer,
měla jsem přes den dost napilno, tak na Vás jukám teď po uložení Ondráška do postýlky.

Na dotazy, co náš klouček, tak musím napsat jde to. Mohlo by být líp, ale jistě také hůř. Ač bylo šílené vedro byla jsem s ním 2x na 2 hodiny venku, myslela jsem, že se upeču a rozvařím, na zádech mi snad narostly květáky horkem a pot ze mne cákal, ale Ondrášek alespoň trochu více než včera spinkal. A kromě toho jsem samozřejmě dál pokračovala v tom dát po 7mi týdnech domácnost do pořádku.

Jaji, fajn, že jste si užili hezký den. A ta bageterie, o které píšeš, je opravdu vynikající, mňam mňam.
25. srp 2009 v 19:53  • Odpověz
Řešily jste ještě něco závažného, důležitého?
25. srp 2009 v 19:54  • Odpověz
autor
Jáji to je super zlepšení. Ono to nabyde, tak to mohl vypít tak 190 ml :wink: Super, super. Jen tak dál :grinning:

Vladí mi jí máme za spolujezdcem, v prostředku snad ani není isofix :confused:

Alí nene, nic závažného :wink:
25. srp 2009 ve 20:28  • Odpověz
Kačí...nooo v pohodě to vydržel :wink:
25. srp 2009 ve 20:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.